Sběratel očí

Sběratel očí https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188400/bmid_sberatel-oci-172-188400.jpg 4 417 130

Sběratel očí série

V Berlíně dochází k opakovaným vraždám malých dětí. Pachatel napřed usmrtí matku a poté odvleče do úkrytu dítě, které posléze nechá zemřít. Předtím mu navíc odstraní levé oko. Tentokrát úchylný sériový vrah, který si vysloužil přezdívku Sběratel očí, unesl devítiletá dvojčata Leu a Tobiáše a vyšetřovatelům předhodil časové ultimatum, do kterého lze děti najít. V opačném případě jim hrozí smrt udušením v úkrytu, kde ve stanovenou dobu dojde vzduch. Důležitým vodítkem při pátrání se policii stávají vidiny minulosti slepé fyzioterapeutky, která tvrdí, že měla Sběratele očí ve své ordinaci… Pozn.: Číslování pozpátku je záměr autora, nikoli tisková chyba.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Der Augensammler , 2010

hnusák
hnusák
09.01.2024 1 z 5

Sorry, ale vůbec jsem se do této knihy nemohl začíst, neslané, nemastné, nechytlo mne to, nedočteno a odloženo po cca 200 stránkách.

Bakana
Bakana
26.12.2023 4 z 5

(SPOILER) Skoro celou dobu jsem si myslela, že je pachatelem Alex, protože trpí nějakou poruchou osobnosti a neví o tom.
Tohoto vraha bych nečekala a taky mi to k němu trochu nesedělo možná tady je jediné místo, kde bych malinko přidala.
Ale jinak i wow efekt na konci je parádní. Celkově dost slušná detektivka/thriller. Nedávám 5*, protože ty si vyhrazuju pro výjimečné kousky, což, přiznejme si, tenhle žánr, kterého se chrlí stovky děl ročně, přece jen nebývá :-(.

mirec88
mirec88
15.11.2023 5 z 5

Fitzek opäť nesklamal. Od netradičného číslovania strán a kapitol od poslednej po prvú, čo mi pripomenulo mangu, cez príbeh plný nervydrásajúceho napätia cez neodmysliteľné zvraty až po skvelý záver - proste má aj Zberateľ očí všetko, čo má správna fitzekovka mať. Páčilo sa mi zakomponovanie slepej ženy ako dôležitej súčasti príbehu a veľké plus dávam aj pre búrenie mýtov, ktoré kolujú o slepých ľuďoch. A aj ten nadprirodzený prvok mi tu sedel. S radosťou odporúčam :-)

Tina.orl
Tina.orl
21.10.2023 5 z 5

U Fitzeka zažívám spoustu "poprvé" momentů. Tentokrát jsem četla poprvé knihu pozpátku, kdy autor začíná příběh od konce a to tak, že od konce jsou číslovány kapitoly a stránky.

Bývalý policista pátrá se slepou fyzioterapeutkou po sériovým vrahovi. Během pátrání si čtenář klade neustále otázku, zda ho autor jen nevodí za nos nebo zda je opravdu zmíněné pátrání skutečné.

Jedná se o opravdu zajímavé čtení a mohu rozhodně doporučit! Navíc, když si autor dal zase tu práci a před psaním knihy si ověřil mnoho informací o použitých postavách, aby jeho příběh byl co nejskutečnější.

Marluksa
Marluksa
29.08.2023 4 z 5

Ač má pouhých 385 stran, trvalo mi deset dnů, než jsem ji přečetla.
Záměrně, samozřejmě.
Vydání je sice staršího data, ale až teď na mě z přeplněné police zavolala. (LOVEC OČÍ je v pořadí.)
Fitzekovi knihy jsou skvělé. A z nějakého nepochopitelného důvodu je čtu od nejnovější zpětně.
Ach ta intuice.
"Hrůza. Horor. Děs." jak je psáno na přebalu se rozhodně nekoná. Pod tímto upozorněním si představuji podstatně drsnější obsah.
Svým způsobem je to zvláštní dílo. Číslování pozpátku mě zprvu trochu znejistilo, ale je to přece jen Fitzek. Tomu thrilleromil neodolá.
S každým dalším odstavcem, stránkou a kapitolou narůstá chuť dozvědět se víc, ale zase ne příliš rychle, protože všechno jednou končí, tak proč si to nevychutnávat pozvolna.
Můj tip na padoucha vyšel naprosto přesně, byť tomu moc indicií nenasvědčovalo.
Autorův styl má prostě grády. Radost číst. Zbytečná omáčka se nekoná, permanentní napětí, obava, emoce.
Asi mi chybělo víc šokujících detailů, k čemuž obálka i samotný název knihy svádí, a z toho důvodu "pouze" 4****

m2056
m2056
23.08.2023 4 z 5

Kniha vás chytne a obracíte další strany textu až na konci vás příběh trochu naštve honem musím sehnat další díl jak to bude dál.

