Královna stínů

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289317/kralovna-stinu-EZi-289317.jpg 4.8354

Skleněný trůn (4.)

Queen of Shadows (2015)

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
Více informací...

anonym02
včera

Jsem jediná, která tuto knihu může číst dokola a stejně neomrzí?
Jinak... Stále smíšené pocity. Od začátku série jsem Chaol team, ale jak se v této knize choval k Aelin... no nevím. Nicméně Aelin se taky nechovala extra skvěle, ale přece jenom! Ti dva k sobě patří!
Ať se jde nějaký Jeřáb/Rowan (jak chcete) vycpat!
Aelin musí skončit s Chaolem!!!!

Tucaka
včera

Co na to říct. Nemám slov. Posledních 100 stránek přečteno s jedním dechem. Naprosto celou sérii DOPORUČUJU.

Dceradábla

Nemám co k tomu říct. Jednoznačně BOOOOŽŽŽÍÍÍÍÍ

Manience

SPOILER ALERT
Možná to je tím, že jsem tenhle díl četla se značným odstupem od předešlých....Taky vám Jeřáb připadá tak sexy? Nikdy jsem teda nebyla team Chaol, ale s tímhle se autorka předvedla. Děj byl napínavý, konec kupodivu překvapivý (rozuzlení kolem Arobbyna atd, Lysandra mě HODNĚ překvapila). Co se týče Sorschy, vzhledem k tomu, jak rychle se tam objevila a jak rychle zemřela, jsem si jí ani nestihla oblíbit. Zabití krále jsem očekávala rozhodně velkolepější, což mi ovšem pak vynahradila Kaltain se stínovým ohněm. Nevadí.
Zájem jsem úplně ztratila o Chaola a jaksi i o Doriana, kterého (alespoň mi to tak přišlo) autorka malinko vystrčila z hlavního děje.
Celaena mi přišla krapet nevyrovnaná, pořád Sam sem, Sam tam, hádka s Chaolem po návratu z Wendlynu byla naprosto úděsná a pro mě až zbytečná.
Přes to všechno se mi díl samozřejmě líbil a těším se na další, za mě 5 hvězd.

Vevericka.eva
předevčírem

Skvele, je videt, jak se autorka s kazdym dilem serie zlepsuje. Vse do sebe pekne zapada, postavy vyzraly, proste skvele ctivo!

ala.mihalikova
předevčírem

Neuvěřitelný zážitek. Tisíckrát lepší než minulý díl. Ke konci jsem už nemohla ani dýchat, jak jsem hltala stránky a čekala, co se stane. Tenhle díl byl opět neuvěřitelný - plno zvratů, překvapení, dobrodružství. Konec se mi líbí. I když mám pocit, že stále nevím, jak to teda Aelin s Chaolem má. Těším se na další díl. I když se bojím, že už to bude trochu jiné, když už každý jde svoji cestou.

Alex.Barunka

Sarah J. Maas mám opravdu ráda, a proto mě mrzí, že tomuto dílu nemohu dát plný počet hvězdiček, jako tomu je v případě Dvoru mlhy a hněvu.
Ale nemohu jen tak mávnout rukou nad tou počáteční, téměř dvou set padesátistránkovou vatou, kdy se téměř nic nedělo a Aelin se chovala jako naprostá husa. Nakonec ale zlom přišel a autorka si mě částečně získala na svou stranu.
Dvě čtivé hlavní dějové linie, po zlomu přišla i akce, napětí, předvídatelné i překvapivé zvraty, napětí, emoce i loučení. Pokračování si rozhodně přečtu, už jen kvůli Manon.

