Slavní koně

Slavní koně https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123721/slavni-kone-123721.jpg 5 17 5

Bohatě ilustrovaná kniha, se kterou můžete příjemně strávit (nejen a nejeden) podzimní večer. V knížce se dočtete např. o koni Alexandra Velikého - Bukephalovi, o Napoleonových koních, o klisně Kincsem a "jejím" kocourovi, o Phar Lapovi, o Latě Brandisové a Normě, o Halle a jezdci Winklerovi i o Korokovi a Václavu Chaloupkovi.

JancaMia
08.08.2021 5 z 5

Nejoblíbenější kniha z dětství zhruba od třetí třídy, jsem si jí v knihovně půjčovala pravidelně a četla pořád dokola a bylo mi líto že nemám svojí vlastní .

Litocha
09.09.2020

V dětství milovaná, mnohokrát přečtená kniha s krásnými obrázky a působivým vylíčením osudů několika výjimečných koní. Klidně bych ji snesla i několikanásobně delší :) Až zase budu u rodičů, budu ji muset vylovit z mé staré knihovničky, alespoň prolistovat a vzít s sebou...

nelac
10.10.2018 5 z 5

V dětství jsem knihu četla několikrát a ani nyní to nebylo naposled. Úžasné ilustrace a příběhy, které zapadají do historických událostí. Určitě je to kniha nejen pro děti.

laepus
31.01.2017 4 z 5

Úžasná knížka. Někde ještě u našich ve staré knihovničce musí být. Skvělé příběhy, zajímavě a napínavě podáno. Nejradši mám Phar Lapa, to byl absolutní borec, a taky Kincsem a Korok, krásný příběh odepisovaného koně, který pak všem vytře zrak. Určitě se k ní ještě někdy vrátím, tím jsem si jist.

aychend
25.10.2012 5 z 5

Jako malá jsem strašně milovala koně (to i teď) a dostat tuhle knížku k narozeninám byl úžasný dárek. Četla jsem ji stále dokola - zajímavá, čtivě napsaná, krásné obrázky... Pokud ji seženete aspoň v antikvariátě, doporučuji ji koupit dětem, které milují koně! Budou nadšené.

koně koňské dostihy

Zdeněk Mahler