Skleněný trůn

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/23_/235352/skleneny-trun-skleneny-trun-EgA-235352.jpg 4.41176

Skleněný trůn (1.)

Throne of Glass (2012)

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
Více informací...

Arven2001
předevčírem

Mě kniha nebavila. Čekala jsem vraždy a jde jen o vztah mezi princem a hlavní hrdinkou (ta měla být vražetkyně) NESUĎ KNIHU PODLE OBALU už chápu, co to znamená...

eliska2669

Nemohu se rozhodnout, zda je to shit či vcelku ucházející kniha. Asi tak půl napůl.

PeťkaW.

Na knihu jsem četla poměrně dost názorů, ze kterých vyplynulo, že to bude buď hop, nebo trop. Naštěstí u mě to byl hop :) ! Mám zkrátka pro podobné typy knih slabost, i když už nepatřím mezi cílovou skupinu young adult. Kniha má pomalejší rozjezd a chvíli trvá, než si pospojujete z náznaků jakous takous historii. Věčné opakování některých motivů a spojení taky nebyla nejlíp zvolenou taktikou, zvlášť, když někdy se jim opravdu těžko věří - ano Celaena asi umí zabíjet a dost možná i je tím největším zabijákem země, ale občas se tomu chtělo spíš smát, když jste četli pasáže o tom, jaké má obyčejné starosti dospívající holky a jak prožívá svou garderóbu :D Uznávám, jsou tu chyby a kupu věcí člověku dojde tak 70 stran před tím, než to autorka napíše jako velké překvapení, ale jinak... to byla jízda... Skvělý styl psaní, který opravdu drží a nepustí. Dobře vykreslené postavy, které vám sice občas jdou na nervy svým chováním, ale jinak si je prostě musíte oblíbit. A v neposlední řadě akční a tajemný děj, u kterého zkrátka životně potřebujete vědět, jak to bude probíhat dál! ;)

Zapinka

Už po prvních pár větách jsem věděla, že mne tato série zcela pohltí..a opravdu skvělé čtení!

Janeyx

Od téhle série knih jsem se nemohla odtrhnout! A pokud vás první díl až tak nechytl, přečtěte si další díly, protože tam se objeví vše, co bylo v prvním díle slibováno a mnohem víc!

izfnp

Nie je to vrchol žánru, ale pre tých, ktorých poctivé fantasy zas tak veľmi neberie (týmto zdravím Hru o tróny, ktorú som nevedela dočítať), je to maximálne vhodný kompromis. Sympatické postavy, pekný fantastický svet, príjemný štýl autorky a zaujímavá záplietka. To všetko Sklenený trón má, takže knižku hodnotím kladne a púšťam sa do druhého dielu.

Maus

Jedním slovem Wow! Četla jsem hodně knížek, ale žádná mě nebavila jako tahle. Jedna z nejlepších fantasy knih, které jsem četla za poslední dobu. Celaenu, Doriana a Chaola jsem si hrozně oblíbila!

Polariss

"tati tohle si musíš přečíst"...z úst mé čtrnáctileté dcery to dává smysl. Starší jedinec kovaný ve scifi a fantasy musí nutně odložit

Princezna22

Dokonalost!!! Prostě dokonalost,co víc ke knize napsat! Konečně jsem se i já ke knize doprazovala.. I když přišlo mi to takové nějaké,pak jsem hltala stránku po stránce a knihu dočetla ve tři ráno!! Takovou kamarádku jako má ona v podobě princezny chci hned taky!! Jednu nebo dvě osoby by h c téhle knížce nakopla přímo do kouli,a tu strašně otravnou ženskou co chce prince bych taky nejraději zabila. Ale nakonec to dopadne na výbornou a moje pocity s knihy se změnili!!! Tato kniha je prostě něco co mi ještě ke přečtení chybělo a strašně ráda se pustím do dalšího dílu.

