Povídky podivných

Povídky podivných

Ještě dříve, než slečna Peregrinová vytvořila smyčku – domov a útočiště – pro dnes již dobře známé podivné děti, existovaly příběhy o podivných dětech a zvířatech, které se nejprve tradovaly ústní cestou, dokud se jejich písemného zpracování neujal v roli editora jeden z nejpovolanějších, podivný Millard Nullings. Jedná se o příběhy z historie podivných, ve kterých se dozvíme, že děti nejprve bez problémů žily ve společnosti lidí běžných, obyčejných, ale jejich zvláštní schopnosti a nadání je postupně vytlačovaly na okraj, až je obyčejní lidé vyhnali ze svého středu úplně.
Některé z deseti povídek čtenáři zčásti znají ze zmínek v trilogii o podivných dětech ze sirotčince slečny Peregrinové – třeba tu o laskavém obru Cuthbertovi či o holubech z katedrály Svatého Pavla – jiné jsou zcela nové a uvádějí nové, neznámé hrdiny, a kromě jiného se dozvíte o první ymbryně i o tom, jak se postupně naučila vytvářet smyčky, v nichž bylo možno žít. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/33_/335096/sirotcinec-slecny-peregrinove-povid-TVJ-335096.jpg 4.441

Sirotčinec slečny Peregrinové

Tales of the peculiar (2016)

Literatura světová, Povídky, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

Bustedka
předevčírem

Četlo se to rychle a dobře. Autorovi bezesporu nechybí velká fantazie, ovšem po stylistické stránce jsem měla pocit, jak kdybych četla spíš slohovou práci výborného gymnazisty, než že bych měla v rukou autora bestselleru

SlamLenka

Po zklamání se závěrem sirotčincové trilogie jsem byla trochu na vážkách, ale tahle kniha má naštěstí vyšší úroveň. Možná bych místy upravila závěry povídek, nechala bych je trochu otevřenější a nestupňovala jejich pointy do vyšších a vyšších mezí, ale i tak jsem vcelku spokojená.

BarunkySvět

Skvělá kniha, každá z povídek má své kouzlo :-)

Měňavka

Na knihu jsem se neuvěřitelně těšila,protože jsem Riggsova velká fanynka. Sirotčinec je pro mne srdeční záležitost a bylo pro mne velkým zklamáním, že jsem se musela smířit pouze se třemi knihami :)
Povídky jsou další poklad do mojí knihovny.Další cesta do jiného kouzelného světa. Mohu jen doporučit pro duše snílků a dobrodruhů, kteří touží po cestě do fantazie.

LadyAlis

Příjemné čtení a zpestření pro fanoušky Sirotčince na jedno odpoledne :-)

embi

Příjemná odpočinkovka na dvě odpoledne.

Percabethka

Na tuhle knížku jsem se neskutečně těšila. Má krásnou obálku i ilustrace - a Povídky k Sirotčinci? ❤ Z Bajek barda Beedleho k HP (takže je to vlastně stejný případ jako tady) jsem byla unešená, ale tohle? V některých povídkách bylo nějaké ponaučení, většina povídek mi však připadala jako hrozná blbost. Navíc se mi zdálo, jako by to ani nepsal Riggs, ale někdo, kdo se slohy a psaním celkově teprve začíná. Docela mě mrzí, že jsem si jí kupovala.

Hoshi

Mnou dlouho očekávaná kniha. Kouzelné, čtivé, podivné povídky, které poučí, trochu rozesmutní a zahřejí u srdce. Ačkoliv jsem čekala trochu něco jiného, jsem ráda, že jsem si mohla přečíst sbírku Millardových povídek a mohla jsem zabrousit do historie podivných.

veronika0382

Myslím, že knihu si může přečíst každý, jak bez rozdílu věku, tak také i ten, kdo třeba ani nečetl sérii Sirotčinec slečny Peregrinové. Povídky se dají v podstatě brát jako pohádky. Jedna lepší než druhá. I když pro příznivce série mají i svůj skrytý význam... více v mojí recenzi zde v záložkách :)

Princezna22

Při čtení jsem se úplně přenesla do světa podivných.. Nechala jsem se vést fantazii, příběhy jako kdyby byli skutečné... při čtení jsem úplně zapomněla na realitu a maximálně si čtení užívala.. Podivné mám opravdu ráda a tato kniha byla praktická pro mě povinnost přečíst.. Byla bych moc ráda,aby autor napsal jste něco s tohoto světa. Třeba tu knihu jak je zmíněná v jedna s povídek. :-) ráda bych se k podivným vrátila. Jsem moc ráda za tutu knihu. Dokázala něco neuvěřitelně neuvěřitelného a to to,že si asi znovu přečtu první a druhý díl podivných a konečně si doctu poslední díl... Uffff... Naprostá spokojenost!!!!!

Clamera

Kniha, kterou si s chutí přečtou děti, dospívající i dospělí, i když každý v ní možná najde něco trošku jiného. Psána čtivým, svižným způsobem - jasně cílí na dětské publikum. Po knize mohou sáhnout i ti, kteří sérii "Sirotčinec" nečetli, aniž by to snížilo jejich čtenářský zážitek, nicméně neproniknou úplně do všech souvislostí, což nemusí nijak umenšovat estetický prožitek.

MarekLangr

Příjemné opět se vrátit do světa podivných, obohatit si jejich historii a poznat další osudy tohoto světa.

Olga.S

Riggsovi se podařilo vytvořit fenomenální pokračování Sirotčince, i když nepřímé, ale skvělé. Přečtěno téměr jedním dechem. A pocity po dočtení? Kouzelné, dojemné, poučené, jednoduše fenomenální. Jednou to bude jistě kniha, kterou budu číst svým dětem. :-) Kniha mě přivedla i k smutku a to, že se prozatím musím s těmito knihami rozloučit. Doufám, že autor se pustí do dalších příběhů o podivných dětech.

Ransom Riggs

Ransom Riggs