Třetí stříbrná kniha snů

Třetí stříbrná kniha snů

Je březen, jaro v Londýně je za dveřmi a Liv Silberová stojí před třemi zásadními problémy. Zaprvé: Lhala Henrymu. Zadruhé: Ta záležitost se sny je čím dál nebezpečnější. Artur přišel na kloub tajemstvím snového světa, díky nimž může páchat neskutečné zlo. Musí ho bezpodmínečně zastavit. Zatřetí: Livina matka Anna a Gr... celý text

Zaprvé: Lhala Henrymu.
Zatřetí: Livina matka Anna a Graysonův otec Ernest se chtějí v červenci vzít. A zlá Okrb, Graysonova babička, má na svatbu velké plány, každopádně však jiné než nevěsta. Liv má zkrátka plné ruce práce s tím, aby odvrátila všechny hrozící katastrofy...
Spektakulární závěr snové trilogie! A konečně zjistíte, kdo je Secrecy! méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260495/treti-stribrna-kniha-snu-mbY-260495.jpg 4.5127

Stříbrná kniha snů (3.)

Silber: Das dritte Buch der Träume (2015)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Monicka12
předevčírem

Rozuzlení mě velice překlapilo. A konečně jsem dozvěděla, kdo je Secrecy♥
Jen škoda, že tam nebyl víc Henry s Liv.
Doufám, že paní Gierová napíše další tak super trilogii jako byla tato

Kyta

Obsahuje spoilery!

Téměř dva roky jsem čekala na závěrečný díl "snové" trilogie a jsem ráda, že jsem vydržela!
Ačkoliv je to už dlouho, co jsem dočetla druhý díl, hned, jakmile jsem se pustila do čtení tohoto dílu, jsem se znovu ponořila do děje a stránky mi opět ubíhaly pod rukama úplně samy. Opět musím pochválit design knihy. V závěru trilogie se objevilo i vysvětlilo vše, co jsem si přála vysvětlit. Záležitost se Secrecy, Anabel a jejím démonem... Děj mi ale občas připadal trochu jednolitý, řešilo se tam pořád dokola to samé a já jsem se někdy musela nutit do pokračování. Závěr však stál za to. Trochu mě štvala Liv kvůli tomu, že nedokázala být upřímná k Henrymu a lhala mu (Co je špatného na tom být v šestnácti pannou?!). Hodně mě bavila Emily ve snové chodbě - její naivita a snaha dostat se do Graysonových dveří. Nevěřila jsem, že Anabel přijde k rozumu a bude se podílet na Arthurově osudu.
I po dočtení posledního dílu mi zůstalo pár nezodpovězených otázek ohledně série (Proč chodbu s dveřmi objevili právě oni? Co vlastně ta chodba znamená? Jak to dopadlo s Arthurem?), ale myslím, že všechny otázky nevyžadují odpověď a zbývá tak jedině čtenáři, aby si je domyslel.

Nezapomenu na tajemnou Secrecy ani na snovou chodbu. Asi budu do konce života doufat, že ji také objevím. :)
Knihy Kerstin Gier jsem si opravdu oblíbila. Nelituju času, který jsem strávila nad čtením obou sérií. Doufám, že se autorka pustí do vymýšlení dalších originálních sérií!

Francesca14

Bože můj, na tenhle díl jsem už čekala tak hrozně moc dlouho... A nemůžu než chválit. Gierová nezklamala. Sice budu mít asi navždycky raději sérii "Drahokamy", ale tahle jí těsně šlape na paty... Líbí se mi, jak to skončilo, bylo tam všechno, co jsem chtěla a co jsem od posledního dílu očekávala... já jsem spokojená :)

janusss

Konečně jsem se dočkala tohoto dílu! Pořád totiž odkládali jeho vydání, ale to čekání stálo za to.
Kniha, vlastně i celá série, mě nesčetněkrát rozesmála. Miluju autorčin humor. Také mi tolikrát bušilo srdce při napínavých částech. A samozřejmě i u zamilovaných.
Snový svět je skvělé téma zakomponované do skvělého příběhu plného tajemství, lásky a humoru. A na konci všeho do sebe krásně zapadá a vám docvakne takové to: ,,Ahá!''
Kerstin je opravdu moje oblíbená autorka a rozhodně doporučuji její knihy.

