Slova jako hvězdy

Slova jako hvězdy https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48995/slova-jako-hvezdy-48995.jpg 5 20 1

Výběr myšlenek z díla velkého básníka a humanisty. Antoina de Saint-Exupéryho není třeba českému čtenáři zvlášť představovat. Hloubka, ale zároveň i srozumitelnost jeho myšlenek z něho činí autora z nejmilovanějších. Již jako děti jsme se seznámili s jeho Malým princem, později se Zemí lidí, Kurýrem na jih, a zejména s jeho posledním, hluboce filosofickým dílem, které vyšlo až po autorově smrti, s Citadelou. Soubor Slova jako hvězdy přináší výběr těch nejkrásnějších myšlenek z pera tohoto letce, básníka a velikého humanisty. S motivem hvězd se setkáváme snad v každém díle Saint-Exupéryho -- ať je to rodná hvězda Malého prince, hvězda, podle níž poutník na poušti určuje směr svého cesty, nebo hvězdy zářící letci nad hlavou z noční temnoty. Nejen proto jsme však tak pojmenovali tento výbor, nýbrž i proto, že nám jeho slova dokážou prozářit temné chvíle, jaké se vyskytnou v životě každého člověka.... celý text

adriane9
15.11.2016 5 z 5

Moc hezký a poučný výběr myšlenek. Už jsem se se chystala na ručně psaný deník s jeho citacemi, ale Slova jako hvězdy to komplet splňují. Exupéry byl citlivým snílkem a duší tak trochu dítětem. Už pro tuhle myšlenku:
Čas mě pozvolna hněte. Dítě se vůbec neděsí, že v sobě trpělivě hněte starce. Je dítětem a hraje si své dětské hry. Já si také hraju. Počítám ciferníky, ručičky, knoflíky, páky svého králoství. / Válečny pilot

francouzská literatura životní styl Antoine de Saint-Exupéry, 1900–1944

Antoine de Saint-Exupéry
francouzská, 1900 - 1944
2014  89%Malý princ
1962  76%Noční let
1965  88%Země lidí
2018  87%Citadela
1967  82%Válečný pilot

Kniha Slova jako hvězdy je v