Krvavé ostří

Celaena Sardothien je nejobávanější zabiják v celém království. I když pracuje společně s ostatními zabijáky sídlícími v Tvrzi vrahů, důvěřuje jen sama sobě a svému příteli Samovi. Když ji její intrikující mistr, Arobynn Hamel, pošle na různé mise, které ji zavedou na vzdálené ostrovy i na nepřátelskou poušť, začne jednat ne... celý text

Celaena Sardothien je nejobávanější zabiják v celém království. I když pracuje společně s ostatními zabijáky sídlícími v Tvrzi vrahů, důvěřuje jen sama sobě a svému příteli Samovi. Když ji její intrikující mistr, Arobynn Hamel, pošle na různé mise, které ji zavedou na vzdálené ostrovy i na nepřátelskou poušť, začne jednat nezávisle na jeho rozkazech – ale tím zároveň zpochybňuje i svoji vlastní věrnost. A během svých výprav zjišťuje, že k Samovi cítí mnohem víc než jen obyčejné přátelství. Ovšem tím, že jedná, jak jí napovídá srdce, a vzpírá se příkazům, se ocitá ona sama i Sam ve smrtelném nebezpečí. Arobynn je nelítostný a zradu nikdy neodpouští. A zná za ni jen jediný trest – smrt.
Tato pětice novel odehrávajících se před dějem Skleněného trůnu nabízí pohled do dřívějšího života Celaeny – a je to opravdu fascinující čtení.

Obsahuje novely:

Vražedkyně a Pán pirátů
Vražedkyně a léčitelka
Vražedkyně a poušť
Vražedkyně a podsvětí
Vražedkyně a říše méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/322789/krvave-ostri-L4b-322789.jpg 4.6260
Série:

Skleněný trůn

Originální název:

The Assassin´s Blade (2014)

Žánr:
Povídky, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (55)

Přidat komentář
Princezna22
19. června

A zase úžasná kniha! Která dokázala něco neuvěřitelného a to, že jsem se do této série prostě zase zamilovala! Jen se mi tato sbírka povídek líbila o kapicicku méně, ale to vůbec nevadí. Tento díl je naprosto povinnost už kvůli Samovi, abyste ji přečetli. Jak už jsem říkala u některého dílů této série dejte ji šanci a sami uvidíte, jak vás dostane. :)

LadyAlis
13. června

Dnes, přesněji ve 02:44 ráno jsem dočetla Krvavé ostří. Rozhodně se mi povídky líbili, jelikož vypráví o tom, jak se Celaena dostala do Endovieru a jaký byl vlastně její důvod, proč Arobynna Hamela tak zradila až zradil i jí. Dokonce se i dozvíme, jak se Celaena a Sam Cortland daly dohromady.
Takže za mě rozhodně spokojenost.
Jen bych asi vytkla autorce jedinou věc, že v každé a hlavně v konečné povídce neustále opakovala některé věci do kola. Ale tak to se dá překousnout rozhodně, jelikož je to skvělé počtení, kde nechybí akce, napětí a i smysl pro humor.

JanaDor
11. června

Z dalších dílů již vím, jak to vše dopadne. Přesto, že jsem znala konec, mě to bavilo.
Autorka je skvělá vypravěčka a má neuvěřitelnou fantazii. Svět, který si vymyslela, je dobře promyšlen a dokáže čtenáře zaujmout všemi city od překvapení, přes akci k dojemným chvílím.
Pokud jste sérii nečetli, začněte tímto dílem, a pokud četli, stejně si ji přečtěte, ať si utvoříte celkový obrázek o událostech, které utvářely hlavní hrdinku. Pro mě je to jedna z nejlepších fantasy sérií.

Avielin
06. června

Ke konci jsem se musela nutit to dočíst, ale i tak ukápla slzička.. Sama byla škoda :(

ala.mihalikova
01. června

Četlo se mi to hezky, ale mrzelo mě, že mi to nedalo nic nového. Většina těchto příběhů už byla nakousnutá v knížce a autorka jim jenom dala ucelenou podobu. Škoda, že jsem se nedozvěděla něco víc o Celaene, co v jiných knížkách nebylo. Rozhodně to bylo zajímavý, ale číst něco, co už víte, jak skončilo, mě tak moc nebavilo. Potřebovala jsem čas, než jsem se vrhla na tuhle knížku. Když porovnám sérii, tak tyhle novely mi přišly ze začátku dost nudný.

