Setkání v mlze

Setkání v mlze https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45545/setkani-v-mlze-45545.jpg 3 55 10

Sedm povídek, ve kterých se lidé náhodně setkávají, otevírají své nitro a je na partnerovi i na čtenáři, aby pochopil smysl jejich jednání.

Literatura světová , Povídky

Vydáno: , Brána

Begegnung im Nebel , 1994

Magrata15
26.02.2024 3 z 5

Simmel je můj oblíbený autor. Ale tyhle povídky jsou spíš takový průměr.
Nejvíc se mi líbilo ,, Setkání v mlze" a povídku ,,Dobrodružství malého Waldemara" jsem nepochopila. Chyběla mi tam pointa.

ToVy
25.08.2020 1 z 5

Dvacátá sedmá kniha Johannese Maria Simmela. Vůbec nerozumím, co jsem to právě přečetl. Knihu, nebo spíš sbírku, šesti nebo sedmi povídek, které …, vlastně ani nevím, co. Alternativy jsou dvě. Buď překladatel z originálu popustil uzdu svému pisatelskému střevu, nebo Simmel vydal něco, co snad nikdy vydat nechtěl. Absolutně netuším, kdo tu knihu psal. Simmel? To snad ne. Naprosto neidentifikovatelný styl psaní. Ač povídky od Simmela opravdu nemám rád, tak tyto povídky byly to nejhorší, co jsem od Simmela četl, co snad autor napsal. Možná jsem jen postižen tím, že více jak dva roky čtu jen Simmela a přesně se mi vepsal styl jeho psaní pod kůži a nemohu rozdýchat, co jsem zrovna přečetl. Nic neříkající povídky nebo když už něco říkaly a děj by se dal uchopit, jako u hlavní povídky Setkání v mlze, byla pak povídka napsána takovým stylem, který se opravdu velmi velmi těžko čte, špatně udržujete nit, o čem vlastně autor píše a musíte některé pasáže číst dvakrát a stejně nepochopíte. Jsem rád, že jsem ji přečetl, dočetl, nepřečtu nikdy více a nikomu nedoporučím.

jprst
27.02.2020 2 z 5

Ne, oblast povídek je prostě slabší stránka autorovy tvorby. A to mám ještě pocit, že mé hodnocení je ovlivněno tím, že autor patří k mým oblíbeným, takže doporučuji spíše četbu vynechat.

LutherKing
11.11.2019 1 z 5

Nejslabší od J.M.S.

DeepSea21
19.06.2019 4 z 5

Velmi zajímavé povídky.

Markéta137
30.12.2017 3 z 5

Simmel byl oblíbený autor mé maminky. Protože už se nemám koho zeptat na oblíbenou knihu, vybrala jsem si ho do Výzvy. Před lety jsem od něj také četla pár románů, které se mi líbily, ale tyto povídky mě moc nezaujaly.

Skjaninka
08.06.2013 3 z 5

Simmel a poviedky. Kombinácia, ktorá ma zaujala a ja som so zvedavosťou otvárala knihu, ktorá v konečnom dôsledku bola tak trošku sklamaním. Sedem krátkych poviedok a ja si trúfam napísať, že nijak zvlášť zaujímavých, čo svedčí o tom, že Simmelovi sedia dlhé romány, ale na krátke príbehy akosi nestačí.
Odporúčam ako čítanie pre zaujímavosť a porovnanie s jeho ostatnými knihami

kika 13
25.01.2013 4 z 5

Knížka se skládá ze sedmi povídek.

majilkma
04.05.2012 2 z 5

Nějak mě tahle knížka nebavila... Nevím proč, Simmela mám ráda...

Fish
25.01.2012 3 z 5

Některé z povídek jsou přímo brilantní, promyšlené a čtenář s v ních najde. Některé však pro mě byly naprosto neatraktivní a dokonce i nepochopitelné.