Setkání s tajemnem

Setkání s tajemnem https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69903/bmid_setkani-s-tajemnem-69903.jpg 4 98 18

Autor v knize shromáždil svědectví lidí o setkání s přízraky, podivnými úkazy, neznámými silami a nadpřirozenými jevy.

janina66
janina66
14.09.2023 3 z 5

50-60%
Bylo toho až moc. Je lepší číst knihu po částech.
Já ji poslouchala audio, sice skvěle načteno Tomášem Jirmanem z r.2019.
Část duchařská se mi líbila, ale záhady při úplňku mi přišly trochu přes čáru.
Sbírka těchto záhad je až strašidelná, ale nutno brát některé s rezervou.

Adapa
Adapa
12.04.2023 2 z 5

Pana Vašíčka mám rád, vyhledávám jeho knížky, ale tady jsem sáhl hodně vedle - nejsem vůbec ta správná cílová skupinka.

Knížka je v podstatě sbírka různých několika odstavcových příběhů o varování ze záhrobí, setkání s duchy apod. tajemnem.

Většinou je to ve stylu paní Božena z Děčína měla babičku, která jí vykládala, že jednou v létě v roce 1916 potkala ducha

Dočítal jsem to na sílu.

vodnář
vodnář
18.08.2022 4 z 5

Četla jsem vydání z roku 1994 ( nakladatelství Littera Bohemica). Zajímavé čtení. Nemám důvod pochybovat o pravdivosti příběhů vzhledem k tomu, že máme v rodině podobné zkušenosti ( moje maminka by mohla vyprávět....).

veronika5179
veronika5179
12.01.2022 5 z 5

Strašidelné a tajuplné povídky jako ze staré školy. Všechny vyvolávají u čtenáře pocit, že už někdy něco takové slyšel, viděl, zná...:) A to je na knížce nejlepší.

cukrovka
cukrovka
02.08.2021 4 z 5

Zajímavá knížka krátkých příběhů z oblasti parapsychologie. Velmi čtivé, tajemné. U některých příběhů mi běhal mráz po zádech.

Ales.BD
Ales.BD
17.06.2021 3 z 5

Úctyhodná sbírka. Docela by mě zajímalo jakým přesně způsobem se takové příběhy shromažďují. Mnoho z uvedeného by se asi dalo rozumně vysvětlit, ale i kdyby zůstalo 5 % prokázaného a nepochopeného, stojí to za to. Nejprve jsem chtěl odložit jako vybájené blábolení, ale nakonec docela zaujalo a dočetl jsem až do konce.

danny_21
danny_21
02.01.2021 3 z 5

Tentokrát se Vašíček věnuje záhadným jevům z oblasti parapsychologie - zjevujícím se přízrakům, rozličným výkladům snů, prorockým předpovědím, vidinám, předtuchám apod., tentokrát jsou zdrojem ale především osoby, které pochází z našich luk a hájů a věrohodnost některých "povídaček" vidím s velkou rezervou, i když samozřejmě zastávám názor, že nejsou kolem nás jen věci z masa a kostí a z některých přednesených případů jednoho obejde chlad - 60 %

Janadvorackova
Janadvorackova
23.10.2020 5 z 5

Moc zajímavé příběhy. Audio asi není dobré poslouchat, když máte horečku a halucinace, ale o to intenzivnější zážitek to byl :).
Koukala jsem po zemi, jestli tam "něco" neleze.
Pak mě vyděsil stín kytky... o divných zvucích, které ale dělal sousedovic pes, jenom mi to hned nedošlo, ani nemluvím :).

Barbanka
Barbanka
14.08.2020 5 z 5

Úžasně zajímavá kniha, při čtení mi běhal mráz po zádech. Věřím v nadpřirozené síly,duchy a tajemno.Není přece možné aby si příběhy vymyslelo tolik lidí nezávisle na sobě. Už teď se těším na druhý díl.....

Jancas.s
Jancas.s
30.11.2017 5 z 5

Perfektní, měla jsem z některých příběhů husí kůži a v noci se bála vylézt z pokoje :)

postrach
postrach
19.08.2017 5 z 5

Mrazivá,tajemná,pravdivá a skvělá.

sabrina23
sabrina23
13.07.2017 5 z 5

Líbilo se mi, že ty příběhy a zkušenosti s tajemnem a nadpřirozenýma věcma jsou od lidí z česka. Příběhy jsou kratší takže jich je víc a pokaždé na jiné téma. Knížka (nebo spíše příběhy) mě nesmírně bavila a měla sem ji přečtenou hned a u některých zážitků jsem měla husí kůži. Po přečtení jsem hledala podobnou knížku ale zatím jsem ji nenašla.

Marshal
Marshal
18.10.2016 3 z 5

Po přečtení Setkání s tajemnem se musím Arnoštu Vašíčkovi hned třikrát uklonit. Poprvé je to za pečlivou badatelskou práci. Kniha obsahuje nepřeberné množství výpovědí a sesbírat je, musel být opravdu oříšek. Druhé klanění si zaslouží za to, že nad příběhy spekuluje jen lehce a citlivě - na rozdíl od mnohých konstruktérů záhad a vycucávačů z palců, které tady nebudu dänikenovat. Třetí poklona je za to příjemné mrazení, kterou kniha vyvolává. Neotřásla mým světem tolik jako třeba Sedm záhad Strážce duší a už teď se mi jednotlivé příběhy pletou dohromady a vykrádají z mysli, ale přesto to bylo příjemné a zajímavé čtení.

Nikolas0311
Nikolas0311
01.09.2016 5 z 5

Kdo má rád paranormální jevy tak je tato kniha pro něj jako dělaná. PRAVDIVÉ PŘÍPADY!!!!

Madame R
Madame R
01.07.2014 5 z 5

mrazivé a to já ráda :D

bookcase
bookcase
12.07.2013 5 z 5

Výborné, mrazivé, děsivé...pod peřinu s baterkou a číst až do rána.

Dandulka
Dandulka
19.06.2012 5 z 5

Moc hezká knížka, až mě z ní místy mrazilo a dokonce jsem si uvědomila, že jeden příběh znám......brrr! Jinak doporučuji.

pampeliska
pampeliska
06.03.2012 5 z 5

moc pekna knizka,pribehy jsou tam podle skutecne udalosti,pekny postenicko.)