Královna stínů

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289317/kralovna-stinu-EZi-289317.jpg 4.8501

Skleněný trůn (4.)

Queen of Shadows (2015)

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
Více informací...

kytka25

Lepší knihu jsem v životě nečetla. Ani jsem nešla spát, abych to mohla dočíst, přesto nevím proč jsem čekala, že to bude poslední díl . Nespoutané, krásné, úžasné a celé promyšlené. Je to naprosto skvělá sériie, kterou si každý zamiluje. Krev vám bude pulzovat v žilách, srdce vám bude tlouct rychleji a pocítíte zimu. Prožijete každý pád a každou maličkatou radost. Ale rozhodně se nebudete nudit. Příběh budete hltat a prožívat do poslední stránky. Aelin je moje oblíbenkyně!!!Kniha opět parádní. Ze začátku stejně jako u předchozí lehce váhavé pocity, během děje jsem však opět byla utvrzena v tom, že tahle série ví, kam směřuje. Nemůžu se dočkat na další díl.

Mamosvain

Kniha si vás, narozdíl od prvních tří dílů, získá hned na začátku (minulé díly se zhruba prvních šedesát stránek pouze rozjížděly, kdežto tato je v plném proudu hned od první kapitoly). Celaena/Aelin začíná konečně dělat to, co je pro budoucnost Eriley potřebné (ale vy pořád stejně moc nevíte, s kým jí shipovat :D). Jeřáb si konečně prožije to, kvůli čemu bylo v minulém díle pro Celaenu těžké používat magii, Chaol se, tedy až v půlce knihy, ale aspoň, že někdy, konečně přestává sebelitovat, Dorian... no co napsat o něm no... Jeho děj je opravdu smutný a je to jedna z věcí, která vás opravdu nutí číst rychleji :D. No a pak je tu Manon, která se konečně vzbouří proti své babičce, Matce Černozobé, Aedion, který se vám zalíbí díky svému přátelství s Jeřábem, Arobynn, který se konečně po dlouhé době objevuje v knize a Elide, která si vás zaručeně svým charakterem a chováním získá a budete jí fandit! Na to jsme přeci všichni čekali! Děj s ním spojený je opravdu nabitý akcí, rivalskou nenávistí a hranou láskou. Opravdu vás také čeká velké překvapení s Kaltain, která se zaručeně stane jednou z vašich nejoblíbenějších postav. Nebo se vám bude líbit konec s králem Adarlanu, protože vás čeká zvláštní překvapení, skoro stejné jako zjištění ve směru vévody Perringtona. Nezapomněl jsem na žádnou důležitou postavu....? Ale ano! Ovšem! Lysandra. Co o ní napsat... Je to prostě jedna z opravdu nejlépe promyšlených postav a prostě a jednoduše si její povahu zamilujete.
Kniha je napsaná, jako ostatní, naprosto báječně a já opět nemám jinou možnost, než jí doporučit všem z vás ;)

paprika75

Ani jsem nešla spát, abych to mohla dočíst, přesto nevím proč jsem čekala, že to bude poslední díl ...
Moc se mi celá série líbí. Má to šťávu a je to něco úplně jiného, než co jsem dosud četla. Lysandra, Mamon, Asterin ... čekám, kam se to vyvine, tedy až bude další dil ... Bude že jo? Zatím to je SUPER. 5*

IvankaM

To bylo něco! Naprostý odvaz! Hlavně ten konec.

