Stopy spásy

Každý člověk touží po celistvosti a hledá způsoby životního naplnění. Autor ve své knížce ukazuje, co člověk nutně potřebuje, aby mohl žít se sebou v pokoji – blízkost a odpuštění. Právě toto jsou stopy spásy na životní cestě člověka, který se řídí podle kompasu poselství Ježíše z Nazareta. Autor při svém psaní nezapře teologa, který má sice už přes dvacet let zapovězeno přednášet na katolických teologických fakultách, zároveň je ale v Německu vyhledávaným odborníkem na problematiku spojení spirituality a psychoterapie.
Eugen Drewermann – jeden z nejuznávanějších německých teologů a psychoterapeutů, autor více než třiceti knih.

Zdroj: Kosmas.cz méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/10_/104489/stopy-spasy-104489.jpg 4.43
Duchovno, Náboženství
Vydáno:, Portál

ladyfromskye
21.10.2015

Knížka plná zajímavých podnětů, přičemž některé jsou v těchto dnech velmi aktuální. Ne se všemi jsem ovšem souhlasila.

puml
03.05.2013

Křesťanství, jak ho popisuje Drewerman, je křesťanství, které se snaží skrze spiritualitu a duchovno pochopit chybujícího člověka. Křesťanství jako psychoterapie. Křesťanství, které se vzdává zatemňující závislosti na církvi. Původní smysl křesťanství jako pomoc a pochopení bližního. V určitém smyslu spojení křesťanství, spirituality a hlubinné psychologie.