Královna stínů

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289317/kralovna-stinu-EZi-289317.jpg 4.8631

Skleněný trůn (4.)

Queen of Shadows (2015)

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

ElenRiannon

Dobrý nápad, ale zpracováním velmi jednoduchý a pro mladší čtenářky. Žádné napětí, ani strach o hrdinku jsem neměla. škoda, že jsem knihu nečetla před pár lety, to bych si asi užila víc :)

Princezna22

Upřímně nechápu, jak to autorka dělá ale tahle kniha byla šíleně čtiva. Od začátku čtení mě kniha vcucla a mít více času tak ji přečtu snad za dva dny! příběh se mi líbil a to o proti předešlému dílů víc a dalo víc. Jen sakra proč takhle tlustou knihu nevydate normálně. Tohle vydání je děsně blbě,ohýba se to a ničí se desky.. Jinak zpět ke knize, v knize mám jedno negativní a to ty čarodějnice.. Kdyby tam nebyli asi bych byla nadšená více. Ale což patří to do příběhu patří.. Sakra já se nedočkám dalšího dílu!! :-(

Naluš2115

Skvělé! Miluju sérii Skleněný trůn a každý díl je lepší než ten předchozí! Těším se na pátý díl!

michal8413

Boží ??? To je slabé slovo první 3 díly jsem přečetl už po 3 ale na tenhle díl se vždy nejvíce těším a rád si ho přečtu někdy jenom tak, u každé nové knihy si všímám značného zlepšení a doufám že vtom bude autor nadále pokračovat těším se na další díly. =D

Klára2216

Nejlepší díl ze všech. Po zklamání ze druhého a třetího dílu, ktere me vzdy prvních sto stran nudilo, byla tato kniha opravdu skvělá. Pět hvezd je zasloužených.

Šárík001

Tuto sérii považuji za jednu z mých oblíbených a musím říct, že mne tento díl nezklamal. Aelin, Rowan, Dorian, Chaol, Nesryn, Elide, Lysandra, Manon a Asterin,... I když je hlavní hrdinkou Aelin, uchvátily mne příběhy všech postav, líbí se mi, jak se osudy všech navzájem prolínají a zamotávají se dohromady. Akce, romance, vraždy, záhady, odporné magické potvory, víly a démoni,... Co víc by si měl člověk přát? Jen mne mrzí, že zatím není pokračování. Zvědavost mi často nedá spát a moje hlava vymýšlí různé šílené scénáře. Navíc jsem nedávno narazila na TAKOVÝ SPOILER, že jsem málem umřela na místě. Snad tu bude nová kniha brzy!!!

SmoulikCZ

Jen mě mrzí, že jsem zjistil na 600 stránce, že je ještě pokračování. Jinak opět nezklamalo ....

Calla2002

Nejlepší série vůbec!! Celá ta série byla tak dobrá že to ani neumím popsat :-D Jeřáb,Aein,Dorian,Manon,Král,Chaol a ostatní, prostě.......lepší to bejt fakt nemohlo a já se tak strašně těším na další díl že asi umřu napětím!!!! Pane bože Pomoc!!
ROZHODNĚ DOPORUČUJI SI PŘEČÍST CELOU SÉRII !!! (ale až vyjde další díl protože je to k nevydržení :-DD)

Roselunda 1928

*možné spoilery*
Z téhle série se vyklubala bomba. Už dlouho jsem nečetla nic tak propracovaného. Autorka dokázala vytvořit bezpočet různých charakterů, z nichž vás ani jeden neštve tak, že byste ho na místě ubezdušili, rozvinula několik dějových linek tak, že vám nic nesplývá dohromady a dobře se v příběhu orientujete, a nechybí množství scén, ze kterých se posadíte na zadek.

Co se mi líbilo?
- Abych neopakovala první odstavec, začnu Jeřábovými city k Aelin, které byly nádherně popsané.
- Celkově vztah mezi Aelin a Jeřábem. Jejich přátelství se vyvinulo moc hezky.
- I když mě Manon v Dědičce ohně nudila, tady se z ní konečně stalo něco zajímavého.
- Dorianovy kapitoly. Souboj mezi Valgem a ním... to bylo drsný, jen jich mohlo být víc.
- Celkově, Sarah má až děsivou fantazii (čarodějnice a Valgové...), a v příběhu ji dokázala výborně použít.