Evule114

Senzační díl, akorát mě mrzí, že tak rychle skončil. Miu jsem si víc než oblíbila. Taky máte pocit, že by měl být ještě jeden díl? Jak to bude pokračovat dál s Liv a Henrym :-) a taky vysvětlení se snovou chotbou? No a taky, jestli se Arthur nezbláznil? A co Anabel? No každopádně zbývá plno otázek, ale i tak to bylo super :-)

Jasomknihomolka

Táto trilógia ma úplne pohltila. Môžem iba dávať autorke palce na hore. Mám chuť si tie knihy hneď zobrať do rúk a čítať odznova. Na konci keď som dozvedela kto je ten "tajný školský bulvár" normálne som zadržiavala dych. Úplne mi sadla. Chcela som, vždy keď som mala čas si iba sadnúť a začítať sa do nej,do toho sveta plných snov,dverí.... Celá séria sa jej proste podarila. Nemám už ani chváli.

Lenka40

Tak třetí díl této série byl opět moc čtivý. Konečně jsme se dozvěděli kdo je Secresy a jak to celé vlastně dopane. Nevím co k tomu jiného dodat .Jen ,že jsem si tuto sérii užila a vřele doporučuji . Určitě si přečtu i další sérii od této spisovatelky Drahokamy.

vevronika

Tuhle knižní sérii prostě zbožňuji a po srdceryvném čekání jsem byla nadšená, že kniha konečně vyšla. Na téhle knížce zbožňuji nejen úžasnou myšlenku snové chodby a napínavý děj, ale taky úžasné charaktery postav a velice vtipné podání. Zkrátka tahle knížka i celá knižní série si mě získala a v mém srdci zůstane ještě hodně dlouho.

CrazyDuck15

Stejně jako u předchozích dvou dílů nelze jinak, než si i tento naprosto zamilovat. To čekání se rozhodně vyplatilo a já tak s potěšením můžu, říct všem kamarádkám, ať se hned vrhnou na čtení této knihy.
Autorčin osobitý styl psaní je stále úžasný - dokáže navodit husí kůži, zaujmout a rozbrečet smíchy. Je skvělé, jak se každým aspektem zabývá správnou dobu, aby to nebylo zdlouhavé, ale ani utnuté v půlce.
Už teď je mi jasné, že stejně jako první díl (který jsem zatím četla 6x), ani ten poslední jsem v rukou neměla naposledy.
Celou trilogii miluji a vřele doporučuji. Přeci jen po jejím přečtení získáte výsostné právo patřit do tajného společenství 'Lóže jedooké dámy' (:D)!
Jen tak dál Kerstin!

Halka2

Taková milá oddechovka. Pěkná fantasy.

petiii_k

Celá trilogie mě naprosto učarovala. Celý víkend jsem četla a jediné co mě zklamalo bylo to, že blog třesky plesky je na internetu jen v němčině a že si nemůžu přečíst další články, co Secrecy napsala. Doufám, že se jednou naučím pořádně německy a že si budu moct v klidu bez překladače vychutnat všechny drby :)

Tofinka

Naprosto ÚŽASNÉ zakončení této trilogie. Jediné co mi na této knize vadilo je to, že skončila. :) Mohu jen doporučit...

asanita

Milý a příjemný závěr snové trilogie po nekonečném čekání konečně přišel. Závěrečné rozuzlení bylo možná trochu uspěchané, ale i tak mě Třetí stříbrná kniha snů nezklamala. Hádanka se Secrecy byla nakonec úspěšně vyřešena, spolu se záhadou tajemného démona a sekty. Liv zůstala dál příjemnou hlavní hrdinkou a další postavy v knize nadále překvapovaly. Okrb a svatební plánovač byli také příjemnými přínosy v už tak velmi oddechové a pohodové knize. Co Vám budu vyprávět? Drahokamy jsou drahokamy ale přeci jenom, pokud se Vám autorčin styl psaní líbil, rozhodně čtením této trilogie chybu neuděláte. Na závěr musím ještě dodat, že téma celé série bylo vážně zajímavé a rozhodně jsem se něco málo dozvěděla o lucidním snění. :-)

veruberu02

Tahle série je naprosto uzasna. Moc jsem si ji oblíbila. A navíc sny, láska a dobrodružství to je moje.

todilka

Už mě to tolik nebavilo, jako ze začátku série. Možná za to mohlo to čekání...ani zakončení mě nijak moc nepřekvapilo, ani kdo je Secrecy. Celkově to bylo ale milé čtení, i když Drahokamy mě uchvátily víc.
*čtenářská výzva 2017: kniha od autora ze sousedícího státu

Nikca2006

Teť jsem si dočetla druhý díl a nemužu se dockat na třetí!

