Dědička ohně

Královna, nebo zrádce? Jen ona sama rozhodne. Celaena Sardothien přežila smrtící soutěž a zlomené srdce, ale za jakou cenu. Nyní se musí vydat na cestu do nové země, aby se poprala s temnou pravdou... pravdou o jejím dědictví, které jí může navždy změnit život a budoucnost. Mezitím se shromažďují temné síly s cílem zotročit si cel... celý text

Královna, nebo zrádce? Jen ona sama rozhodne.
Mezitím se shromažďují temné síly s cílem zotročit si celý svět. K tomu, aby je Celaena porazila, musí najít sílu jak k boji s vlastními vnitřními démony, tak také sílu k boji se zlem, které bude brzy vypuštěno. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/28_/281807/dedicka-ohne-6vT-281807.JPG 4.7695

Skleněný trůn (3.)

Heir of Fire (2014)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Silmarien

Fakt mi trvalo tyzden, kym som to precitala?

Celaena prichadza do Wendlynu. Adarlansky kral ju tam poslal zabit kralovsku rodinu. Chaol ju tam poslal, aby nebola na ociach kralovi (a mozno trochu ani jemu, ked videl jej inu cast), Celaena tam odisla zistit nieco o wyrdklucoch a pokusit sa naplnit Nehemiino zelanie. Lenze ked tam pride, spadne do vlny sebalutosti, vlastnej mizerii a starych demonov. V takomto stave ju najde Fer Rowan, ktory ju privedie za Maeve, jej nesmrtelnou tetou... tieto dve zeny spolu uzavru dohodu. Tak sa Celaena ocitne na dalsom vycviku...
Medzitym v Adarlane sa Chaol a Dorian snazia zit svoje zivoty, co nie je vobec jednoduche, kedze ich priatelstvo sa nastrbilo. Navyse do hlavneho mesta prichadza obavany general adarlanskeho krala a na ruke ma cierny prsten...
Nuz a na odlahlom mieste rise sa zhromazduju bosorky a Manon Ciernozoba sniva svoj sen.

Sarah Maas si na svoje bedra riadne nalozila v tomto dieli. A napriek tomu sa prvych 100-120 stran tahalo ako sopel. Nic nehovoriace etudy okolo Chaola, Celaenino placanie sa v nicom (co je sice pochopitelne, ale na dalsich stranach sme videli, ze to vie byt aj chytlave a zaujimave), Manon sa rozbiehala pomaly...
Ale potom to zacalo a coraz viac to zrychlovalo k zaveru, ktory bol uplne nabity, mozno az prilis, lebo koniec bol ako studena sprcha a tych par stran zvolnenia to nestihlo uplne zachranit. Ale ano, vdaka tomu nutne potrebujem aj dalsi diel :-D som zvedava, kde do toho celeho potom zapadnu bosorky.
Pacila sa mi Celaenina premena alebo teda ta cesta, ktoru v tejto casti postupila, aj ked je to trosku "vyvolena" syndrom, ale to nevadi. Jej posledny rozhovor s Maeve mi velmi pripominal rozhovor Harryho s Voldemortom :-D taky ten styl, "ja viem vsetko, vsetko som pochopila, ty nevies nic a priprav sa na velky bordel".
Linia Chaola, Doriana a ich dalsich spoluhracov (nechcem prezradit viac) na konci bola vyborna. Ich zistenia, uvedomenie si veci a zaverecny vystup "pre vyssie dobro" prakticky od kazdeho zo zucastnenych malo svoj smrnc.

