Krvavé ostří

Celaena Sardothien je nejobávanější zabiják v celém království. I když pracuje společně s ostatními zabijáky sídlícími v Tvrzi vrahů, důvěřuje jen sama sobě a svému příteli Samovi. Když ji její intrikující mistr, Arobynn Hamel, pošle na různé mise, které ji zavedou na vzdálené ostrovy i na nepřátelskou poušť, začne jednat nezávisle na jeho rozkazech – ale tím zároveň zpochybňuje i svoji vlastní věrnost. A během svých výprav zjišťuje, že k Samovi cítí mnohem víc než jen obyčejné přátelství. Ovšem tím, že jedná, jak jí napovídá srdce, a vzpírá se příkazům, se ocitá ona sama i Sam ve smrtelném nebezpečí. Arobynn je nelítostný a zradu nikdy neodpouští. A zná za ni jen jediný trest – smrt.
Tato pětice novel odehrávajících se před dějem Skleněného trůnu nabízí pohled do dřívějšího života Celaeny – a je to opravdu fascinující čtení.

Obsahuje novely:

Vražedkyně a Pán pirátů
Vražedkyně a léčitelka
Vražedkyně a poušť
Vražedkyně a podsvětí
Vražedkyně a říše méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/322789/krvave-ostri-L4b-322789.jpg 4.6107

Skleněný trůn

The Assassin´s Blade (2014)

Povídky, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
Více informací...

Juliette@
dnes

Knihu jsem dočetla dnes a pořád nedokážu myslet na nic jineho. Líbilo se mi jak bylo v knize vysvětleno dost věci a často jsem patrala v ostatnich dílech abych si všechno spojila. Upřímně člověka až boli u srdce, když z ostatních dílů ví, jak to se Samem dopadne a vy mezitím musíte jen přihlížet. Konec pro mě byl opravdu silně dojemný a obdivuju Saru J.Maas že mě dokaze pokaždé ohromint. Jen doporučuji :)

Market116
včera

Tak, mám dočtený další fantastický díl :) od knihy jsem se téměř nemohla odtrhnout jak byla skvělá :) Ale zároveň jsem hrozně naštvaná a smutná, nejspíš bych se smířila s tím, že Sam byl Celaenin první, skvělý a nezapomenutelný kluk, kterého bohužel zavraždil nějaký sadista a parchant, ale když se S.J.Maas rozhodla vydat díl, ve kterém nám představí Sama a jeho nádherně romantický vztah s Celaenou, tak jsem myslela, že se na konci dílu snad zblázním, bylo to tak smutné (pochopitelně jsem zase bulela jako malá). A navíc další perfektní mužská postava, se kterou Celaena pochopitelně nebude :/ Ale jsem ještě víc nedočkavější na to jak tahle bravurní série skončí, doufám že bude strhující a plná emocí :)

Kiwi24

Bože. Nemám slov. Asi bych musela napsat sáhodlouhý komentář o tom, co Sarah ZASE udělala s mým srdcem. ZASE. Obdivuji Celeanu, a nechápu jak to, že ještě normálně funguje a žije. Krvavé ostří to dokázalo. Stalo se mou nejoblíbenější knihou.

Adris

Musím přiznat, že jsem se u knihy malinko trápila. Trvalo mi hodně dlouho ji přečíst. Nevím, čím to bylo. Novely byly skvěle napsané, příběhy poutavé, ale opět jsem padla v pocitech zpět na první a druhý díl, které jsem vnímala obdobně. Já mám prostě radši tu vyspělou Celaenu a opravdový boj za její zemi.

verulik196

Tak a zase je přede mnou dlouhé čekání.
Myslím, že vše podstatné už bylo napsané - je to skvělá knížka ze skvělé série od skvělé spisovatelky se skvělým obalem... No prostě není co kritizovat.

Tucaka

NAPROSTO OHROMUJÍCÍ!
Škoda jen, že jsem tuto knihu četla až po Královně stínů, určuje si doporučuju přečíst Krvavé ostří jako první než načnete první díl Skleněného trůnu .. člověk tak počítá s tím co se stane na konci knihy.

anonym02

Konečně se k nám dostala a zase je na dlouhou dobu konec. Snažila jsem se jí číst, co nejdýl, ale to prostě nejde! Vždycky, když čtu knihy od Sarah J. Maas, myslím si, že už nebudou lepší než ty, které jsem četla. Stále nevím, jak si to můžu myslet! Vždyť Sarah je díl od dílu lepší, i když by někdo řekl, že už to nejde a tyhle novely? Wow! Krásné doplnění Celeany minulosti, ve kterém jsem se nechala unášet příběhem a četla do noci. Do teď jsem byla Chaol team, ale Sam? Ten byl tak úžasný, že jsem jeho smrt obrečela hooodnè dlouho.
Zase nádhera a jenom doporučuji!

