Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu.

Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117797/sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 3.92586

Sirotčinec slečny Peregrinové (1.)

Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (2011)

Horory, Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota
Více informací...

Jeannette2014
včera

Už dlouho se nestalo, že by mě kniha nadchla hned od začátku. Fantastický příběh, který jsem hltala jedním dechem. Kdyby šlo číst celý den, přelouskala bych ji. Těším se, až přečtu další knihy od autora.

maky5083
včera

Knížku jsem přečetla za den a jeden večer. Hodně se mi líbila a jsem zvědavá na pokračování, protože jsem viděla dřív film a tam to celé skončilo. Moc nechápu rozdíl filmové a knižní Emmy.

Tereyciiik
předevčírem

Kniha se mi velice líbila, ale bohužel jsem se podívala na film, a byla jsem zklamaná. Asi by některé knihy měli prostě nechat jen knihami..

monarichter

Když se nad touhle knihou zamyslím s odstupem času (tohle hodnocení píšu po více jak roce od prvního přečtění), tahle kniha je fajn. Příjemně se čte, text skvěle doplňují obrázky. Před rokem jsem z téhle knihy byla nadšená, teď když nad tím přemýšlím, pět hvězdiček je příliš. Ale přeci jen je tak nechám, nebudu kazit nadšení svému mladšímu já

Kali77

Pro mě spíš taková pohádka s pěknými fotografiemi... Oddechový děj, který pěkně odsýpal, jen ty postavy mi přišly hodně "umělé" - vytvořené tak, aby co nejvíce odpovídali fotkám.

Arnostpetran

Příběh mi výborně sedmiletého byl skvělý. Ale nelíbil se mi konec knihy

mewmew

Asi jsem čekala moc. Kniha se četla relativně dobře, občas mě trochu nudila, místy mi přišla zbytečně zdlouhavá, předvídatelná. Ve třinácti by mě asi bavila mnohem víc, takhle průměr.

mattonka

Skvělá kniha, která mě pohltila. Moc jsem se těšila na další pokračování. Fotky perfektně dokreslovaly celou knihu.

KamaPika

Čteno jedním dechem. Skvělý příběh :)

whiolet

Jsem nadšená. Jako první jsem viděl film, musím říct, že se mi líbil,ale přišlo mi tam všechno strašně zrychlené. První díl knížky jsem brala tedy do ruky trochu skepticky, a ejhle kniha mě mile překvapila. Co se fotek týče,tak ty krásně podtrhly moje pocity z knížky. Za mě tedy pět hvězdiček

romana8163

Kniha se mi celkem libila, jen misty mi prisla zdlouhava a zbytecne preslapujici na miste.

Karča H

Knížka mi přišla jako splácanina několika již známých příběhů. Děj mě ničím neupoutal a další díly už číst nebudu.

Petule.k93

Super kniha. Jen tak se od ní neodtrhnete. Prostě pecka. Název knihy je výstižný, podtrhuje celý příběh. Některý fotografie jsou vážně děsivý. Doporučuju!

edith79

Podivná knížka o podivných fotografiích a podivných dětech. Podivné je vážně to pravé slovo.

petr5364

Pro někoho poetické, pro někoho nudné, pro mě přiměřeně zajímavé i snové. Pravda, co do dějství se zde mnoho očekávat nedá, ale jako seznámení s prostředím a příprava půdy pro další dva díly je to ok.

Mathiola8

Film mě naprosto uchvátil a tak jsem se rozhodla si přečíst knihu. Recenze skvělé. Kniha sama mě moc nezaujala. Poprvé musím říct, že filmové zpracování se mi líbilo více než kniha.

Kattyna

Kniha v nejmenším nesplnila má očekávání. Děj byl příliš předvídatelný, občas zmatený a nedotažený. Nad některými přirovnáními a slovními obraty jsem jen nevěřícně kroutila hlavou.. Kladně hodnotím pouze design knihy..

Martinnna

Skvelá kniha od ktorej som sa nemohla odtrhnúť aj napriek tomu, že nie som fanúšičkou fantasticky. Zaujímavý , rýchlo postupujúci dej dopĺňali dobové fotografie , ktoré boli celkom (dosť) znepokojivé.
Na knihe sa mi nepáčil záver , ktorý má človeka podnietiť ku okamžitej kúpe pokračovania.

