Učedník a pyramida Orků

Učedník a pyramida Orků https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309777/bmid_ucednik-a-pyramida-orku-Yhz-309777.jpg 5 247 33

Učedník série

Fletchera s Ignatiem uvěznila inkvizice pro zločin, jehož se nedopustili. Když pak král chystá výpravu na nebezpečné území orků, povolá i Fletchera. Právě k němu se upírají naděje celého království. Hrozí totiž, že orcké armády se pozvednou v takové síle, jakou říše dosud nikdy nezažila.

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Alpress

The Inquisition , 2016

protokol
26.12.2022 5 z 5

no čim viac sa dostavam do deja o to viac ma to baví. prekvapivé odhalenia zvraty niekedy naštvanosť na záporákov ako može byž niekto tak krutý ale hlavne dobrodružnosť celej knihy. čim dalej my to pripomina pokemonov ale to dáva rozmanitosti demonov na krase. tešim sa na pokračovanie skvela kniha.

Stázka007
28.09.2021 5 z 5

První díl byl zajímavý, proto jsem se hned pustila do druhého dílu a musím uznat, že 2 díl je snad ještě lepší, nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Dokonce mi na začátku ukáplo pár slz. Konec mě strašně napnul, ale bohužel nemám ještě 3 díl.

Wasdy
02.09.2020 5 z 5

Konec minulé knížky byl dost napínaví, ale tenhle byl ještě napínavější, protože nemáme doma 3 díl.

Luigi1
01.09.2020 5 z 5

První díl byl skvělý a druhý za ním v ničem nezaostal.Jsem rád když kniha graduje.Opět otevřený konec.Super

JmenujiSeZuzla
03.11.2019 3 z 5

Když jsem byla mladší a měla docela jiné preference, Učedníkův první díl mne nadchnul. Ale na přečtení těch dalších dílu jsem se moc neměla. Ani když už se mi kniha dostala do rukou, neměla jsem moc chuť si ji přečíst. Možná to bude tím, že jsem za ty roky vyspěla a nechtěla jsem si zkazit názor na příběh, který se mi ale vryl pod kůži. Proto byl Učedník a Pyramida Orků skvělá volba pro dovolenkovou četbu. Musím konstatovat, že druhý díl popřel ten první. Prvotina se mi líbila právě proto, že byla plná nápadu a akce. Autor byl schopen na každé straně vymyslet zajímavě spletitý příběh s motivy fantasy plný akce. Jeho pokračování se mi zdálo takové utahanější. Příběh byl více roztahaný a chybělo mi více barvitého děje. Obecně by se dalo říct, že je kniha pěkná. Ale po prvním dílu se mi zdá rozhodně znatelně slabší. Konec na jednu stranu super (překvapil mě), ale zase jsem od Tarana čekala víc.
Líbili se mi především úžasné, nově vymyšlené fantasy postavy a hlavně zvířata! Názvy a popisy byly moc pěkné.
Faktem ale zůstává, že jsem měla sérii přečíst naráz. Ve 1/4 knihy jsem se hodně ztrácela. Postavy už jsem pozapomínala a moc jsem netušila, co se děje. Nevím, jestli ještě někdy bude nálada sérii dočíst.

Lorelei10
22.10.2019 4 z 5

Kniha měla trochu zdlouhavý začátek, zbytek knihy jsem zhltla jedním dechem. Za mě 4*.

termitovo
05.08.2019 4 z 5

Pěkný svět, ale je to kniha pro mládež se svými nectnostmi, tj. naivní děj, nepropracovanost, modernost, antirasistická agitka...

Jidlos
05.08.2019 5 z 5

Úžasní knížka, vždy mě dokáže odtrhnout od reality.

Gurus
28.01.2019 4 z 5

Byla to jízda, která i často dojala. Musím říct, že překlepů bylo daleko méně než v prvním díle, ikdyž pořád je co zlepšovat.
*Spoiler*
Rozuzlení na konci na mě působilo trošku přehaně...že zrovna Jef bude ten zrádce to jsem nečekal.
Jsem zvedavej na ten milostný 4 úhelník jak dopadne haha, Sylva vs Cress vs Verity vs Fletcher

Beruskajb
21.01.2019 4 z 5

Přečetla jsem ji jedním dechem :-)

evilunicorn
14.01.2019 4 z 5

Pro mě o něco slabší než první díl.Především v první polovině je cítit až příliš velká inspirace Hrami o Trůny, taková politická fantasy,takže na samotnou Pyramidu nezbývá až tolik času kolik by si zasloužila.Oceňuji naopak konec knihy,jež opravdu skvěle graduje.Počítáno na procenta,na 80% ta kniha dosáhne s přehledem.

phedr
01.11.2018 5 z 5

Stejně jako první díl ani tento nezklamal

Vikos
25.10.2018 5 z 5

Mega. Stejně jako první díl (heart)

alenkacermi
15.10.2018

Nádherný. Autor má neskutečnou představivost. Druhá kniha je snad ještě lepší. A ty otevřené konce - úžasný, u filmů je to časté, u knihy jsem to ještě nezažila. Mám výhodu, že mám všechny díly po ruce, na druhou stranu - to čekání na vydání dalšího dílu, zase mohlo být plné očekávání a těšení. A tak pokračuji hned třetím dílem a proto čtu a ani nedutám. Vůbec se nedivím, že se série lidem líbí. Je to pecka. Doporučuji

Belisima
28.08.2018 5 z 5

Druhý díl začal velmi napínavě a vůbec celá kniha je popsána tak krásným stylem, chvílema jsem tápala a chvílema ani nedýchala, ale čtení jsem si nesmírně užila. Určitě si přečtu znovu celou sérii. Některé knížky jsou při druhém čtení ještě lepší. Tato série patří k těm neobyčejným knihám.

Andrea81
11.03.2018 5 z 5

Tak to je paráda a zase ten otevřený konec...
Už se těším na třetí díl.

Ninde
16.12.2017 5 z 5

Opět bezva,kniha je vtipná,napínavá zkrátka boží

RemiBlack
02.12.2017 4 z 5

Mám to za sebou! :) Kvůli strašnému shonu jsem měla tuto kniho rozčtenou aspoň měsíc. Co se týče knihy samotné, je dobrá. Řekla bych, že je lepší než první díl. Zase má ten nechutně otevřený konec... Zakončení se dá rozdělit na dvě části. Jedna z nich mě upřímně překvapila, druhá mi byla jasná asi dvě stě stran od konce. A co je hlavní, není tam takové to "boom", po kterém si řeknete "to je něco". Minimálně mě to tam chybělo.
Ono to asi vypadá, jak hrozně kitizuju. Ale přesto se mi to líbilo. 4 hvězdičky

Nelly
10.11.2017 5 z 5

Druhý díl je ještě lepší než první. Obdivuji autorovu fantazii, se kterou přidává stále nové a nové démony. Opět doporučuji mít připraven i třetí díl...

Lafix
12.10.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem.

Taran Matharu
britská, 1990