Seznam tajných přání

Seznam tajných přání

Brett Bohlingerová si až do svých 34 let žila jako princezna. Ze dne na den ale přichází o všechno, když zjišťuje, že milovaná maminka, majitelka obří kosmetické firmy, ji vynechala ze své závěti. Přesněji - její díl dědictví jí připadne pouze v případě, že dokáže do roka splnit všechna svá dětská přání, jejichž seznam si jako malá sepsala a na které už dávno zapomněla. Na rozdíl od matky. Jenomže proč by se měla Brett najednou stát učitelkou a ve volném čase dělat sólového komika, když se tak tvrdě připravovala na to, že jednou převezme rodinné impérium? A k čemu by jí byl kůň? Brett se cítí podvedená a ponížená, navíc přichází o práci, jistý příjem i dlouholetého přítele. S vidinou dědictví začíná plnit jeden bod seznamu za druhým a brzy si s překvapením uvědomuje, že jí ten starý ušmudlaný list papíru úplně ovládá. A že jí to vlastně vůbec nevadí … Půvabný románový debut americké autory o cestě za štěstím a o snech, jichž bych se člověk neměl nikdy vzdávat.

http://www.databazeknih.cz/images_books/18_/180165/seznam-tajnych-prani-wOj-180165.jpg 4.3363

The Life List (2013)

Vydáno:, Ikar (ČR)
Počet stran:336
Překlad:Petruše Klůfová
Autor obálky:Robin Brichta
Vazba knihy:vázaná s přebalem
ISBN:978-80-249-2298-0

amysa

Jéé, to bylo tak krásný!!! Opět jedna z knížek, která si musela na mou pozornost sakra počkat, ale vyplatilo se! Jsem zcela a nekompromisně nadšená, pohlcená a šťastná, že jsem po delším čase opět našla nádherný romantický příběh, který mi vrátil zpátky mou víru v lepší zítřky:-) Jednoznačně doporučuji a tak trošku i závidím, že vás to Brettino zápolení s maminčiným podivným odkazem teprve čeká:-)

Clairess

Hezká milá oddechová knížka. Přečtena na jeden zátah

Ikeu

Moc dobrá knížka. Přečetla jsem ji jedním dechem, je dobře napsaná.

Mitchie77

Opravdu pěkná, oddechová knížka. Začetla a přečetla za deštivé odpoledne.

Nicol13
06.12.2016

Moc pěkná kniha. Četla se rychle. Chvílema preslazená. Hlavně ten konec. Ale v těchto zimních večerech mi to kupodivu vůbec nevadilo a sedlo mi to jako zadek na hrnec :) Miluju knihy a filmy na téma životní cíle :) Párkrát mi také ukápla slza.

princesse
21.11.2016

Moc hezká a čtivá kniha. Opravu úžasně se četla i s ukápnutím nějaké té slzičky. Doporučuji. Skvělá, milá, dojemná i veselá a zkrátka příjemná oddechovka.

Niannie
31.10.2016

Kniha mě nadchla a zanechala ve mně určité kouzlo. Musela jsem číst každou volnou chvilku abych se dozvěděla jak to všechno dopadlo. A jak už to u dobrých knih bývá – po přečtení člověka trochu zabolí u srdce, že už skvělá kniha skončila :)
Určitě doporučuji! :)

Lenka40
23.10.2016

Tak z této knihy jsem byla úplně unešená. Krásný příběh , který mě doslova vcucnul.Jen jsem četla a četla a užívala si krásně napsaný příběh. Dokonce mi dvakrát ukápla i slza.Určitě si přečtu i druhou knihu od této spisovatelky.
Jinak kdo hledá opravdu příjemnou oddychovku ,tak vřele doporučuji tuto knihu .

VercaV
17.10.2016

Výborná knížka. Přečetla jsem ji jedním dechem. Hodně emotivní kniha, sice pár věcí bylo až moc náhoda ale bylo to celkově pěkné.

anibeni
09.10.2016

Moc pěkná a příjemná kniha, při které si slabší povahy zapláčou.. Možná bude mít pro někoho kniha celkem předvídatelný děj, ale mě to v tomto případě vůbec nevadilo...

Týnka31
22.09.2016

Velmi příjemná a veselá četba. Zapůsobí na všechny vaše emoce! :)

Cocina
18.09.2016

Já si knihu můžu jenom pochválit. Opravdu dobře napsané,chvílemi jsem se smála,chvílemi plakala. Romantika,humor...co víc si ve špatném počasí přát :)

lucie5503
18.09.2016

Kniha vyznívá spíš jako pohádka pro dospělé holky. Tolik náhod, možná až zázraků, správného načasování či naprosté změny osobnosti jen tak jinde neuvidíte. Za to bohužel strhávám dvě hvězdy, jinak knížka byla čtivá, se zajímavým napadem.

maxihrosik
04.09.2016

Milý, romantický a dojemný příběh se sympatickou hrdinkou a s naprosto nevěrohodným dějem. Škoda.

sgjoli
29.08.2016

Nejdřív jsem se nemohla do knihy začíst, ale pak jsem jí dala druhou šanci a musím říct, že jsem moc ráda, že jsem to udělala, protože mne kniha moc mile překvapila, jak dobře se čte a jak rychle ubíhá a jak moc mne baví. Nápad mne zaujal již z anotace a nakonec se mi líbilo i zpracování. Trochu jsem se bála, aby konec nebyl kýčovitý a prvoplánový, ale nakonec to skončilo celkem dobře. Hlavní hrdinka byla moc fajn, já si ji rychle oblíbila. Bylo to příjemné odpočinkové letní čtení a určitě se k němu ještě jednou vrátím. :-)

warca
29.08.2016

Opravdu vtipná, originální a dojemná kniha.

