Strážkyně králových tajemství

Strážkyně králových tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157176/bmid_strazkyne-kralovych-tajemstvi-mHh-157176.jpg 4 36 11

Vzácný drahokam. Královský dvůr plný intrik. A tajná úmluva, v níž se za pravdu platí příliš vysoká cena… Malířka Susanna Horenboutová se vyhřívá v přízni královny a dvorních dam, které si nesmírně oblíbily její působivé portréty. Slunné dny však skončí ve chvíli, kdy se vynoří postava z její dávné minulosti a zavleče Susannu do nebezpečné hry, která by mohla vyústit až ve válku s Francií. A všechny intriky se točí kolem ztraceného králova diamantu nesmírné ceny… Susanna a její snoubenec John Parker jsou odhodláni zjistit, kdo vzácný drahokam ukradl. Riskují při tom nejen své postavení, ale také život, protože pouhý krůček za nimi se pohybuje zkušený nájemný vrah. Cesta za nalezením pravdy je znovu zaplete do nelítostných dvorských intrik, dovede je ponurým labyrintem podzemních chodeb až do věznice Fleet, aby nakonec stanuli tváří v tvář protivníkovi, který se vskutku nezastaví před ničím.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Keeper of the King´s Secrets , 2012

Atara16
16.06.2022 5 z 5

Oddechovka , napětí , čekáte jak to dopadne....Mě se to moc líbilo.

moudivlacek
03.09.2020 4 z 5

Tudorovská Anglie a dvorní pletichy - krásná ukázka tehdejšího života u dvora. Nebyl tam lehký život pro muže, natož pro ženy. Parker je nebezpečný muž a jeho okolí to moc dobře ví. Přesto se někdo pokusí zdiskreditovat nejen jeho, ale i jeho snoubenku královu malířku Susannu. Ani jeden hned nehází flintu do žita a jeden pro druhého by dýchali, a to doslova.
Do příběhu zapleteny i skutečné historické události. Velmi čtivá kniha.

Han-nah
12.05.2019 4 z 5

Pohodový román z Tudorovské Anglie, kdy některé historky jsou ze skutečné historie, s detektivní zápletkou hledání ztraceného královského diamantu nesmírné ceny, ale i moci " Zrcadlo z Neapole".

Mark2000
23.04.2017 3 z 5

I když hodnotím stejně, jako jsem hodnotila první díl, musím uznat, že tento určitě převyšoval ten první. Námět byl podobný, ale co zde musím vyzdvihnout bylo, že Susanna zde už nepůsobila jako ta, kterou je stále třeba bránit, ale dokázala něco podniknout i sama, díky čemuž se příběh netočil pořád ve stejné formě. Určitě je tato malá série pro autorku dobrým začátkem její spisovatelské kariéry.

alabra
21.11.2016 2 z 5

Udělala jsem chybu, nepřečetla si první díl. Druhý díl navazuje, na úkor srozumitelnosti, návaznosti děje, pochopení osob. Červená knihovna se očekávala, detektivka rovněž, historii miluji, přesto jsem byla zklamána, autorku už číst nebudu.

Jindřich osmý
09.08.2015 4 z 5

Tento druh knih mě nikdy nezklame.

Antoaneta
06.09.2014 4 z 5

První díl jsem nečetla,tahle kniha nijak neurazí ale také nijak zvlášť nenadchne.Příběh je pěkný -láska,zrada,intriky to vše se tu střídá v rychlém sledu.Taková lehká čtivá kniha ale postrádá takovou tu "jiskru" která čtenáře upoutá tak že od knihy nedokáže odejít.Tento příběh je nepochybně zajímavý ale znovu číst určitě nebudu.

alnahu
14.05.2014 4 z 5

Příběh z Anglie z královského dvora ,který je plný intrik a podlých lidí,kteří udělají vše pro získání bohatství.

Boudika
28.02.2014 5 z 5

Pohodová kniha,volně navazující druhý díl, opět s detektivní zápletkou.

Kamiliana
19.10.2013 4 z 5

Napínavá kniha, zajímavá zápletka (ke konci bohužel překombinovaná). Jinak čtivý styl, ač odkaz na tudorovskou dobu je možná snaha o zalíbení, mohlo se stát kdekoli a kdykoli jinde než za tudorovců.

Markett
02.09.2013 5 z 5

I druhý díl o Susanně a Johnovi se mi hrozně líbil. Knížka byla napínavá a hrozně zajímavá a bavila mě :)

Anglie 16. století

Michelle Diener
jihoafrická
2012  72%Úklady královského dvora
2013  76%Strážkyně králových tajemství

Kniha Strážkyně králových tajemství je v