Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu.

Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117797/sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 3.93062

Sirotčinec slečny Peregrinové (1.)

Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (2011)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

Suziella

Wow.. Srdce zaplesalo. Není nic co bych celé sérii vytkla. Bylo to něžné, krásně napsané. Díky jedné ochutnávce z natáčení jsem se o knihách dozvěděla a musela je ihned mít doma. Přestože si nenechám ujít žádný film od Burtona, tak tento jsem doposud neviděla.. a ani zatím nechci, zkazilo by mi to nadšení ze čtení. Dle vyprávění to prostě není ono.
Patří k mým nejoblíbenějším!

kamilanikola

Mela jsem tak vysoké očekávání, knihu přečetla a musím říct, ze nikdy víc... Bohužel

DagonCZ

Spoiler alert!!!!!
Představte si kluka, který vidí věci, co ostatní ne (tzv. Hollows), kteří mu zabijí jednoho člena rodiny, který byl též výjimečný stejným darem. Kluk nakonec své výhody využije a pokusí se tím postupně zachránit situaci. Ano, celé je to tak trochu vykrádačka anime Bleach (aspoň ze strany kluka a hollows). Dokonce i název Hollow je stejný. Až na to. že jejich Wights (stvůry) jsou vlastně vylepšení hollows, kteří vypadali jako lidé (zase návaznost s bleach. Ano, mluvím tu o Arracars). Po tak úžasně čtivém, mráz po zádech nahánějícím začátku jsem vlastně téměř do konce nemohl dostat z hlavy to, že to je Bleach bez Shinigami. Dále mě tam trochu znepokojoval tak trochu incestní románek. Navíc ještě se sedmdesátiletým rozdílem. Ale my, fanoušci hry o trůny se jen tak nějakého incestu a gerontofilie nezalekneme, no ne? Ale může nás to znepokojit, když si uvědomíme, že je kniha mířena více na děti a mládež. Jinak až na to, že mi ostrov příjemně připomínal Innsmouth a po dobrém a místy mrazivém začátku, tak to bylo neoriginální a docela místy nudné.

baaruu

Od této knihy jsem moc nečekala, ale mile mě překvapila. Nejsem moc fanoušek Fantasy žánrů, ale řekla jsem si, že si ji můžu zkusit přečíst. Moc se mi líbily fotografie přidělané k ději, protože ji tím o hodně ozvláštnilo. Jak tu někdo další může psát, že na začátku byla kniha nudná, tak mě se to v žádném případě nestalo. Hned jsem se ponořila do děje a nemohla přestat číst. Jediné mínus bych dala za postavy, protože jsem se v nich občas ztrácela. Konec děje se moc povedl, a tak jsem vůbec nezaváhala a koupila si další díl.

bookwarmerka

Pěkná kniha, ale možná jsem očekávala více. Nicméně si určitě ráda přečtu další díly :).

alfinha2321

Dlouho odkládaná kniha, která mě nakonec zcela pohltila a donutila mě koupit si i následující díly. Hodně se mi líbilo prokládání textu fotografiemi, děj byl jímavý, jediné mínus snad vidím v tom, že jsem si prostě zaboha nedovedla zapamatovat, která postava je která (a nevím, zda za to může autor, nebo hormonální bouře po nedávném porodu).

Vojtos

Jedna z mých velmi, ale velmi oblíbených knih. Je hrozně napínavá, čtivá a ty fotografie... Je také strašně dojemná, v nějakých chvílích se mi chtělo brečet.

Matita310

Skvělé, skvělé, skvělé! Nevím, co víc říct. Přečteno jedním dechem.

Maarty

Kniha mne zaujala přebalem, ale po přečtení zdejších recenzí jsem od ní moc neočekávala.O to příjemněji jsem byla překvapena! Moc se mi líbila atmosféra příběhu, o krásných fotografiích nemluvě. Čtivé, trochu tajemné a určitě velmi osvěžující prvotina. Těším se na další díl. .

MirijamFrankl

to paulhunter:No,to byste se divil/divila!Že to prý spadá pro kategorii osmnáct plus!Dnešní puberťáci mluví hůř i v jedenácti.Věřte mi,jsem s nimi každodenně a doba,kdy se posílalo k šípku,je už dávno pryč.

mazlak

Tak jsem ji konečně dorazil. Tato kniha mně z počátku nikterak neoslovovala. Ani po třetím restartu jsem této knize nemohl přijít na chuť. Ten závěr byl už o poznání lepší, ale stále jsem na rozpacích, zda se pokusit i o další pokračování. Třeba se k této sérii vrátím, ale zatím určitě ne.

