Skvělé místo pro neštěstí

Skvělé místo pro neštěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168116/bmid_skvele-misto-pro-nestesti-yRS-168116.jpg 3 7 1

Hlavní hrdina, v Chorvatsku známý spisovatel, přijíždí do Paříže, Mekky umělců, aby zde prosadil vydání svého posledního románu. Dočasně se živí pouličním kreslením karikatur pro turisty, do jeho života zasáhnou vztahy s několika ženami, okolnosti ho však stále více táhnou k okraji společnosti. Spolu s ním poznáváme odvrácenou stranu krásného města, dno Evropské unie, kde se imigranti snaží přežít, jak se dá, méně či více nelegálním způsobem. Karakaš popisuje to, co dobře zná: sám se v Paříži několik let živil pouličním hraním na harmoniku. Jeho vyprávění je tak velmi strhující, autentické a čtivé.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Doplněk

Sjajno mjesto za nesreću , 2009

Bolkonská
Bolkonská
26.09.2013 3 z 5

Kvalitnější oddechové čtení. Autor místy překvapí neotřelým postřehem, jeho důvěrná znalost špíny pařížského polosvěta také oslňuje. Nicméně snad do poloviny je to celkem impresionistické, poznámkovité, ději chybí směr, napětí, zásadnější zápletka - tudíž jsem se chvílemi téměř nudila. Ke konci se to zase zvedlo. Uchvácená nejsem, ale jinak příjemná jednohubka.

umělci Paříž spisovatelé přistěhovalci, imigranti chorvatská literatura romány o umělcích (tzv. Künstlerroman) lidé na okraji společnosti

Damir Karakaš
chorvatská, 1967
2013  69%Skvělé místo pro neštěstí
2013  60%Kino Lika

Kniha Skvělé místo pro neštěstí je v