Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu.

Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117797/sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 3.93284

Sirotčinec slečny Peregrinové (1.)

Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (2011)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

Petruska200
včera

Mam ji doma,videla jsem film ale knizka je pry lepsi,tak se na ni chystam

VeroGeek
včera

kniha me zaujala originalnim napadem. Bohuzel jsem z ni vic neziskala. Velke zklamani.

Nosorozec_91
předevčírem

Příběh i nápad super. Musela jsem se však přemáhat, abych knihu dočetla, protože ten překlad byl prostě nezdařený. Krkolomné "nečeské" věty, ze kterých anglický originál svítil na sto honů. Škoda. Kéž by se v nakladatelství preferovala kvalita před kvantitou.

luckal123

Moc pěkná knížka.Obrázky dodávali knize lepší nádech.Přečetla jsem ji velice rychle a hned jsem se rozhodla přečíst další díl, který byl stejně dobrý jako první. Bohužel mě sklamal film, ale tak knihy jsou vždycky lepší.

Abnička

Tuto knížku jsem přečtla za 2 dny. Byla naprosto úžasná. Začetla jsem se ze začátku a už ji nepustila. Moc se mi líbilo, že se jedná o svět "nadpřirozených bytostí", ale není to zároveň jako pro malé děti. Určitě doporučuji.

Sylvanas

Tahle kniha byla opravdu skvělá, film se s ní nedá za nic na světě srovnávat. Bavila mě od začátku do konce a často jsem se u ní i nasmála, nejvíce asi při scéně "Jak by si doktor Golan přál, abych se vykadil?" na str. 178 :D. Těším se na další díly.

petgona

Moj prvy dojem bol skor negativny ako pozitivny, ale postupne, ako som sa ponarala do pribehu, bolo to coraz putavejsie a putavejsie. Tesim sa na dalsi diel a som nesmierne zvedava, ako sa to nakoniec vyvrbi.

Nartaya

Jelikož mne kniha nikterak neuchvátila a do druhého dílu jsem se nemohla začíst, zkusila jsem ještě film. KATASTROFA! Tak úžasné téma a tak zpackané zpracování - kniha i film.

Candymex

Kniha je naprosto skvělá. Při čtení jsem se nemohla odtrhnout od knihy. Určitě doporučuji a těším se až si koupím další díly.

Kikuše007

Naprosto úžasná kniha!! Než jsem ji začala číst, měla jsem pochybnosti, protože, co si budeme povídat, člověk si udělá o knížce jistou představu už podle názvu, a tady jsem lehce pochybovala. Jenže po přečtení několika velmi kladných recenzí k této knize, mi to nedalo, a knihu jsem začala číst, a za jeden den i přečetla, a myslím že kniha se dá popsat pouze jedním slovem, a to je WAU! naprosto jsem to nečekala a chvílema mi běhal mráz po zádech. Takovouhle fantasy knihu, jsem ještě nečetla, je opravdu jediná, která mě až takhle uchvátila. Už jenom při tom pomyšlení, že se tohle třeba opravdu děje v našem světě, že jsou různě po světě umístěné smyčky, kde stále dokola prožívají jeden a ten samý určitý den děti se vzláštními schopnosti, mi běhá mráz po zádech. Kniha mě uchvátila zaujala, a naprosto vtáhla do děje tak, že jsem s nimi prožívala každou vteřinku děje. Knihu nemohu ohodnotit jinak než plným počtem hvězd.

Bbpanda

Už dlouho se mi nestalo, že by mi při čtení probíhal mráz po zádech. Bála jsem se. Byla jsem nadšená. Nevěděla jsem, co mě čeká. Pocity se ve mě střídaly při otočení každé stránky. Knížku jsem měla přelouskanou za jeden den. Nemohla jsem se prostě odtrhnout a stále na Jacoba myslím a těším se až se dostanu k dalším dílům. Do rukou se mi dostala knížka z nakladatelství Jota, která byl plná fotek podivných a zocelovala ve mě ten skvělý pocit.
Sirotčinec slečny Peregrinové je skvělé fantasy, které vás dostane do alternativního světa ve kterém budete chtít žít, budete chtít poznat všechny podivné a budete závidět Jacobovi, který tam může být a sledovat boj se zlem. Na kvality světa Harryho Pottera to sice nemá, ale pořád budete přemýšlet jestli takový svět vážně neexistuje někde vedle nás.