Co se mi nelíbilo:
- Pořád jsem si nezvykla na bezohlednost postav, např. vražda Arobynna, chování mezi čarodějnicemi apod.
- Upřímně, byla jsem lehce zklamaná z Chaola. Už to nebyl ten Chaol, kterému jsem v Půlnoční koruně tak fandila, ale i tak mi ta jeho změna přišla správná.
- Zápletka čarodějnic si mě stále plně nezískala, asi to je na mě až moc temné.
- U závěrečné bitvy mi přišlo, že z toho všichni vyvázli až podezřele dobře. Jsem ráda, že to tak dopadlo, ale malinko mi to dojem z knihy zkazilo.
- Chaos :D
- A ačkoli jsem s příběhem více než spokojená, musím souhlasit s komentářem od Jacindy.

Možná kdybych ještě trochu počkala, užila bych si příběh víc, i tak si ale čekáním na Empire of Storms vyrvu vlasy...

Avielin

Přečteno bez dechu, dva dny jsem nedělala nic jiného, všechno šlo stranou.. hltala jsem a hltala. Něco tak dobrého jsem nečetla už dlouhou dobu a vřele doporučuji všem, co váhají! :)

Katuska88

Myslela jsem si, že lehce pomalý začátek mi rozhodí veškeré mínění o závěru této úžasné série, ale vydržte, stojí to za to!

sebemi

Děj má od začátku spád až se mi místy zrychloval tep. Zbožňuju všechny hlavní hrdiny a uchvátil mě vztah Jeřába a Aelin, jejich rozhovory jsem četla se zatajeným dechem. Čekání na další díl bude nekonečné, dočetla jsem i Dvory a nemám teď co číst :D

zuzlina

Nejlepší série!!!!! za mě!!! Láme mi to srdce že se snima všema musím loučit. Než bude pokračování....Bylo to tak emoční ten konec! miluju tuhle serii!!!!! Miluju Aelin a jeřába....takhle u mě už definitivně vypadá pravá láska! a když si člověk myslí, že ho nic nemůže překvapit bum i na konci Vás to překvapí. za mě rozhodně 5 hvězdiček škoda že jich nejde dát víc!

asanita

Královna stínů, coby čtvrtý díl stále se rozšiřující série, rozhodně nepatří mezi oddechovější knihy v sérii. Je tomu totiž právě naopak. V knize se nachází zhruba čtyři velké akce, ze kterých Vám zůstane rozum stát. Je tedy pravda, že mi ze začátku dělalo o něco větší problém se začíst, jelikož jsem si po Dědičce ohně musela dát od této série tolik potřebnou pauzu. Tento problém ale zmizel hned v průběhu první již zmiňované akce, takže jsem ho už dál řešit nemusela.

V knize se také objevilo pár nových postav jako například tajemná Elide, která tak trochu není tou, za níž se horlivě vydává, Nesryn Faliq v čele rebelů a pohledná Lysandra se svou svěřenkyní, malou Evangaline. Charaktery postav se také mění až do sytosti počínajíc už tolik nefňukající Aelin, přes Chaola a Doriana až po Jeřába, u něhož jsem ani nedoufala, že v tomto díle bude. Manon také nepřestává překvapovat a prostor je, alespoň ke konci knihy, věnován i její (bývalé) první pobočnici Asterin. Myslím, že zrovna Manon začínám mít z celé série asi nejraději.

Velmi jsem se těšila na případné setkání Aelin s Manon a nakonec jsem se dočkala a opravdu - zklamaná jsem rozhodně nebyla. Jen doufám, že se setkají v příštích dílech alespoň ještě jednou, třeba i na stejné straně barikády. Na sérii mě také zaujalo to, že tam od v podstatě minima magie v prvním dílu množství nadpřirozena stále přibývá a díky tomu se dá série označovat za fantasy jako takové. To postupné stupňování mi trochu, ačkoli nevědomky, připomnělo Hru o trůny ale co už. :-)

Nemůžu se dočkat pokračování a vážně nevím, jak to do té doby vydržím. Každopádně bych ale uvítala o něco méně chyb vzniklých z překladu. Vážně, některé z nich byly přímo do očí bijící a tak chtě nechtě velmi kazily celkový dojem z knihy. Proto by možná bylo pro příště lepší vydat knihu o něco později a s minimem chyb než brzy a takhle... Ale to je asi má jediná výtka k jinak skvělé knize.

Dacky94

Každý díl je lepší a s větším počtem stránek, jen tak dál.

Nifredil

Pro mě z celé série zatím nejslabší. Předělový díl, spousta se toho děje, postavy zase mění své motivy, chovají se nově, jinak, vzrostly už do svých rolí, ale přioznám se, že já bych už uvítala uzavření celé série. Opět totiž přibyly nějaké motivy, opět se to trochu rozkošatilo, i když některé dějové linky už mají jasný konec. Možná právě ta předvidatelnost a trochu už i rozlehlost oproti předchozím dílům mě na té knize tak zklamala a proto jen 3 hvězdy.