Netopyr07

Neznala jsem přesnou anotaci knihy, takže jsem se domnívala, že se bude jednat o příběh z II. světové války.. haha... Ono se "více méně" jedná o II. světovou, ale tak nějak... zcela nečekaně. Fantazie a skoro horror. Krásně se čte. U mě patří mezi jednu z nejrychleji přečtených. A líbila se mi hodně :-)

sarekaslukova

Kniha mě velmi bavila. Jelikož jsem film viděla jako první a moc si z něj nepamatuji a ani mě nebavil, tak kniha byla přesný opak. Chtěla jsem si ji hezky vychutnat, ale nešlo to. Jen by mě zajímalo, který fotky jsou vyretušovaný a který ne.

Stellia

Skvelý príbeh, len ma niekedy rušili tie fotografie (alebo skôr desili?)

Hanjimka

Fantazie i příběh se mi líbily moc. A rozhodně se k ní ještě vrátím.

MíšaS.

Přiznám se, že nějak nevím, co si mám o knize myslet. Je to zajímavý příběh, ale podle anotací jsem čekala mnohem víc, ode všeho. Ale další díly si ráda přečtu.

kler1207

Rozpačité tři hvězdy. Úvod mě strašně nebavil, což byl důvod, proč jsem knihu na skoro dva roky odložila. Děj na ostrově jsem přečetla během chvilky, to mě opravdu bavilo, i když kniha byla úplně něco jiného, než jsem čekala, když jsem si ji odnášela z knihkupectví. Ale závěr byl zbytečně překombinovaný a celkový dojem z příběhu zase trochu zhoršil. Každopádně doplňující fotky jsou skvělé, nerušeně doplňují příběh a člověku to usnadní představu podivných dětí.

WallopX

Tato kniha mě velmi oslovila. Podle několika méně kladných recenzí jsem se obávala, že děj bude stát témeř za nic. Mýlila jsem se.
¨
Hned jakmile bude v knihovněvolně v poličce druhý díl, tak si jej všemi deseti beru.
Tuto knihu jsem ohodnotila 5*.

alabra

Zvláštní kniha, oslovuje určitě širší věkovou i žánrovou skupinu čtenářů, má své kouzlo, které vás nutí číst dál a dál. Pro mne bylo zklamáním velké množství narážek, jejichž význam se možná objeví v dalších dílech, zde však podle mě nemají zvláštní význam, protože čtenáře nikam nevedou. Na druhé straně chválím fotografie, které podtrhují tajuplnost děje.

MirijamFrankl

Krásná a celkem napínavá kniha.Čtyři hvězdičky dávám zato,že jsem si příliš nevychutnala postavy,trochu jsem se ztratila a než jsem viděla film,pořád jsem pletla Fionu a Olivu.
Jinak skvěle napsané a strhující,správně strašidelné a promyšlené.Fotografie skutečně sedí.

LuciusWlk

Se sirotčince, jsem trochu na rozpacích. První třetina knihy mi přišla zdlouhavá a poněkud nudná. V podstatě vše po příjezd na ostrov mohlo být scvrknuto na jednu kapitolu, aniž by to mělo vliv na děj, ale ono to může být jen subjektivní dojem. Na ostrově už mě děj bavil a oceňuji originalitu a nápad, se kterým se dá úžasně pracovat. Také fotografie jsou pěkné zpestření. Určitě nechci nikterak kritizovat autorův rukopis, nicméně, přes všechny klady je knížka velmi jednoduchá a nakonec zapadne do kastlíku „to jsem někdy myslím četl“. Škoda.
Knihu jsem měl v seznamu k přečtení nějakou tu dobu a v podstatě se stejnojmenným filmem jsem byl nucen přečíst, než uvidím. Vždy je důležité číst a poté vidět!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Stejnojmenný film podle knižní předlohy:
Když jsem viděl, že Sirotčinec skončil v rukou Tima Burtona můj zájem, jak o knihu, tak film, celkem povyrostl. Když jsem knihu dočetl, uměl jsem si představit, co s ní Burton bude umět vykřesat. Jaké zděšení bylo, že NIC.
Opravdu mě tento počin nutil přemýšlet, jestli to Burton dělal z donucení, nebo jen pro zisk, ale ten film je, BOHUŽEL, neuvěřitelná slátanina. Scénář je opravdu hloupý, ale opravdu hodně. Vůbec nerozumím tomu, proč byly hlavním hrdinkám prohozeny schopnosti? Jestli jen kvůli podvodním scénám, tak je to opravdu trapné. Obsazení s přivřením očí přejdu, ale otec se nepovedl a Samuel a závěrečná bitva nebitva byla tragická. V podstatě pouze tři momenty, které mě nadchly. A to ten okamžik souboje dvou „postaviček“ v sirotčinci a dvě podvodní scény. Vůbec to nechápu, ale nehodlám Sirotčinec chválit jen kvůli Burtona. Tohle jsem opravdu nečekal. Hodně mi to připomíná ztracený potenciál, jako u Eragona. Dvě hvězdy a ani o chlup více. A to jsem milovník fantasy a Burtona.

