Královna stínů

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289317/kralovna-stinu-EZi-289317.jpg 4.8252

Skleněný trůn (4.)

Queen of Shadows (2015)

Dobrodružné, Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
Více informací...

Lefula
včera

mmmisulka.r souhlasím s tebou. Tahle série mě neomrzela a doufám, že neomrzí. Je to boží díl, jak ostatní před touhle knížkou. Hodně mě to baví tahle série. Aelin, Jeřáb, Dorian, Chaol, Sorsha, Manon a další postavy mě moc baví. Konec téhle knížky mě pobavil. :D
Prosím pokračuj dál téhle sérii.
Už se nemůžu dočkat na další díl. ;)

mmmisulka.r
včera

Já už asi nemám ani sílu tuto sérii chválit. Prostě perfektní jako vždy.
V tomto díle nám Aelin hodně moudří a stává se z ní opravdová královna. Je vám ovšem jasné, že se s ní Sarah ani tentokrát nemazlí? Temnota roste a je všude. Tenhle boj opravdu stojí za to!
Jeřáb je kapitolou sám o sobě :-)
Chaol - ten mi tentokrát trošku pil krev.
Dorian - k politování.

Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček.

HDosoudilová
předevčírem

Jak jinak než pět hvězdiček. Opět úžasný díl plný akcí, zvratů, i když taky překlepů ;-) Je pravda, že mohl být zakončený trochu víc otevřený, takhle čtenář nemusí mít důvod si další kupovat/přečíst. Ale já ten důvod mám a doufám, že další díl vyjde brzy, protože už se nemůžu dočkat :-)

Rozhodně jedna z nejlepších knih v roce 2016. Zbylých 19 naleznete na http://9kritiku.cz/nejlepsi-knihy-2016/

Anne Leyyd

Tak dočteno! 5 hvězd a dala bych ještě víc. Byla to pořádná jízda. SJM si v předchozích dílech opravdu pečlivě připravovala půdu pro to, co čtenářům/postavám nachystala v tomto díle (a ještě určitě v dalších).

Tato kniha byla k prasknutí nabitá akcí, napětím, temnotou, hrůznými odhaleními, ale také světlem, přátelstvím, nadějí, humorem, nečekanými zvraty, romantikou a dechberoucím závěrem, který byl prostě… DECHBEROUCÍ, MRÁZ PO PÁTEŘI ROZSÉVAJÍCÍ, SRDCE SVÍRAJÍCÍ A SLZY VYVOLÁVAJÍCÍ.

Trochu jsem se děsila čtení z obavy, jak všichni nadávali na Chaola, ale po dočtení můžu říct, že po začátku (na němž by zasloužil facku nejen on ale i Aelin) se jeho charakter začal ubírat cestou, kterou jsem dokázala uvěřit, že by mohl nabrat.

Aelin mě na začátku hrozně rozčilovala, ale postupem času se tak nějak zklidnila (díky Rowanovi a Aedionovi a také Lysandře) - naštěstí.

Dorian - chlapec si tady tedy zkusil :-(

Lysandra byla báječná nová postava, kterou si snad nelze neoblíbit - ten její vomitus na konci byl tak uspokojující, že se ještě teď musím vesele a spokojeně šklebit :D

Manon (přese všechny zápory) je mou oblíbenou postavou, ačkoliv bych to nikdy dopředu neřekla.

Kdo v tomto díle doslova perlil (a díky komu jsem si Královnu užila na maximum) tak byl Rowan. Od svého příchodu, kdy kvůli jeho smíchu utichli hlodavci a vyjevil nám svou zálibu v oleji (:D), přes jeho ohleduplnost vůči Lorcanovi na střeše (:D), až po jeho nehynoucí oddanost své královně. Byla jsem na SJM naštvaná, že „zavrhla“ Chaola, ale myslím, že po tomto díle chápu… :-)

Prostě skvost mezi fantasy s naprosto originálními a nezapomenutelnými postavami. Dalšího dílu se nemůžu dočkat :-)

Mimochodem :D

Ona zmínka o tom, jak Chaol s Aedionem zkoušeli pekelný oheň, aby si ověřili jeho účinky, mi v mžiku připomněla Smíška s Pipinem z Pána prstenů u jejich slavného ohňostroje. A oním „Gandalfem“, který je pak vytahal za uši, nebyl v mých představách nikdo jiný než Rowan :D :D :D