Calla2002
29. května

Tahle kniha byla zajímavá líbilo se mi to.Strašně se mi to líbilo a Já být na jejím místě a zjistila bych že jsem zabila někoho kdo protestoval proti otrokářství asi by jsem zabila Arobynna hned na místě když by jsem se dozvěděla že to na mě narafičil.V tu chvíli jsem ho nenáviděla tak moc že jsem měla chuť něco rozbít :-D a na konci knihy, sice jsem věděla že Sam umře ale stejně mě to strašně dostalo a že to na ní narafičil ON!! je ještě horší.
Bylo by lepší to přečíst až po tom co přečtete sérii jinak se vám nebude chtít přečíst si další díly :-)
ALE VELICE DOPORUČUJI PŘEČÍST!!

Kyta
13. května

Obsahuje SPOILERY!

Další nezapomenutelné dílo z kouzelného světa báječné autorky S. J. Maas!

Už když tato kniha měla vyjít, říkala jsem si, že si ji nesmím nechat ujít. Přesto jsem na začátku knihy byla ke čtení trochu skeptická, jelikož jsem nevěděla, zda to budou povídky z různých časových období a každá o někom jiném nebo jen o Celaeně a její minulosti. Velice mě potěšilo, že to byla ta druhá varianta.
Čtivost autorčiných knih je nepopiratelná. Opravdu nevím, jak to dělá, ale její díla vždy udrží při čtení - všechny možné zvraty, napětí, postupná gradace příběhu... Krvavé ostří není výjimkou. Opět mě každá ze všech pěti povídek nějak udržela při čtení a já jsem si knihu užívala.

Krvavé ostří nepovažuji moc jako knihu rozdělenou do pěti povídek, ale zkrátka jako jeden příběh z jednoho období Celaenina života. Byla tu nastíněna její minulost těsně před začátkem prvního dílu série, o jejím původu tam nebyla ani zmínka (což Maas udělala skvěle, protože tak má čtenář možnost dozvědět se to až v dalších dílech). Čtenář má možnost zjistit, jaký měla život a povinnosti před Skleněným trůnem, jaký měla vztah k Arobynnu Hamelovi, jaké motivy vedly k tomu, aby se její dřívější život a plány do budoucna změnily v trosky, nebo jakou vlastně měla povahu. Nejlepší z těch pěti částí se mi víc než jen líbila novela Vražedkyně a poušť. A samozřejmě novela, na kterou jsem se těšila nejvíc, byla ta poslední s názvem Vražedkyně a říše. Závěrečné stránky byly napsány tak poutavě, že jsem měla chuť začít číst celou sérii odznova.

Líbilo se mi, jak se v průběhu knihy měnil Celaenin názor na Sama, i city, které k němu cítila a postupně si to uvědomovala. Sama Cortlanda jsem si opravdu zamilovala a o to víc mě na konci knihy bolelo, když umřel. Bylo téměř srdcervoucí číst o tom, jaké plány do budoucnosti Celaena se Samem měli, když čtenář věděl, jak to s nimi dopadne. Sama je mi opravdu neskutečně líto. Tušila jsem, že v té léčce bude mít prsty Arobynn a má nenávist k němu se zvýšila o to víc, když jsem se dozvěděla, že to byl on, kdo zpečetil jeho osud. A to ještě kvůli tomu, že se nechtěl dělit o Celaenu...
Postavu Celaeny jsem si moc oblíbila a opravdu se nemůžu dočkat na její osud v dalších knihách.

Krvavé ostří bych nedoporučovala číst ještě než si přečtete min. dva díly ze série, protože jinak se připravíte o tu cestu poznání Celaeny, o různá domnívání, co že vedlo k jejímu chování v sérii a o odkrývání tajemství co se týče její minulosti.

