Zrozena o půlnoci

Zrozena o půlnoci https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93336/bmid_zrozena-o-pulnoci-3eW-93336.jpg 4 325 53

Údolí stínů série

Jednoho večera Kylie Galenová zjistí, že je s nevhodnými lidmi na úplně špatném večírku, a to navždycky změní její život. Matka ji pošle do tábora pro problematickou mládež v Shadow Falls a během pár hodin po svém příjezdu Kylie zjišťuje, že mládež v táboře není jen „problematická". Tady, v Shadow Falls, se vampíři, vlkodlaci, měňavky, čarodějky a víly učí ovládat své schopnosti a kouzla a žít v obyčejném světě. Kylie se sice nikdy necítila být normální, nicméně ani nepatří k místní hordě paranormálních zrůd. Nebo ano? Všichni kolem tvrdí, že je Kylie jednou z nich a že tady určitě není náhodou. A jakoby pobyt v táboře nebyl již tak dost složitý, objevují se Derek s Lucasem. Oba úplně odlišní, ale stejnou mocí nad jejím srdcem. Ačkoli se Kylie cítí velmi nejistá a v obavách ze všeho kolem, jedno jí začíná být jasné: Shadow Falls je místem, kam skutečně patří. -- 1. vydání.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Baronet

Born At Midnight , 2011

Senza Jenka
Senza Jenka
02.02.2024 4 z 5

Je to pro puberťáky, ale je to moc fajn. Trochu natažené. Americké poměry a zvyklosti v rodinách a školách mě sice do žádné extáze neuvádí, ale odhlédnu-li od toho, kniha je uvěřitelná, sentimentální jen tak akorát a dobře se to čte.

LenkaVes
LenkaVes
20.04.2023 3 z 5

Kniha spíše pro náctileté. První díl v pohodě, druhý už mi přišel zbytečně protahovaný, ale asi budu pokračovat, uvidíme jak se to bude vyvíjet. Pravda je, že člověk u takové knížky nemusí vůbec přemýšlet :-)

scarletblue
scarletblue
10.01.2022 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla na základce a co si matně vzpomínám, tak tenkrát stála za to:D. Líbila se mi celá série, snad jen pořádné rozuzlení tam chybělo.

AniDi
AniDi
15.08.2021 5 z 5

Opravdu hrozně ošklivá obálka, tak si říkám, nesuď knihu podle obalu a dle hodnocení jsem po ní sáhla. Měla jsem přesně chuť přečíst fantasy román pro náctileté, v tomto ohledu nezklamala. Velmi rychle jsem se dostala do děje, cítila jsem s hrdinkou co se týče nevědomosti. Kniha mě navnadila, tak jsem sáhla hned po dalším dílu.

Sisis1999
Sisis1999
04.08.2021 3 z 5

Opravdu jednoduché čtení na oddech --- někdy možná až trochu moc. Hlavní hrdinka se v mých očích mění stránku od stránky. Místy jsem měla pocit, že by ji někdo měl zabít, jindy jsem jí skoro skandovala. Líbí se mi, že autorka knihy správně předkládá, že lze milovat hned několik lidí najednou a volba je těžká věc. Co se Lucase a Dereka týče, jako vždy mám svého oblíbence jistého, ovšem jako jindy, nečekám, že se pro něj hlavní hrdinka nakonec skutečně rozhodne.. Hádky mezi čarodějkou a upírkou mi místy lezly na nervy a Holiday se svou frází: "Musíš na to prostě přijít sama," zrovna tak. Bylo by pro ni jednodušší, kdyby přiznala, že sama vůbec nic nechápe a nechala to být. Celkově je to fajn počteníčko, když si potřebuje odpočinout od rozečtené knižní série..

Ailee
Ailee
10.04.2021 3 z 5

No... tohle bylo vážně pro náct. A ještě spíš mladší náct. Za těch těch čtyři sta stran se vlastně vůbec nic nestalo a ufňukané puberťačky řešily jen kluky, sex (to jsem taková puritánka, nebo ty šestnáctky tam ten sex řeší až moc?) a jak to mají v životě strašně těžký. Ani ten příslib napětí, když se mluvilo o rebelech nebo Krvavých bratří mě nepřesvědčí, takže děkuji, ale pokračování si klidně nechám ujít.