Celá recenze: http://darkmermaid.wixsite.com/mermaid/single-post/2017/04/06/Královna-st%C3%ADn ů

Lenka.Vílka

Začínám být na téhle sérii závislá. Což je vtipné, protože první díl mě nijak zvlášť neosnil. Jsme zpátky "doma" a dobrodružství pokračuje. Bohužel můj oblíbenec má náhubek, takže ho tam bylo pomálu, tak uvidíme dál. Jeřáb mi lezl krkem od první řádky. To jeho chování malýho kluka mi nesedí (vzhledem k minulé knize, ale chápu, proč to muselo být). Na to, jak je dlouho na světě, mu některé věci dochází hodně pomalu. Ale na druhou stranu, kniha má hodně stran, takže hodně prostoru, aby se rozhodl. Stejně jako u minulého dílu jsem si říkala, proč je kniha tak tlustá. Proč nevyšla na dva díly? (Podle rozdělení na části v knize by to dějově i proporčně odpovídalo.) Že by se autorka nevyžívala v trápení svých čtenářů čekajících na další díl? (Ale to říká člověk, který všechny knihy přečetl v průběhu šesti měsíců, takže teď bude sucho.) Dějově jsem se bavila. Pořád se něco děje a na tolika stranách nejsou hluchá místa, jak by jeden očekával. Hodně dobré.

LadyAlis

Dočteno a jsem nadšená ☺️ na 100% doporučuji. Je tam celkem dost emotivnych scén, ale rozhodně lépe popisovaný rány, které utrpí jak hrdinové tak i nepřátelé v boji. Rozhodně stojí za přečtení ☺️ a rozhodně mě dostal král Adarlanu, ale i Manon ;-)

Helianthus

Jednotlivé díly v sérii mají pro mne zatím vzrůstající úroveň. Tato kniha zatím byla nejlepší. Jediné co bych autorce vytkla a ráda se tomu vyhnula je neustálé opakování toho, že je hlavní hrdinka královna ...
Pro mne asi nejlepší části knihy byly s Manon a docela jsem zvědavá, jak se její příběh vyvrbí.

eva4036

Pro mě zatím nejlepší díl. Oproti předešlému dílu jsem neměla problém se do knížky začíst. Nemůžu uvěřit, že jsem s přečtením této série tak dlouho otálela, protože je to vážně pecka. Aelin opravdu vyrostla, kdybych jí porovnala s tou dívkou, kterou byla v prvním díle. Nevím proč, ale Chaol mě trochu v tomhle díle štval, když se neustále hádal s Aelin a trochu mi připadalo ze začátku, že se chová mimo svůj charakter. Zato Jeřába jsem si oblíbila v tomhle díle ještě víc a to jsem si myslela, že už to snad ani nejde. A konec knížky? Ten mě vážně odrovnal a ani si další díl přečtu v originále, protože musím vědět, jak bude děj dál pokračovat.

Miniwanka

Když jsem četla první díl, tak jsem tomu moc šancí nedávala, ale teď? Tohle je fakt pecka. Ač romantiku ve fantasy opravdu nemusím a většinou se jí vyhýbám jako čert kříži, tak Jeřáb s Aelin byli prostě úchvatní (možná i proto, že to autorka nepřehání, že z toho neudělala hlavní linku knihy/série - jako to má bohužel spousta jiných spisovatelek ve zvyku). A Manon... Ta je prostě úžasná, snad se v dalších dílech vzepře úplně. S radostí dávám pět hvězdiček.

Market116

Právě jsem knihu dočetla a jsem naprosto uchvácena :) S.J.Maas mi znovu dokázala, že opravdu patří k nejlepším spisovatelům. Byla radost knihu číst, ani jsem netušila, že člověk může knihu tak prožívat a že jsem jí prožívala. Každou větu, odstavec, kapitolu. V jednu chvíli jsem cítila překvapení, radost, úlevu, také romantiku, tím myslím především ten nádherný vztah mezi Jeřábem a Aelin, říkala jsem si, že něco takového může být jen v knize či filmu. A ke konci to bylo opravdu dojemné, byla jsem štěstím bez sebe, když Aelin zachránila Doriana a to jejich přátelství...krása :) stejně tak, když se uviděl Dorian s Chaolem, to už jsem bulela, jak to bylo dojemné (upřímně ani nevím kolikrát jsem bulela, ale nemohla jsem si pomoc) a s Manon jsem něco takového čekala, bylo jasné, že nemůže být až taková potvora :) a jestli to skončí tak, že Manon bude s Dorianem (což nejspíš bude), tak mě asi vomejou :( ale třeba to bude podobně krásný vztah jako Jeřábův s Aelin, no uvidíme. Pochopitelně tím chci říct, že se už nemůžu dočkat dalšího dílu (a že si asi ještě počkám) a přeji si, aby byl stejně brilantní a úchvatný jako tento :) zatím si jdu přečíst Krvavé ostří a všem doporučuji, aby si Královnu stínů, společně s předchozími díly přečetli, opravdu to za to stojí :)

PeťkaW.

