Sociologie

A. Giddens je profesorem sociologie na univerzitě v Cambridge. Jeho Sociologie je po dlouhé roky nejuznávanější učebnicí ve svém oboru. Věhlas ve světě získala, mimo nesporné odborné kvality, také díky tomu, že je psána srozumitelně a záživně. Překlad nejnovějšího přepracovaného vydání z roku 1997.

http://www.databazeknih.cz/images_books/35_/35958/sociologie-35958.jpg 4.586

Sociology

Literatura naučná, Sociologie
Vydáno:, Argo

StihOMam

Nádhera! Zařadím svým dětem jako povinnou literaturu, protože knihu považuji za neuvěřitelně příjemné překvapení při studiu a také jako skvělý zdroj informací.

hellena1523

Jedna z mála čtivých odborných knih. A naprostý základ sociologie a příbuzných oborů.

Erik77

Excelentná kniha !

gwineth
17.03.2016

Na dovolenou jsem si vzala tuto knihu a román. Přečetla jsem celou Sociologii, román zůstal neotevřen. Myslím, že kniha je dobrým dokladem toho, že i odbornou literaturu lze psát poutavě. Nicméně je třeba si při četbě uvědomit, že celá řada faktů, které autor uvádí, jsou již zastaralé, některé hypotézy byly vyvráceny, některé výzkumy, které cituje, a o něž se opírá, nebyly provedeny správně a později se jejich závěry ukázaly jako nedoložitelné nebo mylné. Přesto většina zůstává v platnosti a pro všechny zájemce o studium sociologie doporučuji jako vhodný úvod.

pestas
21.01.2016

Moc dobŗ se mi z toho ucilo a vracela jsem se k ni i kdyz uz jsem to nepotrebovala ale bavilo me to cist

Mr. Sova
21.08.2014

Čtivé jako román

Kvothe
29.03.2011

Velmi čtivá učebnice sociologie, která se čte tak lehce, až je téměř problémem vnímat sociologický obsah :-)

Jíťa

I odborná literatura se dá psát poutavě a bez nutnosti pročítat každou stránku třikrát.