Ale hej, moze byt. Dobre to bolo.

julythreemosen

Dědička ohně byla prostě skvělá. Nemám jedinou výtku, byla to jízda od začátku do konce. Maas nádherně zakomponovala nové postavy, ukázala nám více z těch starých a děj nepokulhával ani jednu kapitolu. Opravdu je všechny nejde nemilovat. Chci víc! A naštěstí, ono víc je! Tak jedeme dál...

nycol

Díl od dílu lepší. První díl byl docela dobrý, ale kupodivu se kvalita zvyšuje.

kytka25

Podle mě to byla dobrá kniha,ale nebavil mě začátek kdy se Celaena Sardothien (Aelin Galanthius). Dala jsem pět hvězdiček, protože pokračování této knihy mě hodně překvapilo.Tu knihu sem začala číst, protože mě zajímalo co se stalo když doplula do wendllinu.Co se stane s chaolem.Asi nejvíc se mi líbilo jak Aelin Galanthius přemohla prince valgů. Moc mě nepřekvapilo když se Jeřáb stal Aeliným carranam.Setkání s královnou víl Maeve bylo hodně napínavé. Musím však uznat že mě nebavily části s Chaolem, Doriane a Sorschou. Část s čarodějnicemi byla podle mě, řekla bych že se dala číst a nenudila jsem se u toho tolik jako když jsem četla o Chaolovi, Dorianovi a Sorsche. Jinak ke konci musím říct že tento díl byl úžasně propracovaný, jak dějové linie, tak charaktery a vtahy postav. Tento díl se autorce povedl, doufám že další díly budou taky napínavé, že budou taky tak dobré nebo ještě lepší. Už se těším až začnu číst další knihu Královna Stínů.

Roselunda 1928

S trochou špatného svědomí dávám pět hvězd.
Dávám je snad jen proto, že prostě musím nějak odlišit a pochválit stoupající kvalitu - tento díl byl úžasně propracovaný, jak dějové linie, tak charaktery a vztahy postav, Sarah má taky velmi zajímavý styl psaní (musím pochválit velmi dobrý překlad), zkrátka, autorka si s tím neskutečně vyhrála a proto se před ní s úctou skláním, jenže... je tam tolik věcí, které mi nesedly - temné potvory mi přijdou temné až moc, čarodějky až moc nemilosrdné a s názory hlavních postav jsem se často vůbec neztotožňovala. I přesto uznávám, že tohle je opravdu dobrá kniha a po dalším díle se podívám :)

Iwets

I když jsem tuhle ságu brala spíš jako oddechovku, tak mě třetí díl obrovsky překvapil. Přiznám se, že jsem hltala každou kapitolu a už se nemůžu dočkat až dostanu do ruky čtvrtý díl. Předchozí díly byly podle mě lehce nad průměrem, ale po zaklapnutí Dědičky ohně musím dát pět hvězd a za posun příběhu před autorkou smekám.

Mamosvain

Třetí díl, druhý nejlepší a asi nejzajímavější díl série nám přináší spoustu nových postav a ještě víc dějových zvratů. Všechny (tři) hlavní postavy procházejí gigantickými změnami charakteru - Celaena nám začíná ukazovat svou magickou schopnost a začíná přijímat svůj osud a minulost spolu se svým protivným novým přítelem. Chaolův charakter se mu hroutí pod rukama a je vám ho chvílemi líto a jindy ho považujete za nejotravnější postavu světa (a právě proto bude, i když si to nepřipustíte, jednou z vašich nejoblíbenějších postav) a Dorian už se svého otce nebojí a zdá se, že potkal svou pravdou lásku. Z nových postav je pak nejlepší buďto Jeřáb (to ten český překlad - nikomu se to pak nelíbí ale oni to stejně přeloží z Rowana na Jeřába, protože se bojí, že by nám pak mohl uniknout význam jeho jména), kterého bude mnoho z nás nenávidět, protože si myslíme, že se k Celaeně absolutně nehodí, ale stejně tak i mnoho z vás ho bude milovat kvůli tomu, jak tajemný se zdá být a jak postupně dělá tolik hezkých věcí pro Celaenu (já zastávám první skupinu). Nebo se vaší oblíbenou novou postavou stane Sorscha, kterou budete mít rádi asi kvůli tomu, že jde o klasickou lásku 'princ a nedůležitý člen dvora' a nebo (a to je nejpravděpodobnější) si zamilujete Manon Černozobou, která do děje přináší úplně nový rozměr a je zajímavé sledovat děj z pohledu (pro zatím) záporné postavy.
Děj je napsaný profesionálně a knihu bych doporučil úplně všem milovníkům knih - i přesto, že nebudete schopní vyslovit téměř žádné jméno :D.