Radka_p
28.08.2016

Čakala som ľahký román a preto som knihu brala so sebou na dovolenku k moru. Keď som si pod slnečnými okuliarmi utierala slzy dojatia došlo mi, že to nebude len taká klasická gýčovina. Hlavná postava sa počas celej knihy vyvýjala, posúvala a plnila sny svojho násťročného ja....a mňa donútila sa zamyslieť nad tým, aké sny som niekedy mala ja :)

klara2793
03.08.2016

Příběh se mi moc líbil. Ale přesto jsem knihu četla poměrně dlouho. Konec to však vylepšil. Téma se mě týká, tak jsem si poplakala a nakonec knížku hodnotím velmi dobře :)

Phewell
21.07.2016

Něvěděla jsem do čeho jdu, kniha mě zaujala svým názvem a protože ležela opuštěná v knihovně na polici. Na první dojem jsem si říkala, že to bude fantasmagorie a slátanina, ALE velice dobře se četla, příběh se zajímavě zašmodrchával a zároveň měl rychlý spád. Po přečtení jsem zhodnotila, že tak obrovský optimismus a dobro v knize ukrytý rozhodně stál za přečtení a můj čas.

Micheline
19.07.2016

To jsem si zase poplakala. Místy to trošku drhlo, ale celkově se mi kniha líbila.

majík1
03.07.2016

Nádherná kniha a četla jedním dechem

Martasek5
01.07.2016

Hezká knizka. Povedená myšlenka, zajímavý nápad. Pěkně se četla. Snad bude i filmové zpracovani

Kingomolka
18.06.2016

Kniha mile překvapila, postavy jsou dokonalé :)) děj také zajímavý. Super čtení (y) doporučuji. ;)

Fettynka
26.05.2016

Kniha mne úplně vtáhla do děje a nemohla jsme se od ní odtrhnout!! Byla úžasná! DOPORUČUJI!!

bookmania
04.05.2016

Od této knihy jsem neměla žádné očekávání. Myslela jsem, že to bude obyčejná kniha o lásce. Ale tato kniha mě naprosto příjemně překvapila!!! Neustále se něco kazilo a s každým otočením stránky mi byla Brett sympatičtější! Z rozmazlené princezny se tak rázem stala skromná žena. Báječná kniha plná zvratů. Nevěděla jsem, jestli mám plakat nebo se usmívat.

evelýny
26.04.2016

Romantická pohádka nad kterou občas uroníte nějakou tu slzu. Připomněla jsem si vlastní ztrátu maminky, svoje sny, ať splněné nebo nesplněné. Ke konci to ale na mě bylo již dost překombinované. Ale celkový dojem dobrý.

mekkejla
21.04.2016

Opravdu hodně sladké, sluníčkové a naprosto nereálné... Navíc - ono se to plní životní sny, když můžete do všeho jít po hlavě s tím, že vás pak za to čekají miliony dolarů, že... Ale abych nebyla jen kritická - knížka mě i tak donutila se tak trochu zamyslet, jak by s mým konáním bylo spokojené mé pubertální já... Jo a zápletka ohledně nalezení lásky byla naprosto průhledná.

marwinmh
15.03.2016

Pěkná oddechovka, která se příjemně četla, hlavní hrdinka mi z počátku přišla trochu rozmazlená, ale pak se z ní vyklubala docela příjemná osoba. Jen ten konec na necelé 2 strany pro mě byl až přílišné klišé, ale nevadí :-)

LimedkaMikki
23.02.2016

Radši ani nechci vědět, jak by dopadlo, kdybych k něčemu podobnému byla přinucena já :D Knížka vás vtáhne, ale dá se od ní odpoutat. Občas mi to přišlo už trochu divné a moc, ale jinak doporučuju.

Selfinka
21.02.2016

Knihu jsem dostala jako dárek od kamarádky a popravdě řečeno jsem od ní nic moc neočekávala. Obálka i anotace působily mile, a tak jsem si řekla, proč to nezkusit. No, musím přiznat, že kniha mě dostala. Ano, chvilkama to působí trochu uměle, že jde všechno tak, jak je to nalinkované, ale jinak je to skvělé čtení. Knize jsem propadla, hlavní hrdinka i další postavy jsou sympatické. Jenom jsem doufala, že si Brett nakonec vybere někoho jiného. :)