Život jedna báseň

Život jedna báseň

Po nečekané smrti svého otce je osmnáctiletá Layken nucena být tou silnou kvůli své matce i mladšímu bratrovi. Navenek vypadá odolná a houževnatá, ale uvnitř ztrácí naději. Na scénu přichází Will Cooper. Atraktivní, jednadvacetiletý nový soused od vedle s fascinující vášní pro recitaci poezie a jedinečným smyslem pro humor. Běh... celý text

Na scénu přichází Will Cooper. Atraktivní, jednadvacetiletý nový soused od vedle s fascinující vášní pro recitaci poezie a jedinečným smyslem pro humor. Během několika dní vzájemného oťukávání si Will a Layken vybudují intenzivní emocionální spojení, které v Layken probudí novou naději.

Nedlouho po úžasném prvním rande jsou navráceni do reality šokujícím odhalením, jež je nutí jejich vztah okamžitě ukončit. Denní interakce jsou neskutečně bolestivé, protože se snaží najít vzájemnou rovnováhu mezi pocity, které je k sobě táhnou a tajemstvím, co je od sebe drží. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202810/zivot-jedna-basen-0S8-202810.jpg 4.4678

Slammed (1.)

Slammed (2012)

Romány, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli

Barsine

Přečteno, sečteno. Nic náročného, pohodové čtení do deštivého dne.

Ze začátku jsem měla pocit, že jsem se ocitla v nějakém románu Lenky Lanczové...nakonec se mi to i potvrdilo. Přečetla jsem první kapitolu a opravdu jsem měla nutkání knihu odložit a už ji neotevřít, nakonec (asi to bylo tou nudou v práci), jsem se přinutila číst dále a tak jsem to přečetla.
Samozřejmě tam bylo pár věcí k zamyšlení a kdyby došlo k něčemu podobnému u nás doma, byla bych to viděla úplně jinak...
Ne, nebylo to zlé, byl to celkem pěkný příběh, zčásti naivní, zčásti vtipný, zčásti vážný.. taková všehochuť. Pro 15 leté dívky ideální :-)

DiDi123456789

Neměla jsem velká očekávání, opravdu ne. Ale zamilovala jsem se do Willa Coopera, do Eddie, do Julie i do Lake. Básničky jsou úžasné, hlavně ty ke konci, které nesou více významů. A moudra od Lakiiny maminky? To je něco neskutečného (hlavně v tom dopisu).
Neskutečně vtipná knížka, plná emocí, ale i překlepů (což mě strašně štvalo). Ale hodně jsem se toho i naučila a myslím, že mám novou skupinu na poslouchání!

pokecka

Od této autorky jsem četla poprvé....poutavý příběh, přečteno za tři dny doporučuji !

Ráčkajda

Krása....přečteno za dva dny.

81evama

Super, prelouskano za dva dny, moc me zaujala postava Willa, sympatak, Lyken me obcas trochu stvala, prislo mi, ze se chvilema chovala jako spratek,ale vzhledem k okolnostem se asi neni cemu divit, konec super, doporucuju.

dominishka

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla. Doporučuji

milena25

Nádherná kniha.
Doporučuji

MiliKry

Moc pěkná knížka přečtena během chvíle, bohužel konec mě hodně rozplakal. Romantické, ale smutné.

Safrika

Moc povedena kniha! Mile me prekvapilo, ze clovek tusil vyvoj situace a skutecnost byla jina :), super.

Lizzie19979

Nádhera. Za jednu noc jsem to přečetla. Možná tuhle knížku mám o malinko radši, než Bez naděje, kterou jsem četla jako první. A ty básničky... prostě krása.

Eevina

No teda, čekala jsem od toho sladkou romanci ze střední školy a brala jsem to jako oddechovou knížku a to tak vůbec není. Je to silný, smutný příběh o životě, lásce, přátelství, zodpovědnosti a i o naději, že jednou bude líp. A ta poezie, která je v knize obsažená, ta je nádherná.

stepka3765

Colleen prostě umí! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Snad od autorky vyjdou i jiné knížky :)

Lossosska
27.12.2016

Je to druhá kniha od této spisovatelky a jsem opět dojatá. Kniha měla děj, rychle utíkala, konec byl opravdu dramatický. Znovu jsem se neubránila slzám. Obsažené básně jsem si četla snad stokrát, znovu a znovu. Jsou úžasné. Dodávají na prožitku a již zmíněné dramatičnosti. Celá knížka je úžasná a plná pohledů z různých úhlů. Je to krásné a smutné a všechno možné dohromady. Že těm dvěma bude stát v cestě osud bylo nad slunce jasné, -komu také v cestě nestojí, že? -ale tuto překážku jsem upřímně nečekala. Jedině doporučuji, ale pravdou je, že Odvrácená tvář lasky se mi líbila o něco víc (je emotivnější a celkově zapletenější, i originálnější). Každopádně se k této knize budu ráda vracet.

FreeDragon
26.12.2016

Možná jsem ještě ovlivněna emocemi...ale dávám 5*.
Nikdy jsem nebyla na "romanťárny", po téhle knize jsem sáhla v knihovně čistě ze zvědavosti. Nelituji toho. Vžila jsem se do příběhu Lake a Willa a všech ostatních...možná až moc.
Teď jsem opravdu naměkko :D
PS Básničky skvěle oživovali příběh, stejně tak jako texty The Avett Brothers :)
Jak už jsem psala, na " romanťarny" nejsem, ale tuhle knihu doporučuji. A rozhodně si chci přečíst další knihy od autorky.

