Skleněný trůn

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/23_/235352/skleneny-trun-skleneny-trun-EgA-235352.jpg 4.41248

Skleněný trůn (1.)

Throne of Glass (2012)

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
Více informací...

Silmarien
dnes

Vyborny uvod do noveho sveta! :-) pekny pribeh, napatie, zaujimave drobnosti. Urcite na 4*.
Len sa bojim ci to nebude ako vecna klasika -logii, ze kazdy dalsi diel bude horsi a horsi a ze to naj som uz citala.
Minus za klise "hrdinka co si so vsetkym poradi a ked nahodou nie, tak ju dakto zachrani plus dvaja super hrdinovia, medzi ktorymi si vlastne nevie vybrat". Za mna to vyhrava Chaol.

Mixam
včera

Mám fantasy rád, už řádku let, proto mě knížka zřejmě nepustila. Děj je táhlý, ke konci zase na pohled uspěchaný a kniha spíš sleduje vztah mezi Princem, Velitelem střáží a hlavní postavou. Zbytek příběhu se mi zdá odsunutý na druhou kolej, což je škoda, jelikož by se mi líbil víc v popředí. Každopádně se to dá zkousnout, horší je, že celá kniha je velmi předvidatelná už od prvního uvedení do děje. Přes to vše jsem pokračoval k dalším dílům a jsem rád.

kytka25
předevčírem

1. Jasně, mělo to svý mouchy, nebylo to dokonalý ani tak úplně "drsný" jak se z anotace zdá, ale... je to první díl ze šesti, takže se dá tušit, že tohle bude "rozjezd".
2. Co se týče postav, já byla spokojená, s vražedkyní jsem neměla problém, jak mnozí tvrdí a kapitán i princ se mi moc zamlouvali, trojúhelník mi nevadil, na nic si nehrál a bylo to jasný už od první kapitoly. Tady je na místě připomenutí, jakého je kniha žánru (ya fantasy) a podle toho je k příběhu třeba taky přistupovat!
3. Pokud jde o pro mě ABSOLUTNĚ nepochopitelné přirovnávání k HG... zajímalo by mě, kdo tuhle fámu vypustil jako první, dokud jsem si o téhle údajné podobnosti nepřečetla, ani omylem by mě to nenapadlo, takže jednou pro vždy - ne, není to tomu podobný!
4. A děsně se těším na další díl, určitě se to víc rozjede, Celaena začne řádit jak černá ruka a celý se to pěkně zamotá ;)

SmoulikCZ
předevčírem

Opět nezklamalo. Mám rád fantasy pro děti, i když už podle věku dítě nejsem. Stejně si na tom budu ujíždět pořád.

Elea

Nesmírně naivní a předvídatelné zpracování příběhu Popelka 100x jinak.

Kiwi24

Ach, milostný trojúhelníku, proč tě všichni autoři tolik milují?! krásná kniha. vtáhlo mě to do příběhu, a uplně nejvíc, se mi líbí Celaenin zápal pro kniy. proto říkám: GET MARRIED DORIAN HAVIRALD, AND HAVE HIS LIBRARY!!!!!!!!

cecik

První jsem od autorky četla Dvůr trnů a růží. Ano, je tu také trojúhelník. Ano, ona je lovná zvěř i lovec zároveň. Ano, on je vznešený a ona "obyčejná". Ano, má splnit úkoly. Ale je tu něco, to NĚCO, co tento příběh dělá jiným. Atmosféra, okolí. Mnoho podobného ale pořád rozdílné. Celaena si mě získala svou vášní pro knihy a svou povahou. To že se nenechala zviklat a vybrala sebe místo "nich" (místo jich dvou), na mě udělalo ohromný dojem. Těším se na další díl:)

bara6331

Fantasy kniha pro děti a mládež.. to já opravdu už nejsem, přesto mám tento styl ráda. Pro mladé slečny nechybí "nečekaná" romantická zápletka, ale není to hlavní téma a to je dobře. I když u podobných knížek člověk dopředu ví jak to dopadne, stejně se tam objeví pár překvapení. Doufám jen že druhý díl bude víc akční. Každopádně jako oddechovka, která se čte sama je to super.

violet1313

Sklěněný trůn je skvělý. Ačkoliv se na něj teď dívám zpětně po tom, co jsem přečetla další díly série a vidím, jak moc se autorčina díla lepší každou knihou, byla jsem unešená. Ačkoliv je v knize romance, není kvůli ní potlačen zbytek děje.
Ze začátku bylo těžší se do děje pořádně dostat, ale asi od šedesáté stránky jsem příběh doslova hltala.
Doporučuji všem, kteří ocení Young Adult fantasy knihy!

