Velká tučná zabijačka

Velká tučná zabijačka https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6968/bmid_sin-city-velka-tucna-zabijacka-Xew-6968.jpg 4 203 19

Sin City série

Dwight měl už dávno zmizet z města. Těžko říct, zda měl obavy riskovat překročení hranic se vším tím rozruchem, co jeho nedávné činy vyvolaly, či zda prostě nedokázal opustit Shellie. S tím novým obličejem, který mu děvčata nechala udělat, se možná mohl ztratit bez problémů. Možná. V okamžiku, kdy na Shellieniny dveře zabušil chlapeček Jackie, už to bylo jedno. Dwightův život, stejně jako životy všech ostatních v tomhle špinavém, nelítostném městě, se ocitly na tak šikmé ploše, že jen přemýšlet o šanci na vyváznutí by bylo jako rouhání. Chlapeček Jackie a jeho čtyři kamarádi totiž dostali chuť se bavit a tuhle skupinku jen stěží někdo zastaví. Možná, že by bylo bývalo lepší, kdyby Dwight nechal to násilnické prase, aby si se Shellie užilo svoje. Nebylo by to poprvé, co by někomu nabídla své tělo proti vlastní vůli a nebylo by to ani poprvé, co by ji chlapeček Jackie zmlátil. Na konci noci by ale všichni byli naživu a Sin City by dál fungovalo bez problémů. Když však Dwight přikládat tu břitvu k oku chlapečka Jackieho a pronášel kouzelnou seznamovací frázi: „Ahoj, já jsem novej Shellin kluk a jsem úplnej magor", začaly věci nabírat rychlý spád. Šance chlapečka Jackieho na přežití zmizely stejně snadno, jako Dwightovy šance, že se ještě někdy dostane ze Sin City a všechno to znamenalo jen jednu jedinou věc: začátek té největší války, jakou kdy Sin City zažilo. „Hříšné město" se během tří hodin mělo stát bojištěm, na kterém své síly přeměří Gang, děvčata a policie... celý text

Literatura světová Dobrodružné Komiksy

Dwighte.
Do háje.
Ty pitomče
pitomá."

A jsme zase v Sin City. Máme tu Dwighta, ale dnes již s jiným ksichtem. Plastika z minulého „masakru“ prostě zůstala plastikou na jeho původním obličeji. Tentokrát je v nesnázích naše známá barmanka Shellie. Je trochu ukecaná, ale jinak je to kočka a je fajn. Máte pocit, že se vše opakuje, akorát jsou pozměněné postavy? Možná je to pravda, ale také nemusí. Ovšem láska hýbe městem. A já byl strašně zvědav, kam nás dovede tento příběh. No, dovedl nás do Starého města. Tohle špatně skončí.

Citát: Překračujem povolenou rychlost. Výbornej způsob, jak k sobě přitáhnout pozornost. A o to nestojíte, zvlášť když jste jako já vrah s novým obličejem, kterýho dělí od plynový komory jen sejmutí otisků.

Úplně jsem se rozplýval, když jsem vzhlížel na celostránkové kresby ve druhé kapitole. Zastihují totiž nebezpečnou malou Miho v akci. Je celá nažhavená a čtyři celostránkové momentky nás nenechávají na pochybách, že chce zabíjet. V dálce opět zaduní hrom. Miho se na zlomek vteřiny podívá čtenářům do očí, čímž jim dá jasně najevo, že ji nemají rušit při tréninku. Pátá celostránková kresba s ní souhlasí. Pokud nechcete přijít o hlavu, raději se jen dívejte. Úžasné, dechberoucí a krvavé scény. Proboha Miho, už ho doraž.

Citát: Neusekne mu hlavu úplně, udělá z něj zásobníček na pezky.
(vyhledejte si „zásobníky na pez“ - Terva)

Všechno je to horší a horší. Bylo jasné, že když měl Dwight nějaké tušení, že to nebylo jen tak. A malér přišel záhy. Na scéně se také objevuje jeden záporák z předešlého příběhu. Šest kulek a ani jedna do hlavy bylo na něj prostě málo. Vše se tím zdramatizuje. Opět perfektní atmosféra, úplatní poldové, krásně sexy kočky (a k tomu ještě v nesnázích) a opět drsné Sin City. Kresba snad úchvatnější než dřív. A ti dinosauři . . . to budete čumět. Co víc si přát?