Nikolette
14.12.2016

Emocionální smršť. Dvě slova, která popisují moje pocity jak při čtení tak po přečtení. I když mi to ze začátku připadalo hrozně kýčovité, podle mě to má něco do sebe a kniha se mi nakonec velmi líbila.

ajla5
03.12.2016

Bohužel jsem knize nepřišla na chuť. Připadalo mi to slepované. Vyloženě jsem nudila.

Anna 13
02.12.2016

Krásná kniha o zákázané lásce, plná nádherných básní ale také o temných stránkách života, které si jednou prožije každý z nás. Tato autorka píše nejlepší knížky pro náctileté dívky, po kterých sáhnou rádi i starší generace, A to proto, že jsou nabité láskou, ale nejsou přeslazené, nýbrž opravdové a lidské. Její díla by si zasloužila nějak ocenit.

Nicméně ten překlad knihy je otřesný. Takhle to vážně někdo vydal?

Jinak doporučuji i sérii Bez naděje. Také úžasné čtivo. :)

akšuram37
01.12.2016

Krásných 5 a půl hodiny mi zabralo přečíst tuto knížku, vypotřebovala jsem tak 30 kapesníků a asi tak 50x jsem se zasmála. Tolik emocí při čtení knížky jsem snad zažila jen u Než jsem tě poznala (i když to je zase kniha na jiné úrovni), ale i tak jí dávám 5* za lehké a rychlé čtení (po dlouhé době jsem četla do noci, než byl konec knížky).

Je to druhá knížka, kterou jsem od Colleen četla a nebude poslední, ještě mám zálusk na Bez naděje. Odvrácená tvář lásky byla hlavně o sexu, Život jedna báseň není vůbec o sexu (jsem ráda, že takové knížky jsou), ale o tom jak je život nevyzpytatelný (to co se tam stalo byla jedna velká náhoda, podle mě to moc reálný není, ale kdo ví).

Asi mám novou hudební skupinu, kterou budu poslouchat :) The Avett Brothers

Připravte se na strašně moc překlepů!

hanča34
18.11.2016

Po knize Bez naděje to byl takový sešup dolů. Přečetla jsem to až do konce,ale doufám, že další knihy, které mně od autorky ještě čekají, budou lepší.

misulka680
08.10.2016

Colleen prostě umí psát. Opět skvělá kniha plná emocí a vztahů. Kniha se četla sama, přečteno za odpoledne.

Edona
10.09.2016

Julie,
jednou ti namaluju svět,
kde se všichni usmívají,
kde smích na rtech mají
a někdy znamená tam hned.
Namaluju ho, když slunce zapadá
a ty jsi krásná jako rajská zahrada,
a úsměvem, jež ti z očí září,
přemaluju smutek ve tvé tváři.
Dokončím ten obraz do rozednění
a ty se probereš zas k bdění
a spatříš, co jsem v noci vytvořil
na tvé bradě a v nejkrásnější z chvil...

Myslím, že není co dodat. :-)

oolinkaa
09.09.2016

úžasně se čte, a navíc jsem se dokázala vcítit do hl. postav, jak musí být těžké mít někoho vedle sebe a vlastně nemít :(

Litocha
02.09.2016

I při druhém čtení se mi líbila, i když už ne tolik jako poprvé. Trochu mi vadilo, že se Layken zpočátku chovala tak sobecky, ale každý by se asi s takovou peckou vyrovnával po svém - zvlášť pokud by mu bylo ještě -náct. Taky mi moc neseděly její reakce ode zdi ke zdi: miluju-nenávidím-miluju-nenávidím. Will, oba mladší bráchové a Eddie ale leccos vynahradili. Pořád je to hezká knížka a poezie v ní byla bonbónkem navíc.

V..endulka
25.08.2016

Jako vše od teto autorky..krasne čtení :-)

AjinQa
20.08.2016

Moje druhá knížka od Colleen. Tahle se fajn četla, jen mě už nebavila tak moc jako Odvrácená tvář lásky.
Děj byl zajímavý, postavy sympatické, prakticky by nešlo co vytknout.
Doporučuji, jelikož tato autorka píše skvěle. :)

Lolaniky
27.07.2016

je to užasná knížka:)

Mishel218
14.07.2016

Skvěla kniha. Doporučuji.

cukrovka
09.07.2016

Naprosto úžasný příběh, který je plný emocí. Ukazuje nám, že život s náma může dost zamávat, ale i přesto musíme jít dál.

Martasek5
01.07.2016

pro 15ti leté slečny nejspíš zajímavé. pro starší oddychovka na jedno odpoledne, kdy za týden pomalu nevite o čem kniha byla

Elise24
21.06.2016

O téhle knížce mužů říct je to ze si prostě jela ve svých kolejích...od začátku po prostředek až vlastně úplně po konec se tam dělo pořád jen to samé. Začátek možná vypadal celkem zajímavě ale po též to pro mě bylo jen trápení s nadějí na nějaký překvapivý zvrat který stejně nepřijede.

A proto 1*:/

americká literatura