Lory

Věřte nebo ne, nechápu a nerozumím tomu, jak to dělá, ale Sarah J. Maas mi opět dokázala zlomit srdce a rozmetat jeho střepy do všech světových stran. Postupně mi dochází, že nejspíš neexistuje dílo, na němž by se podílela a já bych si ho nezamilovala.
Můj kompletní názor na knihu je k mání zde: http://tichyodpor.blogspot.cz/2017/03/krvave-ostri-vsechno-ma-svou-cenu.html :)

Barbarka_CZ

Prequely nemám ráda, nerada se vracím do minulosti, když už jsem v reálu o dost dál. Nicméně přestože se v Krvavém ostří člověk vlastně nedozví mnoho nového, protože většina už byla řečena či alespoň naznačena v sáze, jsem za tuto povídkovou knihu moc ráda. Jednak to byl návrat do světa a k postavám (postavě), které jsem si zamilovala. A za druhé člověku se díky tomu přece jen některé věci doobjasnily, dovysvětlily (například to, jaký byl skutečný vztah mezi Celaenou a Arobynnem a proč to dopadlo, jak to dopadlo). Za mě rozhodně kniha, kterou by milovníci Skleněného trůnu neměli vynechat. :)

Lefula

Minulost.... A já jsem si říkala, že už mě nic nepřekvapí, ale vypadá to tak, že jsem se spletla. :D

Voluta852

BOŽE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak to ta autorka dělá, že se v jejích knihách objevuje opravdu zdlouhavý popis, ale zároveň vás to neunudí k smrti????
Každá část knihy byla nabitá akcí a určitě mohu doporučit. Nedá se od ní odtrhnout........Dobře dá, ale jenom tehdy, když potřebujete jíst, pít nebo na toaletu.
FAKT TO BYLA BOŽÍ JÍZDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vterinka

Úžasné povídky ze Celaeniny minulosti a i když jsem všechny, kromě poslední již četla ve slovenštině, tak jsem si je s radostí přečetla znova. Tato série mě naprosto uchvátila a už se nemůžu dočkat, až vyjde 5. díl! :-)

Aléda

Nemám slov.
Není nutnost si tyto povídky přečíst, ale podle mě je to potřeba. Najednou mám pocit, že se na Celaenin svět dívám zase trochu jinak a rozhodně teď mnohem lépe chápu chování některých postav. A ten konec...všichni čekali, co se stane, ale na TOHLE se prostě nešlo připravit. Tak smutný..

ewi

velka skoda, ze tento subor poviedok, popisujucich Calaeninu minulost , co bolo pred Sklenenym tronom, nevysiel u nas este pred "Kralovnou stinu " ako tomu bolo v zahranici ... po precitani ma clovek moznost porovnat, kym Caelena bola a akym vyvojom presla, kym sa stala Aelin, tiez jej vztahy s niektorymi z postav, ktore sa objavia az vo 4.dieli ( Arobynn, Lysandra)... poviedky sa mi pacili a musim povedat, ze po precitani tej poslednej- Vrahyne a rise , som bola velmi smutna, i ked koniec bol znamy a neodvratny...

Věrka256

Celenu jsem zbožňovala od prvního dílu a Sam byl skvělej (i na tu chvilku). Nejvíce se mi líbilo jak Celene poprvé řekl že ji miluje a pak to jen utvrzoval. Arobyn jsem měla od začátku za naprostého zmetka i v Královně stínu. Docela mě překvapilo, že Celena odmítala připustit že ji zradil. Bylo docela od začátku zřejmě, že ji považuje za svůj majetek.
No k Samovi není co říct. On měl podle mě se Celenou ten nejlepší vztah. Byl v podstatě bezchybný a jak ho autorka popisovala bylo... Myslela jsem že ho mám před očima a hledím do těch jeho. Také mi přišlo že měl trochu podobné rysy s Chaolem (hnědé oči, vlasy...).
V povídce Vražedkyně a poušť jsem si všimla, že Celena skoro každého strácí. Vemte si, že přišla o rodiče, Nehemii a tady od sebe odehnala Ansel.
A přiznám se jsem cíťa! Ano věděla jsem co se stane, ale i tak mi kanuly slzy po tvářích, jakmile Arobyn řekl: ,,Je to líto." A jak to Samovi tělo... Prostě jsem se Celeně ani nedivila, když se vydala za Farranem. Být ji udělám to samé bez rozmýšlení.
No a kniha dost dobrá. Kapitoly tady nestrácely a z výsledků jsem šťastná.
Rozhodně doporučuju ;-).