Elizabeth666

Nejdříve jsem viděla film a až potom jsem se odhodlala přečíst knihu. Doufám, že už nikdy neudělám tuhle chybu, protože film je úplně něco jiného a potom jsem se nemohla začíst do knihy.

Nic méně díky mě kamarádce jsem se odhodlala i na druhý díl a pokud někdo váhá tak druhý díl je úžasný. Mohu i napsat že lepší jak první nejen protože je tam více akce, ale kapitoly nejsou nudné a konec je překvapující.

Teď jsem začala číst třetí díl a ten je prý ze všech nejlepší. Knihu na 100% doporučuji.

Dominika_a

Knihu jsem přečetla tzv. " Jedním dechem ", a musím říct, že za mě je úžasná. :)
Ráda si ji přečtu znova a znova. :)

Isew

Dlouho jsem kolem knihy chodila, podle názvu jsem čekala nějakou psychologickou drasťárnu. A ty moc nemusím. Naštěstí to je fantasy, tak sláva.. Nebudu mít noční můry. Když už jsem se začetla, tak byl najednou konec. Zkusím druhý díl a uvidíme.

lukino41

Autor úplně pohřbil má očekávání a jediné, co bylo na knize naprosto dokonalé byly fotky, které ukazovaly, co autor sám nedokázal popsat. Nechápejte mě špatně. Příběh a svět, ve kterém se odehrává, se mi líbil, ale autor to podle mě nedokázal dost dobře prodat.

Robbins

Zajímavý nápad, postavit na podivných fotkách celou knížku. Jako odpočinkové čtivo to docela ujde.

fruitbueno

Kvalit světa Harryho Pottera nejspíš Sirotčinec nedosahuje, ale návrat do alternativního světa plného nadpřirozena a boje dobra se zlem se mi líbil.

Lucik100

Super kniha s božími fotkami. Musím ale uznat, že film byl asi lepší.

ladybook

Já jsem asi fakt divná, ale mě to vůbec nezaujalo. :D
Nejdříve jsem viděla film, ze kterého jsem byla skutečně nadšená a na základě toho jsem si pořídila i knihu, na kterou jsem se opravdu těšila.Bohužel jediné, co mě na knize zaujalo byly fotografie. Zbytek mi ale přišel takový nijaký. Rozhodně ne hororový. Od začátku mě to nudilo. Takže jsem se těšila na konec, který byl ve filmu velmi akční. Bohužel jsem se akce nedočkala. Na druhou stranu byl více realistický. Že by děti, byť jsou podivné, dokázaly to, co děti ve filmu je skoro nemožné.
Navíc mi přijde, že autor nedokáže pořádně charakterizovat jednotlivé postavy v knize. Nebo cokoliv popisovat. Smyčky nebo část, kdy byla Emma s Jacobem pod vodou jsem vůbec nepochopila. Celé se to točilo jen kolem Emmy a Jacoba. Ostatní děti jsem velmi postrádala, chtěla jsem se o nich dozvědět něco více.
KNIHA X FILM:
Dle mého názoru jsou ve filmu smyčky daleko lépe vyřešené a vcelku i pochopitelné. Záměna podivností Emmy a Olivy (nebo jak se jmenovala) mi nevadila. Líbilo se mi, že mezi Enochem a Olivou byl vytvořen i nějaký ten vztah. Sice zvláštní vztah, ale bylo vidět, že se mají rádi. No a navíc ve filmu vše bylo více akčnější.

Knihu hodnotím podprůměrně velmi nerada a na další díly se rozhodně nechystám :/.

Nunynka

Jsem tak nějak v rozpacích. Všude jsem o knize slyšela,ale vlastně jsem pořádně nevěděla o čem je. Až díky čtenářské výzvě jsem se odhodlala ji přečíst. Ze začátku se mi strašně moc líbila,ale postupně jsem se začala nudit a konec mě doslova naštval. Vždyť se vlastně nic nevyřešilo a já ani nevím jestli chci číst další díly.