PetraBery

Čtvrtý díl za plný počet a zaslouženě! Aelin se chová jak opravdová královna a pro záchranu svého království zkusí udělat vše. Nepřestává mě překvapovat, jaký svět autorka vytvořila, jak je vše promyšlené a zapadá to do sebe. Rozhodně doporučuji a už se opravdu těším na další díl.

nycol

Naprostá bomba. A to jsem první díl, kterému jsem nakonec dala 4 hvězdy, téměř odložila. Díl od dílu lepší. Tady až na malé výjimky zmizely prvky červené knihovny a děj byl strhující. Doufám, že někdy bude další díl.

Atheris

Nechápu, jak něco může být tak čtivé. Nejhorší je, (asi ten pocit znáte), když na knížku čekáte takovou dobu a během jednoho dne, dvou je po všem?..... Po třech prodělaných infarktech... :D
Knížce dávám jednoznačně 5*, i přes nejvíc pravopisných chyb a překlepů, jaké jsem kdy v jedné knížce viděla. Příště budu doufat, že když do toho dávám ty prachy, že si to po sobě ten, co to překládá, aspoň přečte.

Zapinka

Skvělé 4. pokračování!! Nic dalšího netřeba dodávat.
Už se nemůžu dočkat dalšího dílu :)

kytka25

Lepší knihu jsem v životě nečetla. Ani jsem nešla spát, abych to mohla dočíst, přesto nevím proč jsem čekala, že to bude poslední díl . Nespoutané, krásné, úžasné a celé promyšlené. Je to naprosto skvělá sériie, kterou si každý zamiluje. Krev vám bude pulzovat v žilách, srdce vám bude tlouct rychleji a pocítíte zimu. Prožijete každý pád a každou maličkatou radost. Ale rozhodně se nebudete nudit. Příběh budete hltat a prožívat do poslední stránky. Aelin je moje oblíbenkyně!!!Kniha opět parádní. Ze začátku stejně jako u předchozí lehce váhavé pocity, během děje jsem však opět byla utvrzena v tom, že tahle série ví, kam směřuje. Nemůžu se dočkat na další díl.

Mamosvain

Kniha si vás, narozdíl od prvních tří dílů, získá hned na začátku (minulé díly se zhruba prvních šedesát stránek pouze rozjížděly, kdežto tato je v plném proudu hned od první kapitoly). Celaena/Aelin začíná konečně dělat to, co je pro budoucnost Eriley potřebné (ale vy pořád stejně moc nevíte, s kým jí shipovat :D). Jeřáb si konečně prožije to, kvůli čemu bylo v minulém díle pro Celaenu těžké používat magii, Chaol se, tedy až v půlce knihy, ale aspoň, že někdy, konečně přestává sebelitovat, Dorian... no co napsat o něm no... Jeho děj je opravdu smutný a je to jedna z věcí, která vás opravdu nutí číst rychleji :D. No a pak je tu Manon, která se konečně vzbouří proti své babičce, Matce Černozobé, Aedion, který se vám zalíbí díky svému přátelství s Jeřábem, Arobynn, který se konečně po dlouhé době objevuje v knize a Elide, která si vás zaručeně svým charakterem a chováním získá a budete jí fandit! Na to jsme přeci všichni čekali! Děj s ním spojený je opravdu nabitý akcí, rivalskou nenávistí a hranou láskou. Opravdu vás také čeká velké překvapení s Kaltain, která se zaručeně stane jednou z vašich nejoblíbenějších postav. Nebo se vám bude líbit konec s králem Adarlanu, protože vás čeká zvláštní překvapení, skoro stejné jako zjištění ve směru vévody Perringtona. Nezapomněl jsem na žádnou důležitou postavu....? Ale ano! Ovšem! Lysandra. Co o ní napsat... Je to prostě jedna z opravdu nejlépe promyšlených postav a prostě a jednoduše si její povahu zamilujete.
Kniha je napsaná, jako ostatní, naprosto báječně a já opět nemám jinou možnost, než jí doporučit všem z vás ;)

paprika75

Ani jsem nešla spát, abych to mohla dočíst, přesto nevím proč jsem čekala, že to bude poslední díl ...
Moc se mi celá série líbí. Má to šťávu a je to něco úplně jiného, než co jsem dosud četla. Lysandra, Mamon, Asterin ... čekám, kam se to vyvine, tedy až bude další dil ... Bude že jo? Zatím to je SUPER. 5*

IvankaM

To bylo něco! Naprostý odvaz! Hlavně ten konec.

