Svůdné zlo

Svůdné zlo https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166874/bmid_sweet-evil-svudne-zlo-cf0-166874.jpg 4 1152 204

Svůdná trilogie série

Anna, šestnáctiletá středoškolačka z maloměsta v americké Georgii, má podobné starosti jako většina dívek jejího věku: příliš drobnou postavu, příliš starostlivou adoptivní matkou nebo to, že jako vzorná studentka a horlivá abstinentka není mezi spolužáky moc oblíbená. Má ale i starosti, se kterými se nikomu nesvěřuje. Například vnímá aury lidí, není nikdy nemocná, vidí a slyší na neobvykle velké vzdálenosti... Teprve když se na rockovém koncertě seznámí s atraktivním mladým bubeníkem Kaidanem, začíná krůček za krůčkem objevovat pravdu o sobě a o svém původu, ale i o světě skrytém před zraky obyčejných smrtelníků. Patří totiž mezi nefily - potomky padlých andělů, kteří mají pod hrozbou trestu smrti od svých démonických otců nařízeno šířit mezi lidmi sedm smrtelných hříchů. Jak vzorně vychovanou a úzkostlivě slušnou Annu promění sblížení s otcem? A dokáže láska ke Kaidanovi něco změnit na jeho nezvratné příslušnosti ke straně zla?... celý text

Fantasy , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Sweet Evil , 2012

adela.hol
17.02.2024 3 z 5

Šestnáctiletá Anna má stejné starosti jako její vrstevnice, ať už řeší svou postavu nebo že není v kolektivu příliš oblíbená pro své vzorné chování. Nikdo netuší, že má i jiné starosti. Nikdy není nemocná, slyší na velké vzdálenosti, vidí aury lidí. Teprve když na jednom koncertě potká bubeníka Kaidana, zjistí, že není jediná, kdo má takové schopnosti. Stejně jako on patří mezi nefily - potomky padlých andělů, kteří na popud svých demonických otců musí na světě šířit sedm smrtelných hříchů.
Může se slušňačka Anna naučit po tolika letech šířit zlo nebo naopak sblížení s Kaidanem způsobí, že to on se ze strany zla stáhne?

Kniha je vyprávěna v ich formě z pohledu Anny. Líbila se mi myšlenka andělů a démonů, první polovina knihy mě bavila i přes pomalejší rozjezd. Nápad s barevnými aurami byl skvělý nebo i Annin výborný sluch v lecčems pomohl. V druhé polovině jsem ale měla pocit, že se některé věci opakují nebo se děj příliš táhne a v určitých momentech jsem se až nudila.

Víc jsem i čekala od romantické linky. Anna a Kaidan měli momenty, kde se chemie projevila, ale jako celku jsem té lásce nevěřila. Ze strany Anny jsme o lásce věděli, ale jak chyběl Kaidanův pohled, nebyla jsem si tím úplně jistá. Ani když se objevila postava Kopana, který je tu nejspíš pro vznik milostného trojúhelníku, mě Kaidan nepřesvědčil, že by tolik o Annu stál. Samozřejmě roli hrály vedlejší okolnosti, proč spolu nemohou být, ale i přesto mi mezi nimi něco chybělo.

Dále mi nesedlo Annino rychlé sblížení s otcem. Několikrát ji ohrozil, vyděsil a přesto mu ve všem důvěřovala. Chápu, že on o tom světě věděl víc, než ona. Ale chyběla mi z její strany nějaká nejistota, obezřetnost. Malý náznak pochybností, jestli to, co se po ní chce, je správné.

Čekají mě ještě dva díly. Uvidím, jak se můj názor na příběh bude vyvíjet.

3,5*

B.Wilde
24.01.2024 4 z 5

Na tuhle sérii jsem narazila v podstatě náhodou a když jsem viděla to velmi vysoké hodnocení, věděla jsem, že se do knih musím rozhodně pustit a zjistit více.

