Světové pohádky

Světové pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98749/bmid_svetove-pohadky-XXh-98749.jpg 4 11 3

České, slovenské, ruské, polské, srbské, bulharské, německé, maďarské, rumunské, francouzské, italské, španělské, švédské, norské, dánské, arabské, čínské a japonské pohádky uspořádal Z. K. Slabý.

zaz
29.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Podobnou sbírku pohádek, co do národní rozmanitosti , jsem v ruce zatím neměla. Nalákala mne možnost, seznámit se , jak to dělají pohádkáři jinde. Jaké příběhy poslouchají děti nejen na našem kontinentu. Četla jsem nejprve pro sebe a pak teprve vnukům. Když další večer chtěli pokračovat, zeptala jsem se, kam až to slyšeli...? Usínají pravidelně , mobily se vypínají před večeří a jde to, prozatím...
Pohádky v dospělosti budou spát a dospělí bdít...

Janizoun
28.03.2024 5 z 5

Známé i méně známé pohádky nabízí tato pohádková knížka, která je stále velmi čtivá a to už čtyřicet devět let.
Nejen dětem, ale i mně se čtení líbilo.
Pohádky jsou pro čtení na dobrou noc delší, tak doporučuji číst dětem spíš přes den, ale čtení je to moc pěkné.
Tři vlasy děda Vševěda, Jak šel synek do světa, aby se naučil bát, Mlsná dívka, Princ Chocholouš, Slavík..., celkem dvacet pět pohádek a k tomu krásné ilustrace, to se skrývá v této nestárnoucí dětské knížce.

vandalka
06.08.2016 3 z 5

Pěkná, vyvážená sbírka pohádek z Čech, různých koutů Evropy a Asie. Některé neznámé, další jsou ozvláštněné místní varianty známějších pohádek, ostatní pak již notoricky proslavené (Andersen, Němcová, Erben, Grimmové). Celkově není kniha ničím výjimečná, četla se ale pěkně a dětem se líbila. Jen poslední pohádku - Princeznu se zlatou hvězdou na čele - jsme nakonec museli vynechat, protože ji autoři ponechali v původním znění Boženy Němcové a pro předškolní děti je ta čeština bohužel příliš obtížná. Snad si ji b udou moct vychutnat za pár let