Lenka.Vílka

Začínám být na téhle sérii závislá. Což je vtipné, protože první díl mě nijak zvlášť neosnil. Jsme zpátky "doma" a dobrodružství pokračuje. Bohužel můj oblíbenec má náhubek, takže ho tam bylo pomálu, tak uvidíme dál. Jeřáb mi lezl krkem od první řádky. To jeho chování malýho kluka mi nesedí (vzhledem k minulé knize, ale chápu, proč to muselo být). Na to, jak je dlouho na světě, mu některé věci dochází hodně pomalu. Ale na druhou stranu, kniha má hodně stran, takže hodně prostoru, aby se rozhodl. Stejně jako u minulého dílu jsem si říkala, proč je kniha tak tlustá. Proč nevyšla na dva díly? (Podle rozdělení na části v knize by to dějově i proporčně odpovídalo.) Že by se autorka nevyžívala v trápení svých čtenářů čekajících na další díl? (Ale to říká člověk, který všechny knihy přečetl v průběhu šesti měsíců, takže teď bude sucho.) Dějově jsem se bavila. Pořád se něco děje a na tolika stranách nejsou hluchá místa, jak by jeden očekával. Hodně dobré.

LadyAlis

Dočteno a jsem nadšená ☺️ na 100% doporučuji. Je tam celkem dost emotivnych scén, ale rozhodně lépe popisovaný rány, které utrpí jak hrdinové tak i nepřátelé v boji. Rozhodně stojí za přečtení ☺️ a rozhodně mě dostal král Adarlanu, ale i Manon ;-)

Helianthus

Jednotlivé díly v sérii mají pro mne zatím vzrůstající úroveň. Tato kniha zatím byla nejlepší. Jediné co bych autorce vytkla a ráda se tomu vyhnula je neustálé opakování toho, že je hlavní hrdinka královna ...
Pro mne asi nejlepší části knihy byly s Manon a docela jsem zvědavá, jak se její příběh vyvrbí.

eva4036

Pro mě zatím nejlepší díl. Oproti předešlému dílu jsem neměla problém se do knížky začíst. Nemůžu uvěřit, že jsem s přečtením této série tak dlouho otálela, protože je to vážně pecka. Aelin opravdu vyrostla, kdybych jí porovnala s tou dívkou, kterou byla v prvním díle. Nevím proč, ale Chaol mě trochu v tomhle díle štval, když se neustále hádal s Aelin a trochu mi připadalo ze začátku, že se chová mimo svůj charakter. Zato Jeřába jsem si oblíbila v tomhle díle ještě víc a to jsem si myslela, že už to snad ani nejde. A konec knížky? Ten mě vážně odrovnal a ani si další díl přečtu v originále, protože musím vědět, jak bude děj dál pokračovat.

Miniwanka

Když jsem četla první díl, tak jsem tomu moc šancí nedávala, ale teď? Tohle je fakt pecka. Ač romantiku ve fantasy opravdu nemusím a většinou se jí vyhýbám jako čert kříži, tak Jeřáb s Aelin byli prostě úchvatní (možná i proto, že to autorka nepřehání, že z toho neudělala hlavní linku knihy/série - jako to má bohužel spousta jiných spisovatelek ve zvyku). A Manon... Ta je prostě úžasná, snad se v dalších dílech vzepře úplně. S radostí dávám pět hvězdiček.

Market116

Právě jsem knihu dočetla a jsem naprosto uchvácena :) S.J.Maas mi znovu dokázala, že opravdu patří k nejlepším spisovatelům. Byla radost knihu číst, ani jsem netušila, že člověk může knihu tak prožívat a že jsem jí prožívala. Každou větu, odstavec, kapitolu. V jednu chvíli jsem cítila překvapení, radost, úlevu, také romantiku, tím myslím především ten nádherný vztah mezi Jeřábem a Aelin, říkala jsem si, že něco takového může být jen v knize či filmu. A ke konci to bylo opravdu dojemné, byla jsem štěstím bez sebe, když Aelin zachránila Doriana a to jejich přátelství...krása :) stejně tak, když se uviděl Dorian s Chaolem, to už jsem bulela, jak to bylo dojemné (upřímně ani nevím kolikrát jsem bulela, ale nemohla jsem si pomoc) a s Manon jsem něco takového čekala, bylo jasné, že nemůže být až taková potvora :) a jestli to skončí tak, že Manon bude s Dorianem (což nejspíš bude), tak mě asi vomejou :( ale třeba to bude podobně krásný vztah jako Jeřábův s Aelin, no uvidíme. Pochopitelně tím chci říct, že se už nemůžu dočkat dalšího dílu (a že si asi ještě počkám) a přeji si, aby byl stejně brilantní a úchvatný jako tento :) zatím si jdu přečíst Krvavé ostří a všem doporučuji, aby si Královnu stínů, společně s předchozími díly přečetli, opravdu to za to stojí :)