(And yes - I'm probably crazy but I can't help myself :D)

šneki

Autorka si mě znovu získala. Minulé dva díly mi přišly trochu horší, ale Královna stínů byla perfektní. Několikrát mi vyhrkly slzy a lapala jsem po dechu když přišel jeden ze zajímavých zvratů. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Nelly

Povedené, moc povedené. Zezačátku trošku táhlejší, ale vše tam patří, konec napínavý a vlastně by mi to i stačilo na jakési polouzavření celé série. Jen mne mrzí, že jsem četla jednotlivé knihy tak, jak vycházely, tedy se značnými časovými prodlevami, některé detaily mi pak už vypadly z hlavy. Ale jinak opravdu jedna z nejlepších, výborně propracovaných YA fantasy! - Nakladatel má mínus kvůli gramatickým i věcným chybám.

Katka.Z

Kniha je lepší jako předchozí. Musím podotknout, že i pro mně je kniha nepředvídatelná. Je to série u které se dívám na vydání dalšího dílu. A těším se jako malé dítě. Spoustu jako ostatních čtenářů ze začátku moc nebavila část Manon, po čase mně ale také chytla. A už si to bez ní nedokážu představit. Celý děj se rýsuje a já se těším na další díl :)

Leome

Kniha je skvělá, má spád a rozhodně se nedá říct, že by byla předvídatelná. Hodně mě překvapil konec, kdy se čtenář dozví, jak to ve skutečnosti je s králem. V předchozím díle mě, podobně jako mnoho dalších, nudily kapitoly Manon, to se ale v Královně stínů rozhodně říct nedá... skvěle mi vyhovuje i to, jak autorka mění osoby: jednou situaci vidíme v pohledu Aelin, pak z Dorianova... dává to dohromady hezký ucelený příběh.

Kniha je hezky zpracovaná i po typografické stránce, krom jediného překlepu (který ale byl dost hrozný: Chaos místo Chaol) jsem nenašla asi nic :).

K samotnému ději snad nemám co říct, snad jen, že si myslím, že knihu mohla autorka utnout lépe. Kdyby to ukončila ve chvíli, kdy Aelin spadla z hradu, následující kniha by šla samozřejmě totálně na dračku. Takhle to ale končí s příslibem toho, že vše bude dokonalé a čtenář vlastně ani nemá potřebu si kupovat následující díl (mimochodem, bude jich šest), protože to všechno vypadá tak růžově a jednoduše... jen bych ještě chtěla doplnit, že se mj zdá, že Jeřáb se čím dál tím více podobá Geraltovi z Rivie, ale asi je to jen můj pocit :). Čtyři z pěti.

Dragita

Byla to jízda, kterou jsem si užila do poslední kapky! :) Všechno se úžasně seběhlo, autorka mě napínala až do drsného konce... Přiměla mě postavy milovat i nenávidět, přitom nikdo nebyl černobílý.
Akorát ten konec až moc prodloužila.

natalie2171

A já už si tak bláhově myslela, že lepší už to ani být nemůže. Do tohoto dílu jsem si myslela, že je to maximum! Ach, jak jsem se mýlila. Tento díl byl zase o nějaký ten kus lepší než předchozí. Trochu se obávám, kam až autorka může zajít. Bojím se, že po dočtení posledního dílu budu tak týden mimo, že samotný pohled na tuhle dokonalou sérii mě rozbrečí kvůli tichým slůvkům, které knihy budou šeptat: "Tak si nás zase přečti!" A já jsem jim jako opět poddám. Přijde mi, že všechny postavy se rozvíjejí co s nadcházející knížkou. Co knížka, to další detaily, to větší napětí, to více intrik a tajemností. Připadám si spíše jako v učebnici matiky, než ve fantasy knížce. Až tak mi přijdou některé věci propočítané s přesnosní. Tak jak jsem se obávala po prvním díle toho druhého, teď se bojím toho dalšího, ale obavy z utopení se ve světě Aelin! Long may she reign!

LoverBooks

Sbohem živote, sbohem naděje...
Tímto právě skončil můj život.
Jako fakt? Musel se ten Chaol chovat jako totální kretén? Celou dobu jsem si přála, doufala, myslela, že bude s Aelin. Né, on se musí chovat, jak ten největší blb pod sluncem.
Jinak kniha byla skvělá, nádherná, úžasná, jako předešlé díly, jen to čekání na další díl...