Iny

Neuvěřitelná, strhující a plná vtipu... Nemohla jsem se od toho odtrhnout.... Za mě jednoznačně úžasná knížka.

notsohappyanny

Úžasný. Knihu jsem bohužel četla během Reading slump, (ze které mě mimochodem vytáhla Rudá královna a Půlnoční koruna) ale i tak to mělo svůj šmrnc. Od autorky jsem jako první četla Dvůr trnů a růží - další perfektní reprezentant fantasy knih - a tak jsem ve Skleněný trůn vkládala veškeré mé knihomolské naděje (a co si budem povídat - navnadila mě na ni především Markét z yt kanálu Svět podle Marillee.. :D). Kniha nezklamala, dočítala jsem ji jedním dechem a stejně tak i druhý díl.. Velmi se těším na to až dočtu 3. díl a vrhnu se vstříc dalším pokladům S.J.Maas. Bezpochyb dávám 5/5! (I když jsem měla občas chuť Celaenu přetáhnout násadou od koštěte..)

simi28

Úžasná kniha. Styl psaní mě uchvátil už od první stránky, a proto mi těch necelých 400 stránek uteklo jako voda. Hlavní hrdinka se sice občas nechová jako nájemná vražedkyně, ale mě to vůbec nevadilo. Milostné trojúhelníky nemám moc v lásce, ale to k tomu žánru young adult asi patří. Tady si mé srdce získal Chaol. I když je Dorian hodný, tak se mi k Celaeně prostě nehodí.
Tahle série je opravdu čím dál tím lepší, takže je možné, že vás první díl bavit nebude, ale další díly vás ohromí a vy konečně pochopíte, co na tom všem všichni vidí.
Je to neskutečně návyková knížka a já jsem jí opravdu nemohla odložit. Vřele doporučuji

Kitty

Odychovka na nedělní odpoledne...

Lovebooks14

Tato kniha,ó můj bože to je ta nejlepší kniha jakou sem kdy četla. Moc a moc se mi líbila povaha Cealeny a to milostné drama s Dorianem. Hned sem si zamilovala je všechny včetně Chaola no je to prostě nejlepší a nejzábavnější kniha co sem kdy četla. A jsem vděčná své sestře že mě na tuto knihu přivedla. Hned jsem se pustila do druhého dílu!❤

Gorby

SUPER!!!
Je to úžasný!!!

LadyAlis

Skvělá kniha, která mě bavila a hned jsem se musela pustit do druhého dílu.

životLaury

To je úžasná serie.Já jsem si zamilovala Celeanu a Chaola.

Sixtinka144

Upozornění!! Tato kniha je velmi návyková

Knihomolka474

Tuto knihu jsem viděla u kamarádky, která mi jí doporučila. Samozřejmě, že jsem si ji musela přečíst a tato kniha mě natolik zaujala, že jsem si musela přečíst i ostatní díly. Ale víc mě ještě zaujaly další díly, které jsem také přečetla a vřele doporučuji

sona8058

Budu další, kdo bude pět chválu, na tuhle knihu! Sice mě nedostala tak, jako Dvůr trnů a růží, ale už teď vím, že další a další díly budou prostě skvělé a mnohem lepší, než první díl!
Celé tři dny, kdy jsem tuhle knihu četla a ještě teď po dočtení, musím pořád myslet na Celaenu, Doriana, Nehemii a Chaola...
Sarah J. Maas prostě ví, co od ní čtenář chce a já ji za to zbožňuji :-D

Suin

Po prvním dílu jsme to na nějaký čas vzdala. Nezaujalo mně to natolik aby šla do dalšího dílu protože mi to přišlo jako dost naivní nápad a neveřila jsem že by se to mohlo jaksi správně vyvinout. Cyba! Recenze a velký zájem čtenářu mně přesvedčil abych to zkusila a po par měsíční pauze jsem šla do druhého dílu ...a to už jsem nemohla přestat. Velmi zajímavý svět, skvělá zápletka, postavy velmi dobře vymyšlené a zvrat ve vztazých perfetkní. I když u prvního dílu nechávám 3*....neváhejte a určitě jdete do toho.

Knihomolka225

Já už přečetla všechny díly, které se dají sehnat v češtině a nemám slov! Série je úžasná a já jsem si ji hned zamilovala. Určitě bych jí doporučila všem milovníkům fantasy žánru.

Annandanimals

Kniha se mi moc líbila.
Pokud se vám moc nelíbila a nebo vás nezaujala tak příští díly by měly být lepší.
Myslím si že by stálo za to přečíst si alespoň další dva díly.
Konec konců nemusíte si knihy kupovat stačí zajít do knihovny.

Bella1

Docela dobrý, ale mohla být kratší a nevadilo by to.

