První stříbrná kniha snů

První stříbrná kniha snů

První díl nové trilogie od Kerstin Gierové, autorky oblíbených Drahokamů! Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou docela strašidelné. Obzvlášť jeden ji neustále pronásleduje. V tomhle snu je v noci na hřbitově a pozoruje čtyři kluky během jakéh... celý text

První díl nové trilogie od Kerstin Gierové, autorky oblíbených Drahokamů!

Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou docela strašidelné. Obzvlášť jeden ji neustále pronásleduje. V tomhle snu je v noci na hřbitově a pozoruje čtyři kluky během jakéhosi podivného magického rituálu.

Ti kluci jsou jí ale povědomí a není to náhoda, skutečně existují, chodí totiž s Liv do školy a vlastně jsou docela fajn. A někteří teda obzvlášť ;)

Opravdu strašidelné – ještě strašidelnější než jakýkoli hřbitov v noci – je to, že tihle kluci o ní vědí věci, které by ve dne nikdy nahlas neřekla, leda ve snu. Jak je tohle možné? Je to pořádně zamotaná hádanka, ale hádankám nemohla Liv nikdy odolat… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202397/prvni-stribrna-kniha-snu-202397.jpg 4.5614

Stříbrná kniha snů (1.)

Silber: Das erste Buch der Träume (2013)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Arya26
včera

Příjemné poutavé čtení. Tentokrát se jednalo spíš o ,,slaďárnu´´ z prostředí střední školy. Musí se ale nechat užasný styl psaní Kerstin Gier. Píše napínavě, vtipně a s nadsázkou. Drahokamy možná měly trochu lepší dějovou linku v podobě cestování časem. Zajímá mě co nám Liviny živé sny ještě přinesou. Nicméně se mi to hrozně líbilo a ukrátilo mi to čtyřhodinovou cestu autobusem.

maisim

Kniha se mi líbila. Nápad se "snovou říší" byl velice hezký, i snové dveře (říkala jsem si, jak asi by vypadaly moje dveře), skoro celou knížku jsem četla jedním dechem. Ale děj byl mohl být propracovanější, a postavy více popsané. Ale vše co mi u knížky chybělo byly maličkosti. Žádná kniha ale není dokonalá. Série rozhodně patří do mých oblíbených. Knihu doporučuji. Dávám tak 78% .

_Gabriela_

Krásná kniha moc dobře se čte. Úplně jsem ji četla se zatajeným dechem.

popeluška

Právě jsem dočetla a kniha se mi moc líbila....moc hezky se četla. Hned se pouštím do dalšího dílu.

3lis

Nepotřebovala jsem ani dva dny a měla jsem přečteno. Byla jsem pohlcena světem snu a kouzel. Dobrodružství které LIv zažívala a jak poznávala sny bylo nečekané tajil se mi dech u každého nebezpečí . Užasné , nádherné.

markulka

Jedním slovem...pecka! Na tuto knihu jsem narazila náhodou a již od první chvíle mě začala přitahovat jako magnet. Nikdy jsem podobný příběh nečetla, což jen zvyšuje mé nadšení. Prostě holka, která ve snech prochází magickými dveřmi a ve dne místo aby byla naprosto okouzlena čtyřmi záhadnými kluky, na ně hází jednu cool hlášku za druhou (teda později se z ní přeci jen stane "ovce" s cukrovou vatou místo mozku, ale i tak... :D ) Moc se těším na další díly!

larifari

Já tu knížku úplně miluju.

lulu28501

Úžasná kniha ,já ji milují.
Tahle spisovatelka má tak úžasně knihy.
Když řekli že bude Anabel obětována nevěřila jsem moc tomu,takže když tam Liv běžela ,nějak jsem věděla že ji bude chtít obětovat.
Liv je hrozně super ,taková že když jsi něco myslí nebo říká člověk na ni nenadává.
Grayson takovýho staršího bráchu by chtěa každá (možná to tak píši že jsem nejstarší z mé rodiny a bráchy nemám ,vždycky jsem si nějakého přála ,staršího )
Jako např když ji moc neznal měl o ní strach.
Henry taky úžasný ,třeba jak se ve snu drželi za ruce a on si to ani moc neuvědomoval .
Jasper je takový debílek ,prostě s ním by se člověk asi moc nenudil
Arthura jsem si moc neoblibila,spíš jsem ho neměla ráda .
Prostě tahle kniha je úžasná a doporučuji přečíst.
Vážně byla tak úžasná že těžko jsem se od ní odtrhla ,pořád jsem ji musela číst.
Když už bylo hodně pozdě večer musela jsem ji odložit ačkoliv dost nerada .
V nejbližší době si musím urychleně sehnat druhý díl :D

brzda.

Fantasy normálně nečtu ale tohle bylo pěkné.

EvikU.

Je to fantasy a je to milé, zajímavé. Mě by takovýhle nápad nenapadl, že by šlo někoho navštívit ve snu. Fakt skvělý a čte se samo. Doporučuji!

Gibis

Nepatřím sice do cílové skupiny čtenářů, ale přesto mě čtení moc bavilo. Bylo to trochu tajemné, napínavé, trochu romantické a v neposlední řadě i vtipné. Určitě se pustím i do dalších dílů.

anjelik991987

bola skvelá, čítanie išlo samo, mám rada takýto štýl kníh.