Horselen

Nejpoutavější povídkou se pro mě stala Vražedkyně a poušť, hned za ní pak Vražedkyně a říše. Sama jsem si i za tu krátkou chvíli zamilovala a je jisté, že na Celaenu nyní nahlížím jinak. Kniha mě nadchla stejně jako předchozí díly, konečně se mi osvětlily i ty skryté záležitosti Celaenina života.

KačkaTT.

Úplně se tím změnil můj pohled na Celaemimu minulost.

martina1199

Nebylo to špatné, ale nedostala jsem od toho úplně to, co jsem si představovala.
Ano, dozvěděla jsem se detailněji, co předcházelo Skleněnému trůnu. V komentářích některých čtenářek zaznělo, že díky Krvavému ostří nahlížejí na Celaenu ve Skleněném trůnu jinak - že ji vidí v lepším světle.
Mě to tak ale nepřišlo. Jediné, co spojovalo Celaenu z Krvavého ostří a Celaenu ze Skleněného trůnu, je její naivita - nebo důvěřivost, chcete-li. A záliba v luxusu. Pořád si myslím, že po tom, jak a v čem vyrůstala; co se v ní začalo probouzet v Zátoce lebky, a co se v ní zrodilo po Samově smrti, by se chovala ve Skleněném trůnu jinak. Méně nedospěle, méně nezkušeně.Myslím, že opravdu jsem jí začala fandit až jako Aelin.
Od Dědičky ohně je tato série ovšem vynikající, takže už pomalu natěšeně vyhlížím další díl :-)

Hoshi

Těší mě, že všech pět povídek, které obsahuje Krvavé ostří, vyšlo i u nás (měla jsem nutkání objednat si je ve slovenštině). Je to krásné doplnění celého příběhu, kde můžeme s Celaenou prožít část její minulosti - Sama. Nemohu nepřiznat, že jsem si Sama oblíbila, ale nezasloužil si to. Po přečtení povídek jsem se utvrdila v jednom. Arobynn Hamel je poděs, který ....

cori

Kniha přináší 5 povídek, které vyšly v originále v roce 2012 a 2013. Čtenář se dozví, jak se Celaena sblížila se Samem, jak osvobodila dvě stovky otroků, postavila se vůli svého pana Arobynna, podrobila se výcviku ve tvrzi Tichých vrahů v Rudé poušti a jaké okolnosti předcházely jejímu uvěznění v Endovieru.
Doporučuji číst před Královnou stínů, kde je vlastně obsah povídek stručně zmíněn a také je tam odhaleno, že všechno nebylo takové, jak se na první pohled zdálo.

Shira27

Sarah J. Maas to opět dokázala. Rozervala mé srdce na tisíce kousků. Nedokážu slovy popsat, co obsahují tyto povídky.
Jako každý jiný díl Skleněného trůnu, i tento byl napínavý, plný akce, zvratů, které jsem bohužel čekala a přiznám se, nechtělo se mi to číst, protože jsem věděla, že u toho budu brečet. Nicméně jsem to dočíst musela, abych zjistila, jak to celé vlastně proběhlo.
Teď mám chuť si přečíst znovu celou sérii, abych se zbavila úzkosti ze Celaeninýho osudu v Endovieru.

kklepkaa

Pokusím se nějak shrnout mé dojmy... frackovitá teen Calaena mě moc nebavila. Rozmazlená, arogantní žába co v jednom kuse řeší s*ačky typu tekoucí voda, mýdlo prvotřídní kvality, luxusní jídlo, šperky, šaty, jak je nejlepší, nejkrásnější a nejúžasnější atd. Sam mi nestihl přespříliš přirůst k srdci, ale lhala bych, kdybych nepřiznala, že mi při tom konci zvlhly oči. Každopádně jako nejlepší hodnotím třetí povídku a hned za ní tu poslední. A co se musí nechat... hlavní hrdinka uběhla už dlouhou cestu a je radost číst o tom co všechno ji formovalo. Jsem ráda, že se mi povídky dostaly do ruky a upřímně doufám, že s některými postavami se ještě setkáme v hlavním příběhu.

Terkov

Pocit po přečtení této knihy se nedá srovnat s ničím, co jsem kdy v předešlých letech zažila. Příběh se mnou otřásl, otočil mě naruby a pohnul mou vnitřní bytostí o nemalý kus. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a celý můj vztah k sérii Skleněný trůn se po přečtení tohoto dílů ještě více prohloubil. Tleskám.

natalie2171

Je škoda, že kniha byla do češtiny přeložená až po takové době, ale co se dalo čekat. :)
Otázky, které jsem si kladla po celou dobu série skleněného trůnu z hlediska Celaeniny minulosti, byly víceméně zodpovězeny. Vážně smekám klobouk nad tím, jak autorka všechno opět dokázala spojit. Jsem ráda, že nám dovolila nahlédnout do kapitoly, která možná už byla pro hrdinku uzavřená, ale pro nás byla tajemstvím. Víceméně můžu jen tleskat se slzami na tváři, když jsem si zamilovala postavy, které ode mě byly vzápětí odtrhnuty. A také jsem ráda, že ochutnáváme i svět před Skleněným trůnem než svět pokračující - a to si myslím, že pro pokračování příběhu je velmi důležité. Někdy je ke klíčem k budoucnosti i minulost.