Citát: Jest-li mám dneska pro tebe umřít, udělám to.

Pak už to bylo jasné. Velká tučná zabíjačka začala. „Zabíjejí, protože je potřebují mít mrtvé. Hrom nepřestává burácet. Střílí se a dobíjí se a zase střílí a dobíjí a střílí a díváme se, jak jim vybuchujou hlavy a střeva z nich padaj jako vnitřnosti ze řeznickýho špalku. Všude jsou škraloupy krve, kusy kůže a masa. Kouř je tak hustej, že těla do kterej pumpujou olovo jsou vidět jen jako pokroucený, kácející se a ječící rozmazaný šmouhy“. A jako bonus najdete na konci příběhu Galerii kreseb a v ní asi patnáct nádherných výtvorů od různých tvorů.

Citát: Jak jednou vyhodíš nějakou putyku do povětří a koukáš se, jak lítaj kusy lidí na všechny strany . . . nějaký malý prásk prásk se tomu nikdy nevyrovná.

Profesorskey
16.07.2023 3 z 5

Je to dobré, ale nemůžu se zbavit dojmu, že kvalita příběhu i kresby postupně klesá. Zatímco v "Drsným sbohem" jsem byl úplně u vytržení a u "Ženský, pro kterou bych vraždil" jsem se zatraceně bavil příběhem, tento díl mi připadá tak nějak plytký v porovnání s předchozíma dvěma. Nicméně budu pokračovat.

Johny_H.
28.05.2022 5 z 5

Opět nádherný drsný příběh s překrásnými kresbami mohu jen doporučit nedá se nic vytknout.

Norri
02.01.2022 5 z 5

Ze všech prvních třech dílů je tady ta Frankova kresba nejlepší. Každý panel je tady geniální. Všechny jsou přehledné, ale pořád si zachovávají kouzlo z předchozích dílů. A zrovna ve chvíli, kdy jsem si říkal, že jediné, co v téhle knize z hlediska kresby chybí, je liják….co myslíte? Bum, prásk, blesk a spustil se liják. Geniální! Příběh je tady možná trošičku slabší a přímočařejší než v prvních dvou knihách, ale pořád je to paráda s nádherně gradujícími scénami. Během závěrečného masakru jsem se spokojeně usmíval spolu s hlavními hrdiny. Úplný "happy end"!

Marquis
22.10.2021 5 z 5

Staré Mesto sa nám konečne odhalí vo svojej plnej kráse a to, čo vo filmovej adaptácii vyznelo ako päsť na oko, funguje na čiernobielych stránkach nasiaknutých cigaretovým dymom a páchnucím po láske za peniaze, absolútne dokonale.

Poteší paralela s Bitkou pri Thermopylách a taktiež (ako pri Ženskej, pre ktorú by som vraždil "návrat" Marva) pokračovanie osudov čierneho arcizabijaka Manuteho.

Proste ženské lex talionis v praxi a ako bonus, Millerova nezdravá posadnutosť svastikami. Big Fat Kill môže začať.

demoniaco
01.03.2021 5 z 5

Klasická Marvelovka paráda!

Mercatino
16.09.2020 5 z 5

Tento díl se mi líbil svou přímočarostí. Jedna velká tučná zabijačka a nic víc a mi to stačilo. Přečteno v práci po práci. Asi jediný důvod proč tam zůstat o hodinu déle. Odebral jsem se do úplně jiného světa a cítil jsem se tam jako doma. Spíše jako pozorovatel uvnitř komiksu, než jako čtenář.

jarynek
25.03.2020 5 z 5

Slabší než předchozí díly, ale pořád je to Sin City se vším, co mám rád - depresivní, krvavé, plné soubojů a krásných holek, s kterými si není radno zahrávat a přesto originální v zápletce. Dwight je ten správný chlap na šikmé ploše, který má stále jednu nohu v hrobě. A pak je nutno zmínit nezapomenutelnou Jackieho "hlavu Medúzy" s částí pistole zaseknuté na čele , stejně jako jeho návštěvu záchodu a první seznámení se s Dwightem.

B-artX
17.01.2020 5 z 5

Zběsilá akce, střelba, grázlové, pěkný holky, mrtvý grázlové, Japonka s katanou a drsnej hlavní hrdina. Frank Miller se vrací s dalším nášupem Sin City a je to znovu skvělý. Rychlý spád děje, super námět a naprosto božská kresba. Frank je bůh.

