Slovenské rozprávky 1

Slovenské rozprávky 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344910/mid_slovenske-rozpravky-APo-344910.jpg 5 63 11

Dobšinského ľudové rozprávky vyšli postupne v mnohých vydaniach a ilustrovali ich viacerí naší významní ilustrátori. V prvom trojdielnom ilustrovanom výbere zažiaril v nich Martin Benka. V tomto výbere sú po dvadsiatich rokoch tie najskvostnejšie a najpôsobivejšie, ktoré ilustrujú i tie najkrajšie a najpôvabnejšie rozprávkové príbehy.

HNEDOOCKA
15.09.2020 5 z 5

Milované pohádky dětství

reign
22.02.2019 5 z 5

Nemůžu být objektivní, na tomhle jsem vyrostl. Slovenčina knižní, archaická v tom nejlepším slova smyslu - bohatá, opravdový poklad. A obsah? Holt místy fakt drsný, tak na půl cesty mezi bratry Grimmovými a laskavou jemností Němcové.

Atanone
09.07.2018 5 z 5

Další z pokladů od mé kmotřičky. Ty pohádky jsem milovala. A na rozdíl od mých vrstevníků jsem věděla,co je to tátoš..například.

Lessana
22.02.2018 5 z 5

Nezabudnuteľná spomienka na detstvo v podobe skĺbenia národných rozprávok a prekrásnych ilustrácií Ľudovíta Fullu.

Magdalena5
04.02.2018 5 z 5

Zjistila jsem, že tyto pohádky mám už 47 roků - české vydání z roku 1971. V dětství jsem je četla vícekrát a za ta léta jsem se k nim vracela a ráda jsem si je do výzvy znovu přečetla. Až podle DK jsem zjistila, že vlastně mám jen zlomek Dobšinského sběratelského díla s 1. a 2. dílem Slovenských pohádek. Od dětství se mi v těchto knihách líbily Fullovy barevné ilustrace

smazenaryba
26.08.2017 5 z 5

Jasné, ako dospelý by som mohol kritizovať podobnosť a neustále opakovanie tých istých motivov, ale bol by som blbec , pretože nejde o autorské dielo, ale o rozprávky ktoré napísal sám život. O bohatstve, hrdinstve, ďalekých krajinách, o všetkom, čo tunajší ľudia, ktorí si tieto rozprávky po pokolenia predávali, nemali. Naviac sú to rozprávky skrz na skrz pretkané veľmi temnou atmosféru, vďaka čomu mi mnohé scény dodnes tuho utkveli v pamäti.

martas006
06.02.2017 4 z 5

Pěkné pohádky.

Pajina68
29.09.2016 5 z 5

Pamatuji si knížku z knihovny. Moc se mi líbila a hlavně měla krásné obrázky.

monikaKU
13.01.2016 5 z 5

Knihu som si precitala v rámci kniznej výzvy. Vybavili sa mi prijemne, nostalgicke spomienky na detstvo. Bolo fajn znova si mu předčítat.

Vartan
25.06.2012 2 z 5

Nic proti pohádkám, ale pamatuji si jako kluk, když jsme četli pohádku Nebojsa, tak to bylo jak v hororu :-)
Malým dětem bych to určitě nečetl.
.Malá ukázka: Nebojsa se nemohl dočkat deváté hodiny. Odebral se na věž, a jak tak hmatá potmě nahoru po schodech až pod zvony, tu na místo provazu nahmátne oběšencovi nohy. Jiného by na místě trefil šlak, ale Nebojsa, třebaže si nemyslil jinak než, že to tam visí mrtvý zvoník, chytil oběšence za nohy:
,,No počkej," povídá, ,,já tě odnaučím toulat se po smrti!" A tahal co mohl za ty nohy a poctivě zazvonil. Ale oběšenec se mu utrhnul od břevna a hlava se kutálela na jednu stranu a tělo dopadlo na druhou, jen to žuchlo. :-))

kivera
09.04.2012 5 z 5

Na tuhle knížku ráda vzpomínám. Když jsem byla malá, táta mi z ní četl a překládal před spaním.