Čtvrtý díl měl grády už od prvních stránek, narozdíl od svých předchůdců, u kterých byl úvod vždy dost natahovaný a chvíli trvalo, než se děj rozjel a začalo se v něm něco dít. Je pravda, že kniha mohla být o něco kratší, kdyby autorka některé pasáže zbytečně nenatahovala a nevyplňovala zbytečnými pocity nebo myšlenkovými pochody postav, čímž vznikla trochu hluchá místa. Maličké zklamání ve mně vyvolala dějová linka mezi Chaolem a Celaenou, ačkoliv se to dalo čekat. I tak jsem čekala trochu... přívětivější přivítání a jednání. Stejně tak závěr byl možná až moc "zakončený". Uvítala bych větší otevřenost, než definitivní větu: Konečně byla doma. Nepřekvapilo by mě, kdyby tím někteří čtenáři sérii utli a považovali by ji za ukončenou, bez potřeby číst další díl. Některé slovní obraty se opakovaly až moc často na to, aby nezažaly lézt na nervy. Stejně jako "nesmrtelnost a pekelné štěstí" ústředních postav a to, že některé věci nedávaly extra smysl a autorka je podala bez slůvka vysvětlení jako hotovou věc, což mi trochu kazilo dojem ze čtení.
Na druhou stranu - sakra to byla jízda! Někdo v komentářích psal, že se u čtení nudil a musel se nutit knihu dočíst. Vážení teda nevím, jakou knihu jste četli, ale tohle mi jako nuda rozhodně nepřipadalo! Znám mnohem nudnější tituly a navíc k tomu méně čtivé. Maas má dobrý vypravěčský styl, který nenudí a výborně se čte. Podle mě má Královna stínů všechno, co by měla kniha mít pro to, aby si ji oblíbilo široké publikum čtenářů různého věku, pokud mají tento styl rádi. Akce střídala akci, některé pasáže byly smutné, jiné úsměvné, u dalších jste byli překvapení, o pár stránek dál se objevila romantika, pak zase strach o danou postavu... a já se ptám - co byste chtěli víc? Za mě je skleněný trůn velmi dobře vystavěnou sérií, která má rozhodně co nabídnout a myslím, že milovníci fantasy zklamaní nebudou.

ElissAnn

Kniha nepřekvapila, ale taky uz ani zvlášť nenadchla. Aelin se nám hodně změnila - myslím to v dobrem, tu holku mám čím dál radši.
Ani nemůžu napsat všechno co chci - jelikož by to byl velký spoiler. Určitě doporučuji přečíst je to další super pecka (ale musíte mít na to čas... md trvalo dlouho než jsem knihu prelouskala,jelikoz mi do toho vždy neco přišlo).
Jediný na co si musím postěžovat - konec. Bacha SPOILER (a uz u to tady... a to jsme si myslela, ze neprijde). Jako... ona zachrání Doriana... přežije i ten blbej Chaol. Dva její kamarádi, s kterými se pratelila celé dva dily předtím.... a jako ke konci tohohle dílu tam pokud jenom chviličku, nemá si s klukama co říct a celkově mi to přišlo so SAD. Samozrejme to odkazuje na skutečné lidské vztahy a to jak jsou křehké... ale sakra i to knížka. :D

