Sesterstvo

Sesterstvo https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174183/sesterstvo-174183.jpg 3 55 16

Rodina Lundových série

Dům rodiny Lundových je na prodej. Poté, co Cecilie odhalila Johnovu nevěru, žijí manželé odloučeně a mají děti ve střídavé péči. Aby Cecilie zahnala stesk po ztraceném rodinném životě a po dětech, vrhá se s o to větší vervou do práce na porodním oddělení a nechává se pohltit dramatickými událostmi, které se tam odehrávají. Její okolí očekává, že dotáhne rozvod do konce a začne znovu, ona sama si to však ještě nestačila pořádně rozmyslet. Život bez partnera a každý druhý týden i bez dětí jí připadá nezvyklý a těžký, s Johnem však oba chodí na partnerskou terapii, díky níž by snad Cecilie mohla být schopná vnést do svého života nový řád. Zároveň s rozpadem Ceciliiny rodiny se na obzoru objevuje i další problém. Je přepadeno několik mladých žen a na internetu se rychle začnou šířit pomluvy a fámy. A slovo „sesterstvo“ najednou dostává nový význam.... celý text

Pro ženy Thrillery Literatura česká
Vydáno: , Mladá fronta

Systerskap , 2013

absa2611
28.09.2022 4 z 5

I já se přidávám k ostatním, které druhý díl bavil víc. Protože aktuálně ležím s nachlazením, přečetla jsem ho za půlden. Nenáročná kniha, určitě ne thriller.

marie3541
08.02.2020 3 z 5

Druhý díl mě bavil možná trošku více než první. Ale četla jsem i daleko lepší knihy. Uvidíme další díl.

Jarmila97
17.06.2019 4 z 5

Zajímavá kniha,chybí mi tam nějaké větší napětí ale jinak to bylo velmi příjemné čtení ;)

ivka67
16.06.2019 3 z 5

Trošku víc se my líbila než první díl,bylo zde trochu víc napětí a příběhu.

surikata246
03.04.2019 1 z 5

Nezaujala,přes veškerou snahu nedočteno.

zdenaR
11.01.2019 3 z 5

Označení thriller je poněkud nadsazené. Kniha se dobře čte, místy je i napínavá, prostě "román pro ženy".

Kabi
03.09.2018

Kniha mě vůbec nechytla, ani jsem jí nedočetla.

vojteska70
14.07.2018

Vůbec mně to nezaujalo. A označení “thriller ? Ani náhodou

ivulka15
30.03.2017 2 z 5

Pokračování osudů rodiny Lundových. Kniha je napsaná vcelku čtivě ale thriller to tedy není ani omylem.

sabca
11.02.2017 4 z 5

Po delší době od přečtení knihy Podváděná, jsem se znovu setkala s Cecilii Lundovou a nebyla jsem ani trochu zklamaná. Proto se pustím i do dalších dílů této série. Je zajímavé se seznámit s porodnictvím ve Švédsku a podle tohoto románu to vypadá, že tam rodiny preferují větší počet dětí než u nás. Život Cecilie a její rodiny je tam popsán celkem barvitě. Kniha stojí za přečtení. Akorát mi tam nesedí zařazení mezi thrillery,

Petja
05.02.2017 3 z 5

Román pro ženy, označení thriller je poněkud nadsazené. Kniha je psaná lehkou rukou, dobře se čte, místy je i napínavá, na dovolenou nebo na chvíle, kdy člověk nad přečteným nechce moc přemýšlet, je fajn.

alnahu
10.08.2016 5 z 5

Další román,ze série s porodní asistentkou.V tomto díle Cecilie Lundová prochází manželskou krizí,ale díky práci porodní asistentky ,která ji naplňuje a těší ji pomáhat maminkám k bezproblémovému porodu ,tuto krizi překonává.V tomto díle je také zahrnuto napětí, několik žen je přepadeno, ale Sesterstvo si s tímto násilníkem hravě poradí.Za mě dobré čtení těším se na další díly.

kniha
25.04.2016 5 z 5

Opět výborně napsaná kniha. Těším se na každý další díl. Série o porodní asistentce se čte jedním dechem. Vše se správně dávkovaným napětím.

Aneleh
04.04.2016 5 z 5

Druhý díl o porodní asistence Cecílii mě nezklamal, stejně jako první. Moc nechápu negativní hodnocení. Kniha má velmi zajímavý námět z prostředí porodnice, hlavní hrdinka se potýká s nevěrou svého manžela a zároveň nechybí napětí. Tento díl se zabývá vážným tématem znásilňování žen. Těším se na další pokračování, které si brzy přečtu. Všechny postavy jsou mi sympatické a lze se do nich snadno vžít.

orinka3
20.07.2015 1 z 5

No...po rozpačitém konci prvního dílu jsem se chopila navazujícího druhého. Po pár stránkách jsem se znovu přesvědčovala, že se nepletu a opravdu je tam napsáno "rodinný thriller". To jsem teda blázen! Vždyť jsou tam celé stránky holčičích starostí a kde je jaký thriller?? No nic, nemusím mít všecko, přeskákala jsem pár kapitol, pořád se nic neděje, tak končím. Třetí díl vracím bez otevření.

RADOST
30.03.2014 3 z 5

Kniha o pocitech. O situacích, na jejichž řešení hledáme návod i sílu.Řešení i neřešení problémů je zde prezentováno se stejným (dobrým) výsledkem. Dle mého názoru nejde o thriller, ale o četbu pro ženy. Otevřeno několik dějových linií, každá z nich by stála za samostatné zpracování. Zde však jen navozují dojem, že i v malém světě hlavní hrdinky se dějí převratné události, které ona, ponořená do krize svého rodinného života, opomíjí nebo ani nevnímá. Od knihy jsem čekala více, než jen shrnutí pocitů a šťastných konců téměř ve stylu červené knihovny.