Krvavé ostří

Celaena Sardothien je nejobávanější zabiják v celém království. I když pracuje společně s ostatními zabijáky sídlícími v Tvrzi vrahů, důvěřuje jen sama sobě a svému příteli Samovi. Když ji její intrikující mistr, Arobynn Hamel, pošle na různé mise, které ji zavedou na vzdálené ostrovy i na nepřátelskou poušť, začne jednat nezávisle na jeho rozkazech – ale tím zároveň zpochybňuje i svoji vlastní věrnost. A během svých výprav zjišťuje, že k Samovi cítí mnohem víc než jen obyčejné přátelství. Ovšem tím, že jedná, jak jí napovídá srdce, a vzpírá se příkazům, se ocitá ona sama i Sam ve smrtelném nebezpečí. Arobynn je nelítostný a zradu nikdy neodpouští. A zná za ni jen jediný trest – smrt.
Tato pětice novel odehrávajících se před dějem Skleněného trůnu nabízí pohled do dřívějšího života Celaeny – a je to opravdu fascinující čtení.

Obsahuje novely:

Vražedkyně a Pán pirátů
Vražedkyně a léčitelka
Vražedkyně a poušť
Vražedkyně a podsvětí
Vražedkyně a říše méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/322789/krvave-ostri-L4b-322789.jpg 4.7164

Skleněný trůn

The Assassin´s Blade (2014)

Povídky, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
Více informací...

MishRarach

Upřímně jsem se bála toho, zda mě vůbec bude bavit mladá Celaena a život před Skleněným trůnem.. A kniha mě opravdu nezklamala, spíše naopak. Stejně jako od ostatních knih od Sarah jsem se i od této stěží dokázala odtrhnout.. Nicméně člověk získá zase další dílek skládačky, kterou je postava Celaeny a obraz muže, o kterém jsme pouze z jejích slyšeli..

PeťkaW.

Krvavé ostří by klidně mohlo být samostatnou knihou, nejenom povídkovým souborem, protože jednotlivé příběhy na sebe časově i dějově dobře navazují. Jsem za toto doplnění série ráda, protože jsme tak dostali šanci zjistit, co se dělo před Endovierem a co vedlo Celaenu k tomu, že je taková, jaká je. Je pravda, že v těchto povídkách je trochu frackovitější a otravnější než v následných dílech, ale k vývoji její postavy to sedí. Osobně se přikláním k tomu, aby se tento prequelový soubor četl až po hlavních titulech, protože si myslím, že bez znalosti jejich děje, by mohl ledaskdo být trochu zklamaný. Autorka zkrátka počítá s tím, že hlavní vlna čtenářů je četla už předtím, a proto kupu věcí, míst a motivů vůbec nevysvětluje. Návrat do historie jsem si užila do poslední stránky, i když konec byl značně depresivní a ani znalost původních knih vás na něj nedokáže dost připravit, a doporučuju ho každému, koho Skleněný trůn chytil za srdce.

Naprosto dokonalá kniha, plná napětí, lásky, zrady a odhodlání. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a všechny dobrodružství, které Calaena prožívala se Samem i samotná, byli úžasně napsaný a dokázala jsem se do nich během okamžiku vžít. Všem doporučuju, aby si jí přečetli a s ní i sérii skleněný trůn.

Ni_kita

Neuvěřitelné doplnění příběhu u nějž jsem si myslela že už mě snad nic nepřekvapí. Byla nádhera moct se dozvědět jak Celaena žila s cechem vrahů, jak se vyvíjel její vztah k Samovi, a kolik toho musela přežít před Skleněným trůnem. S. J. M. mě snad nikdy nepřestane udivovat, a nikdy se nepřestanu šíleně těšit a zároveň děsit jejích dalších děl.

