Sex ve městě

Kdo z nás by alespoň jednou nechtěl nahlédnout do světa bohatých a slavných, podívat se do jejich přepychových bungalovů a – jen si to přiznejme! – jedním okem nakouknout do ložnice. Copak se tam asi tak odehrává? Divoké, bujné milování jako z erotického časopisu, anebo snad stejná manželská nuda jako kdekoli jinde? Candace Bushne... celý text

Candace Bushnellová pro nás tu pomyslnou špehýrku otevírá a pohled na milostná kolbiště svých bližních ještě svým zábavným a ironickým způsobem komentuje.
Se svým příznačným humorem nám představí „mladé a krásné“ lidi, kteří táhnou z večírků do barů a klubů, v létě jezdí do přepychových přímořských letovisek a v zimě na lyže.

Carrie, prototyp ztrápené mladé spisovatelky, hledá lásku výhradně na nesprávných místech, a ne vždy vychází všechno podle jejích představ. Její přítelkyně Samantha, Miranda a Charlotte jsou také nadšenými lovkyněmi mužů a vždy jsou ochotny posloužit velice konkrétními radami. Fotogenické krasavice se slepičími mozečky balí kdekoho, neurotické maminy se vychloubají svými otřesnými dětmi a příkladnými manžílky, a všechny dohromady zajímá jen jedno jediné – sex. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33525/sex-ve-meste-33525.jpg 1.9252

Sex and the City (1996)

Vydáno:, BB art

Klarka251

Tahle kniha mě zklamala :( čekala jsem od ní víc.

Adilajla

Tato kniha nemá nic společného se filmem ani seriálem, přijde mi to jako spíše popsaní toho co se stane než se začne točit seriál. Ale moc se to nepovedlo...

saez
05. květnaodpad!

To nestálo za to, to číst.

MíšaS.

Zlatý seriál a filmy. Tahle kniha je fakt průšvih...

MirijamFrankl

To je snad poprvé,kdy je kniha horší než film-a všichni se na tom shodují.Jednohlasně.

katushah

Taky mám seriál ráda, ale tohle byla nuda o ničem. Ještě, že jsem to koupila za pár kaček a tak mně to tolik nemrzí. :)

Nicol13
20.09.2016odpad!

Hroznej brak... U seriálu se člověk alespoň nasměje... u knihy jsem spíš dobře usínala...

hana1984
06.06.2016

Seriál i celovečeráky miluju,ale kniha je slabá.

Mixxa
09.05.2016

Reakce ke komentáři od Ellkao: Teoreticky, když už tě taková blbina baví, tak si klidně tu knížku přečti. Ono totiž ani televizní zpracování nenabízí bůhvíjaké zápletky a napětí.

PetraSedláková
08.02.2016

Odpočinkové čtení, u kterého nemusíte absolutně vůbec přemýšlet. Hluboký děj to postrádá..se samotným seriálem to bohužel nemá absolutně nic společného, stále jsem čekala, něco víc a ono to bylo horší a horší... škoda

tess.for
27.01.2016

Od knihy jsem příliš neočekávala, ale byla jsem zvědavá. Opravdu velké zklamání, hvězdičku dávám za některé originální kapitoly, ale jinak se jedná o brak.

LenickaSik
10.01.2016

Seriál miluju, ale tohle je jedna z nejhorších knih, které sem kdy četla. To si snad ani tu jednu hvězdu nezaslouží.

martiiinkajjj
30.12.2015

můj nej. seriál :) ale co je tohle???? Nuda, Nuda, Nuda, Nuda cože??? no prostě nuda :-D

Kamienkova33
26.10.2015odpad!

Veľmi zlé, ja som mala aj katastrofálny preklad s obrovským množstvom gramatických a štylistických chýb. Seriál milujem, ale s knihou nemá nič spoločné.

verunb
09.10.2015

Hodne slaba kniha, ktera nema se serialem ani s filmy nic spolecneho... I kdyz se clovek snazi knihu cist s pomyslenim, ze jde o jiny pribeh, je nezazivna.

Leenah
24.09.2015

Bohužel jsem také byla zklamaná. Seriál zbožňuji, filmy ujdou, ale kniha mi nenabídla nic z toho, co bych čekala - žádný příběh, hlubší myšlenky, humor (to vše v seriálu je).

tisha8409
25.07.2015odpad!

Vzhledem k tomu, jak směšný a hloupý mi přijde seriál + filmy, nemohla jsem čekat, že kniha bude lepší... jenže já to bohužel čekala.

