Som číslo štyri

Som číslo štyri https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89795/som-cislo-styri-89795.jpg 4 48 10

Dedičstva Lorienu série

Prišlo nás deväť. Vyzeráme ako vy, hovoríme ako vy, žijeme medzi vami, no nie sme ako vy. Dokážeme veci, o ktorých vy iba snívate. Sme silnejší a rýchlejší než čokoľvek, čo ste kedy videli. Sme ako superhrdinovia, ktorých uctievate vo filmoch a komiksoch – ibaže ozajstní. Mali sme v pláne vyrásť, zosilnieť, vytrénovať sa a spojiť do jednej veľkej sily, ktorá sa im vzoprie. Oni na to však prišli a začali nás vraždiť. Teraz sme na úteku. Trávime život v tieňoch, na miestach, kam sa nikto nikdy nepozrie. Zapadli sme medzi vás, takže vy nás ani nespoznáte... Oni však áno!... celý text

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Ikar (SK)

I Am Number Four , 2011

E.T.007
27.04.2022 4 z 5

Super kniha! Nechýbala akcia ani romantická linka. Bolo to perfektne namixované a mňa to neskutočne bavilo. Od prvej po poslednú stranu.

Gréta79
24.01.2021 4 z 5

Kniha je dobrá pre teenagerov. Obsahuje všetko, čo má ya spĺňať. Avšak sklamaním je neprekladanie ďalších častí (ešte druhá časť bola preložená), preto neviem, či má zmysel sa do tejto série ponoriť. Nechápem toto bezhlavé správanie vydavateľstiev - keď začnem prekladať prvé časti, tak preložím snáď celú sériu. Nie?! Bohužiaľ, toto je jav, ktorá sa čoraz vo väčšej miere objavuje v našom knižnom trhu.

Annkag
02.05.2018 4 z 5

Toto akčné dobrodružstvo ma neskutočne bavilo....ja viem kniha je zameraná skor na mladšieho čitatela ale ....prečo nie i pre mna?
Odporučila by som ju aj svojej dcerke.
Mimozemštania,tajomstvá,láska a schopnosti,ktoré hlavný hrcina objavuje a učí sa ich ovládat.....
super!

adorjas
27.07.2016 2 z 5

Mať tak opäť 14 a čítať to, tak mimozemšťanov sama hľadám a ani Mulder a Scully na mňa nemajú. Takto som knižku zhltla za jeden večer a mladšiemu čitateľovi ju rada doporučím...

mapet85
11.04.2015 3 z 5

Kniha Som číslo štyri sa radí do žánru sci-fi. Deväť mimozemšťanov (takmer nerozoznateľných od obyvateľov Zeme, avšak so superschopnosťami) z planéty Lorien prichádza na planétu Zem po tom, čo je ich planéta napadnutá inými mimozemšťanmi. Avšak tu prvých troch zabili a idú po tzv. čísle 4, ktorý je hlavným hrdinom knihy a z jeho pohľadu je kniha písaná.

Námet zaujímavý, ale pravdupovediac som očakával niečo iné. Na môj vkus je kniha dosť detská (prvá láska so všetkými jej pubertálnymi prejavmi, školské prostredie) a určená čitateľom vo veku 15-20 rokov. V podstate je to taká nenáročná oddychovka, ktorá sa ľahko a rýchlo číta. Ale ten koniec bol až príliš akčný. :-)

Kniha ma ale neodradila a určite si prečítam pokračovanie (Sila šestky).

Pri čítaní ma zaujal jeden citát : „Nádej zomiera posledná. Keď stratíš nádej, stratíš všetko. Aj keď si myslíš, že je všetko dávno stratené, aj keď všetko vyzerá hrozne, stále musíš mať nádej.“

melaficent
12.10.2014 4 z 5

Skvelá oddychovka :)

Mufko
11.02.2014 3 z 5

Čítalo sa to neskutočne dobre. Len keby som sa vrátil tých 6-7 rokov späť. Mal by som 15 a bolo by to dokonalé. :)

Karcoolka2210
18.06.2013 3 z 5

Pre mna to bola perfektna kniha, ktoru som zhltla velmi rychlo. Nemam sice velmi rada sci-fi, ale toto ma fakt bavilo a tesim sa na pokracovanie. Ale musim povedat, ze film bol pre mna neuveritelnym sklamanim:(

kneslova
10.06.2013 5 z 5

Slušná knížka, čte se velmi dobře až na malinko slabší konec, ale pět hvězdiček, super !

rusalka1
06.01.2013 4 z 5

Námet knihy sa mi veľmi páčil no ten hlavný ľúbostný príbeh ma nejako neberie .... ale aj tak je to v celku fajn kniha ;)

zfilmováno

Pittacus Lore
americká
2012  78%Sila šestky
2011  75%Som číslo štyri

Kniha Som číslo štyri je v