Babu002
Babu002
01.03.2021 3 z 5

Ze začátku se mi četlo blbě, ale pak se to vcelku rozjelo. Kniha na odpoledne zabavila.

marie2577
marie2577
25.09.2020 3 z 5

Lepší prumer

packa119
packa119
06.09.2020

super kniha nemate ji nahodou v e-knihu

petusska01
petusska01
16.06.2020 5 z 5

Musim povedat ze som prijemne prekvapena. Pribeh je urceny skor mladsim rocnikom, ale bavilo ma to a odporucam celu seriu. Postavy mi boli sympaticke, zapletiek bolo ozaj vela, vtip taktiez nechybal a na mladu lasku netreba zabudnut :) velmi mily pribeh!

Andynka
Andynka
11.02.2019 3 z 5

Velmi zajímavý nápad na další svět, kde žijí nadpřirozené bytosti. Kniha se velmi lehce četla a příběh byl milý. Každopádně je to kniha hodně naivní ohledně lásky a problémů ve vztahu, takže bych řekla, že je to určitě příběh pro mladší čtenáře. :)

IvaJakl
IvaJakl
13.10.2017 5 z 5

Překrásná kniha přečetla jsem ji jedním dechem.

Fizulka71
Fizulka71
20.07.2017 3 z 5

Spíš než pro ženy bych to zařadila do Pro mládež. Nicméně, nápad dobrý, styl psaní bez zbytečných okolků, i když jsem celou dobu tak trochu čekala, kdy se TO stane. Stalo se to až na konci, i když jsem čekala trošku víc. Ale zase jsem si po odhalení totožnosti Kyliina vojáka poctivě zaslzela. Takže jdu na druhý díl. Užijte si čtení!

anonym02
anonym02
28.11.2016 5 z 5

Kniha byla úžasná!!! Velmi jsem si oblíbila autorčin styl psaní, a hned jdu na další díl.

Lenuna
Lenuna
11.11.2016 5 z 5

Skvělá série!! První díl byl sice takový zdlouhavý, ale rozhodně nelituju, že jsem ho dočetla, protože další díly jsou opravdu velmi napínavé. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Shinju
Shinju
28.07.2016

Chtěla jsem začít číst novou knižní sérii, ale musím se podívat po jiné, protože tato knížka není nic moc, nemyslím ovšem celý nápad, příběh je dobře vymyšlený, ale nic moc napsaný. Hlavní hrdinka stále dokola řeší ty samé problémy a všechny jsou vždy připomenuty, ale aby toho neřešila ještě náhodou málo, tak musí řešit i problémy ostatních např. její kamarádky, což je zbytečné. Vůbec se mi nelíbí, jak se hrdinka staví ke své výjimečnosti a je hodně lítostivá a nesebevědomá. Dočíst knihu a další díly by bylo trápení. Vůbec tím nechci poukazovat na to, že autorka neumí psát, ale její kniha mi prostě nesedla.

kyky0
kyky0
04.01.2016 5 z 5

Tohle byla moje první přečtená série. Díky téhle knížce jsem si oblíbila čtení. A určitě si ji přečtu ještě hodněkrát. Takže já rozhodně doporučuji!

taanicka
taanicka
28.07.2015 3 z 5

Pokud člověk hledá opravdu oddechové čtení a nechce strávit hodiny nad přemýšlením co se to vlastně v knize stalo, ano tohle je ono! Avšak mi přijde že i přes dobrý námět, který může být mnohem více rozepsán, mi tam stále něco chybí, lepší charakteristika postav a tak... ale člověk si přitom aspoň odpočine, jelikož se to čte praktcky samo.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
02.07.2015 2 z 5

V rámci odpoledního slunění jsem se chtěla zacist do něčeho, kde nebudu muset přemýšlet a jenom si uziju tu jízdu. V mém případě nastal defekt pár metrů od startu. Zaujal mě obsah. Že je to něco jiného. Tak jsem po knize sáhla na regálu v knihovně. Začátek knihy mě nebavil, pak se to zlepšilo a zase šup dolů. Celá kniha byla jako horská dráha a já si nejsem jistá, jestli právě z toho jsem neměla to boleni bříška (nemá někdo kinedril?!). Takže mě vlastně mrzelo víc to, že jsem se s knihou táhla v dnešním horku tak daleko mnohem víc než to, že dočíst ji pro mě bylo utrpení. Asi jsem jediná, která se nedomniva, že je kniha "naprosto epes zuzo". Pro mě je průměrem, který mě nemotivoval k přečtení dalšího dílu...

Ivča722
Ivča722
19.06.2015

Tohle je nejlepší knížka, kterou jsem kdy četla. Já nemám ráda sci-fi knížky a ani moc nemusim filmy. Ale tohle je vážně suprová knížka. Já nejsem zrovna ta, která hodně čte. Ale od této knížky jsem se nemohla odtrhnout. Opravdu doporučuju. :)