Šeptání v dešti

Šeptání v dešti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113486/septani-v-desti-113486.jpg 4 25 7

Šestnáctiletá Lena vyrůstá bez matky, po smrti babičky ji společně se starší sestrou Sárou vychovává otec. Z Leny vyrůstá zamlklá, uzavřená dívka, která se straní společnosti ostatních a nejraději vysedává ve starém, ztrouchnivělém altánu, který kdysi otec postavil pro její matku. Jednoho dne se do bytu po mrtvé babičce nastěhuje Alenina třídní učitelka Dita se svým synem Víťou, kterého tichá dívka zaujme. Sblíží se s ní a brzy se z nich stanou přátelé. Lena mu vypráví o matce, protože ani Sára, ani táta o ženě, která je před tolika lety bezdůvodně opustila, nechtějí mluvit. A Lena má tolik otázek, na něž nenachází žádné přijatelné odpovědi.... celý text

sabca
30.06.2020 5 z 5

Protože ráda střídám žánry, tak jsem si na odlehčení vzala román Radky Zadinové. Přesto, že je to určeno pro mládež, tak se mi kniha četla moc dobře. Bylo to smutné a nabyté dějem. Ani chvíli jsem se u knihy nenudila a držela jsem palce Leně, aby vše dobře dopadlo.

Doubravka1975
19.10.2018 5 z 5

Moje třetí kniha od spisovatelky a zatím nejlepší. Moc pěkný a napínavý příběh

EvikU.
27.08.2017 5 z 5

Zas jednou kniha, která mě vtáhla do děje. Musela jsem vědět co bude dál. Nešlo jí odložit.

tomlery
30.04.2017 5 z 5

Chválím! Myslím, že nejlepší kniha, kterou jsem od Radky zatím četl. Můj rozšířený názor k této knize si můžete přečíst zde: http://tomlery.cz/septani-v-desti/

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásná knížka napsaná velmi čtivým stylem, jen málo dívčích románů jde to takto vyhrocených situací a emocí. Je to příjemná změna, mohu jen doporučit.

Misulina
13.03.2016 5 z 5

Úplně jiný styl psaní než jsem zvyklá, ale kniha byla super, a moc mě bavila :-)

MíšaK.
14.05.2015 4 z 5

Tato knížka mě zaujala docela dost. Byl to nádherně zamotaný děj. Občas mi trochu vadilo, - myslím, že to bylo na začátku druhý nebo třetí části - že jsem třeba dvě stránky nevěděla jestli mluví Sára nebo Lena. Možná bych dala na konec, že si všichni sednou a proberou to, co bylo. Konec mi přišel oproti průběhu celé knížky dost odfláknutý. Víťa s Lenou mohli se znovu dát dohromady mnohem nečekaněji atd...