3/5 z 5

karca5233

Knížka mě bavila. Byla jsem překvapená jaké v ní byly zvraty a události. Na jednu stránku bych se i smířila s tím že nebýt určitých okolností tak to mohl být pěkný konečný díl. Prostě super série...

teli9845

Moje srdce pláče...nádhera:)

Madlenkačte

Kdyby šlo dát šest hvězd tak dávám. Byla a doteď jsem ohromena. Kniha je opravdu boží :)

AničkaŽ

(!!ZAŠIFROVANÝ SPOILER!!) ... Myslela jsem, že se na konci Lysandra tedy konečně ukáže jako ta pravá... a možná pár dalších věcí...ale jinak - s každým další dílem lepší a lepší - byla to jízda, doporučuju!! :)

JanaDor

Série se mi moc líbí. Je to taková napínavá pohádka, úžasně napsaná, plná překvapení. Skvěle jsou vykresleny postavy i okolí, takže moje představivost jela na plno.
Přes velkou tloušťku knihy jsem se začetla velmi rychle a horko, těžko jsem od knihy odcházela. Takže čtvrtý díl pokračuje ve spanilé jízdě skvělé série, která si získá většinu čtenářů, jež mají rádi romanticko-dobrodružnou fantasy.

KateChatt

Zatraceně, jak to Sarah dělá, že všechny její knihy jsou tak úžasné?!
Na začátku mě trochu zarazilo, že už Celaena není, ale musím uznat že i královna je působivá.
Nicméně jsem ráda že Celaena/Aelin už není s Chaolem, ale s Rowanem :3
Tak teď jen nedočkavě čekat na další díl.

pink_ivy

Když si myslíte, že další knížka už nemůže být lepší a mýlíte se.

Dědička ohně se mi hodně líbila, i když tam bylo snad 50% dějových linek, které mě moc nebavili. V tomhle byla tato knížka asi o milion procent lepší, protože tady nemůžu říct, že bych se nudila ani stránku.
Co se týče nových postav, tak Elide se mi vůbec nelíbila, ale zato Lysandra mě hodně bavila. Dokonce i Mannon a její Třináctka se mi líbila o dost víc než posledně.

Můj asi největší problém byl, že jsem četla Královnu stínů několik měsíců po Dědičce ohně, takže jsem se občas ztrácela, nebo jsem si nedokázala některé postavy podle jmen spojit, především teda povstalce.

Příběh nabral rychlý spád hned za začátku, a pak už jen kapitolu po kapitole gradoval, až do velkolepého finiše.

Co se týče postav, tak musím říct, že mi autorka docela znechutila Chaola, vůbec se mi nelíbilo jak se choval. Naopak jsem si zamilovala Aediona, který mi byl předtím celkem lhostejný. A Aelin je sice pořád skvělá hlavní hrdinka, ale musím si trochu posmutněle povzdychnout, protože jsem ji jako nájemní vražedkyni Celaenu měla o něco radši.

Nemůžu ale hodnotit jinak než 5*, jsem zvědavá jak to bude pokračovat. A autorka má pořád mojí bezmezný obdiv, protože má úžasnou fantazii.

Ivuše96

Nesnáším ten návrat do reality, když je celá kniha o nadpozensky krásných lidech s úžasnýma postavama :D teď vážně.. celou sérii skleněného trůnu jsem si zamilovala.. každý díl mě překvapuje.. v tomto díle nejvíc Manon. Nejprve jsem ji nesnášela, ale vyloupla se z ní konečně pořádná velitelka. těším se na další pokračování !!

Shira27

Myslela jsem, že po Dědičce ohně mě Sarah už překvapit nedokáže... Jak mizerně jsem se spletla.
Tohle byl neskutečný nářez, každá kapitola odhalovala nové a nové tajemství a zápletky, které sérii dodávají promyšlenost.
Při čtení posledních 100 stránek jsem jen zadržovala dech, modlila se a v duchu proklínala, ale i děkovala S.J. Maas za to, jaké knihy dokáže napsat a každé finále všech jejich knih je prostě velkolepé. Její styl psaní je tak čtivý, že jsem se v něm dokonale ztratila.
Nemůžu se dočkat Krvavého ostří a samozřejmě dalšího dílu Empire of Storm, které doufám Cooboo vydá co nejdřív! :)

evik.sv

To byla jízda...Přečetla jsem hromady knih , ale tahle mě dostala do kolen.Pro mě nejlepší kniha 2016 , kdyby šlo dát 6 hvězd , tak tam jsou.Kniha dokonale promyšlená...Klobouk dolů autorce.
Nezbývá nic jiného něž se těšit na pokračování.