Zajímalo mě, co tenhle příběh dokáže přinést a musím říct, že rozhodně nejsem zklamaná. Naopak, kniha se čte výborně, děj je zajímavý, dokonce mi tady sedí snad i úplně všechny postavy a je jedno, jestli jde o hlavní hrdiny nebo záporáky. Každý tady má své místo... Každopádně musím říct, že jsem tak trochu čekala, že budu z hlavní dvojice paf ještě o kousek víc. Jo, rozhodně mě zajímá, jak to mezi nimi bude dál, rozhodně spolu měli svoje kouzlo, ale po tom, jaké jsem na ně slyšela ovace, jsem čekala, že to na mě bude mít ještě víc wau efekt. Každopádně jsou tu ještě další dva díly, takže mé nadšení kolem nich klidně ještě může přijít později.

Z čeho ale jsem nadšená o dost víc, tak jsou to všechny ty záležitosti kolem démonů, andělů, nefilů, hříchů... působilo to na mě naprosto reálným dojmem, jako by to snad přesně takhle fungovalo a nečetla jsem fiktivní záležitosti. Jako by byl člověk ve skutečném světě skutečně v situacích, kdy mu našeptávají legionáři nebo kdy ho chrání jeho strážný anděl přes intuici.

Na další dva díly se těším a chci se do nich pustit co nejdříve. První by u mě měl tak 4 a půl hvězdičky, přece jen, myslím si, že jeden z dalších dílů by si mohl vysloužit i plný počet. Uvidíme...

Btw, můžete mi někdo říct, proč nevyšel překlad i pro díl z pohledu Kaidana (Sweet Temptation)? Ten bych si zatraceně ráda přečetla. Jo, číst z pohledu Anny je fajn, ale co si budeme povídat, Kaidan mě přece jen zajímá o kousek více a jistě by to bylo zajímavé čtení!

Artep071
11.01.2024 4 z 5

Zase jedna chuťovka, která se velmi lehce četla. Užila jsem si to :) Příběh má vše a baví mě i to jak se těším na další řádky. Na plný počet * to nemá, ale asi to bude tím, že už jsem věkově jinde.

Mamka_cte
30.12.2023 5 z 5

Tak tomuhle jsem podlehla! Pod obálkou alá upíři deníky se skrývá čtivý příběh ze světa padlých andělů. Děkuji za štafetu @knizniinstac a moc se těším na další díly!

Děj, ve kterém se neustále něco odehrávalo a romantická linka, z které jsem byla paf, dalo dohromady neskutečně čtivou knihu a já ji nedokázala odložit a přečetla snad na jeden zátah.

Romantická linka je na knize to nejvíc, co mě pohánělo číst dále. Potřebovala jsem prostě zjistit, jak to dopadne. Ale ono prd! S tím si musím si počkat na další díl.

Postavy se mi líbí snad všechny, ale Kaiden? Hořim!!! Vidím v něm podobnost s Rothem ze série Dark Elements. A ne jen v něm, ale v celém příběhu.

Padlý andělé, schopnosti, hříchy, romantický trojúhelník, to vše a ještě více se zde vyskytuje. Kniha je určená pro mladší čtenáře a někdy je to v textu poznat, ale i tak to miluju!

Duše je místem sama o sobě a dovede nám nebe změnit na peklo, peklo na nebe.

Dizzy3
21.04.2023 5 z 5

Musím říct, že jsem okouzlena! Nenechte se zmást obálkou nebo názvem. Já jsem věděla, že se mi kniha bude lilbit, ale předčila mé očekávání! Příběh byl fakt skvěle propracovaný a popsaný i když hlavní zápletka myslím teprve přijde. A co teprv ta milostná linka?! Bože tak moc bych jim to přala! Není to uplně klasická love story, konec byl dost pochmurný, takže jsem dost zvědavá jak se tohle vyvrbí. podobnost s Dark elements se nedá popřít a možná to bylo i o chlup lepší :)