Ewilka

Skvělá kniha. Díl za dílem je čím dál lepší a jsem zvědavá, co se stane v posledním díle, jelikož překonat Královnu stínů, bude tvrdý oříšek.

Ketrin333

Další užasný díl! Musím přiznat, že v Dědičce ohně jsem kapitoli s Manon moc nemusela, ale tady jsem je hltala stránku po stránce (jako ostatně celou knihu). A nové postavy? Lysandra a Elide- ty prostě nejde nemilovat. Jsem zvědavá jaký bude pátý díl!

Lory

Sarah J. Maas opět nezklamala - a začínám pochybovat o tom, zda je to vůbec možné. Přečtěte si celou recenzi: http://tichyodpor.blogspot.cz/2017/01/kralovna-stinu-nastal-cas-se-pomstit.html

sun.from.ibiza

Jestli to takhle bude pokračovat - že každý další díl bude ještě mnohem lepší, než poslední, tak se asi zblázním radostí a zamáčknu slzu štěstí. Už se vidím, jak běžím do knihkupectví celá natěšená a než dojedu domů, budu už mít čtvrtinu za sebou, pak si dám vanu a budu v půlce a pak už jen v posteli přelouskám ten zbytek - štěstím naplněná a zároveň tak nešťastná, že budu muset zase čekat. Občas lituji, že si nepočkám, až budou všechny díly vydané :).
SPOILER: Když příběh poprvé zavítal k Manon, nebyla jsem moc nadšená - vždyť přijdu o spoustu příběhů s Aelin! Po pár stránkách jsem ale zjistila, že mě její příběh baví skoro stejně tak. Úplně živě si jí představuji s těmi vyceněnými zuby. Děsně se těším na další setkání s její babičkou a doufám, že jí pěkně nakope zadek.
A teď k Jeřábovi - v předchozích dílech jsem si neuměla představit, že by se objevil někdo nový a hlavně někdo, komu bych fandila víc, než těm dvěma předchozím. Omyl. Já ho totiž asi miluju (ale příteli to raději říkat nebudu). I tak mě ale mrzí, že tam nebylo více prostoru pro Doriana a Chaola.
A Aelin je jedna z nejlepším knižních postav v tomto žánru. Občas mě pěkně vytáčí. Ale i přesto - kdo by nechtěl být jako ona? :)

Barbarka_CZ

Tak jo, dočteno. Uff. Tohle bylo... Páni. Asi nemám slov. Už u Dědičky ohně jsem si myslela, že je to TOP, že nic lepšího nemůže přijít. Mýlila jsem se. Hvězdičky mi nestačí, čehož jsem se po minulém dílu tak trochu (dost) obávala. Doufám, že CooBoo dodá překlad dalšího dílu co nejrychleji, protože jinak se asi zblázním. :D

A co říct k samotnému ději?
POZOR, MOŽNÉ SPOILERY!!!
Většina knihy se odehrává v poklidnějším tempu, které je však pouze přípravou na velkolepé ohnivě-ledové finále. Wau! Poslední třetinu knihy jsem se nemohla odtrhnout, dočetla jsem po půl čtvrté ráno. :)
Aelin mě chvílemi trochu štvala, hlavně ze začátku mi přišlo, že se vrátila do období prvního dílu, kdy nevěděla, co vlastně chce. Ale ono se jí ani není moc co divit, její úděl nebyl snadný a vyrovnat se s tím vším, co se na ni nahrnulo (navíc bez Jeřába)...
Manon byla mou oblíbenou postavou už ve třetím dílu, zejména díky jejímu chování k Abraxasovi. Trochu mě překvapilo, kolik lidí psalo, že pasáže s ní je nebavily a že je skoro až přeskakovaly. V tomhle dílu se ukázala jako opravdová dědička klanu, krvelačná, chladnokrevná bestie. A přece ne. A to je dobře, moc dobře. Na konci předchozí knihy jsem si říkala, že doufám, že nakonec sehraje pozitivní roli. Jak to tak vypadá, nemýlila jsem se, to mě moc těší.
A Lysandra - kdo by ji nemiloval? Ostatně i Kaitlin se zajímavě vybarvila, až mi jí bylo za její sebeobětování líto.
Jediné, čemu se těžko věří, že všechny ty hrůzy prožívají hrdinové, kterým je sotva dvacet let (pominu-li víly). Ale když na tohle zapomenu, pustím to z hlavy, tak tahle série je prostě terno. Fakt. Vřele doporučuji.

jana3526

Bože můj, při čtení jsem byla tak naplá, že mě z toho do teď bolí břicho. Doufám, že bude pokračování a to hodně brzy!:) Jinak Manon a Kaltian = top postavy.

