Svět hor

Svět hor https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43468/svet-hor-43468.jpg 5 12 3

Výpravná obrazová publikace Svět hor je vrcholným dílem předního českého fotografa krajiny a přírody Jiřího Havla, známého osobitým vnímáním krás hor. Sedm kapitol působivých obrazů zachycuje rozmanitost a jedinečnost více než 50 hlavních horských masivů naší planety. Unikátní fotografie Jiřího Havla doprovodil zajímavým textem významný český přírodovědec Jan Štursa.... celý text

Taťka Hraboš
04.04.2024 5 z 5

Hory mě vždycky přitahovaly. Jen tam – v našich podmínkách – ještě člověk může zažít relativní ticho, klid, jen málo člověkem poznamenanou přírodu. Kromě toho mám rád fotografie – jako konzument i jako amatérský producent. Tahle kniha ideálně propojuje obě zmíněná témata. Z hlediska informační bohatosti (pro laickou veřejnost) k ní nelze mít žádných výtek. Ještě více to pak platí o kráse a kvalitě fotografií, pocházejících z bohaté tvorby jednoho z našich nejznámějších krajinářů (jediné, co mi občas vadilo, byla nutnost provést ořez některých fotografií, což narušilo jejich kompozici a výsledný dojem, ale tomu se v podobných publikacích zřejmě nelze vyhnout). Krásná kniha, která je ozdobou každé knihovny.

Slávka 1970
11.03.2017 5 z 5

Moc pěkně poskládaná kniha!

Slávka 1970
31.01.2017 5 z 5

Krásná "obrázková" kniha! Jsem teprve ve třetině, ale už vím, že bude patřit do mých nej. Nádherné fotografie přehledně a poučně doplněny mnoha informacemi, které poučí, potěší a připomenou krásu hor i pomíjivost tohoto Světa.

Autoři knihy

Jan Štursa