baru.p

No... kniha mohla být o polovinu kratší a nic by se nestalo, ale co mě nejvíc štvalo byla ta nelogika všeho. Aelin je prostě nána a fakt mě nebavilo, jak jí všichni v každý druhý větě uctívali stylem: "neviděl jsem obyčejnou dívku, ale královnu." Proboha, taková blbost. Myslím, že se hlavní postava mění k horšímu. Nehledě na to kolikrát měli všichni štěstí, že žijou. Prostě až moc nereálné. Jasný je to fantasy, ale takhle to nemyslim, chápeme se :D

martina1199

Tahle knižní série měla pomalý a slabší rozjezd - Skleněný trůn mě bavil jen na konci a jen trochu a Půlnoční koruna to trochu zachránila, ale hlavně také pintou. Zraje ale jako víno a od třetího dílu - Dědičky ohně - je to opravdu jízda. Tak jak mi Celaena zpočátku trochu lezla na nervy, tak Aelin z Královny stínů obdivuji. Za to, co dokázala. Za to, co dokázala přežít a nezlomit se. A za to, co ještě dokáže. Líbila se mi i linka s Manon, ta svým nepřátelům taky brzy pěkně zavaří a i Lysandra i Nesryn si rychle získaly mé sympatie.
Je vidět, že autorka ženské hrdinky opravdu umí. A to se mi taky moc líbí. Protože víte co?
Ženská síla :-D

Mischellin

BOMBA!!!
Uchvacující, temné, akční (až na několik úseků, kdy se toho moc nedělo, ale v podání Sarah J. Maas a jejího fascinujícího stylu psaní se i takové části stávají zajímavými), poutavé, čtivé, propracované do nejmenšího detailu. Podle mě nejlepší kniha ze série... ZATÍM! Každý nový díl Skleněného trůnu se staví na o hodně vyšší příčku než předešlý a jestli to takhle bude pokračovat i dále... Pátý díl bude opravdu legendární.
Kdo tuhle knihu nečetl, nežije!
PS: Ta chvíle domnělé Chaolovy smrti mě málem pohřbila!

Kristy009

Já musím říct, že mě vůbec nepřekvapilo královo tajemství. Celkem jsem to čekala už od první zmínky o tom všem. Jinak tohle je určitě nejlepší kniha z celé série.
Na druhou stranu musím říct, že mě trochu zklamalo, jak to dopadlo s Jeřábem... ale kniha opravdu nejlepší!

Halka2

Většinou se mi nejvíce líbí v sérii ta první kniha. U této série je ale každá další kniha lepší, akčnější a napínavější . Objevují se další neméně zajímavé postavy. Královně stínů bych přidala další hvězdičku, ale nemám. A spisovatelka to opět rozehrála tak, že se těšíte na další knihu a jste napnutí, jak to bude pokračovat.

Prim.

Nejlepší za všech dílů, napínavá a čtivá kniha se zajímavým dějem. Prostě perfektní, doporučuji přečíst.

markulka

Další bombastická kniha z této série! Příběh plný napětí, zvratů a neustálé akce, který vás k sobě poutá jako magnet. Hlavní hrdinku jsem si neskutečně oblíbila, stejně jako ostatní postavy. Občas jsem jenom zírala s otevřenou pusou nad vychytralostí, kterou autorka propůjčila Aelin. No a konec byl jedno velké překvapení :D Zajímavé je, že vždycky, když dočtu knihu od Sarah Maasové, tak se ještě dlouho musím vzpamatovávat z toho, že jsem musela opustit ten nádherný svět skrývající se pod obálkou knihy... :-)