Atom128
16. únoraodpad!

Nesuď knihu podle obalu, učili mě. Poslechl jsem? Ne! A udělal jsem chybu. Miluju asasíny jak jen nejvíc to jde. Tohle byla první kniha o mladé asasínce, kterou jsem kdy viděl, a myslel jsem si, že to bude úžasný. Jenomže to tak rozhodně nebylo. Rádoby příběh postavený na puberťačce, která se nemůže rozhodnout koho chce a používá místo statusu na facebooku "ostré" řeči. Místo boje používá svoje kecy, které jsou tak nudné, že jsem si chtěl strčit hlavu do trouby. Asasíni jsou cvičení vrazi, ne citlivý holky, který se zamilují do prince! Navíc to má tolik dílů, že jsem přesvědčen, že to autorka jen rozmazává, ale už ji došlo máslo na celý chléb. Pro holky a citlivý kluky, co rádi YA literaturu můžu jen doporučit. My, co máme rádi akci, kvalitní děj a nějakou tu drsnou scénu si radši přečteme lepší knihu a nevyhodíme za to ty prachy.

genikuxik

Kniha mě velice zaujala, přečetla jsem ji v podstatě jedním dechem. Měla spád, napětí a jsem zvědavá, jak bude pokračovat. Za mě všech 5 :)

Roselunda 1928

Já vlastně pořádně nevím, jak mím knihu ohodnotit.

Jedna věc mi dost vadila; podle mě charakter Celaeny neodpovídal tomu, čím měla být. Od člověka, který chladnokrevně zabil tolik lidí, bych čekala, že bude naprosto lhostejný k lidskému životu, nezáleží mu na ostatních lidech, není citlivý. Celaena byla naprosto normální knižní puberťačka, což mi celou knihu nesedělo a rušilo mě to.
Ani jednu z postav jsem si nějak zvlášť neoblíbila, i když se autorka snažila propracovat jejich charakter, nicméně se příběh četl docela dobře (musím pochválit překlad!) a po dalších dílech sáhnu, ráda se podívám, jak se autorka ve psaní posunula.

A furt nevím, jestli mám fandit Dorianovi nebo Chaolovi. A fakt mě naštvalo, co Celaena princi na konci řekla...

KočkaŠklíba

Kniha mě nijak zvlášť nezaujala. Nedá se říct, že by byla vyloženě dobře napsaná a už vůbec ne originálně. Postavy nejsou uvěřitelné a s velmi tuctovými charaktery. Hlavní hrdinka mi lezla na nervy už od první kapitoly, připadalo mi, až směšné, že by se mělo celé království obávat sobecké puberťačky, která má potřebu ustavičně na sebe poutat pozornost. Co mi však vadilo nejvíc, byla sobeckost se kterou "hrdinka" jednala. Kniha se mi ani nechtěla dočítat. Vcelku na mě působila, jako román, který napíše naivní holka na střední a rozhodne se ho vydat.

estasy

Nechci rýpat, ale… nejlepším a nejobávanějším nájemným vrahem je pubertální slečinka, která nedokáže udržet emoce na uzdě, zuří, vzteká se, všem chce zakroutit krkem a přitom skutek utek? Její věk bych ještě skousla, možná i tu aroganci, kterou si při označení „nejlepší zabiják“ může dovolit, ovšem ruku na srdce – kdo může mít v úctě duševně nevyspělou osmnáctku, která má docela slušný náběh na Mary Sue? A proč jsem dala tři hvězdy? I přes poměrně plytké postavy a předvídatelný děj je knížka docela dobře napsaná a bavila mě. Jako oddechovka od drsných fantasy knih, které většinou louskám, fungovala skvěle. Tak nějak doufám, že nevyspělost hlavní hrdinky je autorčiným záměrem a že se v dalších dílech bude postupně vyvíjet, což by podle mě bylo dobrým důvodem vzít další pokračování do ruky, jestli tak ale učiním, ještě nevím.

Klára2216

K této knize jsem se dostala jen tak z rozmaru a protože jsem věděla, že hodně lidí o ní mluví. Musím říct, že jsem nadšená. Hned se vrhám na další díly. Jen mám malou připomínku, že na mě tam bylo až moc zamilovanosti. Doufám, že další díly budou zahrnovat i Celaeninu minulost. Ale jinak super!