JessieKKI

já nevím, asi jsem divná ale mně kniha prostě neoslovila. Ne že bych neměla ráda sci-fi, nedokázala jsem se vžít do hlavní postavy. Sice je v ní plno doplňujících fotek a vážně jde vidět, že se autor snažil zaujmout. Nevím kde se potom stala chyba, ale druhý díl si asi nepřečtu. Vím že to možná ani není pravý účel ale prostě mě nepřesvědčila o pravdivosti.

alka1609

Přestože nemám ráda fiction, tato kniha se mi moc líbila a zcela mě vtáhla do děje. Zajímavé počteníčko:-)

Kalina

Příběh spíše pro děti, ale zase pro pochopení zápletky pro děti moc složité. Jinak pěkné čtení.

Damato

Zpočátku jsem ke čtení přistupovala docela s pesimismem, přesto, že jsem okolo této knihy , vystavené v Luxoru , chodila od loňského září a hodně po ní mé srdéčko prahlo. Ale znáte to, tak dlouho po něčem toužíte, pak to držíte a najednou ten pocit toho - kéž bych to měla- je ten tam. Také jsem očekávala něco v podobném duch jako Oliver Twist, mé překvapení, že to vlastně nebylo ani zdaleka tak smutné a neutěšené, bylo ta fatální, že jsem knihu přelouskala během dvou víkendových nocí a nezbývá mi než doporučit k přečtení.

kayu

Od příběhu jsem očekávala něco trochu jiného a hlavně temnějšího, ale i tak to bylo příjemné čtení. Moc se líbí prostředí, kde se celý příběh odehrává. Zajímavé fotografie dodávají trochu strašidelnější atmosféru a jsou zajímavým zpestřením. Troufnu si říct, že bez nich by kniha nepatřila mezi tak čtené.

Riccia

Bylo to zajímavé a zvláštní čtení, autor má neuvěřitelnou fantazii, která nabízí zajímavé kombinace a představuje nečekané souvislosti. Děj i prostředí autor předkládá velice barvitě, příběh je napínavý, ale z mého pohledu tam bylo nějaké "ale", které nedokážu pojmenovat - prostě spíš pocit, že tam něco chybělo - nebo přebývalo, těžko říct. Něco, co mi prostě bránilo úplně se do příběhu vžít a nechat se strhnout. Když to shrnu - bylo to docela dobré čtení, i když v některých chvílích na mne trošku překombinované. ale mám radost, že už jsem to dočetla a dám si něco jiného.

bubblebut

Úžasná kniha, doplněná těmi nejzvláštnějšími fotografiemi, co jsem kdy viděla a místy tak strašidelná, že jsem se bála být sama doma.

FillaSFC

Velice zajímavý příběh, se čtením na podobné téma jsem se ještě nesetkal. Doplňující fotografie jsou skvělé. Další dva díly mají vyšší hodnocení než tento první, přestože se v mnoha komentářích píše, že je nejlepší skončit první knihou, protože ty další za moc nestojí. O to více jsem zvědav minimálně na druhý díl, abych mohl posoudit, co je pravdou. Závěr "jedničky" navíc končí docela otevřeně, takže není co řešit :)

kamikucka

Když jsem poprvé slyšela o této knize, očekávala jsem čistě hororový příběh. O to větší překvapení, a milé, bylo, když jsem zjistila, že je to příběh "podivných dětí", částečně pohádka, detektivka, thriller a milostný příběh. Každý si v něm najde to své. Navíc doprovodné fotografie, které často vyvolávají mrazení a celkové pojetí příběhu umístěného ve dvou časech, na ostrově obklopeném mořem, ve staré dobré Anglii, jenom podtrhuje kvalitu textu.

zfilmováno přátelství cestování časem ich-forma prvotina sirotci příšery, monstra tajemno fotografie

Ransom Riggs

Ransom Riggs