Sběratelé ostatků

Sběratelé ostatků https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2402/bmid_sberatele-ostatku-tiD-2402.jpg 4 364 44

Martin ze Stvolna série

Pokračování osudů Martina ze Stvolna, který se vrací z Francie do Prahy, aby dokončil studia na nově založené univerzitě. Ani v Praze však nemá možnost školu dokončit. Zaplete se do domácí války s jihočeskými Rožmberky a posléze se stane služebníkem císaře Karla IV. Ten ho pověří úkolem získávat pro katedrálu svatého Víta ostatky. Putuje do Německa, kde potkává dávného přítele Konráda z Wormsu. Zde se znovu dostane do konfliktu s inkvizicí a prchá do severní Itálie. Uchýlí se pod ochranu dávného přítele, nyní biskupa Peera. V přestrojení dál pracuje pro císaře Karla IV. a složitými cestami pro něho vykupuje vzácné relikvie. Účastní se jeho římské korunovační cesty a nakonec získá zlomek evangelia svatého Marka a tajně ho dopraví do Čech. Po návratu se Martin ze Stvolna ožení a získává vlastní panství, ale ani tím nezíská klid, neboť musí řešit další složitou situaci, v níž se ocitne díky dvorským intrikám.... celý text

lenyleny
17.12.2023 4 z 5

Tak další skvělý díl. Také poslouchán jako audiokniha. Sice je zde hrdina tak trochu za supermana, ale nevadí Při poslechu jsem vždy relaxovala a pomáhá mi to . A tak se těším na další díly.

mila2411
30.10.2023 4 z 5

Můj první Vodruška. Zlomená klíční kost, spousta času. A ze "supermanem" Martinem jsme se hned sedli. Až záhy jsem zjistil, že začínám druhým dílem, ale nijak moc to nevadilo... tento je z celé sérii NEJ, hlavně proto, že se odehrává skoro celý v Čechách a za mě bych řekl, že nejlépe odsýpá.

MAIXNER
28.10.2023 5 z 5

Vondruška mi svým stylem výkladu naší české středověké historie prostě sedí a mám pro jeho "dámský" styl slabost. O to víc se pak možná trpělivěji proukousávám několika sty stran popisujícími dobývání středověkého jihočeského města v dobách Karla IV. takovým způsobem, který nejen zaujme, ale posune mne v čase zpět tak, že zapomenu, co jsem vlastně hledal na začátku, když jsem knihu bral do ruky. Na to, že se Martin ze Stvolna vlastně vydal hledat ve službách krále Karla IV. Svaté relikvie. To, že Martin ze Stvolna při řešení královských požadavků při pátrání po církevních relikviích řeší některá úskalí přes dívčí klín mi u Vondrušky nevadí, je to jeho styl. Snad i proto, že v těchto popisech nejde dál a nechává na čtenáři a jeho fantazii kam až chce dojít. A tak do sychravých podzimních dnů i nocí vřele doporučuji. Už nyní se těším na dalšího Vondrušku, kterého mám v nemoci připraveného.

JáraTym
27.08.2022 5 z 5

I tento druhý díl, mě svým způsobem zaujal a chvílemi i dosti bavil. Jen bych, jako čtenář očekával více pasáží s oním "falšováním" ostatků. Velmi mě bavila pasáž s dobýváním jihočeského města a loupežné přepadení na začátku - co ovšem stále hodnocení knihy sráží je fakt, že se zde opět zbytečně vyskytovalo až přispíšil sexu, až dokonce do takové míry, že chvílemi máte pocit, že vám hrdina není sympatický a vidíte v něm jen neukojeného chlípníka. Jinak, i přes to - těším se na další díl!

jarin58
16.06.2022 2 z 5

Tady pan Vondruška sklouzl až moc k červené knihovně.

Jaruš7
11.04.2022 5 z 5

Audiokniha ve skvělém přednesu Pavla Soukupa.