paprika75

Nejprve jsem trochu litovala, že jsem tuto knihu nečetla jako první v sérii, ale po přečtení si tím nejsem jistá. Autorka už se nezdržuje vysvětlováním, co je Zlomuval, co je tvrz vrahů, skleněný hrad, kdo je adarlanský král a co prováděl, kdo je maskovaný krasavec se zelenýma očima s hnědookým​ ozbrojeným pobočníkem ... prostě předpokládá, že to VÍME. Takže doporučuji nečíst předem!!! ... a brát tuto knihu jako doplněk k tomu, co jsme o Celaeně tušili nebo chtěli ještě vědět z doby před Endovierem. Určitě je plná spoilerů a postavy, které se zde objevují ještě do dalších dvou dílů zasáhnou, alespoň v to doufám. Ansel, Yrene nebo i Ilias by mohli ještě trochu zamíchat kartami. Sam ... co dodat ... ani mu neřekla, co k němu cítí. Na nájemného vraha to byl klaďas, až by mu měl Chaol závidět. Jsem zvědavá jestli v dalších dílech Jeřáb vydrží, ale jak jsem měla možnost poznat S.J.Maas, tak se začínám trochu bát ... Tady je to za 5*

petrzel

Nádherná kniha ,které dost doplňuje serii

Mamosvain

No tak co k tomu napsat no...? Kniha je prostě báječná, stejně jako Celaena, Arobynn, Sam, Ansel a další postavy. Postavy jako Rolfe a Yrene se vám budou zaručeně líbit. Ansel bude také vaší oblíbenou postavou, i když na ní možná budete naštvaní... Ale těšte se na ní v pátém díle ;). No a Sam... Toho vám bude opravdu líto a myslím že to bude asi od teď vaším jediným chlapem, kterého budete s Celaenou shipovat :D
Doporučuji přečíst, ovšem nejlépe ještě před tím, než si přečtete zbytek série ;)

Laurel

Ať jsem se snažila sebevíc, ať jsem to odkládala kdykoliv to šlo, konec se stejně přiblížil hodně rychle. Na Sama jsem si zvykla až moc dobře. Líbilo se mi, že oproti naší současné Celaeně (Aelin), se tahle chovala dost zbrkle a nezkušeně. Víc jsme poznali Arobynna- hada podsvětského! Sakra, jak mohla být Celaena tak hloupá a věřit mu!

Ok, u čeho nejvíc padaly slzy? Poslední věc, kterou Sam řekl Celaeně byla ta, že jí miluje. A u věty: "My name is Sam Cortland and I will not be afraid."

miguelka13

Krásná kniha....:) Už se nemůžu dočkat dalšího dílu :)

AelinAshryver

Nádherná kniha. Bavila mě víc, než jsem čekala, přišlo mi to snad ještě zábavnější než příběhy o opravdové Aelin. Hrozně jsem si oblíbila Sama a opravdu netuším, jak si zvyknu na další knížku kde bude Sam mrtvý a na jeho místě bude Jeřáb.

SmoulikCZ

Jsem rád, že jsem našel opět skvělou sérii fantasy příběhu. Knížku jsem si koupil s pocitem, že to bude klasické. Po pár hodinách čtení, jsem dospěl k závěru, že je knížka naprosto neodolatelná. Dám si jednu knížku pauzu a ihned si koupím další díl. Chci prostě vědět, jak to všechno dopadne.

Jsem rád, že jsem si vybral tuto knihu a tím i celou sérii. Věřím, že ostatní díly budou stejně skvělé jako tento.

Juliette@

Knihu jsem dočetla dnes a pořád nedokážu myslet na nic jineho. Líbilo se mi jak bylo v knize vysvětleno dost věci a často jsem patrala v ostatnich dílech abych si všechno spojila. Upřímně člověka až boli u srdce, když z ostatních dílů ví, jak to se Samem dopadne a vy mezitím musíte jen přihlížet. Konec pro mě byl opravdu silně dojemný a obdivuju Saru J.Maas že mě dokaze pokaždé ohromint. Jen doporučuji :)

Market116

Tak, mám dočtený další fantastický díl :) od knihy jsem se téměř nemohla odtrhnout jak byla skvělá :) Ale zároveň jsem hrozně naštvaná a smutná, nejspíš bych se smířila s tím, že Sam byl Celaenin první, skvělý a nezapomenutelný kluk, kterého bohužel zavraždil nějaký sadista a parchant, ale když se S.J.Maas rozhodla vydat díl, ve kterém nám představí Sama a jeho nádherně romantický vztah s Celaenou, tak jsem myslela, že se na konci dílu snad zblázním, bylo to tak smutné (pochopitelně jsem zase bulela jako malá). A navíc další perfektní mužská postava, se kterou Celaena pochopitelně nebude :/ Ale jsem ještě víc nedočkavější na to jak tahle bravurní série skončí, doufám že bude strhující a plná emocí :)

Kiwi24

Bože. Nemám slov. Asi bych musela napsat sáhodlouhý komentář o tom, co Sarah ZASE udělala s mým srdcem. ZASE. Obdivuji Celeanu, a nechápu jak to, že ještě normálně funguje a žije. Krvavé ostří to dokázalo. Stalo se mou nejoblíbenější knihou.

