Svině

Svině https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298574/bmid_svine-Ckd-298574.jpg 4 39 15

Danny Katz série

< 2. díl

Zločinec Jorma Hedlund se nechá zlákat na svou poslední akci – tip na transport cenin je příležitostí, kterou si nemůže nechat ujít. Jenže loupež se strašlivě zvrtne a z Jormy se stává štvanec. Mezitím se Danny Katz snaží zjistit, co se stalo s někdejším dealerem Ramónem a jeho přítelkyní Jenny. Stopa vede nejprve do světa stockholmské pornografie a poté směrem, jaký Katz nemohl předem tušit. Dávná touha po drogách jej zavádí do víru událostí, které jsou čím dál zamotanější. Jisté je jen jedno: někdo mu chce zabránit v odhalení pravdy. Vallgrenova druhá kniha o antihrdinovi Dannym Katzovi je napínavá od první stránky a zároveň děsivě líčí situaci lidí na okraji společnosti.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Svinen , 2015

Pavlína2019
Pavlína2019
19.02.2024 3 z 5

Drsná kniha, nepříjemné téma. Napsaná je určitě dobře, pokud tohle oceníte. Úplně mi nesedla, četla jsem před dávnou dobou první díl, chtěla jsem tedy i druhý díl.

terezarath
terezarath
17.06.2023 2 z 5

Hrozná okecávačka,na můj vkus až moc popisů událostí, které vlastně s hlavním příběhem nijak nesouvisí. Samotný děj měl nejspíš dobrý náběh, téma sice nic světoborného, ale určitě to mohlo být zajímavé. Na severské krimi sotva slabší průměr.

knihomolka525
knihomolka525
11.01.2023 5 z 5

Trochu rušivým elementem byl klasicky seversky rozroztříštěný děj.Jinak po dlouhé době jsm sáhla po knize,která mě na dva dny "uvěznila" doma.Prostředí drog,prostituce a obchodu s bílým masem,migranti, je tady podán dosti popisně .Do detailů.Takové to:kdo můžeš ,vyhni se tomu.

kalache
kalache
19.08.2020 4 z 5

...název knihy není zavádějící...

Syny007
Syny007
22.11.2019 1 z 5

První kniha autora se mi v celku líbila. Bohužel o tomto volném pokračování se to říci nedá. Děj mi přišel neskutečně chaotický a posledních 70 stran jsem četl skoro za trest. Další knihy autora, zatím určitě číst nebudu.

Kerberos
Kerberos
23.09.2019 3 z 5

Velmi tvrdá kniha,některé popisy situací se mi zdály až nechutné.A ten konec - třeba už autor nechce pokračovat.

Nickyheat
Nickyheat
11.06.2019 5 z 5

Situace kdy se z pouhého zlodějíčka stává vrah na útěku...kniha drsná tak,že ji člověk nemůže odložit, protože prostě musí vědět, jak to dopadne

25.01.2019 3 z 5

Příběh plný podlosti, prostituce, drog a zvrácenosti. Autor dává přednost překotnému pokračování a ne všechny spojitosti dokonale objasní. Některé zmatené postavy jsou chvilku na straně zákona, chvilku na straně opačné. Jako odpočinkou thrillerovskou četbu mohu doporučit.

SilvieSisinka
SilvieSisinka
30.06.2018 4 z 5

Drsná to kniha.Mě se velice skvěle četla a bavila.Zvrácení muži,prostituce,drogy,korupce...atd.Baví mě styl psaní spisovatele.Těším se na další díl ;-)

astra3
astra3
09.05.2018 5 z 5

Mně se kniha velmi líbila. Velmi čtivá. Přečetla jsem ji za 1 den. I přes konec doufám, že budou další díly.

Magnovak
Magnovak
16.01.2018 3 z 5

Zřejmě má být příběh složitý, důkladně propracovaný a zajímavý množstvím témat a postav s komplikovaným osudem, věci jako drogy, pornografie, korupce, praní peněz, Židé, obchod bílým masem, darknet ... Inu... Za sebe mohu říct, že jsem se v tom dlouho ztrácela, ješte po dvěstě stránkách jsem se hodně musela soustředit, kdo je kdo a jakou hraje roli. A i tak mi to kolikrát nedocházelo a bylo mi to vlastně i jedno - zkrátka kniha mě nijak zvlášť nechytla.

Hella
Hella
16.06.2017 2 z 5

Za mě bída. Nebavilo mě to, do čtení jsem se musela nutit, žádná sympatická postava, no a ještě ke všemu ten konec? Katzi???!!! Co toto?

PetraBery
PetraBery
26.03.2017 4 z 5

Další kniha s Danny Katzem v hlavní roli. Kniha o drogách, prostituci, korupci i dávných přátelstvích. Kniha se mi líbila, ale co ten konec? Proč? Hodnotím tak na 75%.

mmmisulka.r
mmmisulka.r
16.01.2017 3 z 5

Bohužel tohle nebylo nic pro mě. Nějak mě to už od začátku nechytlo, ale nebylo to tím, že by autor neuměl psát, to ne. Spíš to téma a podání. Ale kniha si určitě své oblíbence najde.

08.01.2017 3 z 5

švédská literatura severská krimi švédské detektivky

Carl-Johan Vallgren
švédská, 1964