Díky Maas za další úžasný čtenářský zážitek a těším se na další díly Skleněného trůnu!

RosaRoses
10. května

Od knihy jsem toho samozřejmě čekala hodně. Sarah je totiž jedna z mých nejoblíbenějších autorek, a tato série patří mezi moje nejoblíbenější. V knize je strašně moc věcí které jsem se chtěla dozvědět o Celaenině minulosti a ty "věci" jsou napsány tak dobře že jsem ji musela hodnotit pěti hvězdami.
Jen je mi trochu líto toho, že někteří si knihu kupovali jen proto aby si odůvodnili Celaenino chování ve Skleněném trůnu. A strašně líto Sama.

nycol
09. května

Povídky většinou nečtu, ale tady jsem udělala výjimku a dobře jsem udělala.

pink_ivy
08. května

Já většinou takovéhle povídkové meziknihy k sériím nečtu, ale Celaena je pro mě natolik zajímavou knižní hrdinkou, že nabídka nahlédnutí do její minulosti, prostě nešla odmítnout. Je asi jedno, jestli si knížku přečtete před celou sérií, v mezidobí, nebo až na konci. Já jsem ale osobně moc ráda, že jsem si ji přečetla v mezidobí. Protože první díl je opředený určitým tajemstvím z dívčiny minulosti, kdy se snažíte přijít na to, co se vlastně stalo a tady ta knížka naskýtá veškeré odpovědi na stříbrném talíře. Mě se líbilo odkrývat Celaeninu minulost postupně v knížkách a toto si přečíst, až když už jsem vše věděla.

Původně jsem se domnívala, že půjde o pět na sebe nevázaných povídek z dob před Endovierem.

I přesto, že je to jedna knížka a defakto jeden příběh, je to rozděleno do pěti povídek a já si proto nemůžu odpustit, ale hodnotit každou zvlášť:

Vražedkyně a Pán pirátů - Do Zátoky lebek se asi v hlavních knížkách nepodíváme, proto jsem ráda, že jsme se sem vydali aspoň v povídkách, hned mám totiž pocit, že o celé říši, kterou S.J.Maas vytvořila vím o něco víc. Zátoka lebek se mi líbila, stejně jako tato počáteční povídka, které to všechno spustila. Za mě je i plus super nápad s magickou mapou. 4*

Vražedkyně a léčitelka - Taková vyplňující povídka, která by tam vlastně vůbec být nemusela a mě nenadchla, dokonce si troufnu i tvrdit, že se mi vůbec nelíbila. Pokud se ona léčitelka neobjeví v dalších dílech Skleněného trůnu nechápu moc jaký měla mít tato povídka smysl. Sice se ukázalo jakou daň musela Celaena zaplatit za svoje činy v Zátoce lebek, ale to mohla autorka v krátkosti vysvětlit na začátku další povídky a nerozepisovat tuto, poměrně zbytečnou. 2*

Vražedkyně a poušť - Tady jsem si vyloženě zpravila chuť. Naprosto úžasná kapitola s dalším fascinujícím koutkem říše. Tvrz Tichých vrahů mi přišla naprosto fascinující a docela ráda bych se o ní dozvěděla něco víc. Jinak ale tato povídka měla spád, akci a prostě všechno. 5*

Vražedkyně a podsvětí - Jsme zpátky ve Zlomuvalu, což mě osobně trochu zamrzelo, ale chápu, bylo to důležité pro další rozvoj knihy. Víc jsme poznali některé postavy, které se v hlavní knížce objevují jen tak mimochodem, ve vzpomínkách či vyprávění. Byl to takový přeskakový můstek, abychom vše lépe pochopili. 4*

Vražedkyně a říše - Nevyhnutelné. Přesto jsem pořád doufala, že to třeba tentokrát dopadne jinak. Srdceryvné, díky S.J.Mass. 5*

Za tuhle knížku jsem vděčná, mám totiž pocit, že díky ní Celaenu znám ještě mnohem líp a pořád víc a víc si uvědomuju, že její chování je z valné většiny jen dobře nasazenou maskou. A taky si nemůžu pomoct, ale jen mi to připomnělo o kolik jsem nájemnou vražedkyni Celaenu měla radši než Aelin. Průměrem celkově 4*

Alex.Barunka
08. května

Nečekala jsem, že by se mi povídky mohly tak líbit, ale Sarah se mnou zase hnula.