Romik99
02.01.2023 5 z 5

Na knihu jsem narazila až letos a lituji, že ne dřív. Bohužel se aktuálně pevná vazba nedá sehnat, tak si musím vystačit s e-knihou, ale ani to mě neodradilo.
Líbí se mi nápad autorky a její hluboké myšlení. Myslím, že není třeba zmiňovat děj, o který tu podle mě vlastně ani nejde. V knize a celé sérii jde hlavně o to, co je skryté uvnitř a na co mají knihy upozorňovat a to mě na nich baví nejvíce. Díky nim se člověk opravdu zamyslí nad chováním dnešních lidí, nad hříchy, kterými většina sama trpí aniž by o tom věděla.
Děj je dobrý, výrazy vyskytující se v knize odpovídají věku dětí. Vlastně mi na ní a na celé sérii vůbec nic nevadilo. Určitě doporučuji přečíst. Sama jsem se nemohla odtrhnout.
Postava Kaidana je velmi zajímavá a stejně tak Anny. Jsem ráda, že je zde ukázaný vnitřní boj s hříchy. Anna i přes to, že je v duši čistá a navenek moc hodná holka, bojuje se závislostí na drogách. Vlastně k tomu přišla jako slepý k houslím. A i to je v dnešní době podle mě velmi časté.
Za mě jedna z nejlepších knih a sérií.

magdalene7
27.07.2022 4 z 5

Čtu podruhé po dvou letech. Při prvním čtení mě kniha nadchla, teď jsem si všímala i věcí, co mi úplně nesedly, ale pořád si myslím, že je to super příběh! Před dvěma lety jsem tuhle sérii nedočetla, ne kvůli nezájmu ale díky nedostatku času. Anyway... těším se na další díl!

Erika017
04.07.2022 5 z 5

Skvělá kniha, která se neuvěřitelně dobře a rychle četla. Netradiční a velmi zajímavý děj a zápletka. Líbí se mi, jak je vykreslený ten svět a velmi se těším, až se pustím do dalšího dílu. Toto téma, kterým se příběh zabývá se mi zdá velmi originální a přestože je kniha poměrně stará nepamatuji se, že by vyšla nějaká s podobným tématem. Rozhodně doporučuji!!! (Kniha je vhodná spíše pro čtenářky tak 13-15 let.)
Bohužel už se kniha nedá koupit jinak, než z druhé ruky. Takže pokud si ji chcete přečíst, a já vám to opravdu doporučuji, můžete si ji ( i další díly ze série) stáhnout na Ulož to.

Lavina
08.04.2022 3 z 5

Kniha nebyla špatná, jen se rozjela až ve druhé třetině. V té první jsem uvažovala, že knihu odložím a ani nedočtu. Poté se to ale rozjeli, začalo to být zajímavé a mělo spád. Knihu můžu doporučit spíš pro mladší ženy a já jdu hned na další díl.

naty_z_knihy
11.03.2022 5 z 5

Jako takhle, Kaidan je můj! Tahle knížka je naprosto geniální. Perfektně vymyšlený svět padlých andělů, parádní děj, který neskutečně frčel, neustále se něco dělo, takže jsem prostě knížku nedokázala odložit, dokud jsem ji celou nepřečetla. Jen málokdy se mi stane, že si v knížce zamiluju skoro všechny postavy, ale teda tady jsem měla neoblíbená snad jen knížata, a to ještě jen ty záporňáky. Líbila se mi tajemná postava temného a smyslného Kaidana, Anny, která byla zpočátku klasické klišé, jakože šestnácka se super schopnostmi, co nemá tušení, že existuje jiný svět než ten, co zná. Ale tady mi to vůbec nevadilo. Prostě to byla parádní jízda a už hltám druhý díl.

vandalka
05.07.2021 1 z 5

Já jsem to zkusila, chtěla jsem něco odpočinkového, ale ten gold tam teda nevidím :) Připadá mi to úplně stejné jako všechny ostatní americké YA knihy, z těch samých ingrediencí: nezajímavá, nevýrazná hrdinka, hodná holka, která zjistí, že má nějakou superchopnost, démonicky přitažlivý mladík typu bad boy, se kterým se zaplete, zmítání se v emocích, no a dál jsem se nedočetla (skončila jsem po prvním dnu road tripu). Jako já chápu, že odpočinout si u toho člověk může, ale kvalitní to podle mě není. Blbé je, že v rámci žánru není moc z čeho vybírat, já si občas moc ráda přečtu nějakou pěknou YA, ale mám dojem, že jsou všechny a) jak z jednoho kadlubu, b) prostě blbě napsané. Jako literatura. Pokud to stojí jen na akci, je to málo. Chci atmosféru, prokreslené postavy, vývoj, originální nápady!

