Vzkříšena za úsvitu

Vzkříšena za úsvitu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126432/bmid_vzkrisena-za-usvitu-0hX-126432.jpg 4 257 23

Údolí stínů série

Vkročte podruhé do světa Údolí stínů, do tábora, který pomáhá mladým lidem najít sebe samy a vypořádat se se svým zvláštním… nadáním. Jakmile se tam jednou dostanete, nikdy na to nezapomenete – a už nikdy nebudete stejní! Od chvíle, kdy Kylie přijela do kempu v Údolí stínů, si kladla stále stejnou otázku: Kdo vlastně jsem? Obklopena samými upíry, vlkodlaky, vílami a čarodějkami touží zjistit, jaké jsou její nadpřirozené schopnosti… a jak svůj nově objevený neobvyklý talent využít. Teď k tomu má opravdu velkou příležitost! Zjevuje se jí totiž další duch, který tvrdí, že někdo, koho Kylie dobře zná – a miluje -, ještě před koncem léta zemře. Kdyby jen ale věděla, koho má vlastně zachránit a jak… Aby toho nebylo málo, trápí se Kylie nad svým rozpolceným srdcem. Lucas, svůdný a vzrušující vlkodlak, sice opustil kemp s jinou dívkou, ale stále častěji se zjevuje v Kyliiných snech. A Derek, neodolatelný elf, který tu pro ni byl vždycky, když ho potřebovala, ji přitahuje čím dál víc. Kylie ví, že se brzy bude muset mezi nimi rozhodnout… Teď ale láska musí jít stranou, protože v Údolí stínů se ukrývá jakási temná síla nadpřirozeného světa a ohrožuje všechny, které Kylie miluje… -- 1. vydání.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Baronet

Awake at Dawn , 2011

Senza Jenka
03.02.2024 3 z 5

(SPOILER) Kylie se mění. Nejdřív jí zachutná krev... Pak to vypadá, že by se mohla o úplňku proměnit... Dokáže uzdravovat... Probourat betonovou zeď, když je někdo v ohrožení... Zajímají se o ni špatní chlápci. Snaží se najít adoptivní rodiče svého biologického otce. A mezitím se plácá v obvyklém pubescentním marastu emocí, dojmů a citů.
Divím se, že ji Derek už dávno neposlal do háje. Chápu, že vystavovat na odiv svoje zblázněné hormony, když je okolo spousta jedinců, kteří to poznají, ať se přetvařujete sebelépe, nemusí každému vyhovovat. Ale když se mu beze slova vysvětlení vyhýbá, pak ho vyhledá, aby se mu zase vyhýbala... Na druhou stranu, chodit s někým, kdo umí vaše myšlenky, pocity a emoce nejen číst, ale také ovlivňovat a dokonce mazat, může být trochu problematické z hlediska důvěry.
Pořád se to čte dobře, ale je to zbytečně natažené.

AniDi
15.08.2021 2 z 5

Rozmlsala jsem se na prvním díle a s napětím očekávala pokračování ale... Po dočtení druhého dílu se děj vůbec nikam neposunul. A snad poprvé jsem musela dělat velké pauzy mezi čtením (obvykle, pokud mě kniha zaujme, přečtu naráz), protože mě neskutečně! rozčilovalo, jak se neustále rozebírají pocity hlavní hrdinky. A to bych nevydýchala přečíst víc než 30 stran. Ale ještě neztrácím naději, že další díl bude lepší. Ale pokud bude další díl pokračovat v duchu: "Jsi v pořádku"?, "Máš to tak těžké", "Jak se cítíš"? rozhodně sérii nedočtu. Waste time.

Babu002
01.03.2021 2 z 5

Pokulhávalo mi to za jedničkou. Nic, nic, nic a pak se to rozjede v třetí třetině knihy.

marie2577
25.09.2020 3 z 5

Lepší než 1.dil

Andynka
19.02.2019 2 z 5

Tohle byla teda nuda. Ufnukana hlavní hrdinka, která hledá samu sebe celých 300 stran. Děj se rozjede až na posledních 100 stránkách. A i tak to tomu moc nepřidalo. Naivní, chvíli až vyloženě hloupounké názory. Ten to díl se naprosto nepovedl, ještě se rozmyslím, zda se pustit do zbývajících dílů.

učtenávčelka
04.06.2016 1 z 5

Poněkud příšerné čtení. První díl jsem přečetla nadšeně, že se to ještě rozjede. Druhý díl jsem horkotěžko dočetla. Hlavní hrdinka totiž pořád dokola opakuje hloupé chyby, vrhá se bezhlavě do situací, kterým by se vyhnula, kdyby jen na chviličku zapojila selský rozum, ohrožuje tak ostatní své kamarády a pak se jim omlouvá, nebo je uráží, podle toho jak jí zrovna bouří hormony. Neustále se ptá, kdo vlastně je, opakuje jak moc těžké období měla, když se jí rozvedli rodiče a zemřela babička, ani po měsíci na táboře se nikam neposunula. Neustále má slzy na krajíčku, slzy jí stékají po tváři, neví kdo je a tak pořád dokola. Když už se blíží nějaká super akce a napětí vzrůstá, tak se jen zjistí, že se její matka lekla jejího kamaráda upíra a hlavní hrdinka z toho dělá drama, jako by její matku unesli démoni a odřezávali z ní kousek po kousku.
A aby měla hlavní hrdinka pořád dokola o čem přemýšlet, tak po ní jdou dva super-sexi-maximálně-žhaví kluci, kterým na střídačku láme srdce, pak oni lámou srdce jí, jeden odchází druhý přichází oba ji milují a ona pořád neví, kdo je, ví jen že je oba miluje a tak mezi sevřeným srdcem a slzami na krajíčku se radši vrhá do další unáhlený akce, aby se ujistila, že svět všech lidí (vlkodlaků, víl, čarodějek a upírů) se točí jen kolem ní a jejích "velkých problému" jak se vyrovnat s tím, kdo vlastně, což pořád neví a tak se nemůže ani rozhodnout koho miluje.
Chápu, že je to teen fantasy, ale.... fakt jednoduchá až blbá. Absolutně chybí nějaká akce. Děj má celkem zajímavé prostředí i postavy, kromě hlavní hrdinky.
A vůbec nechápu celkové hodnocení 85%.