Adris

Musím přiznat, že jsem se u knihy malinko trápila. Trvalo mi hodně dlouho ji přečíst. Nevím, čím to bylo. Novely byly skvěle napsané, příběhy poutavé, ale opět jsem padla v pocitech zpět na první a druhý díl, které jsem vnímala obdobně. Já mám prostě radši tu vyspělou Celaenu a opravdový boj za její zemi.

verulik196

Tak a zase je přede mnou dlouhé čekání.
Myslím, že vše podstatné už bylo napsané - je to skvělá knížka ze skvělé série od skvělé spisovatelky se skvělým obalem... No prostě není co kritizovat.

Tucaka

NAPROSTO OHROMUJÍCÍ!
Škoda jen, že jsem tuto knihu četla až po Královně stínů, určuje si doporučuju přečíst Krvavé ostří jako první než načnete první díl Skleněného trůnu .. člověk tak počítá s tím co se stane na konci knihy.

anonym02

Konečně se k nám dostala a zase je na dlouhou dobu konec. Snažila jsem se jí číst, co nejdýl, ale to prostě nejde! Vždycky, když čtu knihy od Sarah J. Maas, myslím si, že už nebudou lepší než ty, které jsem četla. Stále nevím, jak si to můžu myslet! Vždyť Sarah je díl od dílu lepší, i když by někdo řekl, že už to nejde a tyhle novely? Wow! Krásné doplnění Celeany minulosti, ve kterém jsem se nechala unášet příběhem a četla do noci. Do teď jsem byla Chaol team, ale Sam? Ten byl tak úžasný, že jsem jeho smrt obrečela hooodnè dlouho.
Zase nádhera a jenom doporučuji!

Lory

Věřte nebo ne, nechápu a nerozumím tomu, jak to dělá, ale Sarah J. Maas mi opět dokázala zlomit srdce a rozmetat jeho střepy do všech světových stran. Postupně mi dochází, že nejspíš neexistuje dílo, na němž by se podílela a já bych si ho nezamilovala.
Můj kompletní názor na knihu je k mání zde: http://tichyodpor.blogspot.cz/2017/03/krvave-ostri-vsechno-ma-svou-cenu.html :)

Barbarka_CZ

Prequely nemám ráda, nerada se vracím do minulosti, když už jsem v reálu o dost dál. Nicméně přestože se v Krvavém ostří člověk vlastně nedozví mnoho nového, protože většina už byla řečena či alespoň naznačena v sáze, jsem za tuto povídkovou knihu moc ráda. Jednak to byl návrat do světa a k postavám (postavě), které jsem si zamilovala. A za druhé člověku se díky tomu přece jen některé věci doobjasnily, dovysvětlily (například to, jaký byl skutečný vztah mezi Celaenou a Arobynnem a proč to dopadlo, jak to dopadlo). Za mě rozhodně kniha, kterou by milovníci Skleněného trůnu neměli vynechat. :)

Lefula

Minulost.... A já jsem si říkala, že už mě nic nepřekvapí, ale vypadá to tak, že jsem se spletla. :D

Voluta852

BOŽE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak to ta autorka dělá, že se v jejích knihách objevuje opravdu zdlouhavý popis, ale zároveň vás to neunudí k smrti????
Každá část knihy byla nabitá akcí a určitě mohu doporučit. Nedá se od ní odtrhnout........Dobře dá, ale jenom tehdy, když potřebujete jíst, pít nebo na toaletu.
FAKT TO BYLA BOŽÍ JÍZDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vterinka

Úžasné povídky ze Celaeniny minulosti a i když jsem všechny, kromě poslední již četla ve slovenštině, tak jsem si je s radostí přečetla znova. Tato série mě naprosto uchvátila a už se nemůžu dočkat, až vyjde 5. díl! :-)