Snad všichni mi říkali, že mi konečně dojde, proč se Celaena chová v jedničce Skleněného trůnu tak, jak se chová, ale omyl je pravdou. Pravda je taková, že v povídkách, jež trůnu předcházejí se chová daleko líp, ano náznak rozmazlenosti, pyšnosti a vysokého sebevědomí tu jsou, ale není to právě Skleněný trůn, kde by měla být zocelená? Namísto toho se tam chovala naprosto hrozně.
Nakonec je to pochopitelné, když jsou tyto povídky psány později.

Co se povídek týče, každá nabízí něco, autorka je sestavila parádně. Začala od jednodušší bez značných emocí a při každé povídce vždy o level přidala. A i když člověk ví, jak to nakonec dopadne, stejně to s ním pohne.

IvettKremrová
05. května

Právě jsem ji dočetla a musím říct,že to byla bomba.Příběhy se mi moc líbily,jen je mi líto Sama a toho,jak ji pak král poslal do těch Solných dolů. Autorka těchto knih je velice šikovná a každá její kniha prostě stojí zato! :) Chystám se teď na Skleněný trůn a všechny pokračování a věřím že mě uchvátí tak,jako tento titul :) Kniha byla opravdu skvělá a jsem si jistá že se k ní po nějaké době zase ráda vrátím a přečtu si ji znova :)

LilianaFalcon
03. května

Tak to, jak to dopadne jsme vsichni vedeli ;-) ale i tak to byla sila...
I kdyz me mate, ze ji kral koukal do oci... Vzdyt prave oci pred nim vzdycky tak uzkostlive schovavala...

Sabishej
29. dubna

Tak jako ostatní díly budu tuto knížku dlouho rozdýchávat. :D Naprosto skvěla kniha a radím Vám, aby jste si ji přečetli po druhém nebo třetím díle. Nevím proč, ale prostě to hezky navazuje ;) Určitě bych si ji nečetla jako první jelikož byste nic nepochopili a nebyli tak natěšení na Celaeninu minulost. :3
Někomu se nemusí líbit Celaenino chování a způsoby, ale pro mě se stala ještě lepším člověkem pro to, co všechno vytrpěla. Jasně že vím, že je to jenom postava v nějaké fantasy knížce, ale tato autorka ji napsala tak dobře, že na to rychle zapomenete.
Tak jako všem mi je hrozně líto Sama. I když jsem se ( spoiler ) na jeho smrt od začátku připravovala, slzička ukápla a to nejen jedna. Škoda že mu Celaena trochu více neopětovala lásku, ale i tak ten jejich románek stál za přečtení.
Všechny ty novely měly něco do sebe a v každé nechyběla trocha akce a v každé jsme se dozvěděli něco, o čem byla (nebo doufám bude) zmínka v ostatních knihách.
A abych to nějak ukončila, je to úžasná knížka a můžu Vám ji jen doporučit. :)

Lokina
27. dubna

Co ke knize napsat? Zase mě to strašně bavilo, co každá povídka, to dobrodružství, která v sobě nesou kusy skládačky, která na konec do sebe zapadne. Už se nemusím moc pozastavovat nad tím, jak a proč tak Celaena jednala nebo se chovala tak či onak.
Sama jsem si od začátku oblíbila, i ten jejich vztah, který tam byl tak krásně popsán od začátku až po tragický konec, během kterého mé srdíčko pukalo, pukalo a plakalo.
Tahle povídková kniha mě zase o kus potvrdila, že série Skleněný trůn prostě stojí za to a já si s chutí, energií a celým svým srdcem budu užívat každý další vydaný díl :-)

MishRarach
24. dubna

Upřímně jsem se bála toho, zda mě vůbec bude bavit mladá Celaena a život před Skleněným trůnem.. A kniha mě opravdu nezklamala, spíše naopak. Stejně jako od ostatních knih od Sarah jsem se i od této stěží dokázala odtrhnout.. Nicméně člověk získá zase další dílek skládačky, kterou je postava Celaeny a obraz muže, o kterém jsme pouze z jejích slyšeli..

