Stříbrná labuť

Stříbrná labuť https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342746/stribrna-labut-gU7-342746.jpg 4 63 15

Restoration série

< 2. díl

Nejnovější hvězda londýnského divadla, Annabella Taylorová, přezdívaná fanoušky „Stříbrná labuť“, tajně touží najít svého šlechtického otce, který před lety opustil matku i ji. Její skutečnou identitu má odhalit, třeba i s využitím své mužné krásy a vášnivých polibků, Colin Jeffreys, markýz z Hampdenu. Annabella je postupně zavlečena do tak složité sítě zrady a podvodů, že jí nezbývá nic jiného než vložit svou důvěru do Colina, který ji tajně přitahuje stejně jako ona jeho...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: ekniha , Baronet

Silver Deceptions , 1994

moudivlacek
25.09.2021 4 z 5

Rychlá, svižná romantika, kdy se nenudíte. Je tu i trochu tajemna a snahy jejich po odkrytí.
Hlavní hrdinové, kteří mají plno společného, byť to tak ze začátku nemusí někdo chápat, se postarají o "vzrušení" společnosti v Londýně. Každopádně to, co začalo flirtem a snahou získat informace, se nečekaně mění v něco víc. Ale každopádně oba hrdinové se musejí naučit zprvu věřit tomu druhému, pak mají šanci na lásku, kterou tak oba dva chtějí a touží po ní.
Jsem s knihou spokojená, odpočinek na sobotní odpoledne.

anelise
24.03.2021 3 z 5

Tato knížka se četla celkem rychle a byla celkem čtivá. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale moc mě nezaujala. Dějem se podle mě hodně podobala prvnímu dílu.

Maruš.D
25.06.2020 4 z 5

Velmi rychle jsem se dostala do děje. Kniha se mi četla dobře, postavy byly fajn a styl psaní na jedničku. Nechyběly romantické a sexy pasáže, které příběh trochu okořenily. Chvilku jsem se ke konci nudila, ale poté Annabell převzala vedení a byla to docela sranda. Konec super a plus i za milý epilog.

rampapa
16.06.2020 5 z 5

Krásný příběh. Knížka se mi moc líbila a velmi jí DOPORUČUJI.

kacenka6144
11.03.2020 3 z 5

Další díl série, která zatím nepatří k autorčiným nejlepším. Ani nevím, jak bych knihu popsala. Stačí jenom číst a moc nepřemýšlet. A o to tady asi vlastně jde.

jaja1989
21.02.2020 2 z 5

Jako téma dobry, s Annabell jsem prožívala její bolest, ale její otec mě pěkně štval a konec mě dost zklamal.

munka
08.01.2019 5 z 5

Pekný príbeh, na zimné večery doporučujem.

alzbeta4340
04.11.2017 3 z 5

Od S. Jeffries jsem četla už knihy, které se mi trefily do vkusu více. Tohle bylo na mě příliš romanticko-dramatické. Navíc ta poprava maminky Anabelly hned na začátku knihy... Dávám přednost romancím bez špiónů a zvědů.

rosalindaaa
03.09.2017 5 z 5

Knížka byla pěkná, ale myslím že se najdou i lepší díla od této autorky

havrmoni
07.08.2017 5 z 5

Tak jako první díl, velmi čtivé. Romantika,intriky a sympatičtí hrdinové. Mě se to líbilo.

treperenda111
14.07.2017

'Mužná krása' u ženy? To jako myslí vážně?

lenka9778
03.07.2017 3 z 5

ani tak ani tak.... očekáváni bylo velké. Těšila jsem se na Colina ale nakonec se mi kniha četla pomalu, zdlouhavě a chvílemi jsem nad ní usínala a z hlavní hrdinky jsem se chytila za hlavu.

maryzka
01.06.2017 3 z 5

Sice je to docela zábavná romantická kniha, ale pro mě tento děj, který se odehrává v období ,, restaurace monarchie(doufám, že to píšu dobře),vůbec mu nerozumím, takže malá intrika se tam odehrává, ale většinou jsou tam romantické prvky

Maruš.D
30.05.2017 4 z 5

Tak jako první díl této série, mě velmi zaujal i druhý díl. Autorka prostě nemůže zklamat. Příběhy jsou vtipné, pravdivé, lechtivé a vše co máme na jejích románech nejraději!

biki
22.05.2017 5 z 5

Líbilo se mi to víc, než první díl série.
Doba po obnovení monarchie s nástupem Karla II. na anglický trůn musela být hodně bouřlivá, když docházelo k více či méně dramatickým bojům o moc a o přízeň krále. A zcela jistě k tomu jednotliví "hráči" využívali různých informací (a vsadím se, že nezřídka i falešných) z minulosti svých protivníků, zvláště se zřetelem na jejich postoj v době předchozí Cromwellovy vlády. A určitě stojí za pozornost, že, kromě jiného, Karlem udělované divadelní licence poprvé umožnily, aby ženské role v divadlech mohly hrát ženy. Ovšem postoj k ženám se ani v 17. století ještě nijak zásadně nezměnil, krutým připomenutím v této knize je osud Annabelliny matky.
Všechny tyto skutečnosti hrají v tomto příběhu svou roli a dohromady s velmi zdařilou romantickou linkou přidávají knize na dramatičnosti , která ji podle mého osobního názoru posouvá na vyšší úroveň.