Slavík věští smrt

Slavík věští smrt

Trilogie rodu Otori 1 Dobrodružný román je první částí trilogie Příběhy rodu Otori. Odehrává se v imaginární zemi za doby feudalismu, za doby bojů mezi knížecími rody o moc. Přestože se jedná o zemi imaginární, je zřejmá autorčina inspirace středověkým Japonskem, světem samurajů a nindžů, japonskými tradicemi a zvyky. Hlavním hr...celý text

Trilogie rodu Otori 1

Přestože se jedná o zemi imaginární, je zřejmá autorčina inspirace středověkým Japonskem, světem samurajů a nindžů, japonskými tradicemi a zvyky. Hlavním hrdinou knihy je mladý chlapec Tomasu, který žije se svou rodinou v opuštěné, zapomenuté horské vesnici Skrytých. Poklidný život krutě přeruší útok jednotky vládce Iidy Sadamu, který chce vyhladit všechny Skryté. Celá vesnice je vyvražděna a vypálena, zachránil se jen jediný - Tomasu. Ze smrtelného nebezpečí ho zachrání kníže rodu Otori, Šigeru. Tomasu žije v Otoriho domě, musí změnit svou identitu, nyní je to Takeo, musí zapomenout na náboženství Skrytých, které odmítalo násilí. Postupně se stává bystrým a schopným bojovníkem, jehož smyslům nic neunikne. V jeho srdci sílí touha po pomstě, jeho cílem se stává téměř nemožné - překonat Slavičí podlahu, která chrání knížete Iidu. Souběžně s osudem Takea sledujeme i osudy příslušníků dalších znesvářených knížecích rodů. Kniha je doplněna zajímavým doslovem překladatelky, týkajícím se japonských reálií.
méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/22_/22170/slavik-vesti-smrt-22170.jpg 4.315

Príbeh klanu Otori (1.)

Across the nightingale floor

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub
Více informací...

hana4834

velmi mě kniha zaujala a líbila se mi škoda že jsem nesehnala další díly

jaja1989
17.04.2015

Už od začátku dokáže kniha zaujmout, sice nevíme nic o Čistých, ale hned si chceme zkusit zachazet s mecem a ucit a se umění ninžů.
Nechybí zde ani láska, která sice nemůže být naplněna.
Trochu mi kazí radost konec knihy, který jsem probrečela, kdyby se do toho nepletli mohlo to dopadnout jinak a líp.

Lian Hearn

Lian Hearn