PeťkaW.
24. dubna

Krvavé ostří by klidně mohlo být samostatnou knihou, nejenom povídkovým souborem, protože jednotlivé příběhy na sebe časově i dějově dobře navazují. Jsem za toto doplnění série ráda, protože jsme tak dostali šanci zjistit, co se dělo před Endovierem a co vedlo Celaenu k tomu, že je taková, jaká je. Je pravda, že v těchto povídkách je trochu frackovitější a otravnější než v následných dílech, ale k vývoji její postavy to sedí. Osobně se přikláním k tomu, aby se tento prequelový soubor četl až po hlavních titulech, protože si myslím, že bez znalosti jejich děje, by mohl ledaskdo být trochu zklamaný. Autorka zkrátka počítá s tím, že hlavní vlna čtenářů je četla už předtím, a proto kupu věcí, míst a motivů vůbec nevysvětluje. Návrat do historie jsem si užila do poslední stránky, i když konec byl značně depresivní a ani znalost původních knih vás na něj nedokáže dost připravit, a doporučuju ho každému, koho Skleněný trůn chytil za srdce.

1259
20. dubna

Naprosto dokonalá kniha, plná napětí, lásky, zrady a odhodlání. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a všechny dobrodružství, které Calaena prožívala se Samem i samotná, byli úžasně napsaný a dokázala jsem se do nich během okamžiku vžít. Všem doporučuju, aby si jí přečetli a s ní i sérii skleněný trůn.

Ni_kita
17. dubna

Neuvěřitelné doplnění příběhu u nějž jsem si myslela že už mě snad nic nepřekvapí. Byla nádhera moct se dozvědět jak Celaena žila s cechem vrahů, jak se vyvíjel její vztah k Samovi, a kolik toho musela přežít před Skleněným trůnem. S. J. M. mě snad nikdy nepřestane udivovat, a nikdy se nepřestanu šíleně těšit a zároveň děsit jejích dalších děl.

paprika75
16. dubna

Nejprve jsem trochu litovala, že jsem tuto knihu nečetla jako první v sérii, ale po přečtení si tím nejsem jistá. Autorka už se nezdržuje vysvětlováním, co je Zlomuval, co je tvrz vrahů, skleněný hrad, kdo je adarlanský král a co prováděl, kdo je maskovaný krasavec se zelenýma očima s hnědookým​ ozbrojeným pobočníkem ... prostě předpokládá, že to VÍME. Takže doporučuji nečíst předem!!! ... a brát tuto knihu jako doplněk k tomu, co jsme o Celaeně tušili nebo chtěli ještě vědět z doby před Endovierem. Určitě je plná spoilerů a postavy, které se zde objevují ještě do dalších dvou dílů zasáhnou, alespoň v to doufám. Ansel, Yrene nebo i Ilias by mohli ještě trochu zamíchat kartami. Sam ... co dodat ... ani mu neřekla, co k němu cítí. Na nájemného vraha to byl klaďas, až by mu měl Chaol závidět. Jsem zvědavá jestli v dalších dílech Jeřáb vydrží, ale jak jsem měla možnost poznat S.J.Maas, tak se začínám trochu bát ... Tady je to za 5*

petrzel
16. dubna

Nádherná kniha ,které dost doplňuje serii

Mamosvain
14. dubna

No tak co k tomu napsat no...? Kniha je prostě báječná, stejně jako Celaena, Arobynn, Sam, Ansel a další postavy. Postavy jako Rolfe a Yrene se vám budou zaručeně líbit. Ansel bude také vaší oblíbenou postavou, i když na ní možná budete naštvaní... Ale těšte se na ní v pátém díle ;). No a Sam... Toho vám bude opravdu líto a myslím že to bude asi od teď vaším jediným chlapem, kterého budete s Celaenou shipovat :D
Doporučuji přečíst, ovšem nejlépe ještě před tím, než si přečtete zbytek série ;)

