Smileyho lidé

Smileyho lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33559/mid_smileyho-lide-Bqh-33559.jpg 4 43 4

George Smiley série

Špionážní román o nemilosrdném souboji důvtipu a síly mezi britskou a sovětskou zpravodajskou službou. Román je ve svém žánru výjimečný mistrovskou konstrukcí dramatického děje, věrohodností postav i sugestivní charakteristikou doby a režimů.

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Svoboda

Smiley’s People , 1979

zd0981
28.12.2022 5 z 5

Ne úplně lehké čtení, jak je u tohoto autora obvyklé, ale velmi zajímavé. Atmosféra hutná. Zajímavý je zde často prezentovaný respekt západních vlád z Rusů. Jak pozdější vývoj ukázal, často zbytečný.

moff
21.04.2020 4 z 5

Pěkný špionážní román. Ze začátku mi trochu dělal problém se pořádně začíst, než jsem si zvykl na autorův způsob psaní, ale poté jsem hltal jednu kapitolu za druhou. Vše do sebe pěkně zapadalo a nakonec se mi příběh velice líbil. Doporučuji.

gleti
18.08.2018 4 z 5

i špioni jsou vlastně jenom lidé

Ječmínek
18.06.2013 4 z 5

Pro příznivce špionážních románů je tahle kniha povinnou četbou. Špión - veterán Smiley pátrá po vrazích svého přítele Vladimira a při tom narazí na stopu špičkového ruského agenta "Karly". A začíná nebezpečná napínavá hra.

zfilmováno

John le Carré (p)