Smrtící nahota

Smrtící nahota https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2358/bmid_smrtici-nahota-QwE-2358.jpg 4 442 76

Eva Dallasová série

První ze série sci-fi detektivek se svéráznou Evou Dallasovou, která je poručíkem oddělení vražd. Při výkonu svého povolání se nekouká na možné důsledky, jde ji jen o potrestání vraha. Oběti pro ni nejsou jen čísla v seznamu. Ona sama byla v dětství obětí, což z ní udělalo tak dobrou policistku. Za deset let služby u policie už toho zažila hodně, a tak ví, že to, zda přežije pronásledování nemilosrdného vraha, zavisí na jejích instinktech. A přesto ji něco žene proti varování, aby si nic nezačínala s irským miliardářem Roarkem - jedním z podezřelých v případu vraždy, kterou vyšetřuje.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Columbus (ČR)

Naked in Death , 1995

Knihomolka97
21.03.2024 5 z 5

Konečně jsem se dokopala k přečtení prvního dílu mé oblíbené série.
Musím říct, že autorka dokázala zaujmout hned od začátku zajímavým případem, který působil docela krutě. Evu se navíc snažil někdo zdiskreditovat. Čtení mě bavilo a postupně jsem tak nějak začala tušit, odkud asi vane vítr..
Tento díl je kromě detektivní linky dost zaměřen právě na romantickou část, na kterou jsem se tak těšila. A nezklamala. Já ty dva prostě zbožňuji!
Chápu, že ne všem se tady ta linka hodí, není to ovšem vyloženě čistá detektivka, ale detektivka s romantikou nu. A autorka tuto kombinaci umí. :)

renefer
11.03.2024 4 z 5

Hezké, i když trochu úsměvné, vzhledem k vývoji technologie. Sice jsem si nepamatovala příběh, ale pamatovala jsem si, kdo je vrah, což mi finále trochu pokazilo. Ale další díly, které mám už spoustu let v knihovně, jsem snad nečetla, tak budu určitě plně spokojená.

TeaPeter
05.03.2024 4 z 5

Po letech jsem si znovu přečetl tuhle jednohubkovou detektivku a znovu mě pobavila. Jako takovou třešničku beru představy o budoucnosti počítačové techniky v době vydání originálu knihy - hlasové ovládání počítačů máme už dnes, ale připojovat počítač na telefonní linku už dneska napadne málokoho. V budoucnu už to asi bude málokdo znát i v muzeu. Před třiceti lety o tom, co je dneska internet, nikdo ani moc neuvažoval. A disky k přenášení dat už taky nejsou moc v kurzu

m2056
02.02.2024 2 z 5

Kniha má dobrý začátek ale pak je kolikrát psáno tak že přemýšlíte kdo zrovna mluví jako postava tak to chvilku kolikrát připomíná takový guláš z písmenek. Jinak kniha ukazuje zajímavou budoucnost.

Lofda
27.01.2024 5 z 5

Nepatřím mezi čtenáře klasických detektivek nebo thrillerů, jednou za čas si ale ráda přečtu nějakou tu "detektivku pro holky" a Eva Dallasová mi hned prvním dílem opravdu sedla.. Takže hotovo přečteno a já jdu rovnou na druhý díl. Jak jsem zjistila, těch dílů mě čeká ještě dost ;-)

LuckaK.088
20.10.2023 4 z 5

Detektivka pro velký holky zasazená do budoucnosti, kdy střelné zbraně jsou sběratelským muzejním kouskem, prostituce se provozuje na základě legálně uděleného povolení, těhotenství a genetické vady jsou regulovány a ve vzduchu létají vznášedla.
Hlavní vyšetřovatelka Eva Dallasová je sympatická, s tajemnou minulostí, na niž se snaží své vzpomínky vytěsnit. V tomto díle hledá sériového vraha prostitutek.
I když jsem od půlky vytušila jádro pudla, tak za mě spokojenost. Kniha měla napětí, romantiku, originalitu a styl psaní mi připomínal Sandru Brown a Lindu Howard, které patří mezi mé oblíbené autorky. Takže s Evou Dallasovou jsem ještě určitě neskončila.

