Sněhová koule: Warren Buffett a škola života

Sněhová koule: Warren Buffett a škola života https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83808/snehova-koule-83808.jpg 4 20 7

Sněhová koule podává životní příběh nejúspěšnějšího investora všech dob a legendy finančního světa Warrena Buffetta. Je ságou jeho rodiny a kronikou období, kdy tento vlivný a na celém světě uznávaný muž žil. Ve Spojených státech amerických se okamžitě po vydání stala bestsellerem. Médii ostře sledovaný Buffett doposud nikdy uceleně nevyprávěl svůj životní příběh. Vždy se mu dařilo úspěšně bránit jakémukoli mediálnímu průniku do osobního života. Buffett je plný paradoxů. Na jedné straně nekompromisní, přísný a obezřetný investor, na straně druhé citlivý člověk. Ke svým investorům a akcionářům se vždy choval jako k rovnocenným partnerům, vždy hájil upřímnost a čestnost. Tvrdou, vytrvalou prací a správnými rozhodnutími dosáhl postavení nejbohatšího muže planety, přitom však nikdy výrazně nezměnil svůj životní styl. Své rozrůstající se investiční portfolio vždy spravoval ze skromné kanceláře v omažském sídle společnosti Berkshire Hathaway.... celý text

Literatura světová , Biografie a memoáry , Ekonomie a obchod

Vydáno: , Eastone Books

The Snowball: Warren Buffett and the Business of Life

Baibarosa
19.08.2023 5 z 5

Paradne a do detailu napsany zivotopis tohoto skveleho cloveka. Autorka sla do emoci aby mohl ctenar pochopit Warrenovu osobnost a stejne tak lidi v jeho okoli. Pak spousta veci zacne davat smysl.

Co nedava smysl je skutecnost, ze si nekdo koupit zivopis a pak brble ze tam nesou investicni rady ktere by mu pomohli rychle zbohatnout a je to obsahle. A jeste si koupi nekolik verzi. Tohle chyba knihy nebude

Za me naprosty luxus, skvele jsem se bavil a jsem rad ze jsem mel moznou nahlednou do zivota takove osobnosti.

Btw. Rady ohledne investovani tam jsou stejne jako spousta odkazu a voditek. Akorat to neni nic pro spekulanty co chteji vsechno hned. A cca v jedne tretine je popis, kterym by se mel hodnotovy investor ridit presne v teto dobe.

At se Vam dari !

PietroGrencik
12.03.2023 3 z 5

Naozaj KOMPLETNÝ životopis Veštca z Omahy.
Miestami zábavné, miestami poučné, miestami nudné, miestami zdĺhavé.

Skripi
01.10.2022 2 z 5

Podľa recenzií som vopred vedel že kniha nie je o tom aby sa človek zlepšil v investovaní. Vedel som že to je o prakticky celom živote Buffetta ale aj tak som mierne sklamaný. Vidno že to písala autorka, ktorá nemá talent a živila sa iným ako písaním kníh. Nezáživné čítanie ktoré pripomína moje poznámky z čitateľského denníka na strednej škole "bez ladu a skladu"... V každom prípade sa to dalo prežiť. :D :)

Prince_of_book
19.12.2021 5 z 5

Velmi dobrá kniha o tom nejspíše nejlegendárnějším investorovi moderní doby. Od jeho narození až po současnost nám kniha ukazuje důležité střípky z Buffettova života a to jak investičního tak soukromého. Knihu jsem si užil od začátku do konce. Čteno v angličtině, protože originály bývají nejlepší.

Kdo od knihy očekává investiční doporučení a tipy, ten se nedočká a bude velmi zklamaný, kdo se ale chce o Buffettovi dozvědět něco více, bude nadmíru spokojen

10/10

zdendaz
04.02.2018 5 z 5

Velmi dobrá kniha o životě legendárního investora.

Jarka 55
01.06.2017 2 z 5

Knihu jsem neprečetl celou nebylo to pro mě až tak zajímavé ,jak jsem čekal.

VladimirTetur
17.12.2015 2 z 5

Pro otřesný český překlad a české vydání plné chyb jsem se rozhodl koupit originál a louskat to v angličtině. Posléze jsem zjistil, že mě čtení v angličtině hodně unavuje a moje porozumění náročnému textu není na urovni, kterou jsem čekal. Nakonec jsem se plácnul znovu přes kapsu a koupil, tentokráte už perfektní, slovenské vydání. V průběhu deseti let jsem knihu začal číst třikrát od začátku, víc času jsem strávil snad jen studiem bible. Pokud očekáváte prohloubení vašich investičních a obchodních znalostí tak, jako já, budete zklamáni. Jsou tady sice některé dobré tipy na zdroje, ale můj poznámkový aparát byl mnohem menší než u knih s třetinovým rozsahem textu, což znamená, že je zde obsaženo značné množství zbytečných informací. Dílo trpí podobnými neduhy, jako ostatní biografie týkající se ještě žijících osob s přesahem do mezinárodní politiky a businessu. Buffett buď neměl koule na to, říct světu na rovinu, jak to skutečně všechno bylo, jako např. Steve Jobs, nebo je Shroederová neschopná to z něj dostat. Bohužel je tím dána nízká naučná hodnota. Jelikož je autorkou žena, slabě zpracovaná obchodně naučná rovina je nahrazena přílišným prostorem popisu emoční roviny lidí okolo Warrena, což činí knihu nudnou. Sazba textu je ve slovenském vydání zhuštená na téměř tisíc stran a rozhodně to není četba na dva víkendy. Vydat to Podhajský s Nesnídalem, nebo Ivo Toman, měla by kniha stran tak patnáct tisíc a kupovali bychom si ji jako seriál na výhodnou půjčku i s životní pojistkou a každoročním intradenním trejdink seminářem. Rozhodně nedoporučuju, ztráta času zaručena!

Autorovy knížky

Alice Schroeder