TerraNova

Pane jo, nemám slov. Na tuhle knihu jsem čekala půl roku a k tomu ještě dva měsíce, než ji měli v knihovně. Hned po prvních kapitolách jsem zjistila, že mi autorčin styl psaní a její humor fakt chyběl. Vlastně to nebylo to jediné, co mi chybělo. Celý ten svět mi neuvěřitelně scházel. Protože autorka sama musí být velký snílek (já bych snad nic takového nevymyslela).
Ve zkratce: první kapitola a dostala jsem záchvat smíchu, celá kniha je čtivá, originální, vtipná, obsahuje nespočet jedinečných a úžasných vět, které, když si na ně vzpomenu, mě vždycky rozesmějí.
K obalu té knihy se snad ani vyjadřovat nemusím. Je nádherný a konečně k tomu všemu - je sladěný i s názvem "Třetí stříbrná kniha snů". Protože teď je reálně stříbrná.
Kdo nečetl poděkovaní, měl by. Protože je to asi jedno z nejlépe napsaných děkování, co jsem kdy četla a se vším, co tam napsala naprostou souhlasím.
Na konci je seznam postav, který jsem ráda, že je i v téhle knize, protože vám postavy připomene, pokud se neorientujete, což se mi stalo - přeci jenom, půl rok je půl rok, kdo to ale četl naráz po sobě, má výhodu.
Vývoj postav (hlavně Anabel) byl taky celkem zajímaví (a neříkejte, že ne :D).
A Secrecy? Wow, to jsem fakt nečekala (i když jsem z jedné třetiny uhodla správně, kdo to byl :D).
Taky jsem došla k závěru, že vlastně není vyřešená jedna důležitá otázka motající se okolo snového světa - což je ale na konci knihy podotknuto, takže je to nejspíš naschvál a v tom případě nemám co vytýkat, pokud to byl autorčin záměr.
Jedné, co mě na celé sérii mrzí je, že je tak strašně krátká, protože já nechci konec!
Na závěr chci jen říct, že kdo to nečetl, podle mě o trochu (možná i víc) přišel.

šipulka

Tak dlouho jsem na ni čekala a stálo to za to. Ještě teď jsem unešená. ❤

Fanttastica

Na závěr by to chtělo trochu víc. Hodně mi chyběl epilog. Secrecy mě dostala tohle jsem tedy nečekala. Trilogii doporučuji.

Readerka09

Abych řekla pravdu, tak z konce jsem malinko zklamaná. Čekala jsem na Velké finále a ono nic. Na druhou stranu odhalení Secrecy mě překvapilo. Trilogie byla naprosto skvělá a určitě stojí za přečtení!
PS: Kdo by chtěl epilog? Já se každopádně hlásím. :D

Selket

Myslím, že se povedla nejvíc z celé série, i když je rozuzlení jen na zhruba dvou stránkách a tak trochu uspěchané (všimla jsem si, že se závěry si autorka moc neví rady už u rubínové série), styl detektivka se tady asi povedl nejvíc.

Kačkaknihomol

Zakončení Snové trilogie jsem si představovala mnohem grandioznější. Na začátku mě přivítal autorčin humor, ale pak se už téměř nic nedělo. Jasně, uprostřed knihy se stalo pár incidentů s Arthurem, ale pak se to pořád opakovalo. Problém Rasmus, Liv a její husí kůže, návštěvy ve snech paní Honeycuttové, Anabel a peří... Konec mi připadal urychlený, jakoby autorce došlo, že už by to dál neměla protahovat. Jenom odhalení toho, kdo je Secrey mě vážně učarovalo. Nejspíš si dám někdy re-reading téhle knihy, možná změním názor.