Ewellyn

Chvíľu mi trvalo kým som sa začítala, lebo predchádzajúci diel som čítala asi rok dozadu, ale musím povedať, že postupne ma opäť chytila...Páčili sa mi nové postavy (Rowan, Aedion), s ktorými odhalila aj udalosti, čo sa ako odohralo predtým, konečne niečo aj z férskeho prostredia...myslím, že s nadšením chytím do ruky ďalší diel tejto série, som vážne zvedavá ako to všetko skonči :)

Klára2216

Tento díl se mi zatím líbil nejméně. Kniha byla na muj vkus příliš dlouhá. Kdyby si autorka držela vždy stejný styl psaní jako na na konci každé z knih, tak by to bylo lepší. Takhle je to mnohdy dlouhé čtení a zbytečné. Nicméně oceňuji novou postavu Jeřába a z počátku měly čarodějnice mou nedůvěru, ale potom me části s výcvikem bavily. Pořád ale musím vytknout do čeho autorka spadla v této sérii. Očekávala jsem, že hlavní hrdinka bude opravdu králova vražedkyně, bezcitná a tvrdá, proto me mrzí celá ta vílí záležitot, celaenina ufňukanost a neschopnost rozhodovat se, který člověk bude další objekt jejího zájmu. Předchozí díly mě bavily více. Proto jen tři hvězdy. Snad další díl bude lepší :)

Iny

Na třetím pokračování jsem si ze začátku nebyla jistá jestli mě baví, zvykala jsem si na tři děje ve stejné časové linii... Ale pak... Mě zas standardně strhla a jsem unešena...

paprika75

Tak nevím ... Vždy, když kapitola nebyla o Celeaně, tak jsem cítila lehké zklamání, i když jsem zvědavá, jak se to s Mamon a Abraxosem vyvine. Aelin se mi moc líbí, jak její osobní tak i magický rozvoj. To, jak to Dorian schytal se dalo celkem předpokládat ... o co by pak bojovali ve 4. díle. Nějak teď nevím komu fandit ... Chaolovi nebo Jeřábovi ... tak jen doufám, že to neodnesou všichni. Chci alespoň malý happyend

Kelen30

Musím přiznat,že jsem to nečekala až takhle dobré.Tady se totiž konečně objevila Celaena, na kterou jsem čekala.Mnohem víc se mi líbila jako bojovnice a královna než nájemná vražedkyně.Nebo to možná bylo tím, že jakmile si připustila to, čím je, začala být odvážnější a rozumnější.Líbily se mi vzpomínky, které Celaenu doprovázely, všechno do sebe začalo hezky zapadat.Doriana je mi líto a taky je škoda, že jsme Sorschu nemohli lépe poznat.Dvojici Manon a Abraxos jsem si oblíbila a ráda jsem četla všechny kapitoly s nimi.Takže když se na to podívám, třetí díl rozhodně lepší než druhý a podle toho,jakou slávu pořád slyším na čtvrtý díl,se mám na co těšit.

Lenka.Vílka

Až třetí díl potvrdil, že tahle série je prostě povedená. Po dějové stránce jsem byla překvapená. Ono se tady zase tak moc nestalo, přesto se děj posunul neskutečně dopředu. Číst pasáže o objevování schopností Aelin mě moc bavilo. A docela překvapilo, že mě to bavilo celou dobu (zabírá to podstatnou část knihy). Jenže styl psaní autorky je opravdu jedinečný a hned mě vždy vtáhne do děje. Jestěže začínají slunné dny. Měla jsem možnost a čas přečíst za den. Nedokážu si představit, že si bych Dědičku ohně četla rozkouskovaně.

notsohappyanny

S.J.Maas je prostě královna, Aelinina minulost mě dojímala a ihned jsem se zamilovala do Jeřába!♥ Osobně bych i brala nějakou knížku, která by popisovala vlastně život Manon před střetem s Aelin. 5/5☺

eva4036

Popravdě, měla jsem ze začátku problém se do knížky začíst, ale nakonec se mi to povedlo a jsem ráda, že jsem jí dočetla. Velmi moc jsem si oblíbila Jeřába, díky kterému vlastně Celeana/Aelin vyrostla a naučila se konečně svou moc ovládat. Líbily se mi i tréninky, na kterých se věčně ti dva pošťuchovali a nadávkami nešetřili.
Autorka umí vážně moc krásně psát.

