Sbohem, Čachtická paní

Sbohem, Čachtická paní https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203587/sbohem-cachticka-pani-strhujici-pri-203587.jpg 4 25 5

Obětavý a skromný život Žofie Bošňákové je morálním protikladem čachtické paní i šintavské bosorky, jejichž osudy jsme sledovali v předchozích románech. Žofie zemřela mladá, nebylo jí ani třicet pět let, ale její život byl mravní satisfakcí za ukrutné zločiny proti lidskosti, které páchaly A. Báthoryová na přelomu 16. a 17. století a do roku 1637 Anna Rosina Listiusová na Šintavském hradě. I po tolika letech mají osudy této výjimečné, nevšední ženy každému z nás co říci. Zůstane vzorem příkladného manželského i rodinného života, který se v naší současnosti ocitl na scestí. Žofie Bošňáková je i s odstupem staletí jedinečným příkladem nezištné lásky k chudým, nemocným a ubohým i v moderní společnosti, domáhající se sociální spravedlnosti, míru a vzájemného porozumění mezi národy a její příběh je strhující čtení...... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: ,

Zbohom, Alžbeta Bátoriová

Tauriela
Tauriela
18.12.2019 2 z 5

Čekala jsem, že se kniha bude více věnovat praktikám Alžběty Bathoryové.
Ovšem čtivo zajímavé

Richisa
Richisa
13.06.2018 4 z 5

Kniha pro mě byla příjemným překvapením. Moc jsem se do ní nehrnula, protože Slovenské dějiny mi moc neříkají a bála jsem se, že se ztratím v záplavě neznámých postav.
Nestalo se, kniha se čte moc hezky, je napínavá, lehce romantická, tak jak má historický román být, i přesto se drží historických událostí.

Je videt, že autor má dané historické období opravdu nastudované. Docela mě to navnadilo přečíst si další romány ze série a znovu se setkat s některými hrdiny.

RADIN
RADIN
31.12.2017 3 z 5

Tak Listiusová si nakoniec sama siahla na život,to sa mi dajako nepozdáva,lebo Anna Rosina sa mala veľmi rada.Fábrymu sa tuším jedinému podarilo zostarnúť,inak všetci zomierali,alebo boli zavraždení celkom mladí.A tie mátohy mi tam vôbec nepasujú.

libor
libor
31.12.2016

Alžběta byla spíše obětí intrik. Našel jsem úplně odlišné a důvěryhodnější informace než autor: http://www.panovnici.cz/alzbeta-bathory#cv

Seraphin
Seraphin
16.03.2013 3 z 5

Dojemný příběh, který má pramálo společného s Čachtickou paní.