Slavík věští smrt

Slavík věští smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22170/bmid_slavik-vesti-smrt-1TB-22170.jpg 4 28 5

Príbeh klanu Otori série

Trilogie rodu Otori 1 Dobrodružný román je první částí trilogie Příběhy rodu Otori. Odehrává se v imaginární zemi za doby feudalismu, za doby bojů mezi knížecími rody o moc. Přestože se jedná o zemi imaginární, je zřejmá autorčina inspirace středověkým Japonskem, světem samurajů a nindžů, japonskými tradicemi a zvyky. Hlavním hrdinou knihy je mladý chlapec Tomasu, který žije se svou rodinou v opuštěné, zapomenuté horské vesnici Skrytých. Poklidný život krutě přeruší útok jednotky vládce Iidy Sadamu, který chce vyhladit všechny Skryté. Celá vesnice je vyvražděna a vypálena, zachránil se jen jediný - Tomasu. Ze smrtelného nebezpečí ho zachrání kníže rodu Otori, Šigeru. Tomasu žije v Otoriho domě, musí změnit svou identitu, nyní je to Takeo, musí zapomenout na náboženství Skrytých, které odmítalo násilí. Postupně se stává bystrým a schopným bojovníkem, jehož smyslům nic neunikne. V jeho srdci sílí touha po pomstě, jeho cílem se stává téměř nemožné - překonat Slavičí podlahu, která chrání knížete Iidu. Souběžně s osudem Takea sledujeme i osudy příslušníků dalších znesvářených knížecích rodů. Kniha je doplněna zajímavým doslovem překladatelky, týkajícím se japonských reálií.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

Across the Nightingale Floor , 2002

Nofar197
Nofar197
30.08.2022

Před časem jsem ji objevila v knihobudce v parku, kde jsme v době koronarestrikci trénovali karate. Vynikající, mohu jen doporučit.

MatoPalkes
MatoPalkes
28.01.2021 5 z 5

Krásny príbeh, celá trilógia stojí za prečítanie.

čef
čef
16.03.2020 5 z 5

Opravdu hezká pohádka z japonské historie. Napínavá, plná kouzel a orientální kultury. Autorka dovede opravdu čarovat se slovy, atmosféru dokáže popsat přímo ukázkově, rovněž složitá situace postav a jejich psychologie je vystižena přímo půvabně a expresivně. Nejsem fanatik do fantasy, ba přímo naopak, ale tohle se mi docela líbilo.

hana4834
hana4834
28.01.2017 3 z 5

velmi mě kniha zaujala a líbila se mi škoda že jsem nesehnala další díly

jaja1989
jaja1989
17.04.2015 5 z 5

Už od začátku dokáže kniha zaujmout, sice nevíme nic o Čistých, ale hned si chceme zkusit zachazet s mecem a ucit a se umění ninžů.
Nechybí zde ani láska, která sice nemůže být naplněna.
Trochu mi kazí radost konec knihy, který jsem probrečela, kdyby se do toho nepletli mohlo to dopadnout jinak a líp.

Japonsko historické romány fantasy

Lian Hearn
australská, 1942
2003  89%Slavík věští smrt
2004  92%Vankúš z trávy
2006  92%Jas mesiaca

Kniha Slavík věští smrt je v