Drakova přísaha

Drakova přísaha https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114738/bmid_drakova-prisaha-WCu-114738.jpg 4 385 44

Škola noci – novely série

Drakova přísaha je samostatná povídka přidružená k cyklu Škola noci, věnovaná osudům jedné z jejích postav, bojovníka a učitele šermu Draka Lankforda. Odehrává se v devatenáctém století a vypráví o zapuzeném synovi anglického šlechtice, jenž se stal upírem, odešel do Ameriky a poznal svou budoucí manželku Anastasii. To z lásky k ní kdysi odpřisáhl, že bude svou nezřízenou sílu krotit milosrdenstvím. To pod vlivem této přísahy daroval život podivnému havranovi s lidskýma očima. Avšak nyní – tváří v tvář událostem odehrávajícím se v současnosti – svůj slib odvolává a nahrazuje novým: že už nikdy nikoho neušetří…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Dragon's Oath , 2011

KatnissLavender
KatnissLavender
09.10.2023 4 z 5

Velmi povedený návrat do světa Školy noci. Nepřinesl sice nic převratného, ale jsem ráda, že jsem se o něj neochudila...

0249
0249
15.07.2020 5 z 5

Krásný příběh

Safira7
Safira7
30.01.2019 4 z 5

No, už jsem četla i poutavejsi novelu, ale k celé této sérii to prostě patří. Není špatná

DannyLady
DannyLady
25.11.2018 5 z 5

Úžasné, naprosto úžasné. Původní sérii Školy noci miluji a proto jsem si musela přečíst i novely. Draka jsem milovala už v původní sérii, ale příběh o tom, jak se zamiloval do své ženy mě přiměl milovat ho ještě víc. Novely opravdu stojí za to přečíst a kniha je tak tenounká, že to máte za jeden večer sfouknuté a budete chtít víc.

Fantasmagorka
Fantasmagorka
15.10.2018 4 z 5

Drakova přísaha se mi nakonec líbila, a to jeho postavu zrovna moc nemusím. Líbilo se mi na tom, že nám více představili Anastasii.

Princezna22
Princezna22
01.04.2018 5 z 5

Nádherná kniha,přečtená hned. Ilustrace v knize byli moc pěkné a dokonale doplnili příběh. Láska,napětí až do konce. Krásné :)

LucyFox4
LucyFox4
13.11.2017 2 z 5

Oproti Škole noci mě Drakova přísaha vcelku nudila. Přečetla jsem jen kvůli dodatečným informacím o postavách,

ivedoo
ivedoo
04.11.2017 5 z 5

Tyto malé knižní povídky mimo školu noci žeru, je velice zajímavé se dostat do hloubi postavy a pochopit, co a jak bylo. Nádherná kniha!

hadris
hadris
12.05.2017 5 z 5

Drak s Anastacii byli nádherný pár, ráda jsem si přečetla o jejich začátku.
Líbilo se mi vysvětlení Drakovy nenávistí vůči Refaimovi, které bylo řešeno v klasickém sérii Školy noci...
Jen je škoda, že za dvě hodiny přečteno, příběh je totiž velmi zajímavý a čtivý

EvikU.
EvikU.
22.02.2017 4 z 5

Moc pěkný příběh o velké lásce, baví mě fantasy a tajemno ...dávám palec nahoru této knize

Ailee
Ailee
10.02.2017 4 z 5

Kdysi dávno jsem četla prvních šest, sedm dílů Školy noci a tuto novelku jsem začala číst bez toho, abych sérii dočetla. Ale vzhledem k tomu, že se děj odehrával v minulosti (tedy kromě prologu a epilogu), tak to vůbec ničemu nevadilo. Základ však člověk mít musí, aby vůbec pochopil, o čem je řeč. Líbila se mi. Myslím, že to bylo povedené rozšíření série.

evca7271
evca7271
26.12.2016 1 z 5

Pro me velke zklamani

robin9739
robin9739
19.05.2016 4 z 5

Vzhledem k tomu že nejsem fanda tohohle žánru (zamilovaných upíru), tak tohle bylo zajímavé zpestření od mých standardních nároku na knihu. Kniha psaná čtivě s velice rychlým ale otevřeným koncem.

Hoshi
Hoshi
03.02.2016 5 z 5

Zajímavá novela s krásnými ilustracemi. Ačkoliv jsem sérii Škola noci nečetla, po přečtení této novely si k ní najdu cestu :)

pejty
pejty
11.01.2016 4 z 5

Jednoduchý a krátký příběh ze světa Školy noci, který čtenáři zabere asi tři hodiny. Nijak zvlášť nenadchne, ale zároveň člověka nenaštve jeho přečtení, protože je to psané velmi čtivou formou.

zuzana4291
zuzana4291
27.12.2015 4 z 5

četla jsem jí po celé sérii Školy noci, ale i když je krátká tak se mi líbila....zase něco nového o Drakovi:-)

veverka179
veverka179
10.12.2015 5 z 5

Moc hezká knížka a naprosto miluji ilustrace těchto novel :) moje recenze → http://fandombeforebloodcz.blogspot.cz/2015/08/drakovo-prokleti-pccast-kristin-cast.html

Always a reader
Always a reader
05.10.2015 5 z 5

Knížka je moc pěkná a sedí mi i styl psaní. Někdy bych si ráda přečetla celou sérii, ne pouze bokovky (ale i ty jsou moc dobre).

zuzanagelnarova
zuzanagelnarova
18.06.2015 4 z 5

Celkem pěkný možná si přečtu i další díly

Smrtka92
Smrtka92
24.01.2015

Docela zajímavá kniha. A dobrý příspěvek k sérii Škola noci.

Autoři knihy

Kristin Cast