Lefula

mmmisulka.r souhlasím s tebou. Tahle série mě neomrzela a doufám, že neomrzí. Je to boží díl, jak ostatní před touhle knížkou. Hodně mě to baví tahle série. Aelin, Jeřáb, Dorian, Chaol, Sorsha, Manon a další postavy mě moc baví. Konec téhle knížky mě pobavil. :D
Prosím pokračuj dál téhle sérii.
Už se nemůžu dočkat na další díl. ;)

mmmisulka.r

Já už asi nemám ani sílu tuto sérii chválit. Prostě perfektní jako vždy.
V tomto díle nám Aelin hodně moudří a stává se z ní opravdová královna. Je vám ovšem jasné, že se s ní Sarah ani tentokrát nemazlí? Temnota roste a je všude. Tenhle boj opravdu stojí za to!
Jeřáb je kapitolou sám o sobě :-)
Chaol - ten mi tentokrát trošku pil krev.
Dorian - k politování.

Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček.

HDosoudilová

Jak jinak než pět hvězdiček. Opět úžasný díl plný akcí, zvratů, i když taky překlepů ;-) Je pravda, že mohl být zakončený trochu víc otevřený, takhle čtenář nemusí mít důvod si další kupovat/přečíst. Ale já ten důvod mám a doufám, že další díl vyjde brzy, protože už se nemůžu dočkat :-)

Rozhodně jedna z nejlepších knih v roce 2016.

Anne Leyyd

Tak dočteno! 5 hvězd a dala bych ještě víc. Byla to pořádná jízda. SJM si v předchozích dílech opravdu pečlivě připravovala půdu pro to, co čtenářům/postavám nachystala v tomto díle (a ještě určitě v dalších).

Tato kniha byla k prasknutí nabitá akcí, napětím, temnotou, hrůznými odhaleními, ale také světlem, přátelstvím, nadějí, humorem, nečekanými zvraty, romantikou a dechberoucím závěrem, který byl prostě… DECHBEROUCÍ, MRÁZ PO PÁTEŘI ROZSÉVAJÍCÍ, SRDCE SVÍRAJÍCÍ A SLZY VYVOLÁVAJÍCÍ.

Trochu jsem se děsila čtení z obavy, jak všichni nadávali na Chaola, ale po dočtení můžu říct, že po začátku (na němž by zasloužil facku nejen on ale i Aelin) se jeho charakter začal ubírat cestou, kterou jsem dokázala uvěřit, že by mohl nabrat.

Aelin mě na začátku hrozně rozčilovala, ale postupem času se tak nějak zklidnila (díky Rowanovi a Aedionovi a také Lysandře) - naštěstí.

Dorian - chlapec si tady tedy zkusil :-(

Lysandra byla báječná nová postava, kterou si snad nelze neoblíbit - ten její vomitus na konci byl tak uspokojující, že se ještě teď musím vesele a spokojeně šklebit :D

Manon (přese všechny zápory) je mou oblíbenou postavou, ačkoliv bych to nikdy dopředu neřekla.

Kdo v tomto díle doslova perlil (a díky komu jsem si Královnu užila na maximum) tak byl Rowan. Od svého příchodu, kdy kvůli jeho smíchu utichli hlodavci a vyjevil nám svou zálibu v oleji (:D), přes jeho ohleduplnost vůči Lorcanovi na střeše (:D), až po jeho nehynoucí oddanost své královně. Byla jsem na SJM naštvaná, že „zavrhla“ Chaola, ale myslím, že po tomto díle chápu… :-)

Prostě skvost mezi fantasy s naprosto originálními a nezapomenutelnými postavami. Dalšího dílu se nemůžu dočkat :-)

Mimochodem :D

Ona zmínka o tom, jak Chaol s Aedionem zkoušeli pekelný oheň, aby si ověřili jeho účinky, mi v mžiku připomněla Smíška s Pipinem z Pána prstenů u jejich slavného ohňostroje. A oním „Gandalfem“, který je pak vytahal za uši, nebyl v mých představách nikdo jiný než Rowan :D :D :D

(And yes - I'm probably crazy but I can't help myself :D)

šneki

Autorka si mě znovu získala. Minulé dva díly mi přišly trochu horší, ale Královna stínů byla perfektní. Několikrát mi vyhrkly slzy a lapala jsem po dechu když přišel jeden ze zajímavých zvratů. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.