Strážca času

Strážca času https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151249/strazca-casu-151249.jpg 4 78 23

Mitch Albom vo svojom najnovšom diele krásnej literatúry rozpráva príbeh vynálezcu prvých hodín na svete, ktorého neminie trest za pokus odmeriavať najväčší dar od boha. Musí prežiť stáročia vo väzení jaskyne a načúvať hlasom, ktoré k nemu doliehajú s jedinou prosbou – prosbou o viac dní, viac rokov. Napokon, s dušou takmer zlomenou, získa otec Čas voľnosť a s ňou aj čarovné presýpacie hodiny a poslanie: dostane šancu odčiniť dávny hriech, ak naučí dvoch ľudí na Zemi skutočnému významu času. Vracia sa do moderného sveta, posadnutého meraním času, ktoré sám tak nevinne začal, a vydáva sa na púť s dvomi nezvyčajnými spoločníkmi: mladým dievčaťom, ktoré sa chystá skoncovať so životom, a zomierajúcim boháčom, ktorý baží po večnom živote. Ak sa chce otec Čas zachrániť, musí najprv zachrániť ich dvoch. A zastaviť svet, aby uspel. Príbeh, vyrozprávaný v Albomovom typicky stručnom štýle, pripomína čitateľom, aby zvážili vlastné chápanie času a zamysleli sa, ako ho trávia a aký je v skutočnosti vzácny.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Time Keeper , 2010

Lucia1989
10.07.2021 5 z 5

Znova skvelá kniha od môjho obľúbeného autora. Albom vie, ako napísať knihu, aby dokázala zaujať a hlavne, aby sa nad ňou človek zamyslel. A nie len nad knihou, ale aj nad svojím životom a správaním. Doporučujem všetkým, aby sme znova dokázali nájsť hodnotu času a žili život bez neustáleho hnania sa za nepodstatnými vecami.

Tirisa
28.12.2020 3 z 5

Za mě ano i ne...Myšlenka byla skvělá a příběh byl tím pádem zajímavý. Chvílemi mi ale přišlo jako kdybych četla přepis divadelní hry - tím, jak zkratkovitě byla knížka napsaná...Na druhou stranu aspoň neměla šanci začít nudit.

Dominika1201
17.09.2020

Nádherná kniha...nádherný príbeh a veľké , veľké zamyslenie do života....

lilastorm
01.10.2019 5 z 5

Kniha, která vám do života přijde až ve správný čas.

Simona02
09.05.2019 5 z 5

Táto knižka na mňa pôsobila veľmi pozitívnym dojmom. Predovšetkým ma primäla zamyslieť sa nad tým, ako čas zohráva veľkú rolu v našich životoch a plynie rýchlo na to, aby sme si to stíhali vôbec uvedomovať. Sú momenty kedy si hovoríme, že by sme chceli zastaviť čas. A naopak dni, kedy by sme ten čas chceli posunúť dopredu. Každopádne čas plynie rýchlo, je vzácny a preto ho treba využiť tak, aby to človek v posledných dňoch svojho života neľutoval.

ibs
25.04.2019 3 z 5

Fakt mile citanie.

Bibisova
03.10.2018 5 z 5

půjčila jsem si v knihovně a teď po přečtení musím konstatovat, že tuhle knihu musím mít doma. Poutavý děj, který mě nutil zamýšlet se nad sebou... Určitě si ji koupím a budu se k ní vracet.

Seteh
29.09.2018 4 z 5

Knížka předčila moje očekávání. Sáhla jsem po ní náhodně, padla mi v knihovně pod ruku. Nečekala jsem nic zázračného, po prvním nahlédnutí do stránek mi text přišel trochu zmatečný. Pak mě sloh jednoduchých a krátkých vět oslovil a moc dobře se mi četlo.
Skvělá myšlenka, která přinese spoustu podnětů k zamyšlení. I já občas zápolím s časem a mám pocit, že za den nestíhám vše, co bych si přála. V současné uspěchané době je "čas" dost aktuální téma.
Obě hlavní postavy mi byly místy nesympatické, jedna svou namyšleností, druhá svou pubertálností; obojí je ale vykresleno hezky přesvědčivě a postavy prozřou. :)
Fajnová knížka.

Garik
08.07.2018

Ako skonštatoval sám autor – je to rozprávka pre dospelých. Jej posolstvo je jasné a jednoduché.

Aneleh
28.03.2018 5 z 5

Jako každá z knih tohoto výjimečného spisovatele nás nutí k zamyšlení nad smyslem života, nad časem, který plyne všem stejně. A především nad tím, jak je důležité život žít, protože co by nám bylo platné, kdybychom byli nesmrtelní, ale svůj čas jsme museli trávit zavření v osamocení. Čas není důležitý, pokud ho strávíme smysluplně, nemusíme jej měřit. Přesto všichni stále někam spěcháme a čas bychom si přáli zastavit. Tahle kniha nám ukazuje, co by se pak všechno mohlo přihodit, kdyby se skutečně svět zastavil. Zajímavé myšlenky stojí za zamyšlení. Jedna z knih, na které se nezapomíná.

Uroborus
10.03.2018 4 z 5

Pekný, jednoduchý príbeh,...taká putovná knižka, z ruky do ruky

Jituška82
21.10.2017 5 z 5

úžasná kniha, která se odehrává "v budoucnosti hlavní postavy" a dokonce poodhalí i budoucnost ještě před náma.... díky autorovi za další úchvatnou knihu, která se rychle čte, ale myšlenky se k ní ještě dlouho vracejí...

kacenka72
30.06.2017 5 z 5

Velmi poutavý příběh, příjemně plyne, přečteno za 1 večer, ale téma k přemýšlení vydrželo ještě dlouho.

zuzi.kovar
01.07.2016 5 z 5

Krásná kniha o zamyšlení nad smyslem života :)

Avalong
25.03.2015 3 z 5

Ľahké príjemné ale mňa nezaujalo.

DennieForbes
30.11.2014

Tuhle knihu jsem koupila za 10,- v knihkupectví při výprodeji vyřazených knih. Titul mi nic neříkal, ale byla v celé místnosti asi jediná v perfektním stavu. Pořád jsem tak brouzdala okolo, s myšlenkou, že když tu doteď leží, asi nestojí ani za těch 10,- a opět těžší tašku :D
Nakonec jsem si ji ale odnesla a po dvou měsících se dala do čtení. Naprosto jsem se nemohla od trhnout. Čte se to tak plynule, je to poutavé, má to myšlenku.. Na konci jsem si klasicky poplakala, ale jsem moc ráda, že jsem si knihu z toho regálu nakonec vzala. :)

Éowyn
15.10.2014 5 z 5

Úžasná kniha o životě a smrti.

Pawlisman
02.09.2014 4 z 5

Pěkně vymyšlený a zkonstruovaný příběh, který má určitě co říci.

LBZ
04.01.2014 4 z 5

Originální nápad. Některé myšlenky zajímavé.

rfa
26.12.2013 5 z 5

Pokud nezakusíme ztrátu či nepřineseme oběť, nemůžeme ocenit to, co máme.
" Proč Bůh omezuje délku života ? Aby byl každý den pro nás vzácný.
Máme-li totiž nekonečné množství času, není pro nás nic vyjímečné !! "

" Pokud měříte život, nežijete ho !! "