markulka

Jednoznačně perfektní závěr celé snové trilogie! Nejen, že jsem se při čtení neskutečně pobavila, ale také jsem valila oči z důlků, jak jsem byla překvapena. Přitom vyřešení celé té prekérní situace přímo bilo do očí, ale mě to přesto vůbec nenapadlo. Také záhada se Secrecy pro mě byla rovněž dost velkým překvapením. Ach jo, proč nemůžou existovat kluci jako Henry a Grayson? :-( Vážně jsem si je moc oblíbila, stejně jako Miu a Liv... Ještě dlouho se budu muset vzpamatovávat z toho, že už jsem tento jedinečný příběh dočetla.

alwa

Poslední skvělý díl trilogie, která se četla úplně sama a jedním dechem. Vyřešení s Arthurem mi přišlo výborné, jen ze Secrecy jsem nebyla úplně nadšená. Jak už tu někdo psal, čekala jsem větší boom. Přesto však kniha zůstává skvělou a po delší pauze mě doufám opět vrátila k aktivní četbě.

maruschka

Nerada to přiznávám, ale jsem trochu zklamaná. Drahokamy prostě nasadily laťku hodně vysoko. I když Kerstininy postavy nelze nemilovat, příběh trochu ztratil dech. Ale možná to není úplně to nejdůležitější - číst její knížky je jako setkat se s kámoškou - vlastně nemusíme probrat nic moc důležitého, stačí, že je nám spolu pár hodin fajn. Nakonec si neodpustím (obvyklý) vzkaz pro CooBoo: Opravdu si nemůžete dovolit skutečného korektora???

viky.rella

Knížku jsem přečetla jedním dechem stejně jako předešlé díly. Celou dobu jsem byla napnutá, jak se to vyřeší s Arthurem a jsem ráda, že se to v podstatě dalo uhádnout. To čistě protože jsem podobně jako Mia takový Sherlock Holmes.
Překvapilo mě, že Liv a Henry vyřešili tu vě s B, čekala jsem totiž usmíření až v průběhu dílu. Každopádně jsem si nad Liv klepala na hlavu, protože ta věc s Rasmusem je vážně absurdní... (HALÓ! PROČ HENRY POŘÁD CHODÍ S LIV A NE RADŠI SE MNOU?) Jinak samozřejmě Henry a Grayson byli skvělí, jak jinak. Taky jsem ráda za Miu, držela jsem jí palce a nejvíc jsem se vžila právě do ní. Přijde mi, že se mi podobá jak věkově, tak duševně. No, a abych se přiznala, obdivuju Arthura za to, že to naprosto zvládal sám proti všem a dokonce je přiměl věřit v démona!
Nakonec poznámka: Chybí mi pan Tulínek, byl absolutně nejlepší postava.:-D

maky5083

Snad nejlepší ze všech tří! Teď hned chci další díl

adellla

úžasná !!! Co jiného dodat ...

Roselunda 1928

Tak jsem neodolala a koupila si ji. A... nejsem si stoprocentně jistá, že to stálo za to. První polovina mě totiž neskutečně zklamala. Už tam nebylo tolik toho přirozeně vyplývajícího humoru, kterým mě kdysi uchvátila, některé věci mi přišly až moc šroubované, navíc mi začala vadit myšlenka toho démona... a Liv si to u mě totálně pokazila. Vždycky jsem měla za to, že Kerstin Gierová má ty hrdinky inteligentní, a ona udělá takovou hovadinu...
Nicméně druhá polovina si mě opět získala, vedlejší postavy a dějové linie (např. Charles a Lottie) jsou úžasné, jen ze Secrecy mám lehce rozporuplné pocity. A upřímně, chci další díl...

Percabethka

Humor a styl psaní Gierové mám hrozně moc ráda :) Knížka se četla skoro sama a celou dobu jsem se u ní smála. Jediné, co mi se mi nelíbilo, je to, že se celou dobu v podstatě nic neděje. Liv řeší lásku a vztahy, ale samotný příběh se sny a démonem je tím odsunutý na druhou kolej :D I tak se mi to ale jako zakončení celé trilogie líbilo a jsem ráda, že jsme se konečně dočkali překladu :D

Kerstin Gier

Kerstin Gier