Sluha dvou pánů (program)

Sluha dvou pánů (program) https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3187/mid_sluha-dvou-panu-program-xiz-3187.jpg 5 143 14

Divadelní program - premiéra v Národním divadle 22. září 1994. Program připravila Johana Kudláčková. V r. 2002 vyšel dotisk s novou obálkou a vloženým listem s upraveným obsazením, obsah publikace včetně ISBN nezměněn. O tom, že sloužit dvěma pánům je věc velmi ošidná a obtížná a vyžaduje od sluhy mnohou obratnost a mazanost, napsal Carlo Goldoni roku 1745 rozkošnou komedii, které vévodí Truffaldino. U nás ho hraje Miroslav Donutil, který rozvíjí tradici hereckých improvizací komedie dell’arte k velké radosti dnešních diváků.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Národní divadlo (Praha)

Il servitore di due padroni , 1745

vladislav6610
18.10.2018 5 z 5

Divadelní klasika která nemá chybu a kterou pan Donutil dokázal povznést mezi nezapomenutelné. Při čtení scénáře se člověk jen utvrdí o velkém daru improvizace a smyslu pro humor, který tato inscenace celá léta v Národním divadle poskytovala.

Predator3313
12.05.2018 5 z 5

Moje nejoblíbenější divadelní hra. Donutil je tam prostě dokonalý ( hlavně teda ve starším vydání, jehož mám záznam ) Ale i v divadle jsem na něm byl a byl to zážitek.
:D Samotný program jsem teda nečetl, ale i tak dávám 5*

Damato
22.02.2016 5 z 5

Před pár lety jsem viděla nejprve divadelní představení v televizi, pak v divadle (ano, ano, jak jinak ostatně na maloměstě, pokud nemáte v Praze známé to jinak než kulturním autobusem s davem nákupu chtivých kamarádek ani nejde, naštěstí teď už jsem tam máme rodinu, takže můžu vyrazit i bez kamarádek- hurá)- a tak i mě Donutil donutil k cestě do Prahy, a pak posléze jsem se dostala i ke knížce a všechny verze byly úžasně milé, příjemné a oddychové. Člověk se opravdu zabral do děje a nevnímal svět kolem. Takové antidepresivum v tom nejstravitelnějším podání, které znám. A přesto si neodpustím jednu ironii života- pokud jede jakákoli vesnická dívka do Národního divadla, slušnost inteligentních lidí je, že by se měla alespoň slušně obléknout a během přestávky nevyřvávat na své kamarádky v řadě za sebou, co koupila svému Frantíkovi za úžasné značkové tepláky - při tomhle představení jsem přišla o kamarádku, která po mém upozornění, že se chová nevhodně - sdělila, a to prosím v prostorách Národního divadla, že jsem nafoukaná krá.a. To mě nemrzí, mrzí mě to, že jsem to, že je slepice poznala tak pozdě a pozkazila si díky tomu dojem z představení

Blanka S.
22.08.2015 5 z 5

Zábavné kratší čtení na nějaké deštivé odpoledne, u knížky jsem se příjemně pobavila :). Teď se po doporučeních od známých chystám i na shlédnutí divadelního představení s Donutilem.

Póžislava
08.07.2015 5 z 5

Skvost..jak knížka, tak aj divadelní představení :) holt co je vtipné, to je dobré...

tatruszka
07.02.2014 5 z 5

Skvělá kniha, u které jsem se opravdu bavila. Takovou radost, jakou měl Truffaldino, když mohl najednou vydělávat dvojí plat a jeho přístup k celé věci byl opravdu originální. Celý příběh jsem později viděla v ND v podání Miroslava Donutila, který dodal příběhu nový šmrnc.

Atuin
18.09.2013 5 z 5

Zase jsem se na tom popásala a nedá se tomu vůbec nic vytknout. Všechn dokonalost dokonale zhušťěná do úttlounké knížečky, ke které se člověk rád vrací.

Kathyss
04.08.2013 5 z 5

Shlédla jsem hru s Donutim v hlavní roli a paráda! Brečela jsem smíchy. :)

Dandulka
27.06.2013 5 z 5

Ani tištěná podoba mě nezklamala poté, co jsem viděla záznam divadelního představení s M. Donutilem v roli Trufaldina! Super, mohu jen doporučit obě dvě verze!

_sjuu_
27.05.2013 5 z 5

výborná kniha a ještě lepší divadelní představení :)

maple34
11.05.2013 5 z 5

Tahle dnes už klasika je vhodná na každou chvíli života, je to vtipné, trefné a tak reálné...Zhlédl jsem i představení, v němž exceloval Miroslav Donutil

vejik
25.03.2013 5 z 5

Geniální kniha, nešlo jinak než přečíst "na jeden zátah". Četla jsem až po shlédnutí divadelního představení s panem Donutilem, takže jsem si při každé scéně vybavovala jeho skvělý herecký výkon. Během čtení se každý musí smát až se za břicho popadat, prostě skvělé :)

gacie
01.11.2012 4 z 5

Kniha, která vás úplně pohltí a zejména pobaví. Chcete-li si zlepšit náladu, přečtěte si Goldoniho. Nebudete litovat.

Es.
01.12.2010 5 z 5

Kniha plná humoru, nechybí ani zápletka, která ten děj celkově napíná až do samého konce. Určitě stojí za přečtení..

divadelní programy italská dramata

Carlo Goldoni
italská, 1707 - 1793
2013  87%Sluha dvou pánů
2009  70%Poprask na laguně
1994  91%Sluha dvou pánů (program)
1954  76%Komedie, svazek první
1974  80%Mirandolína