Aléda

Nemám slov.
Není nutnost si tyto povídky přečíst, ale podle mě je to potřeba. Najednou mám pocit, že se na Celaenin svět dívám zase trochu jinak a rozhodně teď mnohem lépe chápu chování některých postav. A ten konec...všichni čekali, co se stane, ale na TOHLE se prostě nešlo připravit. Tak smutný..

ewi

velka skoda, ze tento subor poviedok, popisujucich Calaeninu minulost , co bolo pred Sklenenym tronom, nevysiel u nas este pred "Kralovnou stinu " ako tomu bolo v zahranici ... po precitani ma clovek moznost porovnat, kym Caelena bola a akym vyvojom presla, kym sa stala Aelin, tiez jej vztahy s niektorymi z postav, ktore sa objavia az vo 4.dieli ( Arobynn, Lysandra)... poviedky sa mi pacili a musim povedat, ze po precitani tej poslednej- Vrahyne a rise , som bola velmi smutna, i ked koniec bol znamy a neodvratny...

Věrka256

Celenu jsem zbožňovala od prvního dílu a Sam byl skvělej (i na tu chvilku). Nejvíce se mi líbilo jak Celene poprvé řekl že ji miluje a pak to jen utvrzoval. Arobyn jsem měla od začátku za naprostého zmetka i v Královně stínu. Docela mě překvapilo, že Celena odmítala připustit že ji zradil. Bylo docela od začátku zřejmě, že ji považuje za svůj majetek.
No k Samovi není co říct. On měl podle mě se Celenou ten nejlepší vztah. Byl v podstatě bezchybný a jak ho autorka popisovala bylo... Myslela jsem že ho mám před očima a hledím do těch jeho. Také mi přišlo že měl trochu podobné rysy s Chaolem (hnědé oči, vlasy...).
V povídce Vražedkyně a poušť jsem si všimla, že Celena skoro každého strácí. Vemte si, že přišla o rodiče, Nehemii a tady od sebe odehnala Ansel.
A přiznám se jsem cíťa! Ano věděla jsem co se stane, ale i tak mi kanuly slzy po tvářích, jakmile Arobyn řekl: ,,Je to líto." A jak to Samovi tělo... Prostě jsem se Celeně ani nedivila, když se vydala za Farranem. Být ji udělám to samé bez rozmýšlení.
No a kniha dost dobrá. Kapitoly tady nestrácely a z výsledků jsem šťastná.
Rozhodně doporučuju ;-).

Horselen

Nejpoutavější povídkou se pro mě stala Vražedkyně a poušť, hned za ní pak Vražedkyně a říše. Sama jsem si i za tu krátkou chvíli zamilovala a je jisté, že na Celaenu nyní nahlížím jinak. Kniha mě nadchla stejně jako předchozí díly, konečně se mi osvětlily i ty skryté záležitosti Celaenina života.

KačkaTT.

Úplně se tím změnil můj pohled na Celaemimu minulost.

martina1199

Nebylo to špatné, ale nedostala jsem od toho úplně to, co jsem si představovala.
Ano, dozvěděla jsem se detailněji, co předcházelo Skleněnému trůnu. V komentářích některých čtenářek zaznělo, že díky Krvavému ostří nahlížejí na Celaenu ve Skleněném trůnu jinak - že ji vidí v lepším světle.
Mě to tak ale nepřišlo. Jediné, co spojovalo Celaenu z Krvavého ostří a Celaenu ze Skleněného trůnu, je její naivita - nebo důvěřivost, chcete-li. A záliba v luxusu. Pořád si myslím, že po tom, jak a v čem vyrůstala; co se v ní začalo probouzet v Zátoce lebky, a co se v ní zrodilo po Samově smrti, by se chovala ve Skleněném trůnu jinak. Méně nedospěle, méně nezkušeně.Myslím, že opravdu jsem jí začala fandit až jako Aelin.
Od Dědičky ohně je tato série ovšem vynikající, takže už pomalu natěšeně vyhlížím další díl :-)

Hoshi

Těší mě, že všech pět povídek, které obsahuje Krvavé ostří, vyšlo i u nás (měla jsem nutkání objednat si je ve slovenštině). Je to krásné doplnění celého příběhu, kde můžeme s Celaenou prožít část její minulosti - Sama. Nemohu nepřiznat, že jsem si Sama oblíbila, ale nezasloužil si to. Po přečtení povídek jsem se utvrdila v jednom. Arobynn Hamel je poděs, který ....