Mamosvain

Nádherně napsaná kniha - er-forma je zde použita úchvatným způsobem a příběh je na správných místech vyprávěn správnou postavou. Knihu jsem si původně vybral kvůli obálce - Celaena na ní vypadá opravdu vražedně a děj mě nezklamal. Jedinou výtku mohu položit - v tomto prvním díle je opravdu minimum akce. SJM přeskakuje spoustu zkoušek a jen nám v jedné větě vysvětlí o co zde šlo a někdy naopak až příšerně roztahuje pasáže s popisem oblečení a nebo jaké má chlap tělo pokryté mnoha vypracovanými svaly. Takovéto pasáže je občas schopná roztáhnout pak třeba na jednu celou stránku a zkoušky naopak zkrátit do jedné věty.
Jinak charaktery postav jsou báječně promyšlené. Celaena - nejlepší zabiják na světě, Dorian - podceňovaný, sukničkářský sym krále, Chaol - kapitán strážne, který má strach ze svého otce a zabíjení a Nehemia - vychytralá princezna zotročené země.
Knihu stoprocentně doporučuji přečíst ;)

Safienka

Konečně jsem se ke knize dostala a užila si ji... Místy lehce natažené, ale těším se na další :) prý to bude ještě lepší!

Suou

Perfektná kniha o super maniačke :D ale prišlo mi, že to potom ku koncu bolo viac zamerané pre naivné dievčatka ... milostný trojuholník ... ah už je to všade ...
Ale kniha ma dostala a dosť ma bavila.

paprika75

Je to kniha určená pro děti a mládež a to já už nějakou dobu nejsem ... ale moc mně to bavilo. Přečetla jsem ji za víkend a téměř jsem se od ní nemohla odtrhnout. Celaena se mi moc líbí a moc se těším na další díly. 4-5*

LadyAlis

Pokovaď někteří váhají nad tím, jestli číst další díly či ne, tak jednoznačně doporučuju pokračovat v dalších. Nehledě v dalších pokračování jsou i některé věci lépe popisovány například vraždy, boje a podobně. :)

nycol

U me dobry. Oddychovka, trochu bubaku, trochu duchu :), trochu od vseho, cetlo se to samo. Mohlo by to byt vic drsnejsi, jak slibuje obal, mohlo by byt mene vzdychajicich jinochu:), ale i tak 4 hvezdy a zkusim dalsi dily.

Neme

Nemůžu říct že se splnila má očekávání.... čekala jsem trošku drsnější příběh a ne to že hlavní hrdinku pořád někdo lituje za to co si vytrpěla (vždyť je vrah sakra). Čekala jsem vražedkyni která má srdce z ledu a vůli z oceli jak knížka slibovala :D Místo toho jsem našla, až příliš sebevědomou a zároveň přecitlivělou, dospívající holku kterou všichni obdivují a v prvních několika kapitolách se do ní zamilují dva ústřední muži knihy... a už od začátku čtení zhruba víte jak to bude pokračovat. Začátek ještě celkem ujde, ale druhá polovina.. :/ přesto jsem dočetla a i když jenom kritizuji, šlo to celkem rychle. Čtení při kterém nemusíte moc používat mozek a nečekáte nic extra

EricNor

Asi to neni pro me. Mam rad fantasy a zenske hrdinky mi nevadi. Jen je to strasne zromantizovane. Kruta asasinka, milujici pejsky a konicky a pejsci zase milujou ji, prestoze vrah musi proste byt svine a psi svini poznaji. Hned na zacatku nam predstavi i dva dostatecne muzne a mlade muze, ke kterym si hrdinka asi bude neco muset zacit. Nejdriv teda budou jako na sebe zli, aby si pak mohli padnout do naruci a romanticky se pomilovat. Take variace hunger games. Ale hodnotit budu, jen jestli prectu.

Bookgirl

Úžasná, dechberoucí fantasy knížka, od které jsem se doslova nemohla odtrhnout.

Arven2001

Mě kniha nebavila. Čekala jsem vraždy a jde jen o vztah mezi princem a hlavní hrdinkou (ta měla být vražetkyně) NESUĎ KNIHU PODLE OBALU už chápu, co to znamená...

eliska2669

Nemohu se rozhodnout, zda je to shit či vcelku ucházející kniha. Asi tak půl napůl.

PeťkaW.