Katerina589
18.05.2021 5 z 5

Tuhle sérii jsem sháněla hodně dlouho a rozhodně to sálo za to. Je to jedna z mých oblíbených sérií, ke které se stále vracím a ještě vracet budu. Takže pokud jste to ještě nečetli, určitě jděte do toho!

Pedruska01
16.05.2021 5 z 5

Asi po stopadesáti letech jsem se konečně mohla dostat k této knize/sérii, a tak jsem nikterak neváhala a popadla ji. Tohle téma je pro mě stále tak trochu neznámé, ačkoliv něco málo načteno už mám, takže pro mě jednoznačně nové a originální. Četlo se to hodně rychle, příjemný styl, dokázalo si mě to pěkně pevně držet. Kdybych už pak velmi pozdě v noci neměla totálně unavené oči, dala bych to naráz. Až tak moc mě to bavilo!
Hlavní hrdinka Anna, ačkoliv šestnáctileté nevinné a hodné děvče, měla toho na bedrech zatraceně dost, co se týče zjištění kdo je a co se děje kolem ní. Ta holka mi nijak nevadila, dokonce jsem byla ráda za to, že je taková, měla jsem jí moc ráda. Musela jsem jí fandit. Oblíbila jsem si její kamarády Jaye především a i poté Veronicu. Líbila se mi její adoptivní máma Patti a mile mě překvapil i její otec, což doufám, že to tak i zůstane.
Druhý hlavní hrdina Kaidan byla postava, kterou prostě člověk musí mít rád, a to z mnoha důvodů. Neměla jsem to jinak. Získal si mě takřka hned. Líbilo se mi, že tam hrály roli čisté úmysly a pomoc. Mrzelo mě, že Kaidanovi dost věcí a zásad bránilo v tom, co by nejspíš chtěl. Ačkoliv nemůžu říct, že bych o tom byla pevně přesvědčená, věřila jsem, že chce. Líbil se mi jejich výlet přes státy, poznávání a i když bylo i bolestné, bylo to hezké. Co se týče jeho "přátel", upřímně jsem čekala opak toho, co jsem zjistila. A to u všech snad s výjimkou Kopa. Milé překvapení, u všech a byla jsem za to opět ráda. Navíc, ta jejich "práce" byla hodně zajímavá, samozřejmě nejvíc ta Kaidanova. Fakt drsný.
Co se týče děje, tak ten teda jel. Mělo to tempo a švih, stále se něco dělo, neexistovalo žádné hluché anebo nudné místo. A i když se jedná o první díl, který je především seznamovací, tak rozhodně to mělo sílu a velký potenciál. Není to nic nezábavného, užila jsem si to maximálně, přiznávám - ty vztahy především. Mám dojem, že kniha, alespoň tento díl, je většinou o vztazích, a to i bez ohledu na úkoly nefilů, než o jejich světě. A jak jsem zmínila, ty jsem si užila řádně.
V závěru bylo jasné, že přituhuje. Uplynulo dost času a Knížata, která ani omylem nejsou ctnostná, tak dodržují zásady - zla, špatností a stavu věcí, které se jim hodí do krámu či podle nich tak má být. A Anna to samozřejmě nemá, nedodržuje, takže v tom okamžiku se jim zapíchla jako trn do paty. Tohle bude ještě hodně zajímavé. Nechci tvrdit, že mě to zklamalo, ale rozesmutnil mě odjezd Kaidana, což ve mě evokuje lítost vůči Anně a především zvědavost.
Kniha byla skvělá romantická fantasy, která je pěkně skloubená s normálním světem, která mě hřála u srdce. Dobrá romantická linka, závan trojúhelníku, který je jen načrtnutý - vše, co mám ráda. Líbilo se mi to a bavilo mě to. Dobře napsané, úsměvné, místy vtipné a i bolestné. Kouzelné i kruté. Emoce dobře zpracovány, protože jako čtenář jsem je pocítila. Jsem moc ráda, že se mi konečně po těch letech tahle série dostala do rukou. Nemám nic proti, a tak rozhodně doporučím a hodnotím plným počtem! Těším se na pokračování. :)

Zlatovlas
16.02.2021 5 z 5

Pěkná, hodná holka se zvláštníma schopnostma, o kterých nic moc neví versus tajemnej, božsky krásnej a tak trochu badboy, kterej o tom ví něco víc. Jo, tak tohle fungovalo a bylo to sakra čtivý:)

Téma padlých andělů já osobně můžu a autorka to zmákla skvěle. Žádný hrrr na to, ale všechno pěkně pomalu a propracovaně odkrývat. Já jsem se teda nenudila - je tam akce, je tam vtip, je tam Kaiden, co víc si přát. Doporučuju!