LadyAlis

Skvělý příběh, skvěle napsané a rozhodně se mi líbilo, že Sarah psala i o Charolovi a Dorianovi, takže člověk ví co se děje i ve Zlomuvalu :)

PeťkaW.

Úvod knihy byl na můj vkus trochu rozvleklejší, ale vzhledem ke změně prostředí a "roztržení" ústředních postav, se dalo čekat, že si Maas bude muset připravit půdu pro další vyprávění. Přiznám se, že dějová linka z královského paláce mě nijak extra nenadchla a většinou jsem ji přečetla bez valného zájmu. Naopak linka Celaeny a Manon nabídla dost nových myšlenek a motivů, jejichž rozvinutí bude rozhodně v dalším díle zajímavé a jsem na něj zvědavá. Závěr byl správně akční, hrdinský, epický a heroický, jak by měl u správného fantasy titulu být a přizná se, že scény s ukázkou Cealeniny moci jsem si vážně užívala, stejně jako její popichování a slovní pošťuchování s Jeřábem, jehož postavu zkrátka nejde nemilovat od první chvíle. Která z nás by takového osobního vílího válečníka nebrala všemi deseti, že dámy?! :D
Série má velký potenciál na to, aby stala velmi vyhledávanou a oblíbenou, za což jsem jedině ráda, protože si to opravdu zaslouží.

Princezna22

Tato kniha me bavila nejmíň snad s celé série.. Upřímně pasáže s čarodějnicema mě absolutně nezajímali,ale budiž... příběh se mi začal poměrně líbit až hruba u posledních cca 150 stránek.. Což je docela smutné, kord když je kniha tak tlustá.. Neříkám,že to bylo hrozné.. Naopak, jen mě teb dej v knize moc nebral,jako u minulé knihy.

Janeyx

Tahle kniha neměla jedinou chybu, naprosto jsem se zamilovala do Jeřába. Akorát mě osobně nebavila Manon.

PetraBery

Série, která má jako jedna z mála, vzestupnou tendenci, alespoň za mě. Třetí díl byl zatím nejlepší, Celaena dozrává, nová postava Jeřáb hodně příjemně zpestřil děj. Stejně tak Manon, Abraxos a Třináctka. Už se opravdu těším na další díl. Za 4,5, plný počet si nechávám pro další díly :-).

Market116

Tak tenhle díl je vážně úžasný :) hned jsem se začetla a bylo to napínavé od začátku až do konce...Jeřáb se mi ze začátku zdál jako otrava, ale pak jsem si to oblíbila, tedy až na to, že vůbec netuším s kým by mohla Celaena zůstat, je to šílený, protože i Chaol je super :) A Dorian? Chudáček můj malej, moc mě mrzí jak do s ním zatím dopadlo, navíc mu ještě hnusně zabili jeho milovanou Sorschu (i když mě se moc nelíbila) doufám, že ho z toho dostanou a stane se králem, protože je nejlepší :) A Manon (s Abraxosem) jsem si taky velmi oblíbila, určitě bude hodná, i přesto kým je. Takže jdu hned na další díl :)

Wolfy141

Tenhle díl se mi zatím líbí nejvíc. Ještě jsem to nedočetla, ale pokud by se rozhodovalo o Calaenině budoucím druhovi, tak jsem pro Jeřába :D

Lovebooks14

Opět nejlepší. Každým dílem se tato série zlepšuje je víc a víc napínavější. Bylo to opravdu nádherné nejdříve se s Jeřábem nenáviděli a teď to pouto, bylo to opravdu nepopsatelný zážitek.Já osobně si myslím že se s Aelin/Celaenou dají dohromady a začala jsem být veliký Jeřábův fanda

Gorby

SUPER!!!
Tuhle sérii zbožňuju!!!