Na knihu jsem četla poměrně dost názorů, ze kterých vyplynulo, že to bude buď hop, nebo trop. Naštěstí u mě to byl hop :) ! Mám zkrátka pro podobné typy knih slabost, i když už nepatřím mezi cílovou skupinu young adult. Kniha má pomalejší rozjezd a chvíli trvá, než si pospojujete z náznaků jakous takous historii. Věčné opakování některých motivů a spojení taky nebyla nejlíp zvolenou taktikou, zvlášť, když někdy se jim opravdu těžko věří - ano Celaena asi umí zabíjet a dost možná i je tím největším zabijákem země, ale občas se tomu chtělo spíš smát, když jste četli pasáže o tom, jaké má obyčejné starosti dospívající holky a jak prožívá svou garderóbu :D Uznávám, jsou tu chyby a kupu věcí člověku dojde tak 70 stran před tím, než to autorka napíše jako velké překvapení, ale jinak... to byla jízda... Skvělý styl psaní, který opravdu drží a nepustí. Dobře vykreslené postavy, které vám sice občas jdou na nervy svým chováním, ale jinak si je prostě musíte oblíbit. A v neposlední řadě akční a tajemný děj, u kterého zkrátka životně potřebujete vědět, jak to bude probíhat dál! ;)

Zapinka

Už po prvních pár větách jsem věděla, že mne tato série zcela pohltí..a opravdu skvělé čtení!

Janeyx

Od téhle série knih jsem se nemohla odtrhnout! A pokud vás první díl až tak nechytl, přečtěte si další díly, protože tam se objeví vše, co bylo v prvním díle slibováno a mnohem víc!

izfnp

Nie je to vrchol žánru, ale pre tých, ktorých poctivé fantasy zas tak veľmi neberie (týmto zdravím Hru o tróny, ktorú som nevedela dočítať), je to maximálne vhodný kompromis. Sympatické postavy, pekný fantastický svet, príjemný štýl autorky a zaujímavá záplietka. To všetko Sklenený trón má, takže knižku hodnotím kladne a púšťam sa do druhého dielu.

Maus

Jedním slovem Wow! Četla jsem hodně knížek, ale žádná mě nebavila jako tahle. Jedna z nejlepších fantasy knih, které jsem četla za poslední dobu. Celaenu, Doriana a Chaola jsem si hrozně oblíbila!

Polariss

"tati tohle si musíš přečíst"...z úst mé čtrnáctileté dcery to dává smysl. Starší jedinec kovaný ve scifi a fantasy musí nutně odložit

Princezna22

Dokonalost!!! Prostě dokonalost,co víc ke knize napsat! Konečně jsem se i já ke knize doprazovala.. I když přišlo mi to takové nějaké,pak jsem hltala stránku po stránce a knihu dočetla ve tři ráno!! Takovou kamarádku jako má ona v podobě princezny chci hned taky!! Jednu nebo dvě osoby by h c téhle knížce nakopla přímo do kouli,a tu strašně otravnou ženskou co chce prince bych taky nejraději zabila. Ale nakonec to dopadne na výbornou a moje pocity s knihy se změnili!!! Tato kniha je prostě něco co mi ještě ke přečtení chybělo a strašně ráda se pustím do dalšího dílu.

Iny

Neuvěřitelná, strhující a plná vtipu... Nemohla jsem se od toho odtrhnout.... Za mě jednoznačně úžasná knížka.

notsohappyanny

Úžasný. Knihu jsem bohužel četla během Reading slump, (ze které mě mimochodem vytáhla Rudá královna a Půlnoční koruna) ale i tak to mělo svůj šmrnc. Od autorky jsem jako první četla Dvůr trnů a růží - další perfektní reprezentant fantasy knih - a tak jsem ve Skleněný trůn vkládala veškeré mé knihomolské naděje (a co si budem povídat - navnadila mě na ni především Markét z yt kanálu Svět podle Marillee.. :D). Kniha nezklamala, dočítala jsem ji jedním dechem a stejně tak i druhý díl.. Velmi se těším na to až dočtu 3. díl a vrhnu se vstříc dalším pokladům S.J.Maas. Bezpochyb dávám 5/5! (I když jsem měla občas chuť Celaenu přetáhnout násadou od koštěte..)

simi28

Úžasná kniha. Styl psaní mě uchvátil už od první stránky, a proto mi těch necelých 400 stránek uteklo jako voda. Hlavní hrdinka se sice občas nechová jako nájemná vražedkyně, ale mě to vůbec nevadilo. Milostné trojúhelníky nemám moc v lásce, ale to k tomu žánru young adult asi patří. Tady si mé srdce získal Chaol. I když je Dorian hodný, tak se mi k Celaeně prostě nehodí.
Tahle série je opravdu čím dál tím lepší, takže je možné, že vás první díl bavit nebude, ale další díly vás ohromí a vy konečně pochopíte, co na tom všem všichni vidí.
Je to neskutečně návyková knížka a já jsem jí opravdu nemohla odložit. Vřele doporučuji