notsohappyanny

Tak tohle byl k*rva nářez! S.J.Maas se oficiálně stala královnou fantasy. Neskutečný posun od 1. dílu, nový postavy, rozvoj charakteru Aelin, Jeřáb, Aedion, valgové, Jeřáb, Manon, Jeřáb, neskutečný zvraty, Aedion a zmiňovala jsem už Jeřába? Aaaah vzpomínám si na to jak jsem se nechtěla pustit do Skleněného trůnu a hrozně moc se nechápu. Královna stínů si hrála s mými pocity - jednou jsem skoro brečela, pak jsem se usmívala od ucha k uchu, skoro vybuchovala vzteky a u konce jsem byla hrozně smutná, že budu muset čekat na poslední dva díly.. Moc teda prosím Cooboo, přeložte Empire of storms co nejdříve! :) Jednoznačně 5/5, kdybych mohla dala bych i víc. Upřímně doufám, že v dalších díle bude víc romantických scén Aelin s Jeřábem. A ano, vim že ten komentář je vlastně jedna celá slátanina, ale berte v potaz to, že to byl takovej nářez, že není možný abych psala normálně! :D :D

Veeria

Tato knižní série zraje jako kvalitní víno. Každý další nový díl je sytější, lahodnější, opojnější.... chcete víc a víc a jste opití slovy. :) Sarah musí být z jiného světa, protože jinak si nemohu vysvětlit tu dokonalost.

petrzel

Nádherná kniha kvůli které jsem chodila dost pozdě spát

Markéta2000

Další úžasný díl,stojí za přečtení!!!

hlina

Dle mého nejlepší díl celé série. Ve promyšlené do posledního detailu.
Spousta událostí, napětí i katarze.

Horselen

Jednoznačně nejlepší díl série!! Už od začátku jsem od stránek nemohla odtrhnout oči a krev mi tuhla v žilách pokaždé když byl ohrožen něčí život.
Arobynna jsem začala během čtení opravdu nenávidět a přát si, ať zemře. Trochu mě mrzí, že se tak pokazil vztah mezi Chaolem a Aelin, ale konec to vynahradil. :)

klarinka9974

Dani3

Série je díl od dílu lepší – je vidět, že Maasová na příběhu a hlavně na postavách hodně zapracovala, je u nich vidět vývoj a každá má svůj rub i líc, vypráví svou minulost a ukazuje svůj pohled na věc.

Po minulém díle jsem se trochu obávala linky s Manon. Tam ji autorka napasovala poměrně násilně, což mi hodně vadilo. Ale musím říct, že v tomto díle se mi Manon začala docela zamlouvat a to asi i díky nové postavě Elide, kterou si vzala pod svá „ochranná křídla“ (a Abraxos doslova). Další novou postavou, která mě hodně bavila, je Lysandra. Její Přízračný levhart ve velkém finále byl úžasný (včetně toho „střetu“ s Lorcanem – zasloužil si to). Na scéně se opět objevuje Kaltain, která se svým stínovým ohněm hodně překvapila a soupeři tím trochu zamíchala kartami.

Královna stínů je plná překvapení a jak už jsem zjistila, tak Maasová nepíše nic jen tak pro nic za nic. I když se teď něco může zdát nelogické, tak všechno má svůj důvod a postupně to do sebe všechno v pravý čas zapadne, jako dílky skládačky…

Evule114

Tak tenhle díl byl naprosto nejlepší ze všech, tolik událostí, tolik napětí a dramatu... Kaltain jak jsem jí nenáviděla, tak nakonec i ona si získala mé srdce a bylo mi jí líto, když se obětovala.. A To s Jeřábem jsem věděla od první zmínky o něm v předchozí knize a fandím jim :-) Rozhodně se těším na další díl a hlavně jsem zvědavá jak si povede Elide a jestli Manon nakonec nepomůže Aelin :-) Čeká nás ještě hodně překvapení (pokud autorka tam nedá další postavy, které budou něčím vyjímečné, už jich je dost :D) a největší překvapení knihy pro mě byla Lysandra a přízračný levhart