Roselunda 1928
30.05.2015 4 z 5

O dost lepší, než první díl. Dokázala jsem se do toho víc vžít. Pořád nenávidím Lucase a fandím Derekovi, i když se na konci choval ke Kylii hrozně. 3, 58 hvězdiček.

mišule5
18.02.2015 5 z 5

Další úžasný díl! Nemohla jsem se odtrhnout. Doporučuji a pokračuji dalším dílem :-)

maca5449
28.01.2015 3 z 5

Slabší než první díl. Hodně z knihy čpělo "četba pro náctileté!" Kylie je tu hodně naivní, uvzdychaná a věčně opakuje ta samá témata. "co jsem, kdo jsem, oni mi to nechtějí říct, musím na to přijít sama, achich ach"

Aléda
27.10.2014 5 z 5

SUPER, kniha mě baví čím dál víc!!! Napínavé a čtivé. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jsem ji za jeden den. Konec byl otevřený, takže prostě nejde si nepřečíst další díl. Sakra, ale štve mě že stále nás nechává autorka napjaté a neprozradila čím Kylie je. Docela jsem ráda, že Derek musel odjet, protože se mi nějak více zalíbil Lucas :) Samozřejmě 5* a určitě doporučuji.

Tina 243
08.08.2014 4 z 5

Kniha byla dalším pěkným pokračováním série

Teraslík
23.05.2014 5 z 5

Kniha byla úžasná, užívala jsem si každý řádek. Je to kniha plná napětí. Velice doporučuji.

angelbooks
13.05.2014 5 z 5

Wow super kniha :D, zdáli se mi to lepší než 1 díl :D.
Miluju zápletky podobné jako v této knize. Je super že k tomu, abychom zjistili koho si Kylie vybere, musíme přečíct všech 5 dílů. Taky je tu zápletka s tím kdo Kylie je.... Prostě takovéto zápletky mě od této knihy nikdy nedokáží odradit :D.
Doporučuji. Těším se na další díl.

paloma
17.12.2013 3 z 5

Ufňukaná a ubrečená hl. postava, která navíc neví co chce, mi zkazila dojem z jinak docela pěkné knížky.

DajaF
11.12.2013 4 z 5

Sice mi trošku vadilo, že Kylie celou knížku téměř probrečela, ale jinak příběh je super...jen nemám ráda milostné trojúhelníky - kde jeden kluk není - miluje druhého - druhý kluk není - miluje prvního...no snad si v posledním díle vybere. Ale stejně se asi nejvíc těším, jak se rozvine vztah mezi Holiday a Burnettem :-)

mary.M
28.10.2013 3 z 5

Jednu věc nechápu, jak je možné, že pustí do oběhu knihu, která má tolik tiskových chyb, myslela jsem, že budou jen v 1.dílu, ale spletla jsem se. Jinak kniha je čtivá, stále se tam něco nového děje.

renefer
23.08.2013 4 z 5

Ani pokračování nezklamalo, těším se na další díl.

Lira
14.07.2013 3 z 5

Tři hvězdičky dávám jedině proto, jelikož to bylo dobře promyšlené. Uměly ty záhady v knize zmást. Ale bohužel hlavní postava Kylie se mi upřímně nelíbila. Byla moc lehkomyslná a takový ten tip, co vše vzal až moc přehnaně. Také se mi na ní nelíbilo, jak pořád na někoho byla naštvaná a dělala malé uražené dítě. I teď netuším, co se mohlo Lucasovi i Derekovi na ní vůbec líbit.
Jestli jsem trochu pitomá a něco takového, tak vám rovnou řeknu: ,,Můj názor změním, až se změní i Kylie." Jinak příběh by byl bez téhle ženské dobrý a kluci (Derek i Lucas) mi připadali fajnoví.

NikinkaFantasy
30.06.2013 3 z 5

Tato kniha pro mě nebyla tak zajímavá ,jako předtím 1. díl. V duchu jsem řvala na Kylie, když řekla Lucasovi, který se konečně vrátil, že budou jen kamarádi. Přiznávám, že nejsem fanda Dereka, to už je důkaz, když jsem se musela kouknout do obsahu, abych si vzpomněla, jak se jmenuje a doufala jsem že nebudou s Lucasem jen kamarádi, ale štvalo mě jak se mezi oběma klukama neustále rozmýšlí. No, nic moc.

kleria
04.05.2013 5 z 5

Prostě a jednoduše nádherná knížka víc snad k tomu nemusím dodávat. Jsem ráda, že se tam toho vyřešilo mnohem víc než v prvním díle a už se strašně těším na další a další díly. Jenom mi vadilo, že tam není skoro žádný napětí, ale to je spíš maličkost. Knížka se čte jinak úplně samo. Můžu jenom doporučit.

C. C. Hunter (p)
americká
2011  83%Zrozena o půlnoci
2013  88%Konečná volba
2012  85%Vzkříšena za úsvitu
2013  87%Hlas měsíčního svitu
2012  87%Proměněna za soumraku

Kniha Vzkříšena za úsvitu je v