Šelma

Šelma https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87309/mid_selma-87309.jpg 4 183 31

Hector Cross série

Během plavby v Indickém oceánu přepadnou somálští piráti jachtu ropné magnátky Hazel Bannockové a unesou její dceru Caylu. Požadují za ni astronomické výkupné. Hazel získá důkazy o krutém a nelidském týrání své dcery, a protože oficiální úřady jim pomoc odmítají, obrátí se na majitele bezpečnostní agentury Hectora Crosse. Spolu s ním bere spravedlnost do vlastních rukou...... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , Alpress

Those in Peril , 2011

adevr
10.06.2022 4 z 5

Fajn dobrodružná pohádka pro dospělé. Místy drsně popisné porno, zvrácení islamisté, občas odporné mučení dětí, kilogramy střev a nápojů, litry krve a spermatu... no, to by bylo, aby se mi to nelíbilo. :D

kamca4151
16.02.2022

Tohle je taková červená knihovna zabalená do dobrodružné deky v podání Mr Big a Paní dokonalou. Ona je dokonalá žena-sportovkyně, hezká, dokonalé tělo, co ale umí střílet a skákat padákem, vůbec se nebojí v momentě, kdy jí jde o život a dokonale se vyrovná se ztrátou nejenom manžela, ale i nezbedné dcerky, kterou zkrotí až Hector, který jí doslova od první sekundy bere jako svojí vlatní dceru. Vlastně to je čtivá knížka, místy mi to teda zavání malinko rasismem, což vlastně v dnešní překorektní době je osvěžující. ( Ne, nepodporuju rasismus), ale děj je takový Mission Impossible, akorát by Hectora asi ve filmu nehrál Tom Cruise.

pch1976
15.11.2021 4 z 5

Celkem se mi to líbilo. Napínavý, zajímavý příběh.Jen bych knihu tak o čtvrtinu zmenšila. Chvílemi to bývalo moc rozpitvané, že jsem kousky přeskakovala.

Chaki
22.08.2020 4 z 5

jak už tu v komentářích bylo zmíněno několikrát Wilbur asi strárne a čím dál více začíná být expicitní a vyhraněný. Ale přes to všechno se dá číst jedním dechem. Škoda jen že ty jeho postavy jsou černobílé bez zásadního vývoje... Jdu rozečíst další díl a říkám si co nového nadčlověk Hector předvede

RendyaDav
13.01.2020 5 z 5

Výborné čtení , které má vše ..Taková pohádka pro dospělé...

zanzara
20.12.2018 odpad!

Vypravování z uhlu pohledu průměrného, amerického četaře - tehdy nakolik se to da posoudit po morálce a světonázoru Hectora Crosse (nomen omen? křiž - současné kladivo na muslimské čarodějnice?), vyprávěče a hlavního hrdiny románu. Svět není komplikovaný. Muži a ženy? Každá žena potřebuje muže hlavně jako ochránce, a bude šťastná jen když on bude mít s ní sex přesně jako v nejhnusnějším pornofilmu. Amerika a islam? Určitě někde žijí dobří Arabové, a jsou to právě ti, kteří Amíkům za peníze pomáhají proti jejím bratrům ve víře, jež májí tu chybu, že jsou přilíš ortodoxní. Poslední jsou stejně piráti a vrazí, tak musí se je prostě zabit, nejlíp nějakým, sofistikovaným způsobem. Pomsta je islámské právo? Tak pro pomstu budeme výjimečně řídit se zákonem šaría. A čím můžeme se vzdorovat fanatikům islamu? Máme přece nejlepšího boha: peníze! Jen peníze zachrání svět. Podrobný popis typů rolexů, lodí, drahých aut apod. dává pocit, že román byl napsán pro umístění produktu. A možná ještě z pocitu bezmocí a touhy pomsty po teroristickým útoku na WTC v 2001 roku. Dost naivní a nehutné. K bleskovému zapomenutí, jako většina amerických filmů.

