Šprndy a košťata

Šprndy a košťata https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1507/sprndy-a-kostata-1507.jpg 4 114 16

Šprndy a košťata série

Šprndy a košťata je kniha humorná i smutná, moudrá i ztřeštěná. Zdánlivě povrchní vypravěčka příběhu, Rachel, se potýká s chaotickým světem dospívání. Rachel je v prváku na střední a řeší problémy, kterými jsme si snad všechny prošly. Nemá co na sebe. Na nose má Santův dar (beďar velikosti druhého nosu). Líbí se jí dva kluci, co si jí ale ani trochu nevšímají. Její nejlepší kamarádka si našla kamarádku jinou. A tak dále. Klasický příběh dospívání je však opepřen nejednou komplikací. Kromě toho, že se Rachel a její sestře Miri rozvedli rodiče a obě tak mají o starost navíc, dozvídá se Rachel, že její sestra zdědila po matce čarodějnické geny. Po počátečním šoku se v Rachel probouzí nadšení z nové situace, neváhá a sestřiných schopností dokonale využívá a zneužívá. Jejich život se obrací naru... celý text

Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Jota

Bras and Broomsticks , 2006

viki77
viki77
01.04.2023 5 z 5

Hezká kniha plná vtipných hlášek doporučuji

Hanncha
Hanncha
06.05.2022 4 z 5

Ve svém pubertálním věku jsem si knihu velmi užila. Literatura pro dívky jak vyšitá a neurazí. Za mě super.

chriss074
chriss074
02.03.2019 4 z 5

Knížka,která mi připomíná dětství. Četla jsem ji poprvé, když mi bylo 13let a úplně se do ní zamilovala. Stejně tak jako do jejich dalších třech dílů.
I teď, ve dvaceti letech, si jí ráda přečtu znova.

Bára2003
Bára2003
04.08.2018 5 z 5

Skvělá! :D

blackhorse
blackhorse
26.10.2017

Kniha byla BOŽÍ. Sama prožívám podobné (bohužel kromě toho čarování)

RoseThrone
RoseThrone
27.09.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka mládí. Vlastně celá série mě očarovala. Nikdy na to nezapomenu a to mi nikdo nevezme. :)

pája007
pája007
30.03.2016

je to taková oddechovka

pavlinka04
pavlinka04
25.01.2016 5 z 5

Krásná série, super na oddech a na zasmání doporučuji

mercedes1J82234
mercedes1J82234
11.09.2014 5 z 5

Miluju tuhle sérii :)

Kari15
Kari15
18.08.2014 4 z 5

Moc pěkné pohodové čtení :).

Kyta
Kyta
12.12.2013 5 z 5

Hodně dlouho jsem ji měla rezervovanou v knihovně, ale přece jsem se dočkala :) Opět další fantasy kniha, která mě prostě dostala. Schopnost kouzlení je věc, kterou by chtěla mít většina dětí, puberťaček i dospělých. Hlavní hrdinka Rachel má sestru a ta má to štěstí umět čarovat (po mámě) - a tím začíná jejich dobrodružství, rozpaky, naděje, ale i smutek a zbytečná trápení. Je to moc napínavá knížka a hodně jsem se u ní nasmála. Rachel má takové ty puberťácké starosti a chce dát se sestrou rodiče znovu dohromady. Ale na konci se jí to vymstí.
Kniha byla opravdu moc zajímavá a čtivá. Co nevidět se pustím do zbylých dílů a už teď se nemůžu dočkat! Rozhodně doporučuji!!!

Poutnice
Poutnice
21.11.2013 4 z 5

já vím, já vím - jsem na to stará. Ale já jí vážně našla v oddělení pro dospělé :) a smála jsem se dost...často i hodně. Takže jsem se hned vrhla na další díly. Ona totiž sranda musí být (a je jedno, jestli je vám jedenáct a kniha je pro vás určená, nebo jste už dávno za pubertou)...

Bookslover
Bookslover
12.05.2013 2 z 5

Zpětně nechápu, že jsem mohla knížky z této série číst. V jedenácti se mi tahle kniha líbila, ale když jsem o pár let později četla její pokračování, byla jsem strašně zklamaná. Kniha by nebyla tak špatná, kdyby nebyla napsána tím příšerným "jazykem teenagerům", kterým prostě žádný normální člověk nemluví. Pokud vám je mezi jedenácti a dvanácti, asi se vám bude kniha líbit, pokud vám ale bylo alespoň třináct, přečtěte si nějakou jinou knížku, ze které si alespoň něco odnesete.

Kelíns
Kelíns
06.12.2012

Je to vážně skvělá knížka. Četla jsem ji před pár lety a moc se mi líbila

Jula
Jula
04.12.2012

Super knížka čtu už po třetí!!!

Frope_Fruit
Frope_Fruit
30.11.-0001 5 z 5

Faqt good knížka rozhodně doporučuju!

Sarah Mlynowski
kanadská, 1977
2006  84%Šprndy a košťata
2017  85%Kouzla vzhůru nohama
2013  73%Co by kdyby: Sněhurka nesnědla otrávené jablko
2012  78%Rebelky
2007  85%Žáby a francouzáky

Kniha Šprndy a košťata je v