Stratený ostrov

Stratený ostrov https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93312/strateny-ostrov.jpg 4 23 3

Dobrodružné rozprávanie o cti a neopätovanej láske v oblasti južného Pacifiku, ktoré Margaret Mitchellová napísala ako šestnásťročná, má v sebe všetko, čo očakávajú milióny jej priaznivcov: búrlivý ľúbostný trojuholník, charaktery ochotné obetovať všetko v mene cti, ktorých životy navždy zmení hrozná kataklizma, a tragické, no pôsobivé zakončenie...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovenský spisovateľ , Naše vojsko

Lost Laysen , 1996

Vilma232
19.06.2022 3 z 5

Předmluva o autorce je asi zajímavější než samotné dílko. Taky tvoří polovinu knihy. Nicméně je potřeba ohodnotit, že se jedná o dílko nedospělé emancipované slečny.

vikaa
19.10.2017 2 z 5

Z knihy jsem trochu rozpačitá. Miluji Jih proti Severu a to jak knihy, tak i film. Tato drobná povídka z autorčina mládí ale podle mého názoru měla zůstat nezveřejněná. Ne, že by se nedala číst, ale za mě rozhodně nic, z čeho by člověk padl na zadek. No, aspoň jsem si splnila pro mě pořád oddalovaný bod knižní výzvy.
V první části knihy se dozvídáme něco o životě Margaret Mitchellové a přestože by její život zřejmě vydal na román, text v knize je spíše nudný. Za mě dvě a půl hvězdy.

Juliette
29.02.2012 4 z 5

Hezký a krátký příběh. Avšak opět bez konce. Jakoby autrka měla problém cokoliv ukončit.

spisovatelé romány pro ženy

Margaret Mitchell