Šťastné a veselé...

Šťastné a veselé... https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42780/stastne-a-vesele-42780.jpg 3 92 18

lejera
11.12.2023 3 z 5

Po knize jsem sáhla, protože miluji vánoce a vánoční příběhy. To jsem ale netušila, že povídky jsou převážně depresivně laděné, ale i to je život (možná by se spíš hodilo: a to je reálný život). Neřekla bych to, ale našlo se i několik lepších povídek, především ta poslední mě dostala. Ke knize se už jistě vracet nebudu, ale přečtení nelituji.

SSTknihy
15.08.2023 3 z 5

Tyhle vánoční příběhy nejsou zrovna "šťastné a veselé", spíš "smutné a melancholické". Hrdinové a hrdinky tu rozjímají o životě, prožívají ztráty, smutky i zklamání. I takové mohou být vánoční svátky. Lidské osudy jsou různé a doba svátků neznamená, že se náhle vše v dobré obrátí. Co autor, to jiný styl. Nejvíc se mi líbily příběhy Daniely Fischerové a Ivy Pekárkové.

helusa2
28.12.2022 5 z 5

Rozhodně to nejsou HAHAHA povídky, to nečekejte - ostatně přání “Veselé Vánoce” jsem nikdy neměla ráda (zní mi jako ta “humorná” odrhovačka z dob socialismu).
Vánoce mají různé příchutě, ale i pachutě, a iluze toho, že jsou v tu chvíli všichni na světě šťastni, je vcelku nebezpečná. My, kteří máme právě “šťasné období”, buďme vděčni, že se máme…
Povídky jsou skvostně rozmanité a nápadité, hned jsem si mně méně známé autory vyhledávala, abych si od nich výhledově ještě něco přečetla.

Eicherik
24.12.2021 5 z 5

Vynikající antologie s tématikou Vánoc, ale šťastné a veselé příběhy rozhodně nečekejte, spíše naopak. Povídky jsou velmi vyrovnané a proto bylo těžké vybrat ty nejlepší. Nakonec nejvíce pochválím rodinnou, pojmenovanou Mléčná dráha a nejnápaditější, s názvem Vánoční akce.

bookcase
28.11.2021 4 z 5

Spíš smutně laděné, melancholické povídky. Ale i smutek k Vánocům patří.

lencin
28.08.2020 3 z 5

9 povídek českých spisovatelů s vánoční tematikou. Velmi smutná povídka od Ivy Pekárkové.
(2008)

Pavouček2
20.12.2018 2 z 5

Půjčila jsem si tuto knihu, že se naladím na VÁNOCE... NESTALO SE... to jsou smutné povídky a nejvíc povídka Šťastné a veselé, kde před vánoci umře dítě.. Takže, ti co se touto knihou chtějí naladit na Vánoce, tak to nečtěte.

ela1972
26.10.2018 4 z 5

Pro mě další z pěkných knih, které jsem poznala díky Knižní výzvě

Makyyy
22.10.2018 4 z 5

Některé povídky trochu depka,ale jinak vcelku zajímavá knížka...

michaela0810
17.08.2018 2 z 5

Vánoce a období k tomu patřící tak trochu jinak :-)

LaCoccinelle
13.02.2018 4 z 5

Čtivé příběhy, odpočinkové.

Hanina61
03.01.2018 5 z 5

Kdepak veselé vánoční příhody... Ne každý má to "štěstí", že může trávit Vánoce jako vystřižené z televizní reklamy, v kruhu svých milovaných, s dárky, stromečkem, v teple a u plného stolu. Právě naopak... a přesně o tomhle jsem o právě uplynulých, pro mne trošku zvláštních a jiných Vánocích hodně přemýšlela, a přesně o tomhle v různých obměnách pojednávají povídky v téhle útlé knížce. Vlastně jsem ji četla už několikrát a vždycky mě hodně osloví... tentokrát znovu v rámci nové čtenářské výzvy.

Randyz1986
29.12.2016 4 z 5

Tuhle útlou sbírku povídek jsem dostal jako dárek a chtěl jsem si s její pomocí prodloužit vánoční svátky a atmosféru. Nakonec jsem zjistil, že většinou nejde o zrovna veselé příhody, ale i tak jsem rád, že jsem tuto knížečku přečetl. Přiměje člověka toršku si popřemýšlet a uvědomit si, že Vánoce může každý prožívat úplně jinak a že se mohou odehrávat různé, i ne zrovna vánoční a očekávané, příběhy a lidské osudy... Nělteré povídky jsou hodně povedené, jiné naopak.

jaja10
03.04.2014 3 z 5

Šťasné a veselé......tuto knihu jsem četla kdysi dávno, ale co si pamatuji, tak se mi povídky líbily. Některé míň, některé víc......

Hanny
16.02.2014 3 z 5

Divná směsice pro mě povětšinou průměrných povídek, které se nutně nemusejí odehrávat na Vánoce... a tím pádem je prakticky vzato nic tematicky nespojuje. Tak třeba další várka bude lepší, podle zdejšího hodnocení to tak vypadá....

babyboar
23.12.2013 3 z 5

Původně jsem po této knížce sáhla, abych se dostala do správné vánoční atmosféry. To se tak úplně nepovedlo, ale uvědomila jsem si, že Vánoce nemusí být (ani v literatuře) kýčovité pozlátko. Je to den jako každý jiný, dějí se v něm tragédie (jako v povídce Ivy Pekárkové), některé ovšem s částečně dobrým koncem (Jan Balabán),vyplouvají na povrch hříchy a chyby (Irena Obermannová, Michal Viewegh). Zklamání v mém oblíbenci Jardovi Rudišovi. Asi to nejlepší nakonec (Vánoční akce od Daniely Fischerové).

TerJac
26.06.2013 5 z 5

Soubor těchto povídek mne vždy donutí přemýšlet nad pohnutými lidskými osudy. Ne všechny povídky jsou vždy povedené .... ale vždy je s chutí ráda všechny přečtu :-)

Brambu
04.01.2011 2 z 5

Tato kniha plná povídek mě vcelku zklamala. Asi jsem čekala více vánočních a veselých příhod.