Tess33

Naprosto parádní a strhující příběh. Knihu sem doslova zhltla za dva dny. Nemohla sem se od ní odtrhnout. Po přečtení jsem si pustila filmové provedení a nastal šok - jasně že knížký bývají lépe provedené než filmy (ale tenhle mě opravdu zklamal) nejen že v něm byly chyby (hlavně co se postav a jejich schopností týče) ale i konec byl odlišný od knihy.

Takže knížka TOP!!!

Film 3 hvězdičky z 5

DeninkaK

Nejde přestat číst. Supr, děsivé, fotky podtrhují celou knihu. Doporučuji.

kacimilek

Chvílemi psáno skutečně pro děti, a chvílemi by nejednomu dospělému naskočila husí kůže. Fotografie jsou pro mě opravdu podmanivé, pociťuji hrůzu, zaujetí i respekt. Takže pojďme na díl číslo dvě.

Tatsume

Po delší době nová, hezky napsaná, čtivá kniha s celkem dobrým dějem. Ale zase tak unešená jsem z ní nebyla, vlastně jsem z knihy trochu rozčarovaná, a to i přes to, že jsem ji dokázala lousknout za tři dny.

Fotografie, které tady spousta lidí chválí, mě vyloženě rušily, mám ráda, když si mohu postavy představit alespoň částečně po svém, což díky fotografiím nešlo. Jako kdyby mi autor vnucoval, že přensě takle musí postava vypadat, a nijak jinak, a ať se neopovažuji si ji představit jinak.

Nebudu lhát, děj "useknutý" ve chvíli, kdy to začalo být zajímavé, mě dosti naštval, a tak přečtu i další díl, chci vědět, jak to dopadne. Kdyby byla kniha nějak více dějově zakončená, o čtená druhého dílu bych neuvažovala...

Razič

Kniha se čte velmi pěkně, líbí se mi Riggsův vypravěčský styl, má spád a obsahuje netradiční humor.
Příběh je chytře poskládaný, uvěřitelný a velmi oceňuji, že do očí nebije žádná logická nesrovnalost či renons v podobě časového paradoxu, s kterými se v podobných dílech běžně setkáváme.
Taková lehčí Lovecraftovská atmosféra mě přikovala ke knize tak, jak se to povedlo snad jen Pánovi prstenů či některým z Brownových knih. Požitek z knihy umocňují i originální fotografie. Kniha je vzhledem k nim i mnohem kratší, než se na první pohled zdá.
Chtě nechtě musím přiznat, že tato kniha je jednou z nejlepších, které jsem kdy četl.

estrius

Příjemná oddechovka.

kristynkal

Čtivě psaná kniha. Fotografie podtrhávají tajemný dojem celé knihy a jsou zasazené opravdu tam, kam patří. Myslím, že bez fotografií by kniha nebyla tak temná a trochu strašidelná.

Twinny

Film jsem neviděla, kniha se mi líbila.

RonjaRHermans

Knížka mě zaujala, i když ne zase tolik, ale je velmi čtivá, krásně napsaná a zajímavá svým nápadem.

momo01
31.12.2016

Nenáročná jednohubka, kterou doporučím svým dětem k přečtení, až k ní dorostou. Za nápad zakomponovat do příběhu staré fotografie tleskám.
(...Jacob má do Wolverina daleko, ale ostatní děti jako by vyskočily z X-menů...)

martinasudová
30.12.2016

Knížku jsem začala číst, protože jsem chtěla jít do kina na film....a jsem ráda, že jsem ji přečetla...knížka skvělá, film nedoporučuji...tímto se těším na další čtení ostatních dílů :-)

Horselen
30.12.2016

Popravdě by mě vlastně zajímalo, proč kniha vzbudila takový ohlas. Přijde mi, že děj by se dal shrnout do pár vět. Řadím jí spíše do průměrné četby, avšak oceňuji fotografie, jež byly příjemným zpestřením. Nemám moc chuť číst další díly, ale nenechávám série rozečtené, tak jsem zvědavá, co bude dál a třeba budu i mile překvapená :)

Ransom Riggs

Ransom Riggs