Šárka88
Šárka88
30.06.2023 4 z 5

Tak jsem se konečně dostala k další knížce od Fitzeka a dávám 4* , i když jsem chtěla dát hvězdy tři. Místy jsem se nutila do čtení, protože první polovina mě moc nebavila. Zajímavé je, že čtete děj od konce, až po začínající prolog. Konec knížky mě překvapil a konec je otevřeny. Určitě si přečtu Lovce a poslední Playlist.

aachilovka
aachilovka
08.06.2023 3 z 5

(SPOILER) moje první kniha od tohoto autora. Začátek mě vůbec nebavil a myslela jsem, že knihu odložím a neodčtu. I když nejsem fanda nadpřirozena (médium a pod.) tak mě to potom celkem chytlo. Konec mě navnadil na pokračování....

inom
inom
29.05.2023 5 z 5

To že Sebastianovy knihy zbožňuji, není žádná novinka. Vždy když beru do rukou jeho knihu, tak ji jdu číst s přesvědčením, že bude skvělá. Němu se stejně podaří mou jistotu výborné knihy posunout ještě na vyšší úroveň. Příběh Sběratele očí byl skvělý - možná i jedna z jeho nejlepších knih. Přiznávám, že někdy jsou jeho příběhy možná poněkud překombinované. Ale není to logika, co hledám v dobré knize. Mně jde o šok, ze kterého se nemohu vzpamatovat, o tu husí kůži, která mi pokryje celé tělo, když dočtu knihu, o ty myšlenky, které mi létají všemi směry a nechápou co se to proboha stalo - a toto se Sebastianovi vždy povede.

Drnkla
Drnkla
19.05.2023 4 z 5

Téma, myšlenka, obrácené číslování a odpočítávání se mi velice líbilo. Mělo to spád, nutilo to přemýšlet a snažit se pochopit o co vlastně jde... Ale už v půlce mě napadlo to, co se potvrdilo na konci. Trochu zklamání jakým způsobem a jak obyčejně se na konci odhalila identita sběratele. (Vlastně jsem doufala, že se odhalí třeba až v další knize.) Nicméně těším se na další díl, už se na mě třese v knihovně.

Monolit0713
Monolit0713
06.04.2023 4 z 5

Od spisovatele moje první kniha. Jako - nebylo to špatný, ale nic extra. Drsňárny mám ráda, děti ale zvládám hůř. Ten konec byl krutý ...

cincila
cincila
13.03.2023 5 z 5

Nezklamal

viktor4359
viktor4359
09.03.2023 5 z 5

Napínavá a svým způsobem znepokojivá kniha. Lehké okořenění fantasy schopností vidět a cítit minulost. Kniha mě chytla a nepustila, své tajemství střežila až dokonce a o to bylo konečné rozuzlení lepší.

baji42
baji42
09.03.2023 3 z 5

Tady zase převládla brutalita hraničící s nechutností a snaha šokovat nad kvalitou a promyšleností příběhu. Ale tohle patrně dnes čtenáři tohoto žánru vyžadují.

Merlin_CZ
Merlin_CZ
12.02.2023 5 z 5

další parádní detektivní thriller, výborně napsané, těším se na druhý díl.

Madi
Madi
06.01.2023 3 z 5

Zase další rádoby šokující a nechutný thriller.
Pointa a identita vraha nuda.
Kdo spočítá kolikrát bylo napsáno -sběratel očí- má Zlatého bludišťáka.

Páájinka
Páájinka
21.09.2022 3 z 5

Na jednu stranu dobrý nápad, ale nemohla jsem se začíst.

Nermal
Nermal
18.09.2022 odpad!

Tak tady jsem sáhnul úplně vedle. Sehnal jsem si Sběratele i Lovce očí, abych si přečetl to, po čem ostatní prahnou, ale kniha mi vůbec nesedla a ani jsem ji nedočetl.

Layyen
Layyen
21.07.2022 5 z 5

Tak to byla jízda a ten konec, tak to bych vážně nečekal :-) mooc dobrá detektivka

PepkazDepka
PepkazDepka
21.07.2022 3 z 5

Nečítalo sa to ľahko, za mňa to nebolo napínavé, do čítania som sa chvīľami nútila. Zatiaľ najhoršia čo som od Fitzeka čítala.

německá literatura psychologické thrillery

Sebastian Fitzek