NikaMirka
09.07.2015

Nechápala jsme, proč každý knihu kritizuje, ale jen co jsem přečetla první kapitolu, musela jsem dát všem za pravdu. Film a kniha nemají nic společného. Dostala jsem se ke třetí kapitole a ODKLÁDÁM! Nemá cenu se vůbec dál knihou prokousávat, protože jak již bylo řečeno, je to nic neříkající, bez zápetky, hloupé a nezáživné. Jednotlivé kapitoly jsou rozsekané do podkapitol (zřejmě novinových sloupků, které jsou slepené do kapitol), které vůbec nenavazují, takže člověk má pocit, že v jedné kapitole skáče z místa na místo, ale nedostal se z bodu A do bodu B spíš se rovnou dostal do bodu D nebo E a pak se vrací zpět na začátek. Seriál a film by byl za deset hvězdiček z pěti, ale kniha bez seriálu a filmů za mínus devět, protot dávám jednu hvězdičku, jako poděkování za to, že díky knize vznikl tak úžasný a skvělý seriál.

Jity-Lovies
15.06.2015

Film se mi líbil, seriál jsem milovala, a tak jsem očekávala, že knížku budu úplně zbožňovat, ale bohužel mě nebavila, což je zvláštní... knihy mě téměř vždy baví více než filmové podoby.. :)

Faustka
07.05.2015

Seriál je fajn. Knížka je takové to "hodně keců o sexu bez sexu." A pana Božského můžu potkat kdekoliv - stačí se jen pozorně dívat.

Něha
05.04.2015odpad!

Po shlédnutí filmů a seriálu jsem byla poměrně zvědavá, jaká byla vlastně ta předloha. Bohužel musím napsat, že kniha pro mne byla velkým zklamáním. Nejspíše jsem očekávala trochu souvislejší děj, více o panu Božském...

alisondidilaur
29.01.2015

Já nevím jak ostatní,ale mě se kniha moc líbila.Shlédla jsem nejdříve seriál i oba filmy a přečetla jsem si recenze a nic jsem nečekala.Ale opravdu povedená kniha!!

LucyNej
24.01.2015

Seriál je mnohem lepší, ale rozhodně nelituji času, který jsem nad knihou strávila

Martinka1
12.01.2015

seriál je seriál !

michaela2523
10.01.2015odpad!

Nebyla jsem schopná ani dočíst. Strašný...

marikakk
30.11.2014

Pro mě byla kniha velkým zklamáním.. Moc jsem se těšila, až ji začnu číst, více potom až bude konečně konec. Nudné, zdlouhavé a děj žádný.. Seriál 100% kniha slabých 20%..

hatuli
30.10.2014

ani jsem nedočetla,ale seriál super :-)

adorjas
01.10.2014

Knižka, ktorá je databázach hodnotená ako 2.najhoršia všetkých čias? Tak, to je pre mňa výzva, nakoľko seriál (upresňujem, NIE film!) som videla veľakrát, a napriek tomu, že seriál aj postavy mnohí zatracovali, plne vidím jej prínos v súčasnosti. Raz a navždy (snáď) zmenil pohľad na rolu ženy- konkrétnejšie prototyp úspešnej ženy, ktorá vie, čo chce, náležite si to užíva a v konečnom dôsledku aj zistí, že existuje aj svet bez zväzku manželského a svet bez plienok.

Ale teraz späť ku knihe- samozrejme, že seriál bol viac "napudrovaný". Knižka slúžila len ako predloha a pozostáva z krátkych príbehov/útržkov ľudí z veľkého jablka. Ľudia sú tu vykreslený odosobneným spôsobom, neveria na lásku, ani na ideály, ani na priateľstvo (veľký rozdiel od seriálu- tam sa kládol dôraz na priateľstvo hlavných postáv). Každý sleduje svoje vlastné pohnútky a ciele. Táto knižka nie je románom, skôr takým svedectvom o uponáhľanej a neosobnej dobe.

Ps. Kto by v tejto knihe porovnával hlavné postavy, tak v seriály sú zobrazené úplne odlišne. Preto prosím, neporovnávať knihu so seriálom :)

masinkas
19.09.2014

Seriál zbožňuju dokáže být jak vtipný tak ironický, kniha je neuvěřitelně nudná až se divím, že z toho někdo dokázal udělat tak skvělý seriál.

knihamouder
16.09.2014odpad!

Viděla jsem pár seriálových dílů a tak jsem se na knihu těšila. Rychle jsem z nadšení vystřízlivěla. Kniha mi přišla nudná, o ničem. Občas jsem pár stránek přeskočila a nic se nestalo. Bez této tvorby se jistojistě obejdu.