LenkaVes
15.04.2023 3 z 5

Odpočinková krimi křížená s romantikou. Ale asi jo, dám někdy i další díly :-)

helenkan
22.08.2022 5 z 5

Tuhle sérii miluju a tak jsem si zavzpomínala na její začátek.

danielosbourne
06.04.2022 3 z 5

Pustil jsem se do této knihy, protože jde o jednu z nejoblíbenějších sérií mé kolegyně a musím říct, že z prvního dílu nejsem nikterak nadšen, ale nejsem ani zklamán. Obával jsem se, že mi v knihách bude vadit zasazení do budoucnosti a sci-fi prvky, ale naštěstí tam tyto faktory nejsou moc zřetelné.
To už mi víc vadily sexuální scény a vztahové pasáže, kterých bylo v knize více než dost. Určitě by tato série snesla více detektivního vyšetřování a méně sexuálních zápletek. Je znát, že autorka je zvyklá psát romantické knihy pro ženské publikum.
Vzhledem k tomu, že jde ale o tak rozsáhlou sérii, u které do dnešních dní vychází nové a nové díly, tak se pokusím u této série vytrvat, protože se musím přiznat, že ta chemie mezi ústřední dvojicí mě místy bavila a užíval jsem si lehký sarkasmus hlavní hrdinky.
Jako detektivka v dnešní době slabé, ale jako celek neurazí a ženy možná stále nadchne.

Miliamka
18.01.2022 3 z 5

Slabší rozjezd rozsáhlé série. Určitě se pustím do dalších dílů. Jen jsem si musela často opakovat, že je to z roku 1995.. Ale pokus o popis budoucnosti mě bavil, připomínalo mi to Demolition mana.. Eva Dallas je zajímavá postava, Roarke hrdina. Jen autorce (možná je to i dílem překladu) nejdou popisy některých pasaží..

rafan65
27.03.2021 4 z 5

Docela dobrá detektivka ale........ Zasazení děje do budoucnosti mě nějak nenadchlo a ty nekonečné pasáže které bych očekával v knihách z rubriky červená knihovna, to je na detektivku docela trapas!!!

Petraj365
06.02.2021 3 z 5

No nevím...nenadchlo ani neurazilo. Zkusím ještě další díl a uvidíme. Vyhovovalo mi, že to není úplný krvák, ale taková pohodovější krimi plus romantika

jprst
25.09.2020 1 z 5

Cosi jako detektivka přikřížená s červenou knihovnou, kterou jsem dočetl jen silou vůle a která mě přesvědčila, že další knihy této autorky si odpustím. Nejsem prostě správný čtenář pro tento druh knih.

jinbr
17.08.2020 5 z 5

Tak jsem se pustila do série Evy Dallasové.
První kniha se mi moc líbí, je to pro mě příjemná kombinace detektivky a romantiky, která zde není až tak moc přeslazená. Těším se na další díly.

bezzink
20.07.2020 3 z 5

Prumerna detektivka. Nekdo muze brat ty prvky budoucnosti jako pridanou hodnotu, me to ale moc neuchvatilo.

kokrokr
16.07.2020 2 z 5

Nepovedená červená knihovna, nudná krimi a zbytečný posun děje do budoucnosti. Podprůměrné oddychové čtení pro čtenářky zamilovaných románků.

FairyD.
14.05.2020 5 z 5

Krásna kniha. Detektívny príbeh z budúcnosti zaujal, nedokázala som sa od neho odtrhnúť. Úžasný úvod do začiatku spoločného života Roarka a Evy.

Petra158
05.01.2020 4 z 5

Pekna detektivka. To, ze se dej odehrava v budoucnosti, nepusobi nijak rusive. Urcite si prectu dalsi dily.

gigi77
17.11.2019 4 z 5

Skvělé, čtivé, napínavé. Nejprve jsem četla Smrtící svátky ... vůbec není špatné začít uprostřed série, až pak si vychutnat první díl, kde se hlavní postavy teprve poznávají. Určitě si nenechám ujít další díly, tentokrát popořadě.
Četla jsem dříve i Smrtící setkání a nedočetla, tak jsem zvědavá, jestli se dostanu až tak daleko a změním názor.

helenkan
26.09.2019 5 z 5

Už jsem měla přečteno pár dílů,ale první díl ne a ne sehnat. Povedlo se až teď a konečně se dopídila, jak se vůbec setkali Eva s Roarkem. Teď jsem spokojená a můžu si dál vychutnávat tuhle báječnou sérii. Skvělé čtení.