Štědrý večer na 87. okrsku

Štědrý večer na 87. okrsku https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85572/stedry-vecer-na-okrsku-85572.jpg 4 105 13

87. revír série

Je Štědrý večer a detektiv Steve Carella sedí ve služebně 87. revíru úplně sám. Místnost tone v tichu a také na ulicích je nezvyklý klid. Zdá se, že ho čeká nenáročná služba, poznamenaná pohodou vánočních svátků Vtom se však ve dveřích objevuje zakrvácený detektiv Cotton Hewes a s sebou vleče dva zadržené kriminálníky. Zakrátko se služebna začne plnit dalšími detektivy, ale také delikventy. V místnosti je náhle rušno jako jindy, ale přesto se dnešní večer vymyká běžným zvyklostem všechno se začíná točit kolem dítěte, které se dere na svět.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Tiberone

And All Through the House , 1994

marlowe
25.11.2023 5 z 5

Možná prvoplánové, ale na druhé straně tak nápadité podobenství, že nemůžu jinak než dát za pět.

mi-380
19.11.2023 4 z 5

Carella a spol, spolu s delikventy různých kategorií, se stávají účastníky milé a vtipné vánoční hry, a to vše se tentokrát vešlo na pouhých 46 stran.
...
„Budete potřebovat horkou vodu?“ zeptal se Hawes.
„To máte z kina, co?“ zeptal se lékař.
„Chce to nějakou horkou vodu, ne?“ přidal se Carmody.
„Já nepotřebuju horkou vodu!“ řekl lékař. „Teď potřebuji pro ni místo, aby si měla kde lehnout.“ Chvíli přemýšlel a potom připustil. „Možná, budu potřebovat přeci jen trochu vody.“
80 % (zatím 62 hodnocení s průměrem 85 %).

jaroiva
15.01.2022 4 z 5

Tohle chce číst opravdu o vánocích. Sice je už leden, ale ještě kousek vánoční atmosféry jsem z knížky vyždímala :)
Milá jednohubka.

gossipavlina
31.12.2021 4 z 5

V předvánočním fofru příjemné zastavení, které vůbec nezdrží, spíše potěší.
Samozřejmě lze číst v každé roční době. Ale dle mého, pokud nečtete v době vánoční, nezažijete to vánoční kouzlo, které na mě z knihy dýchlo. No, prostě, ke konci jsem se nad tím usmívala, jak měsíček na hnoji, bez ohledu, že byla skoro půlnoc a jedním okem už jsem spala.

novina
19.03.2019 5 z 5

Taková jednohubka před spaním, mám McBaina v oblibě a ráda se k němu vracím :-)

RMarkéta
03.01.2019 5 z 5

Opravdu tenoučká knížečka vyšperkovaná perokresbami. Čteme si ji na Štědrý den po obědě. Je to takový náš rituál. Na Štědrý den a večer se toho dá stihnout hodně a většinou se přihodí něco neočekávaného a bláznivého.

katka134
24.12.2018 5 z 5

Tuto tenoučkou detektivku z 87. reviru si přečtu každé ráno na Štědrý den. Úsměvný detektivní příběh, ve kterém nedojde k vraždě, ale narodí se ve služebně " Ježíšek"

Jaruš7
06.12.2018 4 z 5

Knížečka, ano jen o 48 stranách s perokresbami (11), ty na hodnotě díla z roku 1984 mají svůj ziskový podíl, jde o sympatické vytěžení zisku na popularitě, to, zda se dá převzít tento nápad v detektivkách u nás, je zatím asi v nedohlednu, asi stačí supr-obálka, zato v cenách už jsme světoví, no - ICC Kč, ale obálka ve vánoční pohodě, ve kterou konec opravdu štědrého večera v 87. revíru dospěje je vypovídající.
Emerickej drsnej doják. :-)

ufi157
21.08.2018 4 z 5

milá blbinka o vánočním zázraku a o tom že vánoce nejsou nikdy klidný i když každý rok slýcháme, že prý existují klidné Vánoce :)
čteno při 30-ti stupních, lépe se Vánoce představují :)

Sova15
08.03.2018 4 z 5

Krásná vánoční povídka, kterou autor věnoval svým vnoučatům.

moničina
18.04.2017 5 z 5

Milý príbeh. Scéna v klietke a tehotná žena v kancelárii boli vtipné.

Jack93
24.12.2015 5 z 5

Milá vánoční povídka o tom, jak jsou detektivové Carella a spol. při jednom z mnoha Štědrých dnů ve službě svědky zázraku. S ostatními příběhy z 87. revíru to (kromě hlavních postav) nemá absolutně nic společného, jedná se o příjemné odreagování od všech těch složitých případů, se kterými přišla za ta léta parta kolem neuvěřitelně sympatického Carelly do styku. Je to jednoduchá kniha, o které není nutné dlouze se rozepisovat a v žádném případě ji člověk nemůže brát nijak vážně, jinak bude zklamán.

Několik let jsem si ji šetřil právě na Štědrý den a konečně se mi plán splnil. Strávit vánoční chvilky se Stevem Carellou, detektivem 2. třídy, je vždycky zážitek.

P. S. McBain knihu věnoval vnoučatům Deanovi a Susan, takže je klidně možné, že povídku napsal přímo pro ně.

tereza2317
24.11.2015 3 z 5

Malá knížečka s ilustracemi o necelých 50 stranách... Děj se odehrává během několika minut až hodiny na Štědrý den na policejní služebně 87. revíru. Přesně o půlnoci zde budou nejen Vánoce ;-)

Vánoce

Ed McBain