Za svatými ostatky ve službách (zatím) krále Karla IV. pro věhlas českého královského panovníka, neboť cesta k císařské koruně vede od papežského stolce.
Zhostit se takového úkolu, a splnit sen krále, jenž těm nejvzácnějším svátostem chce vystavět klenotnici - hrad - nesoucí jeho jméno, může jen světa znalý a prodejem ostatků již zkušený Martin ze Stvolna.
Dobrodružstvím oplývající cesta plná vábných lákadel sebou nese velikou tíhu hříchů.
Ale...

Citace:" Práva láska je příliš čistá, než aby se dala získat za peníze."

Éros v hlavní roli.

V dobách tíživých, potěší.

Dant76
03.01.2022 5 z 5

Další příběhy Martina že Stvolna v Čechách i jinde po Evropě. Pohodové, čtivé...

HáMaPé
09.10.2021 5 z 5

Příjemné oddychové čtení do sychravých dnů. Ostatně jako všechny příběhy od pana Vondrušky.

pavels36
15.06.2020 odpad!

Tohle fakt ne. Co kapitola to sex. Omlouvám se, ale autor zde musel ukojit své představy. V podstatě kniha o sexu. Nic víc nic méně. Odpad!

Páájinka
13.08.2019 4 z 5

Slabší než prvním díl, ale čte se to dobře.

Vera.rrr
09.04.2019

Je to opravdu velice zajímavá a poutavá kniha - a nejen tahle, ale všechny čtyři, které k sobě vlatně postupem časových událostí a příběhů patří. Super - doporučuji všem, kdo mají rádi historické příběhy s perstrými zápletkami a příběhy.

pompačka
06.10.2018 4 z 5

Super a ještě jednou super všechny díly chválím .Moc mě tyhle hnihy baví ????

Freedomova
09.07.2018 5 z 5

Skvělá knížka - mnoho zajímavých zápletek a zvratů, člověk se nenudí a dozví se spoustu věcí z historie.

Jessybelle
12.04.2018 5 z 5

Ani další díl o Martinovi mě nezklamal, bylo to pěkné počtení. Už se těším na další díl...

harena
25.03.2018 4 z 5

Martin ze Stvolna prožívá v Čechách další boje a milostná dobrodružství a protože umí úžasně krásně zpívat a hrát na loutnu, nelze jinak, že i v Benátkách mu ženy padají k nohám. Přátelství, zrada,milování, láska, boj čestný i nečestný, to vše nám pan Vonduška nabízí v této druhé knize série Martin ze Stvolna. Těší mě, že se nakonec s Karlem IV. domluvil. Snad i ve třetím díle bude Martin pod ochranou krále a bude vítězit v bitvách a hlavně že tam s ním bude i jeho velká láska Johanka :))).

martas79
28.01.2018 5 z 5

Věkem ne, ale zkušenostmi ovenčený, otřískaný a hnaný Evropou. Smutný i s úsměvem na rtech. Bláznivý, bezvýznamný jako moucha, jako prach, ale nepostradatelný jako voda. Hledaný, pronásledovaný, milovaný. Tisíc proměn tváři, pohledů, úsměvů...

Alex.rrr
31.12.2017 5 z 5

Moje poslední kniha v roce 2017 :). Jsem ráda, že jsem dočetla tento druhý díl. Je napínavý a už se těším, až se začtu do pokračování. Příhody Martina jsou skvělé. Je zajímavé sledovat názory na současnou dobu mocenskou, tak na jeho milostné zážitky. Těším se, jak to celé dopadne. Kniha se čte velice dobře, není zde moc postav na zapamatování a příběh se nevleče. Za mě plný počet hvězd.

Schamila
01.12.2017 5 z 5

Opět krásný díl, po všech ledových detektivkách, krásné čtení na zimu a vánoční čas. Procestovali jsme společně s Martinem a jeho láskami kus historického světa, se vším, co k tomu patří. Zkrátka pan Vondruška to umí. Jdu na další díl a doporučuji k přečtení.

Hakl54
13.09.2017 4 z 5

Vondruška se jako vždy dobře čte. Jak však přibývaly přečtené stránky, už mě dokonalost pana Martina začínala nudit. Hlavně jeho milostné avantýry se již nadbytečně opakovaly na úkor popisu běžného života.

neproniknu
19.08.2017 5 z 5

Jako vždy, vyprávění pana Vondrušky přenesené na papír je opravdu skvělé.