Natyna3

Nepřesvědčila mě o koupi dalších dílů. :(

Jarka 55

Originální dílo ,zajímavé a film také nebyl špatný. Knížka je podle mně lepší. Mám rád tajemné domy ,kouzla a ty defektní dětičky ,tak to mohu.

martina.culik

Kniha byla originální a z fotografií mě občas mrazilo. Zatím ale nejsem přesvědčená, že chci číst i další díly.

Nikidree

Ačkoliv jsem viděla nejdříve film a až poté si přečetla na doporučení kamaráda knihu, byla jsem velmi mile překvapena. Většina filmů na základě knih jsou dosti katastrofální (viz Eragon), ale Sirotčinec mě velmi překvapil! A to navzdory záměně Emmy s Olive.
Samozřejmě je kniha barvitější a dá se mnohem lépe vžít do postav, než při shlédnutí filmu. Bohužel pro mě jsem znala děj a tak to nebylo úplně ono, ale věřím, že ti, kteří četli nejdříve (nebo jenom) knihu, museli hltat stránku za stránkou.
Rozhodně si přečtu další díly, jakmile se ke mně dostanou. Oproti filmu je v knize jiný konec a tak mě velice zajímá, jaké je pokračování :)

Dep8

Ransom Riggs vytváří skrze své vyprávění a skrze fotky krásnou mrazivou atmosféru s nádechem tajemna, která mě nutila ptát se, co z toho, co nám hlavní hrdina napovídal, je vlastně pravda. Možná jsem čekala trochu víc psychologický rozměr, a směrem ke konci knihy jsem se neubránila mírnému zklamání, to mě však po chvilce rychle opustilo. Kdybych četla knihu dospělýma očima, asi by se mi tolik nelíbila, jenže já jsem naštěstí (aspoň psychicky) pořád ještě malé dítě, kterému vyhovuje hledat na stránkách prapodivné příběhy a pohádky. Těším se, jak se bude příběh dále vyvíjet.

Thromulus

Film jsem zatím neviděl a ani jsem tuto knihu neměl příliš v plánu. Ale po zkouknutí vystoupení mé kamarádky na Animefestu v cosplayi Emmy Bloom, jsem si řekl, že bych tuto knihu mohl zkusit.
Hned od prvních stránek se mi kniha zalíbila, neboť je skutečně pěkně napsaná. Příběh je velice poutavý a obsahoval vše, co vás jen napadne...fantasy, horor, akci, lásku...
Jen si tak úplně nejsem jist prvkem cestování v čase...to moc nemám rád, protože se děj začne stávat chaotickým a člověk si pak klade moc otázek co by, kdyby....

Suziella

Wow.. Srdce zaplesalo. Není nic co bych celé sérii vytkla. Bylo to něžné, krásně napsané. Díky jedné ochutnávce z natáčení jsem se o knihách dozvěděla a musela je ihned mít doma. Přestože si nenechám ujít žádný film od Burtona, tak tento jsem doposud neviděla.. a ani zatím nechci, zkazilo by mi to nadšení ze čtení. Dle vyprávění to prostě není ono.
Patří k mým nejoblíbenějším!

kamilanikola

Mela jsem tak vysoké očekávání, knihu přečetla a musím říct, ze nikdy víc... Bohužel

baaruu

Od této knihy jsem moc nečekala, ale mile mě překvapila. Nejsem moc fanoušek Fantasy žánrů, ale řekla jsem si, že si ji můžu zkusit přečíst. Moc se mi líbily fotografie přidělané k ději, protože ji tím o hodně ozvláštnilo. Jak tu někdo další může psát, že na začátku byla kniha nudná, tak mě se to v žádném případě nestalo. Hned jsem se ponořila do děje a nemohla přestat číst. Jediné mínus bych dala za postavy, protože jsem se v nich občas ztrácela. Konec děje se moc povedl, a tak jsem vůbec nezaváhala a koupila si další díl.

bookwarmerka

Pěkná kniha, ale možná jsem očekávala více. Nicméně si určitě ráda přečtu další díly :).

fotografie tajemno příšery, monstra sirotci prvotina ich-forma cestování časem přátelství zfilmováno

Ransom Riggs

Ransom Riggs