Strážkyně podsvětí

Strážkyně podsvětí https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49556/bmid_strazkyne-podsveti-GyG-49556.jpg 4 46 13

Amelia Peabody série

Právě když se členové rodiny Emersonových pouštějí do dalších vykopávek v Údolí králů, obdrží Amélie varovné znamení, aby se držela dál od hrobky označené 20A! Sny o veliké kočce, egyptském znamení štěstí, naopak popohání Amélii v kopání, dokud neobjeví mumii ženy, která byla zavražděna teprve před několika lety. Rodině nezbývá než odhalit temný stín, který chce za každou cenu jejich pátrání zhatit.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , Alpress

Seeing a Large Cat , 1997

čef
07.12.2022 4 z 5

V záplavě řečí a jmen se čtenář dosti špatně orientuje. Děj je tedy schován v hromadě keců potrefených, než aby byl přímo popisován. Příběh samotný je dosti zašmodrchán a tak už jsem se těšil, jak ho hrdinka rozplete a hlavně ukončí. Snad ten Egypt dojem trochu vylepšil, ale opravdu jen o trochu.

guardian
14.01.2022

Knihu nebudu hodnotit, neboť jsem se nedostala přes prvních 30 stránek, takže třeba skrývá tajemství, která pro mě zůstala neobjevena, nicméně bohužel, tohle mě vážně neoslovilo. Vadil mi převážně styl vyprávění, pro mě naprosto nezajímavý, nechytil mě. Zkusím to za pár týdnů znovu, třeba se dostanu dál.

Modrina
09.06.2018 5 z 5

Příběhy Emersonových mám moc ráda, i tentokrát jsem byla velmi spokojená.

alabra
03.06.2018 3 z 5

Čekala jsem více historie, je to spíš lehčí zábavná detektivka, jejíž styl mi moc nesedí.

milunka21
07.04.2018 5 z 5

Skvělé, svižné a poutavé. Rozhodně musím mít kompletní sérii.

ferda16
23.11.2017 4 z 5

Pěkný, živý a napínavý příběh.

Vojslava
25.10.2016 5 z 5

Jeden ze svižných a přehledných dílů - příběh potěšil a nezklamal. Těším se na další díl.

lenkaknel
01.03.2016 4 z 5

Nechápu, proč si manželé Emersonovi už zase vykali... Ano, je to detail. Dle mého však celkem zásadní detail.

soukroma
14.12.2015 4 z 5

Docela fajn, i když se mi Peabodyová a spol. před pár lety líbila na čtení více. Tahle mě ale bavila, ale mrzelo mě, že se klíčová kočka slibovaná v anotaci i na obálce a kočky rodinné a místní vyskytují v příběhu ve skutečnosti dokonce méně než v jiných knihách série. Navíc má u mě autorka vroubek za "všech 20 kočičích drápků" - je jich totiž "jen" 18 (o dva víc by se už opravdu nedalo vydržet ;-).

Jjala1
08.08.2015 5 z 5

Moc pěkná kniha, ostatně jako všechny ze série Amelia Peabody.

pikacka
02.09.2014 5 z 5

jako vždy další napínavá kniha , plná dobrodružství a napětí

KikiEli
19.07.2013 5 z 5

Moje oblíbená detektivka.. :)

Michaela91
07.05.2013 5 z 5

Pěkné zajímavé a napínavé.