Halka2

Trochu z jiného soudku, ale zajímavé. Skvělá oddechovka. Určitě si přečtu celou sérii, protože jsem zvědavá, jak to dopadne.
Drahokamy byly ale lepší.

Tofinka

Neobyčejná knížka od nadané autorky.
Trilogii Drahokamy jsem si zamilovala, a i když jsem si z této trilogie přečetla teprve první díl, jsem si jistá, že jsi ji zamiluji stejně tak... Velice jsem si oblíbila Henryho i Graysona a často jsem se přímo vžila do pozice Liv. Doufám že co nejdříve seženu druhý díl...

Kdybych mohla, dala bych knize 4,5*, protože jsem četla i lepší... Ale dávám 5* - tahle kniha si je totiž zaslouží :)

abelmoony

Kniha se mi velice líbila. Skvělá kniha pro noci kdy nemůžete usnout a chcete zažít trochu vzrušení.
Osobně mám pro takové zadumané, tajemné kluky jako je Henry docela slabost, takže doufám, že v dalších dílech ho bude co nejvíc. Stejně tak doufám v co nejvyšší výskyt pasáží s Graysonem.
4*, protože jsem přece jen četla i lepší knihy.

SabrinaCZ

Něco nového, něco originálního. A to je prosím autorka Kerstin Gier. Tahle kniha není výjimkou.

hellena1523

Po prvních pár stránkách sice tušíte, o co tu půjde, ale i tak je to moc hezký příběh. Velice čtivě napsaná kniha.

Beatnice

Od zacatku jasne, jak to dopadne, ale I tak pekna oddychovka.

l001

Po přečtení Drahokamů jsem se velice těšila na tuhle knihu v naději, že bude stejně dobrá a musím říct, že je možná i lepší. Hned jak jsem ji dočetla, šáhla jsem po druhém dílu. Z Anabel jsem málem dostala infarkt. Jinak musím říct, že kniha je poutavá a velice zábavná. Zvlášť mě bavilo jak byla Liv nad věcí a její komentáře. Henrymu moc nevěřím. Chtěla bych zjistit jak vypadají moje dveře, ale poslední dobou se mi jako na potvoru nic nezdá.

Kačkaknihomol

Tahle kniha... WOW. Neuvěřitelně Kerstin obdivuju za její fantazii. Na začátku tam na mně bylo hodně postav a, proto jsem strašně vděčná za přílohu. Jinak nevím proč, ale mám strašně ráda Graysona.
DOPORUČUJU

mekkejla
31.12.2016

Knížku mi půjčila mladší sestřička s tím,že byla úžasná a musím si ji přečíst. Na mě to bylo přeci jen trochu moc dívčí,ale jako oddechovka fajn. Hezky jsem se u ní odpočinula.

Aracely
30.12.2016

Kniha se mi moc líbila. Ze začátku jsem z ní ale byla ,,vedle jak ta jedle" :-D. Nerozuměla jsem tomu a bylo tam mnoho vedlejších postav, opravdu jsem se v tom trochu ztrácela. Nicméně brzy jsem se dostala do ,,hry" a začala číst skoro bez dechu, jak mě to vzalo :-).
A moc se těším na další díly této fantasy trilogie a upozorňuji, že je to návykové čtení...

maky5083
14.12.2016

Já prostě miluju Graysona :D

Bumky
04.12.2016

Skvělá to věc, tahle knížka :)

Lenka40
01.12.2016

Teda musím říct ,že tuto knihu jsem si opravdu užila. I když je pro mladší čtenáře ,tak já ji doslova hltala. Úžasný příběh , který vás vcucne a ten konec no prostě paráda. Abych pravdu řekla , úplně se klepu na další díl . Takže všem moc doporučuji .

MotorkaN
07.11.2016

Vyjímečná kniha, úžasný příběh a skvělé postavy

verulik196
21.10.2016

Tak a mám dočteno. Knížka se mi strašně moc hodně líbila, četla jsem ji v každé volné chvilce, takže mi to netrvalo dlouho.
Rozhodně si ji přečtěte, je skvělá, nebudete zklamané!

Orchid
28.09.2016

Po přečtení Drahomaků jsem měla velké očekávání, co se této knihy a ostatně celé série týče. A zklamaná jsem rozhodně nebyla.
Milý, oddechový, a zároveň tajemný příběh, do kterého se začtete a odtrhnout se od něj se vám podaří až na poslední straně. Postavy jsou velmi sympatické - ať už je to zapomětlivá matka, jablkem házející Mia, neustále vtipkující Jasper či věčně nedýchající Afrodita (pardon, Persephona, samozřejmě).
A musím se přiznat, že každou noc hledám ve snu nějaké podivně vyhlížející dveře... :)

venacava
15.09.2016

Absolutně milé a vtipné, člověk u ní zapomene na všední starosti. Příběh je velice pěkně napsaný.

todilka
15.09.2016

Parádní oddechovka...vtipná, lehká, pěkně psaná, pohodička :-)
S Drahokamy to řadím na stejnou úroveň, autorka nezklamala. Původně jsem se chtěla vhrnout na úplně jinou knížku, ale nedá mi to a jdu na druhý díl :-)
*čtenářská výzva 2016: Kniha, která byla přeložena do angličtiny