Ivka14
14.02.2021 4 z 5

Téma padlých andělů se mi dost líbilo. Líbilo se mi, jak nás autorka postupně přivedla do historie a schopnosti padlých andělů a jejich potomků. Moc se těším až si přečtu další díl.

Jen už vidím, jak zde bude milostný trojúhelník, tak snad mi to v nebude vadit.

Sisis1999
27.01.2021 5 z 5

Co jsem dělala, když jsem v prváku jela úplně poprvé do Itálie? Četla tohle. Ne vážně, moje vysněná cesta do zahraničí skončila tak, že skoro celý pobyt lilo jako z konve. Knížku jsem si půjčila od spolužačky a už ji nevrátila. Prostě jsem asi sedm dní z deseti seděla na pokoji, poslouchala déšť, četla a cpala se pizzou s těstovinami.
Svůdné zlo by si měl za mě přečíst každý, kdo si libuje v moderním pojetí jistých témat. Nejenže jsem si samotný příběh naprosto zamilovala, navíc jsem si po celou dobu netroufla hádat, co se stane dál. No a potom je tu Kaidan --- má oblíbená osobnost, u které si myslíte, že všechno víte a přitom nemáte ani tušení, kdo ten člověk je. Zhltla jsem to jedním dechem a po návratu domů jsem si okamžitě musela koupit zbylé dva díly.

Ketfl
17.01.2021 5 z 5

Musím se přiznat, že mě kniha mile překvapila. Je evidentní, že série je myšlena pro mladší čtenářky - v některých scénách to bylo hodně znát, v některých ale překvapivě ne - což jsem zírala. Každopádně autorka nás velmi čtivě uvedla do děje. I když ne všechny kapitoly byly úplně svižné, někdy mi i přišlo, že se děj o velký kus přeskočil, jako by autorka neuměla nic v tom mezidobí vymyslet, ale rozhodně se to vždy vrátilo ke svému tempu. Největší akce pak přichází na konci knihy, takže na druhý díl se samozřejmě ihned vrhnu. Postavy mi celkem vyhovovaly a námět mi přijde opravdu super. Jen ten název :-D No nic.

Bajuli
29.12.2020 5 z 5

Pokud zvažujete o čtení této úžasné série počítejte s tím že: se zamilujete do hlavního hrdiny, budou vám téct slzy a tuto sérii si zamilujete tak, že si budete přát aby to byla realita.♥️ Opravdu nádherný příběh, který rozhodně stojí za přečtení. Prostě miluju, nejlepší série jakou jsem zatím četla.♥️

vlkove
16.11.2020 5 z 5

Kniha se mi opravdu líbila. Vidím v ní mnoho nedostatků ale všechny tyto nedostatky přehlušuje skvělé tempo a úžasný originální námět knihy.
Co lze vytknout? Hlavní hrdinka je nezajímavá, příběh předvídatelný a někdy se mi stalo, že děj náhle přeskočil, prostě jako kdyby bylo něco vynecháno. Nejsem si jistá, jestli zde nehraje roli překlad.
Co opravdu oceňuji, tak to je originální námět. Přečetla už jsem opravdu mnoho a mnoho YA fantasy knih, a proto musím říct, že tento námět je úžasný. Celá ta myšlenka andělů, hříchů atd. je originální a opravdu jsem ji hltala.
Hned se vrhám na další díl a knihu opravdu moc doporučuji.

Alnima
06.11.2020 4 z 5

Pěkné vykreslená fantasy s anděly. A zase něco nového, takže super. 4,5 *. Hodně milé překvapení :)