Reinar

Prvních 300 stran bylo utrpením. U čtení mě udržely pasáže s Manon, která se ukázala být mnohem záživnější postavou než Aelin. Jinak to byla telenovela ve fantasy kabátku. Opravdu mě autorka nemusí na každé páté straně upozorňovat na haldu svalů na zádech toho či onoho. Ve druhé půlce to zas je deus ex machina vlevo vpravo, ale aspoň to odsýpá.
Všechny kladné postavy se stávají ztělesněním smrti tak často, až se divím, že ještě stále mají po čtyřech knihách proti komu bojovat. Prošly dosti zásadním vývojem, ale bohužel u většiny to nepůsobilo věrohodně. Jen Aelin zůstává tou samou puberťačkou.
Naštěstí jsem to měl půjčené z knihovny, tak jako předchozí díly. Tak jako díl, který přijde po tomto. A můžu jen doufat, že zas nebudu muset přeskakovat řádky či odstavce. Asi holt mám na cílovou skupinu moc let a malá prsa.

Lovebooks14

ÚŽASNÝ !!!!!!
tento díl je opravdu ten nejlepší díl z celé série, zatím. No a Aelin opravdu se mi velmi líbí její povaha jako že KRÁLOVNY Terrasenu. Ale trochu jsem byla smutná jak se k ní Chaol choval zato jsem ale vážně ráda za Jeřába a Aelin je to tak suprový že jsou spolu❤. A ten konec ....no ten byl jedním slovem BÁJEČNÝ !!!!! Těším se na další díl doufám že bude brzy přeložen a v prodeji

Eloorka

Úžasný díl! Knížka se četla jedním dechem dlouho do noci :)

Gorby

SUPER!!!
Nejlepší knižní série, co jsem kdy četla!!! Doufám, že brzy bude v ČR i 5. a 6. díl.

Samira

Královna stínů dělá žánru čest, stejně jako autorka sama. Při jejím čtení jsem si připomněla, proč fantasy tolik miluji a jak jsem vděčná, že mohu knižním prostřednictvím nahlédnout do darů, které byly autorce dány. A že jich bylo. Série roste díl od dílu, rozsah, ale i jednotlivé detaily naprosto uchvacují a vývoj postav a ony samotné staví tento konkrétní díl v mých očích nejvýš. Nádhera - od vedlejších postav po hlavní, od kladných po záporné či se hledající a nejasné. Protože zde nikdo není jen černý nebo bílý a nucené i chtěné činy všechno mění.

Užila jsem si každý střet, zejména ten s Manon (kterou zařazuji mezi nejoblíbenější), každé jednotlivé zajiskření a že jich bylo a jaké, stejně jako ten nespočet započatých dějů. Protože se nacházíme znovu na startu.

Nějakou kritiku nečekejte, i když poslední bitva mohla mít o několik detailů navíc, avšak jak autorku znám, ví velice dobře, proč vše napsala, jak to napsala...
Lituji jen toho, že jsem neměla více vůle a nepočkala déle. Vyhlížení pokračování bude nekonečné, ale vyplatí se každý den.

Dokonalé, doporučuji!

hrubik

Krásné, napínavé, plné zvratů. Musím říct, že tenhle díl se mi velmi líbil.

Miss.hell

Naprosto úžasné.. Víc slov asi hned po přečtení ze sebe nedostanou.

kiwizak

Kniha opět parádní. Ze začátku stejně jako u předchozí lehce váhavé pocity, během děje jsem však opět byla utvrzena v tom, že tahle série ví, kam směřuje. A malý spoiler alert!- od minulého dílu jsem byla velký "Jeřáb" fanda, takže jsem si nyní vyloženě libovala. :)

anonym02

Jsem jediná, která tuto knihu může číst dokola a stejně neomrzí?
Jinak... Stále smíšené pocity. Od začátku série jsem Chaol team, ale jak se v této knize choval k Aelin... no nevím. Nicméně Aelin se taky nechovala extra skvěle, ale přece jenom! Ti dva k sobě patří!
Ať se jde nějaký Jeřáb/Rowan (jak chcete) vycpat!
Aelin musí skončit s Chaolem!!!!