Tutelka

Další skvělý díl. Už se těším na další, mimochodem neví někdo kdy se plánuje?

sarahmoon

Sarah je prostě knižní Bohyně :o)

Alcine

Další díl, prosím.

Ebony

To není ani snad možný aby tohle někdo dokázal. Každý díl je lepší než ten předchozí a zápletka? O ní už ani nebudu mluvit protože si začínám myslet že Sarah je sama nějaká víla :D Nové postavy byly úžasné prostě mi přirostly k srdci. Jeřáb ach ten Jeřáb taky bych jednoho brala :) Ale docela mě mrzelo že jejich milostný vztah se jenom malinko pohnul dopředu. Ne že bych byla nějak ulítlá ale se Chaolem na to vlítla docela hned tak snad nám to vynahradí v pátém dílu. Manon jsem nemusela ale po tom souboji jsem si jí oblíbila. Elide tak od té očekávám že bude mít v dalším díle více prostoru a Lyssandra to je prostě postava u které se jenom usmíváte tak jako u Aediona :) Celkem to skončilo uzavřeně jelikož se skoro všechno vyřešilo ale ještě nám zbývá Meva a Erawan a já si myslím že tenhle potenciál dokáže Maasová skvěle využít takže CooBoo šup sem s dalším dílem :D

stepka3765

Sto hvězdiček! Série je s každou další knížkou lepší a lepší. Styl psaní autorky je prostě nádherný! Věřím, že další díl bude zase pecka.

adelaska
31.12.2016

Naprostá pecka. Srovnala bych to s Dědičkou ohně - možná trochu lepší. Manon se mi dostává pod kůži čím dál více a nemůžu se dočkat dalšího pokračování!

Jindrulin
31.12.2016

Jak jen můžu vydržet to čekání na překlad pátého dílu? Sarah je naprosto geniální. Miluju Jeřába (doufám, že nejsem sama)! Jediné minus jsou ty hory gramatických chyb, to se jim moc nepovedlo...

DenkaFantasy
30.12.2016

Tak tenhle díl neměl chybu a hodně jsem se u něj nasmála :'D Aelin X Jeřáb nebo u konce Lysandra X Lorcan :"D to sem doslova brečela smíchy... Takže pokud jste už tuto knižní sérii nakously a chystáte se číst tento díl máte se na co těšit!:")) doporučuji!

cori
28.12.2016

Předchozí díl Dědička ohně se mi tedy líbil víc. Zarazila mě proměna Jeřába z bezcitného "ledového" bojovníka na zamilovaného adolescenta. Trochu komické je vlastně i to, že každý druhý v sobě najednou objeví nějaké to magické nadání. Nakonec ho mají skoro všichni až na Chaola. Jsem zvědavá, jak se autorka popasuje se závěrem celé série a jak se do bojů o nadvládu zapojí čarodějnice.

Nuray
28.12.2016

Ach jo, všichni si tu vychvalují postavy, ale jsem vážně jediná, koho tak neskutečně se** Chaol? :D když s ním byla v druhém díle, líbil se mi, i když jsem pořád víc tíhla k Dorianovi, ale pak mi už přišlo, že se chová jak rozmazlenej spratek, žádnej rozum, akorát kolem sebe kope a nic z toho a ještě je takovej protiva. Jeho chování k Celaeně... Grrr kopla bych ho :D Nevím, ale děsně mě rozčiluje :D
Jinak samozřejmě prima série :) !

zuzana4291
28.12.2016

Tento díl je ze všech dílů nejlepší. Je plný akcí a zvratů, takže je čtenář neustále napjatý, co se bude dít dál. Vzhledem k neuzavřenému konci předpokládám, že autorka napíše další díl.

WayOne
28.12.2016

Knížka je vážně geniální , ale takových překlepů a chyb . :) Nechápu , jak tu knihu mohli s čistým svědomím vydat.