Laurel
06. dubna

Ať jsem se snažila sebevíc, ať jsem to odkládala kdykoliv to šlo, konec se stejně přiblížil hodně rychle. Na Sama jsem si zvykla až moc dobře. Líbilo se mi, že oproti naší současné Celaeně (Aelin), se tahle chovala dost zbrkle a nezkušeně. Víc jsme poznali Arobynna- hada podsvětského! Sakra, jak mohla být Celaena tak hloupá a věřit mu!

Ok, u čeho nejvíc padaly slzy? Poslední věc, kterou Sam řekl Celaeně byla ta, že jí miluje. A u věty: "My name is Sam Cortland and I will not be afraid."

miguelka13
06. dubna

Krásná kniha....:) Už se nemůžu dočkat dalšího dílu :)

AelinAshryver
01. dubna

Nádherná kniha. Bavila mě víc, než jsem čekala, přišlo mi to snad ještě zábavnější než příběhy o opravdové Aelin. Hrozně jsem si oblíbila Sama a opravdu netuším, jak si zvyknu na další knížku kde bude Sam mrtvý a na jeho místě bude Jeřáb.

SmoulikCZ
30. března

Jsem rád, že jsem našel opět skvělou sérii fantasy příběhu. Knížku jsem si koupil s pocitem, že to bude klasické. Po pár hodinách čtení, jsem dospěl k závěru, že je knížka naprosto neodolatelná. Dám si jednu knížku pauzu a ihned si koupím další díl. Chci prostě vědět, jak to všechno dopadne.

Jsem rád, že jsem si vybral tuto knihu a tím i celou sérii. Věřím, že ostatní díly budou stejně skvělé jako tento.

Juliette@
27. března

Knihu jsem dočetla dnes a pořád nedokážu myslet na nic jineho. Líbilo se mi jak bylo v knize vysvětleno dost věci a často jsem patrala v ostatnich dílech abych si všechno spojila. Upřímně člověka až boli u srdce, když z ostatních dílů ví, jak to se Samem dopadne a vy mezitím musíte jen přihlížet. Konec pro mě byl opravdu silně dojemný a obdivuju Saru J.Maas že mě dokaze pokaždé ohromint. Jen doporučuji :)

Market116
26. března

Tak, mám dočtený další fantastický díl :) od knihy jsem se téměř nemohla odtrhnout jak byla skvělá :) Ale zároveň jsem hrozně naštvaná a smutná, nejspíš bych se smířila s tím, že Sam byl Celaenin první, skvělý a nezapomenutelný kluk, kterého bohužel zavraždil nějaký sadista a parchant, ale když se S.J.Maas rozhodla vydat díl, ve kterém nám představí Sama a jeho nádherně romantický vztah s Celaenou, tak jsem myslela, že se na konci dílu snad zblázním, bylo to tak smutné (pochopitelně jsem zase bulela jako malá). A navíc další perfektní mužská postava, se kterou Celaena pochopitelně nebude :/ Ale jsem ještě víc nedočkavější na to jak tahle bravurní série skončí, doufám že bude strhující a plná emocí :)

Kiwi24
20. března

Bože. Nemám slov. Asi bych musela napsat sáhodlouhý komentář o tom, co Sarah ZASE udělala s mým srdcem. ZASE. Obdivuji Celeanu, a nechápu jak to, že ještě normálně funguje a žije. Krvavé ostří to dokázalo. Stalo se mou nejoblíbenější knihou.

Adris
19. března

Musím přiznat, že jsem se u knihy malinko trápila. Trvalo mi hodně dlouho ji přečíst. Nevím, čím to bylo. Novely byly skvěle napsané, příběhy poutavé, ale opět jsem padla v pocitech zpět na první a druhý díl, které jsem vnímala obdobně. Já mám prostě radši tu vyspělou Celaenu a opravdový boj za její zemi.