Horselen

Na začátku měla kniha pomalejší rozjezd, ale od posledních stránek mě nikdo nedokázal odtrhnout. Tenhle díl je založen více na pocitech a vysvětleních. Překvapilo mě, že Maeve je zde vyložena jako záporná postava a líbilo se mi ztvárnění situace při setkání se Celaenou v Doranelle.
Spoustu nedokončených scén (situací) mě nutí si co nejrychleji přečíst další díl.

zuzca.h

Opět stejně jako u druhé dílu mi trvalo se začíst, povedlo se to až když se objevil Jeřáb a pak už se kniha četla skoro sama. Co se mi opravdu líbilo je prolínání 3 dějových linií. Super byly pasáže kdy si Manon i přesto, že udájně nemá srdce nacházela cestu k Abraxovi. Bylo fajn vědět i co se děje s Chaolem a Dorianem. A na konci to nabralo zajímavý spád. Opravdu jsem zvědavá jak celý příběh bude pokračovat, jestli se Celaeně povede osvobodit Doriana, jestli najde klíč sudby a jak proběhne její setkání s Chaolem.

Dani3

Dědička ohně je za mě zatím nejlepší díl v sérii. Celaena/Aelin od prvního dílu vyrostla a to i díky Jeřábovi. Jejich přestřelky mě opravdu hodně bavily.
Jediné s čím jsem bojovala byly kapitoly s Manon a její Třináctkou. Výhodou pro mě bylo, že to byly uzavřené kapitoly, tak pokud jsem zrovna na Manon neměla náladu, tak jsem kapitolu přeskočila a později se k ní buď vrátila, nebo ji jen tak rychle přelétla, protože tento příběh mě zrovna moc neoslovil.

Evule114

Je moc věcí, které mě štvaly.. ze začátku jsem byla vytočená, že to je psané jinak, než předešlé dva díly, ale zvykla jsem si.. také mě štvala Sorcha, takže dobře, jak to dopadlo.. Manon trošku fandím s Abraxosem a Jeřáb je prostě fajn... no jsem zvědavá, jak proběhne osvobození Doriana a jestli Celaena nakonec jen nebude mít něco s Jeřábem a ten její bratranec... nemám slov, nechám se překvapit. Každopádně se mi do poloviny moc číst nechtěla, ale konec to vynahradil :-)

petrzel

Kniha je plná napětí, akce a moc moc mě bavila už se těším na další díl.

ala.mihalikova

Upřímně uvažuji nad hodnocením a nejsem si jistá. Knížka mě docela zklamala. Oproti minulým dílům tohle byla docela nuda. Hlavní postavy mi autorka oddělila od sebe a už to nebylo tak úžasné jako před tím. Vytratila se akce, napětí, tajemno, vlastně vše, čím mě předešlé knížky ohromily. Části o čarodějnicích mi vyloženě lezly na nervy a nebavily mě. Kvůli nim jsem knížku opravdu nečetla. Vztah mezi Chaolem a Dorianem se rozpadl a to mě docela mrzelo. Sorschu jsem si neoblíbila, spíš naopak. A Celeana mi tu ze začátku přišla jak úplná chudinka. Že se to konečně rozjelo asi v polovině bylo super. Ale už jsem se ke čtení tak nehrnula. Co musím ale uznat, že závěr byl luxusní a konečně to bylo to, co se mi líbilo v předešlých dílech. Možná mě zklamalo to, že jsem od tak tlusté knížky čekala stejnou úroveň jako u předešlých dílů a těšila jsem se na to až moc. Bohužel se tak nestalo. Ale za těch posledních sto stránek, které konečně stály za to, dávám čtyři hvězdičky. A jsem zvědavá na další díl, jen doufám, že nebude takový jako tento.