LP113
19.01.2018

Nebylo to špatné

LenkaKa
28.11.2017

Je to taková pohádka pro dospělé, ale Wilbur je skvělý vypravěč, tak jsem to prostě zhltla a vlastně se mi to líbilo.

Ferratka
07.11.2017 3 z 5

Bývalá vítězka Australian Open, bezchybná podnikatelka s úžasným tělem Hazel Bannocková a její Pán Dokonalý, Hector Cross. První polovina slušná a druhá nudná. Těch, cca 80 stran romantiky bych zkrátila. Kvůli nim jsem knížku skoro nedočetla.

Martin1974
06.09.2017 2 z 5

Rozprávka ako z časov Emilia Salgariho...

prochajda
17.04.2016 3 z 5

První polovina knihy mě bavila, byla čtivá,napínavá a překvapivě druhá polovina se mi už tolika nelíbila a připadala mi zdlouhavá a odbytá.

Dax
16.05.2015 3 z 5

Postupem času se děj rozmělňuje, nepřátelé hloupnou a stávají se nadpřirozeně nesympatčtí (což vnímám jako autorovu berličku a oslí můstek) a dokonalí hlavní hrdinové z toho jen těží, až jim jeden přestává fandit... Slabé tři hvězdy a moje seznámení s panem Smithem.

ina77
01.04.2015 5 z 5

Po dlouhé době zase perfektní kniha,perfektní příběh.
Hodně dobře napsané,na začátku se příběh rozjede a zastaví až na konci.
Už se těším na další díl!

rengers
13.09.2014 4 z 5

Pokud by se v knize nepsalo i něco o sexu, dalo by se říct, že je to pokračování Old Shatterhanda v podobě Hectora Crosse. V oceánu jako první uvidí za dvacátou druhou vlnou nepřítele plujícího na člunu, na 100 metrů sestřelí bleší řiť a na kilometr ucítí pot nepřítele v pouštních dunách. Příběh má skvělý spád, jako vždy u tohoto autora a jelikož se mi Mayovky kdysi líbily, dávám tomu čtyři hvězdičky.

JAnlauf
10.04.2014 4 z 5

Hector je frajer, ale místy možná až moc. Stejně tak ostatní postavy se už trochu vzdalují nám běžným smrtelníkům, navíc mi příběh v některých momentech dost připomíná Běsnící spravedlnost. Celkově ale hodnotím vysoko.

rose
01.03.2014 3 z 5

Slibovaný napínavý příběh byl ve skutečnosti zdlouhavý a chvílemi nudný. Nějak jsem se pořád nemohla pročíst ke konci. A ty krvavé detaily si mohl autor klidně odpustit. Od tohoto autora jsem jako první četla Píseň slonů a ta se mi moc líbila, tak jsem byla natěšená. Myslím, že mi to na víc než na tři hvězdičky tentokrát nedá.

petrra
30.01.2014 1 z 5

Wilbur stárne. Jeho dokonalí hrdinové jsou nesnesitelní a mučení lidí už je taky trochu přes čáru. Kniha byla dárek, jen proto jsem vydržela do konce.

kyssling
30.12.2013 3 z 5

Začátek velmi pěkně napsaný, dramatický, především časté střídání popisu děje "z obou stran". Prostředek doslova únavný a nudný, do doby než přijde "šokující objev". Závěr mě připadal trochu odbytý, jakoby Wlburovi došla invence.

Jack Bauer
15.09.2013 5 z 5

Wilbur Smith umí velmi barvitě popsat dané prostředí, čtenář se do děje přímo vcítí, napínavé, drsné. Od první stránky do poslední bez sebemenšího hluchého místa, velmi strhující kniha plná akce. Na každou jeho knihu se nedočkavě těším, tahle je jedna z těch lepších.Měl jsem za to, že Puntland je fiktivní země a on opravdu existuje.

antonio13
26.03.2013 5 z 5

Super napsané, strhující děj, člověk se nenudí. Moc mě to bavilo.

piráti únosy Somálsko dobrodružné romány

Wilbur Smith