Tomas@S
23.12.2017 5 z 5

Postupne napreskacku se dostavam k dalsim dilum teto serie komiksu o Sin City. Nemohl jsem si pomoct, ale pri cteni jsem stejne chvilemi videl sceny z filmu Sin City, ten je proste dokonale udelany a jakoby predlohu prekonal. Trochu mi vadily caste dlouhe sloupce textu po stranach pribehu. Prislo mi, ze to ubiralo na dramaticnosti a spadu deje. Ale jinak je tenhle dil opet stylovy a proste zase nema chybu. Jeste mi chybi myslim 2 dily tak se na ne tesim :-)

Aki12
14.04.2017 4 z 5

!!SPOILERY!!
Třetí díl je hodně o akci, ať už se jedná o útok na Jackieho, přestřelka se žoldáky, či závěrečná zabíjačka. Jak už je v Sin City zvykem, Miller nechává postavy mluvit v prvním pádě, a to navíc po stranách panelů – textu je tedy opět dost, a nutno podotknout, že hutná atmosféra ze stránky téměř kape.
Pořád to ale nemá na předešlé dva díly, které byli oproti tomuhle, mnohem lepší!!

lushi
05.02.2017

Ani nevím, jak se tento komiks objevil v mé knihovně, protože komiksy nečtu. Jsem přesvědčená, že to neumím :D Na každé straně jsou totiž moc pěkné kresby a pokud by si to měl člověk prohlížet, tak to bude číst hodně dlouho. Jinak se mi to jakó celkem líbilo. Ale nemám to s čím porovnat no...

JankoSvec
10.01.2017 4 z 5

Zaujímavá zápletka, skvelo nakreslené, dobre napísane ale kvalít prvých dvoch nedosahuje.
Ale aj tak je to stále geniálni komiks.

DennisMoore
22.08.2015 5 z 5

Opravdu velké a opravdu tučné, Frank Miller je borec. Také ve třetím Sin City se něco děje od začátku do konce a nuda je to poslední, co vás může při četbě téhle lahůdky potkat.

hroubek
03.05.2015 4 z 5

Velká tučná zabijačka není vůbec špatná, jen oproti dvěma předchozím dílům jí chybí něco jiného. Na druhou stranu je tady příběh, který sice nemá tolik zvratů, ale je rychlý, má neuvěřitelný spád, jsou tady nové zajímavé postavy nebo postavy, které konečně dostanou více prostoru jako Miho, Gail, Jackie či Shellie. Dost se mi líbili asfaltové jámy, sochy dinosaurů, závěrečné střetnutí, kde autor odkazuje na svůj komiks 300 a Miho jak kosí nepřátele.

borknagar
08.01.2015 4 z 5

Pro mě slabší než první dva (bezchybné) díly, ale pořád brutální, rychlé, odpočinkové..... Kresba je opět skvělá, minimalistická a k tomuto druhu komiksu se strašně moc hodí. Palec nahoru i za překlad. Ještě, že máme Comics Centrum a jejich skvělé komiksy :))

Kapis
25.11.2013 5 z 5

Některé věci se mi zdály dost přehnané (vytažení z asfaltu, tolik možností, kdy mohli Dwighta rozstřílet na sračku a nic) ale je to Sin City a jako takové je to furt silně nadprůměrné

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Sin City mě baví a to hlavně svou černobílou kresbou a příběhy, kde se hlavní hrdinové s ničím nemazlí. Jestli máte rádi poklidný děj a boj dobra se zlem, tak tohle není pro vás, v Sin City totiž žádné dobro nečeká, je tam jen zlo, hnus a přežije jen silný jedinec. Ty slabší a hloupější si podají holky ze Starýho města.

Lady_Ef
22.08.2012 3 z 5

Dwight je drsný jako vždy, děvčata ze Starého Města jakbysmet, z Jackieho jsem byla stejně unesená jako ze záverečné "bitvy u Thermopyl".

Frank Miller
americká, 1957
2014  95%Kurva velký Sin City
2005  94%Drsný sbohem
2012  88%Batman: Návrat temného rytíře
2007  87%Batman: Rok jedna
2005  84%300

Kniha Velká tučná zabijačka je v