Sůl země

Sůl země https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181321/mid_sul-zeme-Z8Q-181321.png 4 16 5

Sůl země aneb Příběh o životě starce Getsemanského skitu, kněze a mnicha abby Isidora, jak ho sepsal a vyložil jeho nehodný duchovní syn. Z ruštiny do slovenštiny přeložil Ján Komorovský, do češtiny převedl Andrej Štefanovič.

Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , Bonus A

Sol’ zemli

vlkcz
04.11.2022 3 z 5

Těžko mi hodnotit. Myšlenkově určitě bohaté, i když mi tyto asketické formy duchovnosti přijdou poněkud přepjaté.
Ale ta forma. Suchopárné, školometské až apologetické. Bez životnosti, jako kdyby autor popisoval sochu nebo pomník. Pokud jsem si mohl o smýšlení otce Isidora z těch sto stránek udělat nějaký obrázek, tak jsem přesvědčen, že by autorovu snahu shovívavě ocenil, ale nejspíš by se v podaném obraze sám nepoznal.

managalante
20.09.2019 5 z 5

Čtenáře jisto jistě Báťuška namotivuje k dobrému počínání. O tom jsem přesvědčen. :)

Vojslava
19.06.2019 5 z 5

Malý životopis k potěšení duše. Apofthegma v modernějším rouše a přitom vhled do spirituality, se kterou se ne úplně běžně setkáváme. Jiný úhel pohledu na živé křesťanství. Bude radost se sem vrátit.

pustaken
04.02.2018 5 z 5

Kniha je výborná a vďaka nej som bližšie spoznal aj jej autora - nedoceneného ruského génia P. A. Florenského. Oplatí sa bližšie pozrieť na jeho život, názory a dielo (resp. to, čo z neho zostalo).

DivnýJanko
12.12.2015 5 z 5

Útla kniha, no vnútorne veľká ako Everest. Plná Múdrosti a citu. Plná Viery. IC XC NI KA