Proto chci odpovědět na otázku těm, kteří se ptají, kdy si tuto skvělou knihu mají přečíst. Před začátkem čtení Skleného trůnu nebo až po dočtení celé dosavadní série? Podle mého názoru je to vcelku jedno, pokud nejste opravdoví fajnšmekři :). Je vhodné si knihu přečíst klidně i před celou sérií, ale naopak mně vůbec nevadí, že čtu knihu až teď. Je to takové doplnění příběhu. Kniha je napsána tak úžasně, že kdybych ji četla před celou sérií, určitě bych pokračovala ve čtení nadcházejících dílů. Má v sobě tajemství, nezodpovězené otázky, které další díly vysvětlují, stejně tak kniha odpovídá na otázky ve Skleněném trůnu. Až neuvěřitelně sérii doplňuje.

A na závěr chci znovu žasnout nad příběhem. Je dechberoucí, jak se od této novely po aktuální díl změnil směr příběhu, kolik se toho stalo, kolik toho ovlivnilo budoucnost. Proto miluji postavu Celaeny za to, co musela obstát, co prožila. Pro mě je to ta nejlepší hrdinka ženského pohlaví a troufám si tvrdit, že dlouho zůstane.

Eva_Narwa

Úžasný. Krásně se pospojovaly dílky skládačky z "předchozích" knížek. Ač jsme všichni věděli, jak kniha ukončí život Sama a prvních lásek Aelin, stejně mě překvapilo, jak to spisovatelka dokázala popsat. Samozřejmě jsem si pobrečela... Nemůžu se dočkat další knížky o Aelin, Jeřábovi, Manon a Dorianovi.

Nikaa1

Nuže, nebudu chodit kolem horké kaše. Tahle kniha mě nenadchla tak, jak jsem očekávala. Velká většina, která se v téhle knize odehrála byla v podstatě zmíněná v "Královna Stínů" SKORO. Nemyslím jen smrt Sama, ale také jiné. Tahle kniha spíše popisovala dopodrobna děje, které byli již zmíněné v dílech ST.
Takže, aby to nikdo nepochopil špatně. Tahle kniha prostě nesplnila mé očekávání. Čekala jsem od toho více. Ale každý fanoušek ST, kterého zajímá část minulosti Celaeny, by si ji měl přečíst. :-)
-Musím ještě dodat, že jsem si velmi oblíbila Sama. Kdo by také ne, že?

Leome

Na tuto knihu jsem se těšila především jako na sbírku povídek ze světa Skleněného trůnu, ale byla jsem trochu zklamaná. Očekávala jsem sbírku vícero povídek z různých dob, například když se Aelin poprvé objevila ve Tvrzi vrahů, ale vlastně se jednalo o úplně obyčejnou knihu, která sice má být sbírkou povídek, ale jde jen o chronologicky seřazené příběhy, které jdou přesně za sebou a popisují dobu předtím, než se Calaena dostala do Endovieru.

Dalším zklamáním pro mě byl překlad. Opravdu hrůzný, když opomenu občasné překlepy apod. vůbec to prostě nesedělo. Překlad Ivany Svobodové mě prostě zklamal ve všech ohledech a myslím si, že je to škoda, protože jinak bych určitě dala minimálně čtyři hvězdičky a uvažovala nad pátou.

Za co tedy ty tři hvězdy? No, za tu obálku určitě ne... takže za poutavost příběhu, vývoj nejen vztahu mezi Calaenou a Samem ale i vývoj Calaeniny osoby. A za gradaci, která vám nedovolí od knihy odejít až do konce. Moc se mi líbilo prokreslení Sama trochu mě mrzelo, že Calaena se k němu po dlouhou dobu chovala jako k někomu méněcennému, sama autorka to v knize popisuje tak, že "před měsícem by byla schopná ho zabít". Všichni jsme sice do příběhu šli s tím, že víme, že ho nakonec ukončí Samova smrt a vstup Calaeny do Endovieru, ale i tak člověka zasáhne to, jak to skončí.

Jakahol

U čtení jsem nedokázala předejít slzám. Věděla jsem, co bude následovat, přesto byla kniha plná překvapení. Jsem vděčná za to, že jsem konečně mohla poznat příběh, ze kterého jsou v ostatních knihách série jen útržky. Jsem z každé knihy od Maas neuvěřitelně nadšená a tahle není výjimkou.

LoverBooks

Konečnè mi přišla a musím říct, že je to úžasné!!!!!